Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#196
02-03-2020 19:32
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Kiedy zamykasz drzwi na klucz dokonujesz "egzekucji" swojej własności
>O taką egzekucję, polegająca na ograniczeniu możliwości naruszenia zasad....

PISZ PO POLSKU
Co to jest egzekucja własności ?????

Czy jest to zabieranie własności przez państwo, czy jej ochrona przez to państwo.

Twój hamerbełkot służy tylko jednemu

Ukryciu twoich rzeczywistych inetencji moralna rzygowino

A rzeczywiste intencje są takie:
emeryt, który pracował całe życie na dom ma płacić leniwemu utracjuszowi na najm luksuswoego mieszkania w Berlinie

Jesteś moralnym dnem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#197
02-03-2020 19:37
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Opodatkowanie ujawnionej własności, podatkiem okreslanym demokratycznie, na rzecz pracowników najemnych,

PISZ UCZCIWIE I PROSTO:
Masz dwóch robotników
Jeden oszczędzał i ma dom i piątkę dzieci
Drugi tracił w kasynach i nie ma nic, mieszka w najmowanym mieszkaniu
Dlaczego ten pierwszy ma odejmować swoim dzieciom i oddawać temu drugiemu?

PROSTE PYTANIE !!!!!!!!!!!!!!

>Dlaczego nie napiszesz, że babcia na łożu śmierci, właścicielka domu ma zapłacić zdrowemu, samotnemu bykowi, który niczego nie ma.
Tak ma być moralna rzygowino w krystkonizmie

>Przeciez to także mój model.
>Piszesz o dzieciach tylko dlatego, że je posiadam?

... i sprzedajesz na Berlin Hbf
nie tylko ty masz dzieci

>Chcesz porównywac kwoty niezapłaconych alimentów
NIEZAPŁACONYCH KANALIO

Jakim prawem chcesz, żebym utrzymywał twoje dzieci, które głodzisz!
mam na kogo pracować

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#198
02-03-2020 19:37
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> Chce wiedzieć dlaczego u ciebie zarabia się mniej za ta samą pracę. Twój qrwa sytem jest na tapecie
>>

>>Nie odpowiesz bo matematyka na tym poziomie jest prosta nawet dla debila i pojmuje ze jest okradany na rzecz innego
>Doskonale znasz odpowiedź.
>Ze względu na rozkład własności, czytaj ze względu na rozkład władzy człowieka nad człowiekiem.
>Aby jeden człowiek nie zyskał NIGDY władzy zbyt wiele aby drugi człowiek NIGDY nie miał władzy zbyt mało.
>Dla zdrowia i rozwoju społecznego.
>Bowiem nadmierna koncetracja własności to społeczna choroba, która niszczy nie tylko tych najniżej w hierarchii ale szkodzi dosłownie WSZYSTKIM!
>Nawet tym, którzy uchodzą za cwaniakow.

Niewolnik pracujący ma płacić do końca swojego życia na pana płacąc mu ze swojej pensji daninę.

SYF. To czemu ten drugi nie chciał mieć władzy? Ta sama pensja ta sama fabryka. Ta sama robota.

Jeden ma robić sobie wyrzeczenia odkładać na mieszkanie i na końcu zapłacić kolesiowi tylko dlatego bo tamten nie ma mieszkania. Kto do huja tu jest CWANIAKIEM

Ten co swoim dzieciom z pensji nie kupi czegoś bo ten drugi ma tyle samo pieniedzy?

Władza ahahahah. Od lat ci powtarzam że własność to nie władza.

#199
02-03-2020 19:39
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> Chce wiedzieć dlaczego u ciebie zarabia się mniej za ta samą pracę. Twój qrwa sytem jest na tapecie
>>

>>Nie odpowiesz bo matematyka na tym poziomie jest prosta nawet dla debila i pojmuje ze jest okradany na rzecz innego
>Doskonale znasz odpowiedź.

Odpowiedź jest jedna
Jesteś moralnym dnem , skoro domagasz się żeby inni płacili na ciebie i twój pomiot. Nawet ci, którzy zarabiają mniej niż ty, mają więcej dzieci, ale zadbali o dom dla nich, ty p.ch.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
> Niewolnik pracujący ma płacić do końca swojego życia na pana płacąc mu ze swojej pensji daninę.
>SYF.

niewolnik WŁAŚCICIEL i PAN najemny robol???!!!

Twoja arogancja jest nieskończona!

Jak zarzut Szarleya, że przepuszczam kasę na najem mieszkania za pomieszkanie w cudzym, zamiast pomieszkac we własnym i całą kasę zostawić dla siebie.

Ja płacę ponad 1000 EUR miesięcznie za 80m2 mieszkanie a mój kumpel, ktory ma dom, powiedział mi, że on nie płaci NIC, jakieś tam grosze, że nawet nie pamięta.

Nazywasz to jednakowym wynagrodzeniem za jednakową pracę?

Ponadto zaproponowałem eksperyment.
Skoro już odkryliście sprawiedliwość uniwersalna, wolę Pana Boga, to nic nie będzie mogło równać się z waszym rajem, nic nie będzie mogło z waszym zbawiennym kapitalizmem opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności rywalizować.

Po prostu spróbujmy.
Przekonacie się, że nie ma żadnej alternatywy, żadnej innej drogi, żadnych dodatkowych możliwości, że wyczerpaliacie już wszystko co możliwe.

#201
02-03-2020 21:00
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Jesteś moralnym dnem , skoro domagasz się żeby inni płacili na ciebie i twój pomiot. Nawet ci, którzy zarabiają mniej niż ty, mają więcej dzieci, ale zadbali o dom dla nich, ty p.ch.

Podzielenie się przez właściciela własnością z pracownikami najemnymi wykreowana przez wszytkich wspólnie nazywasz moralnym dnem?

A bulenie na twoją emeryturę przez ludzi, którzy nigdy własnego nie mieli, z każdą zjedzoną kromka chleba, nazywasz moralną wyżyną?

Zakładając przy tym, że połowa twoich dochodów pochodzi z tego, że jesteś Panem właścicielem i dłubiesz w nosie?

Tfffuuu dziadostwo!

#202
02-03-2020 21:07
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> Niewolnik pracujący ma płacić do końca swojego życia na pana płacąc mu ze swojej pensji daninę.
>>SYF.
>niewolnik WŁAŚCICIEL i PAN najemny robol???!!!

Najemny robol płaci drugiemu najemnemu robolowi daninę!!!!!!!! Tak niewolnik najemny robol używając twojego pogardliwego języka.

>Twoja arogancja jest nieskończona!

Znów ci nie wyszło. jeden robol dyma drugiego robola. Do ciebie wciąż nie dociera że jakiś pracownik jest takim samym pracownikiem. Ty widzisz tylko jednego najemnego robola ten co już ma mieszkanie może dalej zapierdalać w tej fabryce na 3 zmiany ale juz nie jest najemnym robolem tylko nagle stał się właśćicielm. Huj z robotą. Tylko najemny robol się liczy.....


>Jak zarzut Szarleya, że przepuszczam kasę na najem mieszkania za pomieszkanie w cudzym, zamiast pomieszkac we własnym i całą kasę zostawić dla siebie.
>Ja płacę ponad 1000 EUR miesięcznie za 80m2 mieszkanie a mój kumpel, ktory ma dom, powiedział mi, że on nie płaci NIC, jakieś tam grosze, że nawet nie pamięta.

Twój system zakłada płacenie z pensji pracownika drugiemu pracownikowi

>Nazywasz to jednakowym wynagrodzeniem za jednakową pracę?

Nazywam to daniną niewolnika na rzecz pana

>Ponadto zaproponowałem eksperyment.
>Skoro już odkryliście sprawiedliwość uniwersalna, wolę Pana Boga, to nic nie będzie mogło równać się z waszym rajem, nic nie będzie mogło z waszym zbawiennym kapitalizmem opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności rywalizować.
>Po prostu spróbujmy.
>Przekonacie się, że nie ma żadnej alternatywy, żadnej innej drogi, żadnych dodatkowych możliwości, że wyczerpaliacie już wszystko co możliwe.

To znaczy kto ma przez pół życia składać na mieszkanie robić wyrzeczenia po to by drugi dostał dodatek do pensji?

Najemny robol na najemnego robola?

matematyki nie przeskoczysz. 10-1=9 10+1=11 robol robolowi władzą panem qrwa co za głupoty

#203
02-03-2020 21:28
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Podzielenie się przez właściciela własnością z pracownikami najemnymi wykreowana przez wszytkich

przez pracownika mającego mieszkanie na rzecz pracowników bez mieszkań. pracownika rozumiesz domu buduje się z PRACY pracy człowieku.

Rozumiesz zatrudniasz się najmujesz czy co tam chcesz i latami odkładasz na swoje mieszkanie czy dom.

Dlaczego tak gardzisz ludźmi którzy poprzez swoją pracę kupili dom czy mieszkanie. czy oni qrwa przestali pracować o co tobie chodzi człowieku.

#204
02-03-2020 21:31
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jesteś moralnym dnem , skoro domagasz się żeby inni płacili na ciebie i twój pomiot. Nawet ci, którzy zarabiają mniej niż ty, mają więcej dzieci, ale zadbali o dom dla nich, ty p.ch.
>Podzielenie się przez właściciela własnością z pracownikami najemnymi
Najemny pracownik, który ma piątkę dzieci zbudował dom ma się z tobą dzielić moralna rzygowino? Bo robić ci nie chce? bo wolisz przeputać na dziwki??

>Zakładając przy tym, że połowa twoich dochodów pochodzi z tego, że jesteś Panem właścicielem i dłubiesz w nosie?
Ile bierze twoja suka (żona) za anal?

Moje dochody są z pracy stręczycielu. Moralna gnido.




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#205
02-03-2020 21:33
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>niewolnik WŁAŚCICIEL i PAN najemny robol???!!!
>Najemny robol płaci drugiemu najemnemu robolowi daninę!!!!!!!! Tak niewolnik najemny robol używając twojego pogardliwego języka.

Coś ich chyba jednak wyróżnia skoro pierwszy płaci drugiemu a drugi pierwszemu nic?
Zapomnialo Ci się o własności.
A własność potrzeba uznać.

Wyobraz sobie, że ładujesz na dziewiczej wyspie z 9 innymi osobami.

Wyobraz sobie, że ta wyspa nie należy do nikogo z Was a potem, że należy do jednego z Was. Widzisz zmianę własnego położenia? Widzisz władzę człowieka nad człowiekiem?

>>Twoja arogancja jest nieskończona!
>Znów ci nie wyszło. jeden robol dyma drugiego robola. Do ciebie wciąż nie dociera że jakiś pracownik jest takim samym pracownikiem. Ty widzisz tylko jednego najemnego robola ten co już ma mieszkanie może dalej zapierdalać w tej fabryce na 3 zmiany ale juz nie jest najemnym robolem tylko nagle stał się właśćicielm. Huj z robotą. Tylko najemny robol się liczy.....

A własność już się nie liczy?
Potrzeba uznania jej i podporządkowania się woli właściciela już się nie liczy?
W kapitalizmie liczy się i to nawet jakoś bardzo!

>Twój system zakłada płacenie z pensji pracownika drugiemu pracownikowi

Nie, zakłada podatek od własności opłacany przez właścicieli niewłaścicielom w wysokości określonej demokratycznie.

>To znaczy kto ma przez pół życia składać na mieszkanie robić wyrzeczenia po to by drugi dostał dodatek do pensji?

Po to, żeby Vonovia poprzestała na posiadaniu pół miliona domów i mieszkań a nie posiadała ich za chwilę 500 milionów.

>Najemny robol na najemnego robola?
>matematyki nie przeskoczysz. 10-1=9 10+1=11 robol robolowi władzą panem qrwa co za głupoty

Najemny robol, ktory zaoszczędził na mieszkanie i stał się właścicielem, nie płacąc czynszu zaoszczędni na drugie mieszkanie, które wynajmnie i nie robiąc nic dla drugiego człowieka będzie zarabiał.
Swoje zarobki przeznaczy na zakup trzeciego mieszkania, które wynajmnie a, że żadnego czynszu nie płaci przyjdzie mu łatwiej.

Czy man to rozwijać do Vonovii.

Chcesz mi powiedzieć, że opodatkowanie własności Windowsa na rzecz wyrobników Windowsa byłoby dymaniem robola przez robola?

Do kogo ta mowa?
Do idioty?

#206
02-03-2020 21:38
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Dlaczego tak gardzisz ludźmi którzy poprzez swoją pracę kupili dom czy mieszkanie. czy oni qrwa przestali pracować o co tobie chodzi człowieku.

Bo chcę tworzyć model stosunków społecznych, w których własność nie zostanie POTĘŻNIE SKONCENTROWANA to kimś gardze?

Kim gardze?
Właścicielem Vonovii?
Jak mógłbym skoro nie mam pojęcia kim jest i cwaniacy się już postarali, żebym nigdy się nie dowiedział, choc oddaje Vonovii większość swojego wynagrodzenia za przejściowe pomieszkanie?
Jak mógłbym nim gardzic?

#207
02-03-2020 21:47
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>niewolnik WŁAŚCICIEL i PAN najemny robol???!!!
>>Najemny robol płaci drugiemu najemnemu robolowi daninę!!!!!!!! Tak niewolnik najemny robol używając twojego pogardliwego języka.
>Coś ich chyba jednak wyróżnia skoro pierwszy płaci drugiemu a drugi pierwszemu nic?
>Zapomnialo Ci się o własności.
>A własność potrzeba uznać.

300k dom a drugi mieszka z rodzicami i ma na koncie 300k......kto qrwa komu będzie uznawał własność.

najemny robol mieszkający kątem u rodziców mający na koncie 300k drugiemu najemnemu robolowi który te 300k zamienił na dom? Puknij sie w głowę



>Do kogo ta mowa?
>Do idioty?

Najemny robol płaci drugiemu najemnemu robolowi. Nie poradzisz na matematykę.

Własność? Ale co kotlet wódka?


#208
02-03-2020 21:49
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Dlaczego tak gardzisz ludźmi którzy poprzez swoją pracę kupili dom czy mieszkanie. czy oni qrwa przestali pracować o co tobie chodzi człowieku.
>Bo chcę tworzyć model stosunków społecznych, w których własność nie zostanie POTĘŻNIE SKONCENTROWANA to kimś gardze?
>Kim gardze?
>Właścicielem Vonovii?
>Jak mógłbym skoro nie mam pojęcia kim jest i cwaniacy się już postarali, żebym nigdy się nie dowiedział, choc oddaje Vonovii większość swojego wynagrodzenia za przejściowe pomieszkanie?
>Jak mógłbym nim gardzic?
>

To gadaj z nimi a nie przypierdalaj się do ludzi co latami składali na swoje domy mieszkania.

#209
02-03-2020 22:02
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Najemny robol, ktory zaoszczędził na mieszkanie i stał się właścicielem, nie płacąc czynszu zaoszczędni na drugie mieszkanie, które wynajmnie i nie robiąc nic dla drugiego człowieka będzie zarabiał.
>Swoje zarobki przeznaczy na zakup trzeciego mieszkania, które wynajmnie a, że żadnego czynszu nie płaci przyjdzie mu łatwiej.

Weź to i zrób. Kup jedno potem drugie trzecie.....a pytamy się co robi inny że tego nie ogarnia w TWOIM SYTEMIE?

Kupje sobie samochody? jeździ na wycieczki? W czym problem? O co ci chodzi.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>300k dom a drugi mieszka z rodzicami i ma na koncie 300k......kto qrwa komu będzie uznawał własność.

Postuluje limit oszczędności pieniężnych związany z jawną i opodatkowana własnością.

Ten drugi mógłby mieć w portfelu co najwyżej 8k wg współczesnych wielkości w Polsce.

W moim modelu każdy, kto będzie zazdrościł dobrobytu najemnym robolom bez mienia, błędzie mógł wyprzedac wszytko, wszystko przejeść i cieszyć się następnie dobrobytem najemnego robola bez niczego. Nic nie będzie stało na przeszkodzie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365