 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2010 10:47 | Adam P (36 punktów) | Jak przekonać
1 na 1 | Ostatnio często zdarza mi się dyskutować z osobami wierzącymi na temat boga i jego nieistnienia. Zakładając że nie każdy nazwie mnie antychrystem i bluźniercą, jakich argumentów mogę użyć by poprzeć swą tezę. Ja sam wiem o co mi chodzi tylko czasem brak mi slow by rozmawiać z ograniczonymi ludźmi i przekonywać ich o racjonalności świata i nieistnieniu wyższego porządku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#136 11 na 11 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Pisało je bardzo wielu autorów na przestrzeni wielu wieków. Mieli przeróżne cele, ale do najmniej ważnych należało przekazanie prawdy historycznej, tak samo jak i dokonywanie świadomych kłamstw. One najczęściej wynikają z prostej niewiedzy oraz szczytnego celu wywyższania Boga i jego proroków dla podwyższania pokory i przestrzegania nakazów przez jego wyznawców czyli "Ludu bożego".W efekcie Nowy Testament nie jest źródłem historycznym, czy też dokumentem mającym na celu opisanie tego, co się wydarzyło. Bo też żaden z autorów pism NT takiego celu przed sobą nie postawił. Szczególne miejsce zajmuje tu Ewangelia według Jana, która nie przedstawia ani autentycznego przesłania Jezusa, ani nawet opinii o nim rozpowszechnionych w kręgu jego zwolenników, lecz stanowi odzwierciedlenie teologicznych poglądów jej chrześcijańskiego autora, który napisał ją ponad 70 lat po śmierci Jezusa i najprawdopodobniej nigdy go nie widział, ani też nie słyszał. Tak samo zresztą jak - znowu najprawdopodobniej - pozostali autorzy pism Nowego Testamentu, którzy posiadali informacje w najlepszym przypadku z tzw. drugiej ręki. Mniej lub bardziej świadome przeróbki, uzupełnienia i inne chrześcijańskie fałszerstwa są już nierozerwalnie związane z Biblią. Skala zjawiska jest ogromna. Nie posiadamy i być może nigdy już posiadać nie będziemy żadnego z pism NT w oryginalnym brzmieniu. Ocenia się, że liczba różnic w tekstach zachowanych manuskryptów NT wynosi około czterysta, a może nawet więcej tysięcy, bądź też - jak określają niektórzy badacze - jest ona większa od ilości słów występujących w NT. Czy nasz Chechło jest w stanie to w ogóle zrozumieć? On z uporem wierzy, że Biblia jest natchnionym i nieomylnym słowem bożym. Czy dopuszcza do siebie myśl, że gdyby tak rzeczywiście było, to Bóg, "sprawca" owego natchnienia, bezwzględnie zadbałby o to, by jego dzieło dotrwało do naszych czasów w niezmienionym oryginalnym brzmieniu. > A zresztą Biblia spokojnie sobie leży i czeka na kolejne egzegezy tak uczonych, jak i manipulatorów, którzy podkreślając jej nienaruszaną starożytność przekręcają jej zapisy do granic możliwości.Niestety są nadal tacy, którzy tym manipulatorom bezgranicznie wierzą. Również serdecznie pozdrawiam. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#137 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jak przekonać | > No i przestań beczeć bo ja wrażliwy chłopiec jestem ...  Już nie beczę. Nawet Kazika sobie słucham ku pokrzepieniu. A ten tekst wart jest zacytowania zawsze.... I przepraszam za offtopa, ale to dla wszystkich. Naprawdę wszystkich. W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna A jak się człowiek przejmie rolą sam pan wisz To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż W tygodniu to jesteśmy szarzy jak ten dym W tygodniu nic się nie przydarzy bo i z kim? I życie jak koszula ciasna pije nas Aż poczujemy mus i raz na jakiś czas W Polskę idziemy drodzy panowie W Polskę idziemy Nim pierwsza seta zaszumi w głowie Drugą pijemy Do dna jak leci Za fart za dzieci Za zdrowie żony Było nie było W to głupie ryło W ten dziób spragniony Świat jak nam wisiał tak teraz nie jest nam wszystko jedno Śledziem się przeje kumpel się śmieje dziewczyny bledną Świerzbią nas dłonie i oko płonie lśni jak pochodnia Aż w nowy tydzień świt nas wygoni no a w tygodniu W tygodniu bracie wolno goisz kaca fest I czy się leży czy się stoi jakoś jest W tygodniu kleją Ci się oczy boli krzyż A wyżej nerek nie podskoczysz sam pan wisz W tygodniu żony barchanowe chrapią w noc A Ty otulasz ciężką głowę ciasno w koc I rano gapisz się na ludzi okiem złym I nagle coś się w Tobie budzi i jak w dym W Polskę idziemy drodzy panowie W Polskę idziemy Nim pierwsza seta zaszumi w głowie Do ludzi lgniemy Słuchaj rodaku w czerwone maki serce ... ojczyzna Trzaska koszula tu...szwabska kula tu popatrz blizna Potem wyśnimy sen kolorowy sen malowany Z twarzą wtuloną w kotlet schabowy panierowany My pełni wiary chodź łeb nam ciąży Ciąży jak ołów Że żadna siła nas nie pogrąży Orłów ... sokołów A potem znów się przystopuje i znów gaz I społeczeństwo nas szanuje lubią nas Uśmiecha się do nas najmilej ten i ów Tak rośnie,rośnie nasz przywilej świętych krów Niejeden to się nami wzrusza słów mu brak Rubaszny czerep ale dusza znany fakt Nas też coś wtedy ściska w dołku wilgnie wzrok Bracia rodacy dajcie pyska równać krok W Polskę idziemy w Polskę idziemy bracia rodacy Tu nie psia nędza nikt nie oszczędza odpoczniesz w pracy W pracy jest mikro, mikro i przykro tu goudą spływa Cham lub bohater Polska sobotnia alternatywa Gdy dzień się zrobi i skacowani wstaną tytani i znowu w Polskę bracia kochani nikt nas nie zgani Nikt złego słowa Łomża czy Nakło nam nie płakanie Gdyby nam kiedyś tego zabrakło nie ... nie zabraknie!
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
#138 5 na 5 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Jak przekonać |
> P.S.> Faktycznie, ciekawe czy Chechło nadal będzie teraz wierzył.O tak. Będzie. Wszak wiara nie wiedzą (niewiedzą) się karmi. 
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#139 8 na 8 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Wiesz Andrzeju, kiedyś (będąc po dwóch kieliszkach brandy) radziłem Chechle aby podwinął ogon pod siebie i spieprzał z twego pola widzenia ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,378587#w379883).> Niby obiecał, że Ci odpisze - w rozumieniu, że obali twe argumenty - ale chyba zrozumiał, że te jego "nostradamusy" to słomiana sieczka i ... zniknął.Pamiętam tę Twoją wypowiedź. Była wspaniała. Chechło rzeczywiście odpisał mi po kilku dniach, ale nic ciekawego w jego wypowiedzi nie było. Co ciekawe, stwierdził, że "ma problem", a zaraz potem rzeczywiście podwinął ogon i zniknął. Chyba zrozumiał. Jednak znowu się pojawił i niezmiennie wypisuje jakieś swoje mądrości o biblijnych przypowieściach. On w nie szczerze wierzy. Nic i nikt nie jest w stanie zachwiać jego wiary. > Napisałem ten post takim niby wiejskim językiem ... dlaczego? Kiedyś, jako dziecko byłem na wsi i z wielkim zainteresowaniem obserwowałem babcię próbującą przekonać krowę aby weszła do suchej obory zamiast stać na deszczu.> I ona tj. babcia powterzała w kółko; Chechło chodź tutaj, Chechło stracisz mleko, Chechło a niech cie cholera itp. > A Chechło; NIEEEEEE !No popatrz, co za zbieg okoliczności. To ta krowa też nazywała się Chechło.  A zamiast muczeć MUUUUU! to ona muczała NIEEEEE!  Toż ta babcina krowa dziwna jakaś była. Na pewno jeszcze mleko straciła. I po co komu taka krowa?  Ale to na pewno był jakiś znak z niebios, jakaś przepowiednia, czy inne proroctwo.  I ta przepowiednia się spełniła, w przeciwieństwie do tych biblijnych, które nijak spełnić się nie chcą. Różnie z tymi przepowiedniami bywa.  Pozdrawiam ciepło!!! Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#140 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Ale to na pewno był jakiś znak z niebios, jakaś przepowiednia, czy inne proroctwo. I ta przepowiednia się spełniła, w przeciwieństwie do tych biblijnych, które nijak spełnić się nie chcą. Różnie z tymi przepowiedniami bywa.  Jesteś niesprawiedliwy Andrzeju. Chechło nie zasługuje na takie traktowanie. To, że ktoś nie wie o co mu chodzi oraz nie rozumie, że dwa i dwa jest cztery też zasługuje na szacunek. A tak w ogóle to znowu będę cytowała. PIOSENKA O KOŃCU ŚWIATA W dzień końca świata Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji, Rybak naprawia błyszczącą sieć. Skaczą w morzu wesołe delfiny, Młode wróble czepiają się rynny I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć. W dzień końca świata Kobiety idą polem pod parasolkami, Pijak zasypia na brzegu trawnika, Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa, Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa I noc gwiaździstą odmyka. A którzy czekali błyskawic i gromów, Są zawiedzeni. A którzy czekali znaków i archanielskich trąb, Nie wierzą, że staje się już. Dopóki słońce i księżyc są w górze, Dopóki trzmiel nawiedza różę, Dopóki dzieci różowe się rodzą, Nikt nie wierzy, że staje się już. Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem, Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie, Powiada przewiązując pomidory: Innego końca świata nie będzie, Innego końca świata nie będzie. Czesław Miłosz
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
#141 6 na 6 | czes (4083 punktów) | Odp: Jak przekonać | > No popatrz, co za zbieg okoliczności. To ta krowa też nazywała się Chechło. No wiesz, to było ponad pięćdziesiąt lat temu ale trudno mi zapomnieć te "Chechło wlazuj do obory, Chechło cholero!". > A zamiast muczeć MUUUUU! to ona muczała NIEEEEE!  No cóż, miastowy chłopak jestem i nie bardzo znam się na krowach ale ona muczała NIEEEEE! A przynajmniej tak należało rozumieć jej wypowiedź. I jeszcze Ci powiem, że była bardzo pewna swej racji.  > Pozdrawiam ciepło!!!I ja serdecznie Cię pozdrawiam.
Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum. |
#142 -1 na 1 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Nie miałem za bardzo możliwości pisania na forum ,a po dłuższym czasie nie chciałem już wracać do tematu. Nie wiem dlaczego piszesz, że mi z tobą nie wyszło. Według mnie wyszło całkiem nieźle. Pytałeś z tego co pamiętam czy wierzę we wszystko w Biblii. Tak wierzę we wszystko. |
#143 -2 na 2 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać |
To wszystko jest w kontekście sądu ostatecznego. Po zmartwychwstaniu jedni zginą, a drudzy będą będą żyć wiecznie. Bóg będzie sądził tylko, za własne grzechy. "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga." Ap 21:8 Pierwsza śmierć jest kiedy giniemy tu na ziemi. Potem jest zmartwychwstanie i sąd. Jeśli zginiesz drugą śmiercią, to zmartwychwstania już nie będzie. |
#144 2 na 2 | marek milczewski (2335 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Nie miałem za bardzo możliwości pisania na forum ,a po dłuższym czasie nie chciałem już wracać do tematu. Nie wiem dlaczego piszesz, że mi z tobą nie wyszło. Według mnie wyszło całkiem nieźle. Pytałeś z tego co pamiętam czy wierzę we wszystko w Biblii. Tak wierzę we wszystko.To sobie wierz. Ale ja w tym wątku nie będę z tobą na ten temat dyskutował. Tam mi odpowiedaj
dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam |
#145 -2 na 2 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Wszystko co złe, to wina Boga. Tak najłatwiej. Cytujesz mnie, a później zadajesz pytania na które odpowiedziałem w tymże cytacie, dziwne. > I to jest twoje chrześcijaństwo? Tego nauczyła Cię Twoja wiara?!To po prostu jakby cytat z Biblii ... "..który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." > A dlaczego tak twierdzisz? Przecież ten dogmat jest - wbrew temu co piszesz - właśnie całkowicie biblijnyNie jest. Teraz nie mam czasu i pewnie nie bardzo by cię to interesowało, ale jeśli chcesz, to mogę opisać co i jak. Temat jest dosyć obszerny. |
#146 -2 na 2 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | > No, ale sam przecież piszesz, że ludzie nie mogą przepowiadać przyszłości. To jakim cudem Biblia ma coś przepowiadać?Bo wierzę, że została spisana pod natchnieniem Boga. To tak jakby Bóg sam ją pisał. Co do błędów chronologii, to zapewne wynikają z tego, że nie bierzesz pod uwagę, że należy posługiwać się kalendarzem Biblijnym. Rok 360 dni, inna rachuba miesięcy. Baltazar był wnukiem Nabuchodonozora, a u Hebrajczyków wnuków (a nawet jeszcze dalsze pokolenia) traktowało się jak synów i w ten sposób zwracano. Dziadek zawsze mówił do wnuka "synu". Dla Daniela Baltazar był synem. Jeśli chcesz, to znajdę cytaty z Biblii na potwierdzenie tego co tu piszę. Jeśli ci zależy. Napisz jak możesz, gdzie tam są pomyleni perscy królowie. W Biblii nie ma błędów. Co do samych proroctw, ty uważasz, że tam nic nie ma. Ja uważam, że jest. Niech tak zostanie, nie będę cię przekonywać. Kto zechce sam sprawdzi. |
#147 -2 na 2 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Tak, jest to aroganckie. Ale przecież tu nie chodzi o to, czy jest to aroganckie, czy nie, tylko czy jest to prawda, czy nie. Rozum mi powiedział, że jeśli Biblia przepowiada przyszłość, to musi być natchniona przez Boga, bo człowiek tego nie potrafi. |
| Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Tyle, że w te tłumaczenia trzeba uwierzyć. Jest to zatem rodzaj religii. > Ja też tutaj taki wątek otworzyłam, w którym przepowiadam przyszłe wydarzenia, przynajmniej na ten rok 2011.Zrobisz to samo na kilkaset lat w przód? Wielokrotnie? |
#149 -3 na 3 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Udowodniłem Ci w wątku o niewypełnionym proroctwie biblijnym, że proroctwo Dn 9, 24-27 z Księgi Daniela ponad wszelką wątpliwość nie dotyczy osoby Jezusa.Nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz..... "A wiedz i wnikliwie to rozważ, że od wyjścia słowa o przywróceniu i o odbudowie Jerozolimy aż do Mesjasza Wodza będzie siedem tygodni" Dn9:25 Proroctwo nie dotyczy Jezusa? O_O Nie było mnie przez dłuższy czas na forum. Jeśli temat nie został zamknięty to tam będę pisał. Na dziś kończę. Odpiszę jutro/pojutrze. |
#150 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Po zmartwychwstaniuCo by znaczyło "przed zmartwychwstaniem"? > .. będą żyć wiecznie.Skąd czas przyszły? Czyżby przedtem nie było życia wiecznego? > "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga."Pardon. Ale to chyba "strachy na Lachy" - a Lachy, jak wiadomo, nie boją się.* > Jeśli zginiesz drugą śmiercią, to zmartwychwstania już nie będzie.Istnieją dokładnie dwie .. weryfikacje? (*) Przy okazji: kiedyś mawiano: "bój się Boga" - dziś od młodzieży słyszy się niekiedy: "nie bój boga" - młodsi miejscami mądrzeją i tak ma być - strach byłby kiepskim konstruktorem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|