 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#451 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest |
> Stworzyliście świat bez haraczu i jak on wygląda?nakładasz haracz na robotnika mającego mieszkanie inaczej nie uznasz mu tego mieszkania mieszkąjc w Berlinie na szczycie świata w jednym z najbogatszych gospodarek świata. Jesteś starszy od wielu ludzi pracujących za granicą ( ode mnie też jesteś). Wytłumacz im i mi dwie rzeczy. jedną to że mają zapłacić haracz na ciebie i to że jako młodsi stworzyli coś w czym przyszło im żyć. Jeśli jesteś starszy to wcześniej uczestniczyłes w wyborach. Nie uwierzę ci że ani raz nie głosowałeś w Polsce Wytłumacz mi jak tworzę potęgę Vonovi i Black Rock....skoro to dzięki tobie ich kursy są razy dwa? Budujesz złote pałace kapitalistom a przypierdalasz się do czyjegoś mieszkania.
\nie pojebawszy cię? 8 lat po 1000euro (choć raz piszesz 1400 a innym razem 1000) ale 1000x12=12000 razy 8 to 96000euro to circa 384000 zł podzielić na dwa(bo gdzieś tam trzeba mieszkać) to 192000zł dom z działką przykryty z oknami może nie pałac ale dom moze nie pod |Warszawą ale do ogarnięcia. zważywszy że działkę kupiłbyś nie teraz. to masz z samego najmu który pakujesz w BLACK ROCK Gdyby nie ty nawet bym nie wiedział że Vonovia istnieje bo nie interesuje się składem DAX. Wytłumacz mi jak płacąc haracz robotnik polepsza swój byt gdy inny dostanie cześć jego pensji? |
#452 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Stworzyliście świat bez haraczu i jak on wygląda?> nakładasz haracz na robotnika mającego mieszkanie inaczej nie uznasz mu tego mieszkania mieszkąjc w Berlinie na szczycie świata w jednym z najbogatszych gospodarek świata.> Jesteś starszy od wielu ludzi pracujących za granicą ( ode mnie też jesteś). Wytłumacz im i mi dwie rzeczy. jedną to że mają zapłacić haracz na ciebie i to że jako młodsi stworzyli coś w czym przyszło im żyć.> Jeśli jesteś starszy to wcześniej uczestniczyłes w wyborach. Nie uwierzę ci że ani raz nie głosowałeś w Polsce> Wytłumacz mi jak tworzę potęgę Vonovi i Black Rock....skoro to dzięki tobie ich kursy są razy dwa? >Budujesz złote pałace kapitalistom a przypierdalasz się do czyjegoś mieszkania. >> \nie pojebawszy cię?> 8 lat po 1000euro (choć raz piszesz 1400 a innym razem 1000)> ale 1000x12=12000 razy 8 to 96000euro to circa 384000 zł podzielić na dwa(bo gdzieś tam trzeba mieszkać) to 192000zł> dom z działką przykryty z oknami może nie pałac ale dom moze nie pod |Warszawą ale do ogarnięcia. zważywszy że działkę kupiłbyś nie teraz.> to masz z samego najmu który pakujesz w BLACK ROCK> Gdyby nie ty nawet bym nie wiedział że Vonovia istnieje bo nie interesuje się składem DAX.> Wytłumacz mi jak płacąc haracz robotnik polepsza swój byt gdy inny dostanie cześć jego pensji?W moim modelu podatek od własności płacą właściciele w zasadniczej części na rzecz pracowników najemnych bezpośrednio a na nie ma moją rzecz. W moim postulatach nie ma mowy o moim indywidualnym majątku. Mozesz 1000x jeszcze powtórzyć, że postulowany przeze mnie podatek od własności będzie obciążał robotnikow na rzecz bogatych ale od tych powtórzeń nie stanie się to prawdą. Wielka arogancja i zakłamaniem jest oskarżanie mnie o próbę obciążenia robotników w obliczu waszych powszechnych podatków od pracy i konsumpcji, utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności i licznych państwowych dotacji dla właścicieli. Nieustająco atakujesz mnie poprzez nawiązania do mojej osobistej sytuacji majątkowej, do moich osiągnięć i działań, bo nie masz nic innego na obronę waszego systemu stosunków społecznych. Wysil się i wyjdz poza moja osobę w usprawiedliwieniu waszego systemu. Wymysl cos bez związku z tym co zrobiłem i co mam. Potrafisz? Miałbyś wtedy do powiedzenia cokolwiek jeszcze? |
#453 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest |
> Nieustająco atakujesz mnie poprzez nawiązania do mojej osobistej sytuacji majątkowej, do moich osiągnięć i działań, bo nie masz nic innego na obronę waszego systemu stosunków społecznych.Przeczytaj to co napisałeś? Do kogo ten ATAK? mam do ciebie pisać wyjechaliście ...... wasze stosunki społeczne Cały czas atakujesz mnie....najpierw bandyta potem zły człowiek wasze stosunki prowokacje i naigrywania. Chcesz haraczu od mieszkania robotnika czy chcecie? Jak mam to napisać? Występujesz w liczbie pojedynczej to co mam napisać. kto buduje potęgę BLACK ROCK ja czy ty? Kto buduje....ty. Wy budujecie potęgę BLACK ROCK.....qrwa tak mam pisać?> Stworzyliście świat bez haraczu i jak on wygląda?
Piszesz to do mnie czy do huj wie kogo? Kim są stworzyliście ? UFOludki? |
#454 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Nieustająco atakujesz mnie poprzez nawiązania do mojej osobistej sytuacji majątkowej, do moich osiągnięć i działań, bo nie masz nic innego na obronę waszego systemu stosunków społecznych.> Przeczytaj to co napisałeś? Do kogo ten ATAK?> mam do ciebie pisać wyjechaliście ...... wasze stosunki społeczne> Cały czas atakujesz mnie....najpierw bandyta potem zły człowiek wasze stosunki prowokacje i naigrywania.> Chcesz haraczu od mieszkania robotnika czy chcecie? Jak mam to napisać? Występujesz w liczbie pojedynczej to co mam napisać.> kto buduje potęgę BLACK ROCK ja czy ty? Kto buduje....ty. >Wy budujecie potęgę BLACK ROCK.....qrwa tak mam pisać?Ja chcę zmiany społecznej i robię co mogę, żeby wydarzyła się. Ty najwyraźniej żadnej zmiany społecznej nie chcesz i robisz co możesz, żeby wszystko zostało po staremu. Który z nas jest architektem współczesnego systemu społecznego? Ja czy Ty? Masz jakiś postulat zmiany stosunków społecznych? Wyraź go! Wszystko co wyrażasz to to kim jestem, co zrobiłem i czego chcę od innych rzekomo tylko dla siebie. Jesteś architektem BLACK ROCK, jakby na to nie patrzeć, ja nim nie jestem. Jest Was więcej niż tylko Ty! |
#455 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest |
> Jesteś architektem BLACK ROCK, jakby na to nie patrzeć, ja nim nie jestem.Zacytuje ciebie > Wysil się i wyjdz poza moja osobę w usprawiedliwieniu waszego systemu.Waszego twojego cholera wie jak ci pisać > Jest Was więcej niż tylko Ty!Nie ja nie płacę BLACK ROCK. A ty. Ty płacisz. Dzięki wam tobie huj wie jak ci pisać muszę bacznie patrzeć czy ta korporacja nie zechce przejąć jakiś aktywów w Polsce. Budujesz złote pałace kapitalistom a przypierdalasz się do czyjegoś mieszkania.
pamietaj o tym jak będziesz płacił im najm. Tak pamiętaj o tym. Karm ich swoją pracą. Daj mi żreć. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > Jesteś architektem BLACK ROCK, jakby na to nie patrzeć, ja nim nie jestem.Jak by na to nie patrzeć to ty chodziłeś na wybory. Zaprzecz że nigdy nie uczestniczyłeś w wyborach. A i tak ci nie uwierzę. |
#457 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Nie ja nie płacę BLACK ROCK. A ty.Jak nie zapłacę, funkcjonariusze waszego państwa wywalą mnie na ulicę. Zniszczą życie moje i moich dzieci. W państwie wg waszego modelu nie masz żadnego wyboru czy zapłacisz czy nie zapłacisz. Jest przymus - PAŃSTWOWY! Oczywiście można próbować czegoś innego, podejmować konkurencję z Amazonem startując z niczym ale jakoś w tej chwili tego nie widzę. Może dlatego, że mam umysł zaprzątnięty bardziej ogólnymi problemami niż własny biznes. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Jak by na to nie patrzeć to ty chodziłeś na wybory. Zaprzecz że nigdy nie uczestniczyłeś w wyborach.> A i tak ci nie uwierzę.Głosowałem a jakże, jeszcze 15 lat temu, nie potrafię dokładnie określić kiedy przestałem uczestniczyć w waszych tajnych wyborach prawodawców. Początkowo przestałem w tym widzieć sens. Ale następnie badałem, jak wiesz, znaczenie tajemnic i doszedłem do wniosku, że udział w tajnych i pośrednich wyborach demokratycznych jest zły i niemoralny. Myślę, że po tych 15 latach, kiedy z waszymi wyborami nie mam już nic wspólnego, mogę uczciwie powiedzieć, że stanowione prawo jest wasze i nie jest już moje. Ja na wasze prawo patrzę jak na źródło zagrożenia agresją, ze strony innych ode mnie ludzi. Nie wierzę w wasze prawo ale też nie łamię go z obawy na sprowadzenie na siebie ludzkiego gniewu. Wielu ludzi rozgniewałem już samym niepoważaniem waszego prawa, to co dopiero byłoby gdybym mu się nie podporządkował. Jeszcze mi życie miłe. |
#459 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Nie ja nie płacę BLACK ROCK. A ty.> Jak nie zapłacę, funkcjonariusze waszego państwa wywalą mnie na ulicę. Zniszczą życie moje i moich dzieci. W państwie wg waszego modelu nie masz żadnego wyboru czy zapłacisz czy nie zapłacisz. Jest przymus - PAŃSTWOWY!Nie pierd0l, nie ma przymusu ja nie płace. > Jesteś architektem BLACK ROCK, jakby na to nie patrzeć, ja nim nie jestem.Black Rock Założenie: 1988, Nowy Jork, Nowy Jork, Stany Zjednoczone Chodziłem do czwartej czy pitej klasy szkoły podstawowej a ty piszesz jakies qrwa głupoty ze byłem architektem. Ty wiesz co ty do mnie piszesz? > Oczywiście można próbować czegoś innego, podejmować konkurencję z Amazonem startując z niczym ale jakoś w tej chwili tego nie widzę. Może dlatego, że mam umysł zaprzątnięty bardziej ogólnymi problemami niż własny biznes.Jak pobrać haracz od mieszkania robotnika? |
#460 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Jak by na to nie patrzeć to ty chodziłeś na wybory. Zaprzecz że nigdy nie uczestniczyłeś w wyborach.> >A i tak ci nie uwierzę.> Głosowałem a jakże, jeszcze 15 lat temu, nie potrafię dokładnie określić kiedy przestałem uczestniczyć w waszych tajnych wyborach prawodawców.jakby nie patrzeć byłeś architektem waszego świata twojego świata. Byłeś architektem Black Rock. A dziś jeszcze im płacisz. I stworzyłeś urzędników którzy cię pilnują.
Podziękuj sobie. Stworzyliście taką instytucje że nawet masowe protesty tego nie potrafią obalić. Ludzie protestują po całym świecie Francja Bangkok Chile ale stworzyliście kiedyś potężny kapitalizm który wysysa ze mnie pieniądze. To dzięki wam tyram na wasze podatki. fajna ta odmiana. wy wasze |
#461 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | BLACK ROCK jest wytworem panujących zasad społecznych. Przy obecnych stosunkach społecznych BLACK ROCK taki czy inny MUSI się zrodzić. Bronisz tych zasad tak samo jak Szarey, Jacek i inni. Jesteście architektami BLACK ROCK. Ja nim nie jestem, nawet jeżeli płacę 1050 EUR czynszu miesięcznie jednemu z waszych totalnych koncernów. |
#462 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > BLACK ROCK jest wytworem panujących zasad społecznych. Przy obecnych stosunkach społecznych BLACK ROCK taki czy inny MUSI się zrodzić.> Bronisz tych zasad tak samo jak Szarey, Jacek i inni.> Jesteście architektami BLACK ROCK.> Ja nim nie jestem, nawet jeżeli płacę 1050 EUR czynszu miesięcznie jednemu z waszych totalnych koncernów.Jesteście architektem Black Rock. tak i na dodatek im płacicie w Berlinie 1050 euro. dzięki wam wasz system jest tak potężny że kursy ich akcji rosną. Wasz totalny koncern rośnie w siłę bo wy płacicie. ja natomiast mu nie płacę. Tyle mogęZarządzane zasoby: 6,96 tryliarda USD.....budujecie codziennie ich potęgę. A potem idziecie kupować koszulki szyte przez ludzi żyjących za dolara dziennie. wasz system jest hujowy. i pamiętajćie to tym gdy będziecie im płacić za najm O to co robicie forsal.pl/(*)ock-vanguard-state-street.html Władcy 12 bilionów. Trzy firmy zarządzają majątkiem większym niż łączne PKB Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii
|
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
#464 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >ja natomiast mu nie płacę. Tyle mogę> Bo posiadłeś mienie.Posiadłeś? To nie koń. Czy umiecie sobie wyobrazić jak to wygląda w świecie który stworzyliście? Ile pracy i podatków na was zapłaciłem nim otworzyłem drzwi swojego? Ile godzin pracy poszło na was? > Ja nie posiadłem i chcąc nie chcąc muszę płacić haracz za pomieszkanie w cudzym, a gdybym nie zechciał, państwo przemocą mnie do tego przymusi, odbierając mi całe wynagrodzenie za pracę.> Jeżeli Black Rock zgłosi swoje roszczenie do państwa, państwo skasuje przypisane mi jednostki, zapisane na prywatnych serwerach w bankach, przepisując je Black Rock a ja powinien się cieszyć, że nie zostanę uwięziony, za niespełnienie roszczeń Black Rock jak należy. czemu to nie wy zatrudniacie Niemca i nie wy wynajmujecie mu mieszkanie?ktoś stworzył system dla Niemców i klepie biedę tu w Polsce? \ |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Ile pracy i podatków na was zapłaciłem nim otworzyłem drzwi swojego?> Ile godzin pracy poszło na was?Nikt Ci niczego nie odbiera. Chodzi wyjawienie własności, zamianę podatku od pracy i konsumpcji na podatek od własności przysługujący bezpośrednio od właścicieli pracownikom najemnym, i kreację pieniądza bez lichwy. Twój osobisty świat się nie wali. Pozostajesz Panem na swoim.w Ubzdurałeś sobie, że po spełnieniu moich postulatów świat się zawali, dlatego zaproponowałem publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą waszych instytucji naukowych, żebyś miał okazję się przekonać, że się mylisz i że mój model również dla Ciebie przyniesie korzyści a nie straty. Setny raz powtarzam, nie interesuje mnie stanowienie innym praw ani egzekucja stanowionych przeze mnie praw od innych przemocą, nie jestem taki jak Wy. Chcę innych przekonać, że im się to opłaca. Nie wezmę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach. Będę tylko opowiadał co uważam za słuszne, dobre i korzystna a co nie. To tylko tyle. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|