 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2010 10:47 | Adam P (36 punktów) | Jak przekonać
1 na 1 | Ostatnio często zdarza mi się dyskutować z osobami wierzącymi na temat boga i jego nieistnienia. Zakładając że nie każdy nazwie mnie antychrystem i bluźniercą, jakich argumentów mogę użyć by poprzeć swą tezę. Ja sam wiem o co mi chodzi tylko czasem brak mi slow by rozmawiać z ograniczonymi ludźmi i przekonywać ich o racjonalności świata i nieistnieniu wyższego porządku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..| Banita (115 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> >> Czy twierdzenie, iż rozmawiasz z ludźmi ograniczonymi wynika z faktu, że mają oni inny światopogląd niż Ty?> Z całym szacunkiem, ale czy Twoi rozmówcy myślą podobnymi kategoriami do Twoich, tj. czy uważają Ciebie za ograniczonego?> Naprawdę uważasz że religia nie ogranicza???????????? |
| Rafaela (2059 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> >Czy twierdzenie, iż rozmawiasz z ludźmi ograniczonymi wynika z faktu, że mają oni inny światopogląd niż Ty?> >Z całym szacunkiem, ale czy Twoi rozmówcy myślą podobnymi kategoriami do Twoich, tj. czy uważają Ciebie za ograniczonego?> >> Naprawdę uważasz że religia nie ogranicza????????????Oczywiście, że religia ogranicza, ale to nie znaczy, że ludzi wierzących z tego powodu uznam za ograniczonych i wyłącznie w tym kontekście zadałam pytanie. Co innego człowiek ograniczony, a co innego człowiek, którego pogląd jest ograniczony czy pogląd ogranicza.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
#63 -1 na 3 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> Nie da się pogodzić istnienia zła z dobrym Bogiem.Da się. Zło jest wtedy, kiedy z własnej wolnej woli którą dał ci dobry Bóg, decydujesz się być nieposłuszna wobec Niego. Zła by nie było gdybyśmy byli maszynami pozbawionymi wolnej woli i mogli robić tylko dobrze. Tyle, że wtedy o takim stworzeniu ciężko by mówić, że jest doskonałe. Więc zło wynika bezpośrednio z tego, że posiadamy wolną wolę. > A poza tym zawsze zadaję pytanie, gdzie jest ten Bóg. W jakim miejscu (wszechświata)Bóg nie jest ograniczony przez wszechświat i nie mieszka w nim. Biblia często mówi o niebiosach w liczbie mnogiej. I tak mamy 3 nieba. Pierwsze to ziemskie, drugie to kosmos, trzecie to tam gdzie mieszka Bóg. Jeśli ci zależy, to znajdę wersety na poparcie z Biblii. Co do Matki Boskiej w niebie, to jest to niebiblijne, nie ma czegoś takiego. |
#64 -3 na 3 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | > c) Dowodów - jako przedstawiciel Ateizmu nie musisz (bo to bez sensu) udowadniać, że >Boga nie ma. Jednak, jeśli oponent twierdzi, że "istnieje" to Punkt1) poproś o dowód, >który by Ciebie przekonał. Punkt 2) Ciesz się chwilą.Czy dziesiątki wypełnionych proroctw nie są takim dowodem ? |
| Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury. |
#66 -1 na 3 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | To, że świat został przepełniony cierpieniem, to już dzieło człowieka. Wg księgi rodzaju Bóg stworzył świat który był doskonały i dobry. |
#67 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury. Biblia mówi o o czasach od stworzenia Ziemi, aż do Jezusa. No to ja się pytam GDZIE SĄ DINOZARŁY??!! 
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
#68 -1 na 1 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | |
#69 3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak przekonać | > Zło jest wtedy, kiedy z własnej wolnej woli którą dał ci dobry Bóg, decydujesz się być nieposłuszna wobec Niego.Ale jest też zło pod postacią głodu, wojen, trzęsień ziemi, tsunami, pożarów, powodzi, epidemii, huraganów i temu podobne. Kiedy cierpią osoby zupełnie niczemu niewinne np. dzieci. Jak wytłumaczysz, że dzieci cierpią z powodu głodu, lub powodzi, albo chorób? Obarczysz tym oczywiście rządy , że one są złe, a Bóg dobry? A kto ludzi takimi uczynił? Przecież Bóg mógł ich stworzyć dobrymi. A dlaczego ich takimi nie stworzył? |
#70 4 na 4 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak przekonać | > Wg księgi rodzaju Bóg stworzył świat który był doskonały i dobry.To co się z nim (tym światem) stało? |
#71 4 na 4 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Tak się składa, że wierzę w Biblię.Szczerze ci współczuję |
#72 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury.A jak dam, i to niejeden, to przestaniesz wierzyć? Nie sądzę.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#73 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> To co się z nim (tym światem) stało?No jak to co, człowiek go zepsuł. Jak dziecko zabawkę. Wszystko, co złe na świecie, to przez człowieka, który Bozi nie słuchał i poszedł kraść jabłka do księżowskiego... tfuuu, chciałam rzec, do boskiego sadu.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#74 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> Czy dziesiątki wypełnionych proroctw nie są takim dowodem ?Jakich proroctw? Jeśli mówisz o tych mętnych wywodach Izajasza czy tam Daniela, to nie, nie są. Już Ci wykazywano, że owe "proroctwa" to szyta grubymi nićmi manipulacja post factum i kit.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#75 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać | > www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNoMinus za n-te powielanie tych samych panahovindowych bredni.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|