Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odp: Kontrakcja dla prolife

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-07-2011 23:09prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
Ocena -8 na 10

>Zapraszam do wypowiedzi.
Mam tylko jedno pytanie.
Dlaczego chcesz zachęcać i pomagać kobietom w usuwaniu ciąży, a nie w donoszeniu i urodzeniu dzieciątka?
Czyżbyś sama niegdyś usunęła ciążę i teraz chcesz swój czyn usprawiedliwić?

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#121
25-07-2011 15:18
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger

>Nie jesteś drugą Grabowską.

Czyli nie tylko ja dostrzegam potencjał?

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#122
25-07-2011 23:58
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowak
>Prócz abortów sztucznych są całe rzesze naturalnych, które też najpierw miały szczęście zaistnieć, a potem pecha polec, w ogóle powstające życie sypie się jak nadmierne kwiecie wiosną.
Tak, dotyczy to ponad połowy zygot.

#123
26-07-2011 11:10
 Ocena 2 na 2
Oliwia Sandra Nowak (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
>Niniejszym odszczekuję.
To doprawdy za wiele. No chyba, że właśnie wykupujesz całoroczny abonament na jeżdżenie po mnie, jak po ruskiej kobyle.

>Nie jesteś drugą Grabowską.
Ale porównanie zobowiązuje.

#124
26-07-2011 11:22
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowak
>No chyba, że właśnie wykupujesz całoroczny abonament na jeżdżenie po mnie, jak po ruskiej kobyle.
Ach, skąd. Pojeżdżę tylko od czasu do czasu. Na biletach jednorazowych

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#125
28-07-2011 20:27
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> Pochwala pedofilię

>A Kowalska pochwala międzynarodowy terroryzm i faszyzm!

   Powinieneś Grabowska dostać minimum ostrzeżenie za ten tekst o mnie.

   Znajdź jeden mój post Grabowska, w którym robię to o czym piszesz. O Tobie zaś wie całe Forum. BO PUBLICZNIE PEDOFILIĘ POCHWALASZ I UWAŻASZ ZA COŚ NIEGROŹNEGO!


"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"

#126
29-07-2011 08:30
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Kowalska
Koniec dyskusji na ten temat na forum. OK?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#127
29-07-2011 08:31
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
Ciebie też to dotyczy, profesorowo.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi i.czaplicka
> Juz Ci wytłumaczono, ze życie nie zaczyna się w momencie zapłodnienia
A kiedy?
> niekoniecznie człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia.
A kto? Szympans?
Mówię o normalnej, zdrowej ciąży, a nie o jakichś zaśniadach czy innych bezmózgowcach.
> z jakich powodów i w jaki sposób moze psa życia pozbawić.
Wtedy kiedy pies zagraża, jest chory nieuleczalnie (uśpienie) lub wściekły.
To są istotne powody.
Ale jak się znudził, to nie można go w lesie przywiązać do drzewa.
Tak jak nieetyczne jest dokonywać aborcji bez ważnej przyczyny, typu zagrożenie życia matki.
> jajka ptaków
Jajek ptaków też nie powinno się niszczyć bezmyśłnie.
Może są jakieś ptaki, których populację należało by ograniczyć bo dokonują zniszczeń w uprawach rolnych czy gospodarce rybackiej (kormorany).
Zawsze należy rozważyć tzw. mniejsze zło.
W przypadku życia ludzkiego należy się odnosić tylko do drugiego życia ludzkiego.
Tylko ze względu na życie innego człowieka możemy pozbawić kogoś życia.
Dlatego zniesiono w wielu krajach Europy karę śmierci. Albowiem nie istnieje konieczność pozbawiania życia nawet najgorszych przestępców w sytuacji gdy są już aresztowani i nie zagrażają już nikomu. Można natomiast zabić terrorystę trzymającego pistolet przy głowie zakładnika, bo tu wybieramy życie za życie.
Tak samo nie powinno się dla byle powodu pozbawiać życia płodu. Chyba że zagraża on swoim rozwojem życiu matki. Wtedy matka ma prawo chronić swoje życie kosztem jego życia, choć nie musi.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Domestos z Bidetu
> ewolucja nagradza życiem tylko najsilniejszych
Skoro tak jest, że nagradza, to po kiego człowiek pcha swoje brudne łapska i pozbawia zygotę tej nagrody. Czy to nie jest niemoralne?


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#130
03-08-2011 08:15
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska

>> niekoniecznie człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia.
>A kto? Szympans?
>Mówię o normalnej, zdrowej ciąży, a nie o jakichś zaśniadach czy innych bezmózgowcach.
Czy jesteś w stanie stwierdzić w momencie zapłodnienia, czy ciąża będzie zdrowa i normalna? Bo jeśli nie, to o czym mowa?


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
Przecież mówię cały czas o tym, że usunięcie zdrowej i normalnej ciąży na życzenie jest złem.
Te inne ,uszkodzone ,płody albo same się ronią, albo jest potrzenba interwecja lekarska.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#132
03-08-2011 10:00
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
No, ale skoro wg Ciebie człowiek powstaje w wyniku zapłodnienia, to taki uszkodzony płód też jest człowiekiem. I taki zaśniad też, bo skoro raz stał się człowiekiem, to przepadło. To w końcu wolno zabijać, czy nie? A skoro wolno usunąć płód bez nóżek, to dlaczego nie zdrowy? Może wyjaśnisz, czym się różni człowieczeństwo płodu zdrowego od człowieczeństwa płodu bez nóżek?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
> To w końcu wolno zabijać, czy nie?
Nie jestem aż tak wykształcona medycznie aby odpowiadać na takie graniczne pytania.
Płody uszkodzone natura sama zdaje się spędza.
Z drugiej strony jak się urodzi wcześniak, a coraz wcześniejsze wcześniaki można utrzymać przy życiu to się go ratuje za wszelką cenę i nawet niemowlętom przeszczepia się serce i inne narządy.
Ładnie wczoraj powiedziała prof. Senyszyn w Superstacji, że należy dać kobietom prawo do aborcji, ale starć się za wszelką cenę, aby z tego prawa nie musiały korzystać.
Czyli to co i ja , prof. Grabowska, też poniekąd mówię.
Z tym, że nie zgadzam się z prof. Senyszyn w jednym, że aborcja zdrowego płodu nie powinna mieć miejsca bojest złem , pozbawieniem szansy zdrowo rozwijającego się dziecka na zycie.
Co natomiast robić z płodami uszkodzonymi niech decydują lekarze. Każdy przypadek jest inny. Może nie zawsze trzeba dokonywać aborcji co jest ingerencją w organizm kobiety. Ale jak trzeba to trzeba.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#134
03-08-2011 14:15
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
Wyrwę z kontekstu:
>aborcja zdrowego płodu nie powinna mieć miejsca bo jest złem , pozbawieniem szansy zdrowo rozwijającego się dziecka na zycie.
>Co natomiast robić z płodami uszkodzonymi niech decydują lekarze. Każdy przypadek jest inny. Może nie zawsze trzeba dokonywać aborcji co jest ingerencją w organizm kobiety. Ale jak trzeba to trzeba.
Czy mam przez to rozumieć, że zdrowy płód jest człowiekiem, a chory czy tam uszkodzony - to już zależy? I zdrowego nie wolno pozbawiać szansy na życie, a uszkodzony, np. bez nóg, to już można?
Zgrzytają mi te Twoje poglądy...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
Nie wiem na jakim etapie wykształcają się nogi u płodu.
Dzieci urodzone bez kończyn z powodu brania przez ich matki talidomidu żyją do dzisiaj chociaż są głęboko okaleczone. Trzeba by wśród nich przeprowadzić ankietę, czy wolały by się nie urodzić i nie żyć.
Powtarzam, nie czuję się kompetentna do rozstrzygania kwestii płodów uszkodzonych.
Bo jest to bardzo trudne. Czy dziecko z zespołem Downa ma być usunięte czy żyć?
Dzisiaj widziałam u okulisty (babcia Grabowska już niedowidzi) mamę z synkiem z zespołem Downa. I dziecko i mama wydawali się być zadowoleni z życia.
Grecy i Rzymianie płody uszkodzone zabijali.
Jest kwestią czy pozwalając żyć dziecku uszkodzonemu robimy mu krzywde czy nie?
W związku z tym czy mamy prawo unicestwić je już na starcie oszczędzając jemu i sobie cierpień.
Powtarzam, jest to trudne i nie czuję się kompetentna.
Dlatego wypowiadam się w sprawie dla mnie nie budzącej wątpliwości, tzn. że zdrowych dzieci na życzenie jedynie pani matki usuwać nie należy.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365