 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#46 1 na 1 | niewiarygodny (524 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Mnie bardziej przeraża, że 99% ludzkości w ogóle wierzy w cokolwiek! Jak nie wierzy w boga to wierzy w socjalizm, jak nie wierzy w socjalizm to w boga, jakieś błędne koło  |
#47 1 na 1 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński |
>Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: >-kto miałby dokonać zamachu >-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
Raczej dlaczego nie chcą postawić sobie tych prostych pytań. Chyba tylko dlatego, że gdyby je postawili to hipoteza zamachu byłaby, nawet w ich mózgownicach, upadła. I dla mnie to jest zagwozdka.
|
#48 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. >Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym.
Gdyby 3/4 mediów było w łapach PiSu, w zamach wierzyłoby 3/4. Kto ma media, ten ma wiarę.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#49 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > PIS też zawsze nieźle stał wśród młodzieży w wieku dojrzewania.> Ciekawe co ich tak pociąga - socjalistyczno-etatystyczna wizja gospodarki, zamiłowanie do teorii spiskowych czy partyjny zamordyzm?> To jest pytanie, które chciałabym zadać tym dzieciakom.Może po prostu czarno - biała, bardzo prosta, nieskomplikowana wizja świata, dość charakterystyczna dla ludzi w tym wieku. Dopiero w miarę dojrzewania i nabywania doświadczeń człowiek przekonuje się, że świat to głównie wszelkie odcienie szarości. Niestety, niektórym ten czarno - biały obraz tak się utrwala, że nigdy z niego nie wyrastają  |
#50 1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Symulacja nikogo nie przekona.> Tutaj experimentum crucis potrzeba.> Został jeszcze jeden tupolew i jeden Kaczyński a w role pozostałych pasażerów-bohaterów na pewno chętnie wcielą się członkowie Zespołu Macierewicza. Wystarczy tylko pilota-patriotę znaleźć.Z pilotami może być problem, bo to ludzie - wbrew pozorom - dość mocno stąpający po ziemi  Ale może by tak przeszkolić naprędce paru zwolenników teorii zamachu - w końcu nie powinni się niczego obawiać, przecież skoszą te słynną brzozę jak nic! |
#51 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Ty nie masz pojecia o czym mówisz. Obawiam się, że GUI dla MESu jest tylko kwestią opcjonalną. Widząc Twoją indolencję spodziewam się, że swoją matematyczna i fizyczną edukację skończyłaś na szkole średniej. Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Bredni o sensowności jedynie tych symulacji, które poprzedzają eksperyment już nie będę komentował.Myślę, że i Ty chyba nie za bardzo wiesz o czym mówisz - wiara, że jakakolwiek symulacja, choćby i dokonywana z pomocą MES, cokolwiek definitywnie rozstrzygnie jest - mówiąc delikatnie - pozbawiona podstaw. Wątpliwościom związanym z tego typu symulacjami dawali już wyraz ludzie którzy znają się na tym o niebo lepiej niż Ty, ja, cz Maddy. Gwoli przypomnienia pozwolę sobie zacytować za Wiki: Cytat:wartości obliczone metodą MES obarczone mogą być błędami, których wartość zależy od założeń przyjętych podczas formułowania problemu do rozwiązania, jak również i dokładności dostępnych danych materiałowych. Dlatego też, jeśli to tylko możliwe należy dane obliczone zweryfikować z danymi zmierzonymi na rzeczywistym urządzeniu lub układzie. Pokrywa się to poniekąd z zastrzeżeniami zgłaszanymi przez Maddy, więc na Twoim miejscu powstrzymałbym się od używania określenia "brednie". A tak już na marginesie - zerknij sobie, proszę na strony poświęcone badaniom wypadków lotniczych, czy to Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, czy innych tego typu ciał. MES praktycznie nie istnieje jako metoda badania takich wypadków i ustalania ich przyczyn, bo analiza szczątków, miejsca zdarzenia oraz zapisów CVR i FDR pozwala na precyzyjne ustalenie przyczyn. Po co więc mnożyć byty i wydawać kasę na coś wielce niepewnego? Zwolenników teorii spiskowych i tak to nie przekona. |
#52 1 na 1 | Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Wtedy trzeba badać dalej i nie wyciągać pochopnych wniosków. |
#53 1 na 1 | Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Oczywiste jest, że metody badawcze dobiera się do zagadnienia. Tutaj idealną metodą byłby odpowiednio skonstruowany eksperyment. Jeśli nie eksperyment, to metodą dającą potencjalnie zadawalające wyniki jest właśnie numeryczne rozwiązanie zagadnienia. MES w mechanice konstrukcji może dawać absolutnie rewelacyjne wyniki. Jeśli ma się dane materiałowe i geometryczne (tutaj jest największy problem, a nie w samej metodzie) i zrobi się dobry model, to wyniki będą bardzo zbliżone do rzeczywistych. W tym konkretnym przypadku nie uzyska się wiarygodnych wyników (dynamika samolotu raczej musiałaby być częściowo szacowana, a uzyskanie rzeczywistego rozkładu ciśnień na płacie jest niemożliwe), ale można obliczyć sytuację dla największego możliwego obiążenia, dla najsłabszych możliwych materiałow skrzydła i najbardziej udarnej brzozy. Jeśli w takim wypadku wyjdzie, że skrzydło się nie łamie, to mamy problem. |
#54 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > > co czwarty wierzy, że mógł to być zamach.> >Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym.> Gdyby 3/4 mediów było w łapach PiSu, w zamach wierzyłoby 3/4. Kto ma media, ten ma wiarę.Kto ma wiarę, temu zwykle brakuje rozumu. |
#55 3 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > W tym konkretnym przypadku nie uzyska się wiarygodnych wyników (dynamika samolotu raczej musiałaby być częściowo szacowana, a uzyskanie rzeczywistego rozkładu ciśnień na płacie jest niemożliwe), ale można obliczyć sytuację dla największego możliwego obiążenia, dla najsłabszych możliwych materiałow skrzydła i najbardziej udarnej brzozy. Jeśli w takim wypadku wyjdzie, że skrzydło się nie łamie, to mamy problem.Nie mamy żadnego problemu. Fakt łamania lub niełamania się skrzydła to nieistotny szczegół. Po obaleniu jednego "dowodu" wierni znajdą dziesięć nowych. |
#56 2 na 2 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Do innych punktów nie będę sie odnosił, bo jest to zbędne.Jestem innego zdania. Bardzo interesuje mnie np. która to gazeta/czasopismo publikowała przez Ciebie wspomniane paszkwile. Jakiś link byłby mile widziany. Ale najpierw zajrzyj może do słownika języka polskiego i wyrazów obcych. Używanie słów których się nie rozumie naraża Cie na śmieszność. Indolencja to nie to co Ci się wydaje. Podobnie paszkwil.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids" |
#57 4 na 4 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Gdy nie ufasz już żadnym fachowcom - a żadni od lotnictwa się nie buntują (tak, tak, każdy kraj ma swoich od wypadków lotniczych; i to wojskowych ekspertów i cywilnych; i jeszcze firmy ubezpieczeniowe oraz firmy lotnicze mają swoich) - to pozostaje Ci łapać się brzytwy. To znaczy programów i wyliczeń czysto teoretycznych, gdzie zakres błędu MUSI być na tyle duży, że w grę wchodzi i katastrofa przypadkowa, i samobójcza akcja pilotów, i jeszcze rozpad samolotu na kawałki samoistnie. Najfajniejsze, że łapiąc się zamachu musisz do spisku wciągnąć cały (cywilizowany) świat z NATO na czele. A przecież rozwiązanie jest proste - są zdjęcia z satelity ostatnich chwil lotu. Tylko nikt ich nie chce oglądać w polityce, nie chce dać publice, bo to ukręciłoby łeb sprawie na której obie strony wałki kręcą. Obejrzyj: www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY Zdaj sobie sprawę, że idziesz w szeregu na cudzej wojnie o wpływy i pieniądze. Pozdrawiam
Hmm. Tak. Jestem pewien. Chyba jestem pewien. Raczej tak. Hmm. |
#58 2 na 2 | Tohver (1287 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Wtedy trzeba badać dalej i nie wyciągać pochopnych wniosków.Jeśli nie jesteś w stanie powiedzieć, co wnosi do sprawy dowód w postaci takiej analizy to po co ją robić? Dowodów szuka się po to, żeby potwierdzić lub obalić jakąś hipotezę a nie dla zabawy. Którą hipotezę obala a którą potwierdza analiza MES pokazująca, że brzoza nie może złamać skrzydła? |
#59 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Raz tylko dałem Ci się sprowadzić do Twojego poziomu dyskusji, używając zaczerpniętych od Ciebie zwrotów: "misiu", "stuk-puk", itd, z kolejnych Twoich typu "w chorej główce uklepało", "żebyś się przymknął", "warunki do wypowiadania się o myśleniu to, jak dobrze pójdzie, najwcześniej Twoje wnuki uzyskają", nie zamierzam już czerpać, pozostawiam to tym, którzy dają Ci plusy. Odniosę się zatem tylko do tych Twoich wypowiedzi, do których można cokolwiek merytorycznego napisać. > Wojskowe Służby Informacyjne miały powiązania z wojskiem...  > Masz na składzie jeszcze jakieś podobnie Odkrywcze rewelacje nt. ich Zbrodniczej Działalności?  > Nawiasem - wszystkie służby świata mają powiązania z biznesem, prokuraturą, innymi służbami a i światem przestępczym tyż.Pomijasz istotne fakty z najnowszej historii Polski: WSI to była w większości służba oparta na byłych agentach służb komunistycznych, którzy mieli w większości w nosie pracę dla kraju i kręcili własne interesy i interesiki. Po 89 służby PRL i inni "wielcy" tego czasu uwłaszczyli się na majątku państwa, co było z resztą jednym z elementów okrągłego stołu. Gdy powstały WSI związki tych ludzi z biznesem i polityką doprowadzały do wielu fortun, karier i przekrętów. Kaczyńskich dwóch, było dla tych ludzi jak wrzód na pupie. Nie rozważam tutaj czy to dobrze, czy źle, tylko próbuję Ci napisać, że mógł to być motyw. Dla przykładu przypomnij sobie sprawę Olewnika: "ktoś" mieszał i miesza w policji, prokuraturze, więziennictwie, a to "tylko" sprawa jednego biznesmena. Bo chyba nie przypuszczasz, że w sprawie Olewnika, ginące "nyski"policyjne, zalane dokumenty w prokuraturze, kości przy sekcji nienależące do ofiary, wieszający się z rozkoszą w wiezieniach i poza nim sprawcy, to wszystko przypadki. A co gdyby jakieś fakty miały zagrażać całym grupom ludzi, w tym politykom, byłym agentom. Bez problemu zlikwidują każdego. Myślę, że motyw był. Nie oznacza to jednocześnie, że uważam że był zamach, misiu (sorry nie mogłem się powstrzymać). > Z zemsty za Gruzję![/color]> Ty w ogóle kontrolujesz w jakikolwiek sposób to, co Ci spływa na klawiaturę?  Yhy. Skoro Rosjanie z zemsty zamordowali Litwinienkę, prawdopodobnie Politkowską, pałują na ulicach opozycję, kilku oligarchów posadzili do wiezienia preparując dowody, to jakoś nie dziwi mnie, że mogli i samolot strącić. Skoro sam zakładasz, że mogli to zrobić terroryści, to służby rosyjskie chyba też, prawda. Tylko pozostaje kwestia motywu. A motyw zemsty za Gruzję był. Oto wkur... Kaczyński, nie dość, że buntuje nam "nasze republiki", to jeszcze nam przeszkadza zająć "naszą" Gruzję. Kolego, Rosja posunie się tak daleko, jak na to jej pozwolą. Bez reakcji zachodu, zajęliby całą Gruzję i już. Kaczyński był jednym z elementów przeszkadzajacych, bo nie dość, że wyrażał stanowczą opinię na ten temat, to jeszcze nawoływał inne kraje do podobnej retoryki: kraje bałtyckie, Ukraina i inne. Kaczyński miał koncepcję polityki opartą o współpracę krajów Europy Środ-Wsch, głównie w kontrze do Rosji. Czy to było słuszne czy nie ja o tym nie piszę. Twierdzę tylko, że to mógł być motyw. > >>A gdyby ten Smoleńsk to NAPRAWDĘ był akt wojny?> >Nic na to nie wskazywało, misiu.> Owszem, wskazywało.> To, kto zginął, wskazywało.> W szoku i chaosie pierwszych godzin po katastrofie nie dawało się wykluczyć, że to faktycznie BYŁ zamach.> Nie rosyjski i nie tuskowy, ale przeprowadzony przez Al-Kaidę, która miała:> - i motyw (pokaranie Najwierniejszego Yorka Łańcuchowego Ameryki)ale po co? Czy Rosjanie nie mieli lepszego motywu na Kaczyńskiego? Pokaranie tego wrzoda, który podjudza, leci do Gruzji, ciągle o tym Katyniu gada, ma plany geopolityczne wymierzone przeciwko Rosji... > - i możliwości (o tym, że 10.04 do Smoleńska przyleci Prezydent RP wraz z wieloma ważnymi politykami i wojskowymi, wiadomo było od miesięcy; technicznie do strącenia samolotu mógłby wystarczyć ukryty w krzakach pod lotniskiem jeden talib ze Stingerem ze starych zapasów).a jeden rosyjski agent, też, jak rozumiem? Czy już nie? > Nie było wiadomo, czy zaraz nie nastąpi fala kolejnych zamachów - czy to w Polsce, czy na polskie obiekty za granicą - nie takie numery Al-Kaida już robiła.Prawo w Polsce jest jasne, jest oczywiste, kto w takiej sytuacji i w jaki sposób, przejmuje obowiązki głowy państwa. Komorowski nie musiał łamać prawa. > >>Nie wszyscy. Polscy agenci w Afganistanie do dzisiaj obawiają się skutków pierwszego raportu Macierewicza.> >Być, może.> Obejrzyj sobie rozmowę z byłym oficerem polskiego wywiadu operującym swego czasu w Afganistanie.Nie przeczę, że ujawnianie takich rzeczy może mieć negatywne skutki. |
#60 1 na 1 Hejdasz (92 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Niestety, niektórym ten czarno - biały obraz tak się utrwala, że nigdy z niego nie wyrastają  Ba, niektórym tak się ten obraz odbija na percepcji, że zaczynają widzieć negatywowo. I nic ich nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe  . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|