Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak przekonać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
23-12-2010 10:47Adam P (36 punktów)Jak przekonać
Ocena 1 na 1
Ostatnio często zdarza mi się dyskutować z osobami wierzącymi na temat boga i jego nieistnienia. Zakładając że nie każdy nazwie mnie antychrystem i bluźniercą, jakich argumentów mogę użyć by poprzeć swą tezę. Ja sam wiem o co mi chodzi tylko czasem brak mi slow by rozmawiać z ograniczonymi ludźmi i przekonywać ich o racjonalności świata i nieistnieniu wyższego porządku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Banita (115 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Rafaela

>>
>Czy twierdzenie, iż rozmawiasz z ludźmi ograniczonymi wynika z faktu, że mają oni inny światopogląd niż Ty?
>Z całym szacunkiem, ale czy Twoi rozmówcy myślą podobnymi kategoriami do Twoich, tj. czy uważają Ciebie za ograniczonego?
>
Naprawdę uważasz że religia nie ogranicza????????????

Rafaela (2059 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Banita

>>Czy twierdzenie, iż rozmawiasz z ludźmi ograniczonymi wynika z faktu, że mają oni inny światopogląd niż Ty?
>>Z całym szacunkiem, ale czy Twoi rozmówcy myślą podobnymi kategoriami do Twoich, tj. czy uważają Ciebie za ograniczonego?
>>
>Naprawdę uważasz że religia nie ogranicza????????????

Oczywiście, że religia ogranicza, ale to nie znaczy, że ludzi wierzących z tego powodu uznam za ograniczonych i wyłącznie w tym kontekście zadałam pytanie. Co innego człowiek ograniczony, a co innego człowiek, którego pogląd jest ograniczony czy pogląd ogranicza.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*

#63
05-01-2011 21:09
 Ocena-1 na 3
Chechło (-28 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Nie da się pogodzić istnienia zła z dobrym Bogiem.
Da się. Zło jest wtedy, kiedy z własnej wolnej woli którą dał ci dobry Bóg, decydujesz się być nieposłuszna wobec Niego. Zła by nie było gdybyśmy byli maszynami pozbawionymi wolnej woli i mogli robić tylko dobrze. Tyle, że wtedy o takim stworzeniu ciężko by mówić, że jest doskonałe. Więc zło wynika bezpośrednio z tego, że posiadamy wolną wolę.

>A poza tym zawsze zadaję pytanie, gdzie jest ten Bóg. W jakim miejscu (wszechświata)

Bóg nie jest ograniczony przez wszechświat i nie mieszka w nim. Biblia często mówi o niebiosach w liczbie mnogiej. I tak mamy 3 nieba. Pierwsze to ziemskie, drugie to kosmos, trzecie to tam gdzie mieszka Bóg. Jeśli ci zależy, to znajdę wersety na poparcie z Biblii. Co do Matki Boskiej w niebie, to jest to niebiblijne, nie ma czegoś takiego.

#64
05-01-2011 21:25
 Ocena-3 na 3
Chechło (-28 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi VaeSapiens
>c) Dowodów - jako przedstawiciel Ateizmu nie musisz (bo to bez sensu) udowadniać, że >Boga nie ma. Jednak, jeśli oponent twierdzi, że "istnieje" to Punkt1) poproś o dowód, >który by Ciebie przekonał. Punkt 2) Ciesz się chwilą.

Czy dziesiątki wypełnionych proroctw nie są takim dowodem ?

Chechło (-28 punktów)Odp: Jak przekonać
Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury.

#66
05-01-2011 21:37
 Ocena-1 na 3
Chechło (-28 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi prof. Grabowska
To, że świat został przepełniony cierpieniem, to już dzieło człowieka. Wg księgi rodzaju Bóg stworzył świat który był doskonały i dobry.

#67
05-01-2011 21:39
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
>Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury.

   Biblia mówi o o czasach od stworzenia Ziemi, aż do Jezusa. No to ja się pytam GDZIE SĄ DINOZARŁY??!!


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.

#68
05-01-2011 22:00
 Ocena-1 na 1
Chechło (-28 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Kowalska
www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNo

Jak ci się będzie chciało przez to przebrnąć, to się dowiesz.

#69
05-01-2011 22:57
 Ocena 3 na 3
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
> Zło jest wtedy, kiedy z własnej wolnej woli którą dał ci dobry Bóg, decydujesz się być nieposłuszna wobec Niego.
Ale jest też zło pod postacią głodu, wojen, trzęsień ziemi, tsunami, pożarów, powodzi, epidemii, huraganów i temu podobne. Kiedy cierpią osoby zupełnie niczemu niewinne np. dzieci. Jak wytłumaczysz, że dzieci cierpią z powodu głodu, lub powodzi, albo chorób? Obarczysz tym oczywiście rządy , że one są złe, a Bóg dobry? A kto ludzi takimi uczynił? Przecież Bóg mógł ich stworzyć dobrymi. A dlaczego ich takimi nie stworzył?

#70
05-01-2011 23:49
 Ocena 4 na 4
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
> Wg księgi rodzaju Bóg stworzył świat który był doskonały i dobry.
To co się z nim (tym światem) stało?

#71
06-01-2011 11:53
 Ocena 4 na 4
Chlodwig (10939 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
>Tak się składa, że wierzę w Biblię.

Szczerze ci współczuję

#72
06-01-2011 13:11
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
>Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury.
A jak dam, i to niejeden, to przestaniesz wierzyć? Nie sądzę.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#73
06-01-2011 13:21
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi prof. Grabowska

>To co się z nim (tym światem) stało?
No jak to co, człowiek go zepsuł. Jak dziecko zabawkę. Wszystko, co złe na świecie, to przez człowieka, który Bozi nie słuchał i poszedł kraść jabłka do księżowskiego... tfuuu, chciałam rzec, do boskiego sadu.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#74
06-01-2011 13:35
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło

>Czy dziesiątki wypełnionych proroctw nie są takim dowodem ?
Jakich proroctw? Jeśli mówisz o tych mętnych wywodach Izajasza czy tam Daniela, to nie, nie są. Już Ci wykazywano, że owe "proroctwa" to szyta grubymi nićmi manipulacja post factum i kit.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#75
06-01-2011 13:46
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak przekonać
W odpowiedzi Chechło
>www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNo
Minus za n-te powielanie tych samych panahovindowych bredni.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365