Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pedofilia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-06-2011 21:48marcin1902 (3438 punktów)Pedofilia
Ocena 2 na 4
Pedofilia, ten temat przewija się często przez forum, niczym luźny stolec przez jelito w czasie czerwonki. Zakładam więc wątek o pedofilii, aby właśnie tu rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tego tematu (nie ja będę rozwiewał, gdyż się na tym nie znam). Więc proszę o:
1. Wyjaśnienie czym jest pedofilia,
2. Opis pedofilii w historii,
3. Jak wygląda stosunek do pedofilii w świecie,
4. Argumenty za pedofilią,
5. Argumenty przeciw pedofilii,
6. No i co wam przyjdzie do głowy.
Temat wzbudza emocje, jest kontrowersyjny, więc uwaga na emocje

ps. Kto porówna pierwszy przeciwnika do Hitlera przegrywa
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#76
17-06-2011 15:05
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi sceptymucha

Cytat:

- Mózg Falczakowej - powiedział Falczak - można często zobaczyć na końcu jej języka.



Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#77
17-06-2011 17:00
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Zobacz, ten uroczy zapewne chłopiec, postanowił wykończyć starą Grabowską, wyrwać jej ząb jadowy, aby już nigdy więcej na innych watkach nie kąsała i nie pluła trucizną.
>Jak tylko coś zacznę, to mnie zaraz zgasi. Powie - Miałaś Grabowska szanse na moim wątku. Trzeba się było wypowiedzieć do końca. A teraz milcz babo!

Przejrzałaś mnie No i skąd do licha wiesz, że jestem uroczy... Tato to Ty?

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi prof. Grabowska
>To nie jest MOJA opinia.

No dobra, roboczo przyjąłem, że jest Twoja.


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

#79
17-06-2011 17:30
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi Matix
>A kto decyduje i tym kto ma rację?

Ja, bo to Ja założyłem wątek.

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902
> No i skąd do licha wiesz, że jestem uroczy..
Kalos kai agathos!
Ale mam problem.
Udzieliłam drugiej części odpowiedzi na post tony hilla i za cholerę nie mogę go wysłać, a tak się namęczyłam.
Klikam i klikam i nie chce przejść.
Co robić? Czto dziełać? Ka mać!
Skopiowałam tę odpowiedź i co dalej?

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

spellbinder (8577 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Są teorie, opisane w książce Davida Bussa (Ewolucja pożądania), że homoseksualizm jest jak najbardziej opłacalny biologicznie, bo inaczej już dawno zostałby wyeliminowany przez ewolucję,jako do niczego nieprzydatny z punktu widzenia biologicznego.

W takim razie dzieci, które się rodzą bez rączek i nóżek, albo bez wzroku też są opłacalne biologicznie, bo inaczej by się nie rodziły?

Toż to bzdura jakaś kompletna.

Ludzie mają przeróżne zboczenia, rozmaite rzeczy im się kojarzą z przyjemnością i idą tymi ścieżkami. Nie ma dyskusji na temat fetyszystów stóp, albo faciów uwielbiających zwykłe "handjoby". Nie ma dyskusji na temat tych, których kręcą transwestyci. Albo tych uwielbiających seks analny.

A człowiekowi wszystko się z czymś kojarzy, bo praktycznie cała psychika jest skonstruowana w oparciu o skojarzenia właśnie.
Z rzeczami przyjemnymi, albo nieprzyjemnymi, w dużym uproszczeniu. I kiedy taki delikwent przeżyje coś, czego inni ludzie nie przeżywają, to może mu się nagle odblokować podniecenie na widok stóp, królików, czy nawet małży.

>Takoż samo z pedofilią. Do czegoś służy ( tak jak i religia) skoro jej się nie daje ogniem i mieczem wyplenić, tak jak i homoseksualizmu.

Do czego służy, Grabowska, chciałbym tu użyć jakiegoś brzydkiego słowa, ale ejakulcja będzie bardziej na miejscu, na majtki koleżanki? Których to koleżanka na sobie nie ma?

Zaspokojeniu walniętej jednostki, która nauczyła się lubić absurdalne zachowanie.

>Aha, czyli że uznanie w 1973 roku przez APA homoseksualizmu za jedną z trzech orientacji seksualnych to jakaś pomyłka? A czy prof. Lew Starowicz też tak uważa?

Normalność nie powinna być w tym wypadku w ogóle rozważana. Gwałt też jest normalny. Ale to nie oznacza, że w naszej "strefie" kulturowej trzeba nagle zalegalizować gwałty, żeby być w zgodzie z naturą. Człowiek już dawno przestał żyć w zgodzie z naturą.

>Eee tam! W starożytnej już Grecji Platon pisał, że najdoskonalsza jest miłość między kochankiem a oblubieńcem. A oblubieniec często był nieletnim chłopcem.

A Spartanie zrzucali słabsze dzieci ze skały. To, że kiedyś ktoś coś robił nie oznacza automatycznie, że dane zachowanie byłoby "dobre" dziś.

>I to jest moje pytanie do Ciebie na zakończenie tej części naszej dyskusji, na które jeszcze nikt mi rzeczowo nie odpowiedział. Czy i jak dobrowolny seks dziecka z dorosłym dziecku temu szkodzi?

Może nijak. A może jakoś. Co za różnica?

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pedofilia
W odpowiedzi spellbinder

>Do czego służy, Grabowska
Obejrzyj sobie film :"The Blossoming of Maximo Oliveros".


> Czy i jak dobrowolny seks dziecka z dorosłym dziecku temu szkodzi?
> Może nijak. A może jakoś. Co za różnica?
Jeśli nijak, to po co "leczyć" pedofilów i wsadzać ich do więzienia?


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902
>>To nie jest MOJA opinia.
>No dobra, roboczo przyjąłem, że jest Twoja.
Ale moja nie jest, albowiem ja nie jestem wykształcona seksuologicznie i opieram się tylko,jak widać, na badaniach, które można znaleźć w sieci lub w starych książkach.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#84
17-06-2011 20:27
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Kalos kai agathos!

Na szczęście są google...

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902
>>Kalos kai agathos!
>Na szczęście są google...
Google
Może tę odpowiedź prześlę na Twój mail, a Ty ją spróbujesz opublikować.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#86
17-06-2011 21:21
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Może tę odpowiedź prześlę na Twój mail, a Ty ją spróbujesz opublikować.

Ok.

lp.pv@2091nicram

A może głupot napisałaś Grabowska i komputer nie chce przyjąć...


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

#87
17-06-2011 21:41
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
Wklejam tu odpowiedź Grabowskiej, gdyż z przyczyn technicznych nie podołała temu zadaniu

ps. Rozmawialiśmy przez telefon, ma aksamitny głos niczym chór anielski


> Czy i jak dobrowolny seks dziecka z dorosłym dziecku temu szkodzi?
> Odpowiem co uważam na ten temat.
Ale mnie nie chodzi, abyś mi odpowiadał po uważaniu!
To Kowalska mi tak odpowiada.
Od Ciebie mam prawo domagać się odpowiedzi opartej nie na "uważaniu" a na jakichś przesłankach naukowych.
> Według mnie nie istnieje coś takiego, jak dobrowolny seks dziecka.
Swego czasu na Dworcu Centralnym w Warszawie, a dzisiaj w galeriach handlowych prostytuują się nieletni. Chłopcy niektórzy zaczynają od 12 roku życia, a może i mniej.
Nie robią tego pod żadnym przymusem. Po prostu chcą zarobić kasę. Robią to całkowicie dobrowolnie i świadomie, bo nie są upośledzeni umysłowo. Nie robią tego z głodu, ani ze skrajnej nędzy, ani z powodu bezdomności.
Prof. Starowicz wspomina w książce pt. "Seks Kontrowersyjny" o wywiadzie, jakiego udzielił John Money, profesor seksuologii, w 1990 r. w Amsterdamie. "Profesor (Money) uważa, że gdyby zobaczył chłopca dziesięcio - czy jedenastoletniego, który czułby silny pociąg erotyczny do dorosłego mężczyzny, jeżeli pociąg ten byłby całkowicie odwzajemniony, a więzy ich łączące autentycznie wzajemne wtedy nie nazwałby tego patologią."

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902
Wydaje mi się, że dalsza część ma za dużo "podkreśleń", Użyłaś chyba zbyt wiele słów z "podkreśleniami" i dlatego nie chce się opublikować... może się mylę ale taka myśl mnie naszła.


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

marcin1902 (3438 punktów)Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902


>Takie coś szkodzi dziecku
Psycholog duński Theodorus Sandfort przebadał swego czasu 25 chłopców w wieku od 10 do 16 lat, którzy byli seksualnie i emocjonalnie związani ze starszymi mężczyznami.
Obszerne wywiady z nimi opublikował w pracy "Boys on their contacts with men: A study of sexually expressed friendships ". New York: Global Academic Publishers, 1987.
Sam tytuł już mówi za siebie.
Słynny artykuł: Bruce Rind, Department of Psychology, Temple University, Philadelphia
Philip Tromovitch, Graduate School of Education, University of Pennsylvania
Robert Bauserman, Department of Psychology, University of Michigan
zatytułowany "A meta-analytic examination of assumed properties of child sexual abuse using college samples" stwierdza, że "pozytywne wrażenia z tego typu kontaktów przeważały u 11 proc. badanych kobiet i aż 37 proc. mężczyzn. Większość uczestników takich badań, którzy mieli kontakty seksualne w dzieciństwie, oceniła te oświadczenia jako emocjonalnie obojętne. Dorośli ci nie są ani bardziej depresyjni, ani agresywni, ani lękowi. Nie mają skłonności samobójczych, nie cierpią na zaburzenia i nie nadużywają alkoholu. Wyjątek stanowią osoby, które padły ofiarą przemocy seksualnej."

>Dorastając, dziecko uświadamia sobie co się wydarzyło i dopiero to prowadzi do różnych konsekwencji w psychice
Traktujesz tutaj dziecko jak jakiś nieświadomy obiekt, na którym dokonywane są czyny pedofilne. Tymczasem, jak widać chociażby z pracy Sandforta ,dzieci angażują się emocjonalnie i seksualnie w związki ,i nie uważają wcale, że coś się strasznego wydarzyło, a wręcz przeciwnie, często uważają ,że spotkało je coś pięknego. To dopiero dorośli "uświadamiają" im, że się coś wydarzyło. Polecam moje opowiadanko pt. "Opowieści ciotki Teodozji". Wiem , że rhotax umie je znaleźć gdzieś tu na forum.

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pedofilia
W odpowiedzi marcin1902
>Wydaje mi się, że dalsza część ma za dużo "podkreśleń", Użyłaś chyba zbyt wiele słów z "podkreśleniami" i dlatego nie chce się opublikować... może się mylę ale taka myśl mnie naszła.
Mimo wszystko dziękuję.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365