 |
Odp: Kontrakcja dla prolife Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2011 23:09 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kontrakcja dla prolife
-8 na 10 |
>Zapraszam do wypowiedzi. Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego chcesz zachęcać i pomagać kobietom w usuwaniu ciąży, a nie w donoszeniu i urodzeniu dzieciątka? Czyżbyś sama niegdyś usunęła ciążę i teraz chcesz swój czyn usprawiedliwić?
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#211 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > Z punktu widzenia biologii jedyną cezurą jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik....które jednakowoż też nie daje produktu, który jednoznacznie można nazwać człowiekiem. > Cała reszta to proces ciągły.Tu się nie zgodzę. Narodziny wcale nie są procesem bardziej stopniowym niż powstawanie zygoty z plemnika i jajeczka. A produkt narodzin jest duuużo bardziej jednoznaczny. |
#212 2 na 2 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife |
> Z punktu widzenia biologii jedyną cezurą jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik. Cała reszta to proces ciągły.A dlaczego nie np. spermatogeneza? Wtedy się ustala genotyp. Czyli np, pleć. |
#213 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife |
>Dlaczego chcesz zachęcać i pomagać kobietom w usuwaniu ciąży, a nie w donoszeniu i urodzeniu >dzieciątka?
Może lęka się, że dzieciątko padnie ofiarą pro-pedofilnych profesorów płci bukwiejakiej?
|
#214 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife |
> A z drugiej strony walka o in vitro. Bo biedne mamusie tak bardzo pragną urodzić, że gotowe są nawet poświęcić inne dzieci, zapasowe, byleby to jedno mieć.No ale przecież żadne z tych "zapasowych" "dzieci" nie jest "poświęcane", bo gdyby nie in vitro, tez nigdy by nie zaistniało. |
#215 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > Słuchałam na studiach wykładów śp. Włodzimierza Fijałkowskiego ,Dokładnie Świętej Pamięci i więcej komentarzy już nie potrzeba. @@@ . |
#216 1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > >Z punktu widzenia biologii jedyną cezurą jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik. Cała reszta to proces ciągły.> A dlaczego nie np. spermatogeneza? Wtedy się ustala genotyp. Czyli np, pleć.To żart czy przejęzyczenie? Plemnik i zapłodniona komórka jajowa to dwa różne organizmy. Natomiast zapłodniona komórka jajowa i dorosły człowiek to ten sam organizm, na dwóch różnych etapach rozwoju. |
#217 1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > >Z punktu widzenia biologii jedyną cezurą jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik.> ...które jednakowoż też nie daje produktu, który jednoznacznie można nazwać człowiekiem.> >Cała reszta to proces ciągły.> Tu się nie zgodzę. Narodziny wcale nie są procesem bardziej stopniowym niż powstawanie zygoty z plemnika i jajeczka. A produkt narodzin jest duuużo bardziej jednoznaczny.Chodzi o ciągłość z punktu widzenia biologii, a nie psychologii  Dziecko dzień przed urodzeniem i dzień po urodzeniu to ten sam organizm z punktu widzenia biologii. Natomiast w aspekcie psychologicznym jest faktycznie duuuża nieciągłość  |
#218 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | Litości. Ani plemnik, ani zapłodniona komórka jajowa nie są organizmami.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#219 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > Natomiast zapłodniona komórka jajowa i dorosły człowiek to ten sam organizm, na dwóch różnych etapach rozwoju. Cytat:Organizm - istota żywa charakteryzująca się procesami życiowymi (przede wszystkim przemianą materii), której części składowe tworzą funkcjonalną całość (indywiduum) zdolną do samodzielnego życia. Jacek Jura: Organizm żywy. W: Encyklopedia biologiczna. Zdzisława Otałęga (red. nacz.). Kraków: Agencja Publicystyczno-Wydawnicza Opres, 1999. |
#220 4 na 4 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > > Natomiast zapłodniona komórka jajowa i dorosły człowiek to ten sam organizm, na dwóch różnych etapach rozwoju.Ty i twoje zwłoki to ten sam organizm na różnych etapach rozwoju. Skoro twoje zwłoki, byle dostatecznie świeże, można przeznaczyć na narządy, to rozumiem, że ciebie też? No bo skoro status moralny jest zawsze taki sam... |
#221 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | > Słuchałam na studiach wykładów śp. Włodzimierza Fijałkowskiego , a było to już ponad 30 lat temu, i on też mówił, że człowiek się zaczyna od chwili połączenia materiału genetycznego matki i ojca.Święty Tomasz z Akwinu mówił, że człowiek się zaczyna w momencie, gdy dusza zostaje przez boga umieszczona w liczącym co najmniej kilkadziesiąt dni zarodku. |
#222 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife |
> Dzisiaj każdy student medycyny wie, że zdarzeniem zapoczątkowującym życie ludzkie jest wniknięcie plemnika do jaja i wymieszanie się materiału genetycznego przez co powstaje zupełnie nowa i niepowtarzalna kombinacja genów konstytuująca nowego człowieka.Uhm. Starczy, że się rozpadnie na dwa odrębne zarodki z odrobinę różnymi zestawami mtDNA - tyle po "niepowtarzalności". |
#223 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | . > Plemnik i zapłodniona komórka jajowa to dwa różne organizmy. Natomiast zapłodniona komórka jajowa i dorosły człowiek to ten sam organizm, na dwóch różnych etapach rozwoju.To żart czy przejęzyczenie? Wikipedia: Organizm - istota żywa charakteryzująca się procesami życiowymi (przede wszystkim przemianą materii), której części składowe tworzą funkcjonalną całość (indywiduum) zdolną do samodzielnego życia. @@@ . |
#224 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | . Proces wymiany i integracji materiału genetycznego komórki jajowej i plemnika podczas zapłodnienia jest bardzo skomplikowany. Nie jest zatem zaskoczeniem częste pojawianie się błędów w zestawie chromosomów zapłodnionego jaja. Czasami chromosomy ulegają uszkodzeniu podczas wymiany materiału genetycznego, czasami komórka jajowa lub plemnik zawierają zbyt mało albo zbyt dużo chromosomów. Uważa się, że takie błędy towarzyszą ponad połowie poczęć. W przeważającej większości przypadków wada jest tak poważna, że zarodek obumiera podczas pierwszych tygodni życia, często zanim jeszcze kobieta zorientuje się, że jest w ciąży. Wady chromosomalne stwierdzono w ponad połowie przypadków potwierdzonych ciąż, które zakończyły się poronieniem.Od momentu połączenia się jąder komórkowych jaja i plemnika rozpoczyna się rozwój nowego człowieka. Jest to proces ciągły, nieprzerwany i bardzo skomplikowany.Zapłodniona komórka jajowa zaczyna dzielić się i jednocześnie przesuwa się w kierunku jamy macicy. Jego wędrówka jest uwarunkowana ruchami rzęsek skurczami mięśniówki jajowodu. Do jamy macicy wchodzi, gdy jest podzielone na 8 lub więcej komórek, czyli po 3-4 dniach od zapłodnienia. Podział komórek postępuje, a jednocześnie (około 6-7 dnia) dochodzi do implantacji zapłodnionego jaja (zagnieżdżenia) w odpowiednio przygotowanym endometrium. Na tym etapie nadal jest ono mniejsze od główki szpiki. Proces implantacji jest skomplikowany i często kończy się fiaskiem. Właśnie w tym momencie najczęściej ma miejsce strata zapłodnionego jaja. @@@ . |
#225 3 na 3 | zupełna (2507 punktów) | Odp: Kontrakcja dla prolife | ? Plemnik i zapłodniona komórka jajowa to dwa różne organizmy. Natomiast zapłodniona komórka jajowa i dorosły człowiek to ten sam organizm, na dwóch różnych etapach rozwoju. >Jakby hierarchowie KK tak uważali ,a nie tylko tak mówili, to oddziały patologii ciąży były by codziennie patrolowane przez zatrudnionych już obecnie przez szpitale kapelanów,którzy składali ,by do malutkich trumienek malutkich" ludzi" oddanych swiatu w np. czwartm miesiącu ciąży. Potem uroczysty i godny pogrzeb. Jednak ,tak się nie dzieje. Zatem widać obie stony sporu myąlą tak samo,tylko róznią się werbalnie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|