Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#331
07-03-2020 09:30
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Jak wpływ na twoje decyzje ma wiedza o tym ile krów ma mój teść?

Kiedy idzie o umowę handlowa, której przedmiotem będą krowy, ich cielęta i mleko - zasadniczy.

Wiedza o rozkładzie dobra w moim otoczeniu będzie miała zasadniczy wpływ na moje decyzje w stosunkach z innymi ludźmi w moim otoczeniu.
Odpowiedzialem Ci na to pytanie przynajmniej ze 100x ale widać, że to nie może się zmieścić w twojej głowie, bo jesteś wychowany na kulcie manipulacji drugim człowiekiem dla własnej korzyści.

Wy, dziadostwo, wierzycie, że zrobienie drugiego człowieka w konia bardzo się Wam opłaci i nie macie takiej zdolności syntetycznego myślenia, żeby zbudować wniosek, że na redukcji drugiego człowieka się w ogólności traci.

#332
07-03-2020 18:57
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Zadałem proste, sprowokowane przez ciebie pytania

Napisałem:
To ja ponownie grzecznie proszę, bo olałeś moją prośbę
Odpowiedz na pytania zadawane ci wielekroć:

Jak wpływ na twoje decyzje ma wiedza o tym ile krów ma mój teść?
Dlaczego oponiarz nie zmienia ceny w zależności od tego czy przyjeżdża klient bogaty czy biedny (widzi jakim autem przyjechał)
Prasa ujawniła majątek Bezosa, jaki to miało wpływ na umowy zawierane przez pracowników? Ile podwyżki dostali?

>Kiedy idzie o umowę handlowa, której przedmiotem będą krowy, ich cielęta i mleko - zasadniczy.
UDOWODNIJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
We wsi jest dwóch sprzedawców mleka
jeden ma x krów i sprzedaje mleko po 1 godzince za litr
drugi ma y krów i sprezdaje mleko po 2 godzinki za litr

U którego kupisz?
Tylko nie łżyj mi tu że u tego który ma mniej krów i jest biedniejszy

Kupujesz mleko - ma znaczenie jego jakość i cena a nie ilość krów w gospodarstwie

I nie pipc, że ma dla ciebie znaczeie traktowanie tych krów bo jesteś tępym sadystą dającym pozwolenie na głodzenie krów i wypędzanie ich zimą na mróz, żeby pasły się śniegiem

Przykład oponiarza
Ucieczka

>Wiedza o rozkładzie dobra w moim otoczeniu będzie miała zasadniczy wpływ na moje decyzje w stosunkach z innymi ludźmi w moim otoczeniu.
UDOWODNIJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>Odpowiedzialem Ci na to pytanie przynajmniej ze 100x
Ale nie udowodniłeś nigdy

>Wy, dziadostwo, wierzycie, że zrobienie drugiego człowieka w konia bardzo się Wam opłaci
Ty k***ysynu wierzysz, że wolno kraść, oszukiwać i ne płacić alimentów bo to ci się opłaca

To ja ponownie grzecznie proszę, bo olałeś moją prośbę
Skąd wiesz kiedy umrę? (na ile części podzielić mienie które zostawiam sobie na starość?)

To ja ponownie grzecznie proszę, bo olałeś moją prośbę
Dlaczego pracownik pracujący przy taśmie, który ma mieszkanie ma płacić haracz drugiemu pracownikowi przy tej samej taśmie, który jeździ co roku do Maroka?

Grzecznie proszę

>I także pytałem Cię 100x, czyż tajemnica mienia jest Wam potrzebna do manipulacji decyzjami drugiej strony umowy?
Odpowiedz na moje pytania, odpowiem na twoje, choć nie prowokowałem tego pytania (!!!)
pokaż choć raz, że chcesz poważnie rozmawiać, choć wiem że teraz uciekniesz

I odnieś się do tego w całości zamiast po kawałku uciekać od odpowiedzi w różne bełkoty o tym, że nadal siedzisz w Birkenau !

>>Nie. Ponieważ chciałbym się bezpiecznie poruszać po publicznych drogach, a do tego potrzebna jest drogowa policja. Jeśli zaś wszyscy zapłacą ZERO podatku, to nie będzie z czego jej finansować
>Stwarzasz dla innych zagrożenie na drodze?
Jak ci jakiś pijany kierowca wracający z dyskoteki zabije dziecko na drodze, to będziesz wiedział po co są podatki na drogową policję

Jak nie będzie policji, to będą bojówki i bandy rządzić na HerthaStr.

Jak ci rzeka wyleje i zaleje dom, to będziesz wiedział że podatki są na przeciwpowodziowe wały a nie na twoje alimentacyjne zaległości

Zwolenniku jawności, ile masz płacić alimentów?
Zwolenniku jawności, jaką szkołę skończyłeś? (tylko nie p*****l że ekonomiczną łgarco)

CZY TY NAPRAWDĘ NIE PORADZISZ ZROZUMIEĆ PROSTYCH PYTAŃ??????????????????????????????????????

Mam na starość odkładać w majątku. Skąd wiesz kiedy umrę?!?!?!?!?!?
Proste pytanie a ty odpowiadasz kretyńskim pytaniem czy wiem jak było w Birkenau?
Tępy najarańcu!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#333
07-03-2020 19:44
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jak wpływ na twoje decyzje ma wiedza o tym ile krów ma mój teść?
>Kiedy idzie o umowę handlowa, której przedmiotem będą krowy, ich cielęta i mleko - zasadniczy.
>Wiedza o rozkładzie dobra w moim otoczeniu będzie miała zasadniczy wpływ na moje decyzje w stosunkach z innymi ludźmi w moim otoczeniu.

Chyba masz blade pojęcie o pozycjach negocjacyjnych.




>Odpowiedzialem Ci na to pytanie przynajmniej ze 100x ale widać, że to nie może się zmieścić w twojej głowie, bo jesteś wychowany na kulcie manipulacji drugim człowiekiem dla własnej korzyści.
>Wy, dziadostwo, wierzycie, że zrobienie drugiego człowieka w konia bardzo się Wam opłaci i nie macie takiej zdolności syntetycznego myślenia, żeby zbudować wniosek, że na redukcji drugiego człowieka się w ogólności traci.

Jak sprzedajesz blachę i mówisz że nie możesz to nie możesz bo szef ci zabrania, nie możesz bo mniej zarobisz czy robisz w konia drugiego człowieka bo wiesz że możesz?

Ile razy zrezygnowałeś z marży na rzecz klienta? Jaki jest pułap?
Każdy procent dla klienta to nadgodziny w ciemnej zimnej hali.

#334
07-03-2020 19:57
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Chyba masz blade pojęcie o pozycjach negocjacyjnych.

Wiesz.... windykator nie musi negocjować.
Pała, lufa przy skroni, pęknięta czeszka....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#335
07-03-2020 20:06
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>Chyba masz blade pojęcie o pozycjach negocjacyjnych.
>Wiesz.... windykator nie musi negocjować.
>Pała, lufa przy skroni, pęknięta czeszka....

Czuję ból dupy że kilku kolesi na forum zadaję za dużo pytań
5 lat na forum i efektów brak....pisanie że bandyci że przestępcze skłonności że prymitywy a tu huj nie ma jak podejść.

#336
07-03-2020 20:35
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
A nie czujesz się przestępcą kiedy "przemocą egzekwujesz swój niejawny i nieopodatkowany" majątek ? czyli po prostu zamykasz drzwi przed złodziejem, a kiedy wchodzi oknem wołasz uzbrojonego policjanta?

Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie
Mea maxima culpa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#337
07-03-2020 21:08
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>A nie czujesz się przestępcą kiedy "przemocą egzekwujesz swój niejawny i nieopodatkowany" majątek ? czyli po prostu zamykasz drzwi przed złodziejem, a kiedy wchodzi oknem wołasz uzbrojonego policjanta?

No nie. Znaczy dziś w trasie zatrzymałem się na Shellu. stacji znaczy....i już w środku stacji zorientowałem się że jeszcze muszę zamknąć auto przed przestępcami bandytami i huj wie kiem ale że ja jestem złodziejem swojego auta? JOKE?

>Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
>Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie
>Mea maxima culpa

Dobrze zrobiłeś. Co mam powiedzieć...

Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Rozum jest ponad emocjonalny.
>I Bóg homo sapiens jako jedynemu zwierzęciu dał duszę?
Co to ma do przedstawionych przeze mnie argumentów? Nie mam pojęcia czy Bóg dał człowiekowi duszę, bo podobnie jak większość(prawdopodobnie całość populacji) ludzi nie potrafię podać definicji duszy, natomiast rozum ludzki jest realny. Przemilczałeś moje argumenty, a zatem się z nimi zgadzasz.
>Zauważył Pan, że potomstwo homo sapiens naśladuje rodzicieli?
>Jakimś cudem homo sapiens chce robić dokładnie to samo co jego przodkowie, choć używając rozumu mógłby teoretycznie zrobić cokolwiek.
Oczywiście, że Homo Sapiens pod wieloma względami naśladuje rodziców, ale rodzice nie są jedynym źródłem informacji jakie napływają do ludzkiego rozumu, w dzisiejszych czasach są jeszcze patonadawcy(tzw"patostreamerzy") jak n.p. TVN, TVP, CNN, NBC etc... państwowy system tresury("edukacji"). Mogliby robić co innego i robią, a jeszcze więcej by mogli gdyby naprawić patologiczny system pruski(o zabarwieniu żydokomunistycznym) edukacji i stworzyć system uczący samodzielnego myślenia, wtedy byłoby możliwe aby dzieci wykazywały jakąś kreatywność, a nie repetowały to co wszyscy.
>W jakim stopniu zaprogramowane emocje rządzą pańskim umyslem?
Nie liczyłem tego, w jakimś na pewno, mam zaszłości z pierwszych dwóch dekad życia jak każdy, ale jakoś udało mi się pozostać przy autonomicznym myśleniu.
>Wcale?
>To się Pan w gorący dzień rozbierz do naga i przejdź środkiem miasta, bo rozum Panu podpowie, że wtedy najlepiej wytracic temperature ciała, czy jednak będziesz się Pan pocil w koszuli pod krawatem i spodaniach na kancik, żeby stworzyć Pański obraz, do którego zmuszają Pana emocje?
Pieprzysz pan trzy po trzy. Nawet toto nie jest śmieszne, bo o wartości merytorycznej w przypadku pańskich wypowiedzi nie ma co marzyć.
Ważne, że się ze zgadzasz z moimi argumentami, a to że robisz to milczeniem tudzież wydajesz przy tym jakieś durnowate, niedorzeczne komunikaty może świadczyć o miernej próbie "ratowania" swoich zabobonów i ucieczce od dysonansu poznawczego.

#339
07-03-2020 23:00
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
>Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie

Mówisz o takiej, którą wasz komornik państwowy zgodnie z waszym i nie moim prawem może wyłamać, żeby wynieść schowane fanty na zaspokojenie roszczeń z tytułu umownej kary dawcow chwilówek i najemcow czynszówek?

farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
>>Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie
>Mówisz o takiej, którą wasz komornik państwowy zgodnie z waszym i nie moim prawem może wyłamać, żeby wynieść schowane fanty na zaspokojenie roszczeń z tytułu umownej kary dawcow chwilówek i najemcow czynszówek?

Nie, kłódka zamek jest żeby jakiś debil nie zajebał czegoś. Kłódka dla komornika gówno znaczy czyż nie panie krystkon.....

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>debil nie zajebał

Jak kształcą się debile?
Czy to ma związek z życiem w biedzie?

farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>debil nie zajebał
>Jak kształcą się debile?
>Czy to ma związek z życiem w biedzie?

Madoff:
a wszyscy inwestorzy łącznie stracili ok. 35 mld dolarów


Biedaki?

Kłódkę zakłada się żeby debil czegoś nie zajebał....DEBIL DEBIL złodziej.

Założę kłódkę przed miliarderem...masz jakieś pytania jeszcze?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Madoff

Byłby za wyjawieniem kapitału czy podobnie do Was przeciw?
Jak sądzisz?

Istnieja co najmniej dwie metody obrony przed kradzieżą.

Wasza, polegająca na mierzeniu do drugiego człowieka bronią i grozeniu mu śmiercią jeśli wasze tknie.

Moja, polagajaca na rozwoju we wszytkich umysłach emocji, przy których kraść się wszytkim odechciewa.

Wy chcecie iść na łatwiznę, używać agresji i wymuszać uległość budując zwierzęca hierarchię społeczna
pl.m.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_społeczna

Ja wybrałem trudniejszą drogę poprzez wybudzenie u innych wiary w wartości, w które teraz nie wierzą.

#344
08-03-2020 00:53
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Madoff
>Byłby za wyjawieniem kapitału czy podobnie do Was przeciw?
>Jak sądzisz?
>Istnieja co najmniej dwie metody obrony przed kradzieżą.
>Wasza, polegająca na mierzeniu do drugiego człowieka bronią i grozeniu mu śmiercią jeśli wasze tknie.
>Moja, polagajaca na rozwoju we wszytkich umysłach emocji, przy których kraść się wszytkim odechciewa.
>Wy chcecie iść na łatwiznę, używać agresji i wymuszać uległość budując zwierzęca hierarchię społeczna

Nazywasz ludzi bandytami a potem piszesz że to prowokacja.
Ja to pird0lele zakładam kłódkę zamykam drzwi bo huj wie co komu do łba strzeli.

>pl.m.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_społeczna
>Ja wybrałem trudniejszą drogę poprzez wybudzenie u innych wiary w wartości, w które teraz nie wierzą.

YHY fajnie fajnie zamek i kłódka wyrabiają wartości nie twoje to spierdal!j na drzewo.
Zero pytań, włamałeś się to jesteś ZŁODZIEJ BANDYTA.

Powiedz czym się różni dla ciebie auto zamknięte od otwartego?
jeśli je zamknę to jestem hujem? A czemu? mam prawo i taką chęć je zamknąć i huj ci do tego przecież ty nie wiesz czy jest zamknięte czy nie.


W czym masz problem? Nie twoje to spirda@@j!j czy jesteś takim debilem że idziesz do czyjegoś auta domu?
.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Powiedz czym się różni dla ciebie auto zamknięte od otwartego?

Nie stanowi to dla mnie problemu.
Problemem jest dla mnie różnica pomiędzy własnością auta utajnioną i nieopodatkowaną a własnością jawną i opodatkowaną.

Z miejsca, w którym się urodziłem, wiele osób dojeżdża do fabryki Skody. Bardzo daleko. Praca z dojazdem zajmuje im całe aktywne życie. Prócz snu w tygodniu nic więcej już nie robią.

Ich dziadostwo żyło inaczej. Świadczyło sobie wzajemnie usługi. Oni też świadczą usługi ale nie wiadomo konkretnie komu. Z wynagrodzenia też niewiele mogą sobie kupić.

Jeszcze raz powtórzę bo chyba nie zapamiętałeś.
Nie nazywam bandytą nikogo, kto zamyka drzwi na zamek.
Nazywam BANDYTAMI tych, którzy podejmują się PRZYMUSOWEJ EGZEKUCJI UTAJNIONEJ i NIEOPODATKOWANEJ WŁASNOŚCI, jak również tych, którzy innych do tego uprawniają.

Nie wierzę w dobroczynność prawa do tajemnicy mienia.
Nie wierzę w dobroczynność prawa własności zwolnionego od wszelkiego opodatkowania.
Nie wierzę w dobroczynność prawa zobowiązań.

Propagujecie fałszywe idee, fałszywego Boga.
Wierzycie w nie ale ja w nie nie wierzę.
Nie uwierzyłem w wasze dobro.

Nie jesteśmy z tej samej gliny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365