Racjonalista - Strona głównaDo treści
A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-11-2012 12:51Alpha Phoenicis (4607 punktów)A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"
Ocena 36 na 36
www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.html
Cytat:
(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan urodzić to dziecko?

- Ale oczywiście, że tak! (...)

Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na jakąś ciętą ripostę...

Cytat:
- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę?

- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy?

Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na poboczu autostrady...

*Ironiczny komentarz: off*

Cytat:
(..) I kobiety wolą rodzić. (...)

- Odrzekł mężczyzna.

Cytat:
(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności.

Wprowadźmy zakaz zbierania kasztanów, gdyż "drzewa nieurośnięte" względnie "kasztanowce wypadnięte ze skorupek" dyskryminowane są w ten sposób przez takie, a nie inne okoliczności (dzieci zbierające je i uśmiercające przy pomocy wykałaczek i plasteliny).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#16
16-11-2012 15:22
 Ocena 13 na 13
Ania. (14138 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi i.czaplicka
>Mieszkam w kraju w ktorym, wg, roznych zrodel, aborcje ma za soba 75-80% kobiet. Czyli, wg. katolikow, psychiatryki powinny byc pelne.
> Nigdzie nie w8dzialam tylu szczesliwych, zadowolonych z zycia kobiet.
W naszym nie ma inaczej. Nie mówi się.
Jeśli poruszysz temat, okaże się że wiele kobiet w okresie okołowojennym dokonało aborcji u tzw. babki. Wiele okupiło to zdrowiem, niektóre życiem.
Dlaczego? Dlatego że seks był obowiązkiem małżeńskim, mężowi się nie odmawiało, a dzieci były na głowie kobiety. Była bieda, rodziny wielodzietne i problem, co do garnka włożyć. Albo w jakich butach dziecko przejdzie zimę.

W czasie, kiedy rzecz była legalna, zdarzały się aborcje. Nie znam nikogo, kto odczułby to jako traumę. Oczywiście, żadna nie cieszy się z tego, ale to było mniejsze zło, z różnych względów.

#17
16-11-2012 15:23
 Ocena 6 na 6
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to jest przeciwko aborcji. Ale mi wpadła do głowy inna historyjka, zainspirowana powyższym postem oraz programem "Ciąża z zaskoczenia":
>Wyobraź sobie sytuację, w której kobieta została zgwałcona i zaszła w ciążę, ale aż do końca nie zdawała sobie z tego sprawy (z ciąży, a nie z gwałtu). I nagle rodzi się dziecko - owoc gwałtu. Czy powinniśmy mieć prawo je zabić?

Kto to jest "my"?
Jeśli chodzi o mnie, to ani nie chcę tego dziecka zabić, ani nie chcę mieć prawa. Jeśli chodzi o matkę, to jest mi wszystko jedno co robi ze swoimi dziećmi. Jednak sytuacja, w której matka aż do momentu urodzenia nie miała świadomości że jest w ciąży z gwału jest ABSURDALNA. To zwykła bzdura.
Jeżeli ktoś chce mieć prawo do decydowania o losie cudzych dzieci, to powinien to robić na własny koszt, a nie mój, ani rodziców tych dzieci. Chcesz decydować o losie czyjegoś dziecka, to płać za to ze swojej kieszeni, a nie podatników ani rodziców.
Powyższe nie oznacza, że zgadzam się abyś płacąc miał prawo decydować o cudzych dzieciach. Chodzi mi o zależność, ze zanim zastanowimy i ustanowimy prawo gdzie obcy ludzie mogą decydować o cudzym potomstwie, to pierwszą rzeczą jest obciążyć tych decydujących kosztami tych decyzji, a dopiero potem (jeśli jeszcze nie uciekną) decydować o losach samego prawa.

#18
16-11-2012 15:33
 Ocena 16 na 16
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to

...niech se jej nie robi. I tyle.


Dziś atmosfera się uspokaja. Jarosław Kaczyński nie co dzień formułuje tezy o zamachu. (prof. dr hab. Piotr Gliński, kandydat na premiera)

#19
16-11-2012 16:02
 Ocena 1 na 1
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Mateusz Kożuch

Stanę trochę w obronie worka na kości.
Pytanie o prawo do zabicia - zgoda - jest głupie.
Jednak dlaczego uważasz, że - hipotetycznie - nie może zdarzyć się przypadek, że kobieta może być nieświadoma, tak gwałtu jak i ciąży ?
Istnieją przecież różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Co prawda tacy ludzie nie funkcjonują samodzielnie, nie zmienia to jednak faktu, że istnieć mogą.

#20
16-11-2012 16:11
 Ocena 6 na 6
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Meretseger
>A ten Górski to w ogóle ma jakąś żonę? Dziwne...

Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.

#21
16-11-2012 16:14
 Ocena 3 na 3
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Irracja

Mi do głowy przychodzi inne pytanie :
Czy pożycie pana pOsła różni się czymś od gwałtu ?
Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby nie różniło się niczym.

#22
16-11-2012 16:38
 Ocena 9 na 9
Selanos (12869 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Tohver
>A może oni naprawdę tak to widzą? Może im się wydaje, że jak kobieta jest w ciąży to tylko sobie trochę przytyje, może nawet nic nie zauważy a potem BACH - wypada z niej dziecko. To tłumaczyłoby dlaczego nie widzą różnicy pomiędzy ciążą planowaną i niezaplanowaną. Obie to przecież tak nieistotny epizod w życiu kobiety, że można go wręcz przegapić.

Księża którzy o życiu rodzinnym nie mają bladego pojęcia, a kontakt z kobietami ograniczają do domów publicznych i/lub kochanek, rzeczywiście mogą tak myśleć. W przypadku episkopatu mamy jeszcze jeden problem: oni właściwie nie mają szans na zobaczenie kobiety w ciąży. Jak ktoś między pałacem a kościołami krąży limuzyną, to ciężko żeby jakąś zobaczył wśród przechodniów, a w kościele pewnie ciężarne giną w tłumie.

Gdybym był złośliwy to dodałbym, że ich spojrzenia spoczywają tylko i wyłącznie na ministrantach, no ale na szczęście nie jestem złośliwy, więc tak nie napiszę

#23
16-11-2012 16:43
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Artur@R
>Hmm, są rzeczy na ziemi i w niebie , które nie śnią się nawet...Macierewiczowi

No, na pewno facet nie ma koszmarów. Ludzie bez sumienia sypiają spokojnie.

#24
16-11-2012 16:46
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Paweł Arłukowicz
>Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.

A ja myślę, że jest całe mnóstwo kobiet które radośnie z panem Górskim by się związały i mieściłyby się w jego definicji kobiety. Niestety.

#25
16-11-2012 17:32
 Ocena 6 na 6
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Selanos
>>Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.
>A ja myślę, że jest całe mnóstwo kobiet które radośnie z panem Górskim by się związały i mieściłyby się w jego definicji kobiety. Niestety.

i.czaplicka pisze o szczęśliwych kobietach mieszkających w tym samym kraju co ona.
Niestety masz Ty kurde racje !
Wiele kobiet, byłoby szczęśliwych z p.Górskim, tylko ich pojmowanie szczęścia trochę - a raczej biegunowo - różni się od szczęścia, o którym pisze - nawet go nie opisując -i.czaplicka. Byłyby one szczęśliwe z powodu, że dzisiaj mąż nie uderzył, nie zwyzywał a nawet może okazał trochę czułości.
W katolickich polskich rodzinach to zjawisko wcale jest bardziej normą niż czymś czasem spotykanym.

#26
16-11-2012 17:45
 Ocena 3 na 3
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Paweł Arłukowicz
>Stanę trochę w obronie worka na kości.

Może lepiej nie. Przecież tu nie biją

>...że - hipotetycznie - (nie) może zdarzyć się przypadek...

Iż z takiej obronionej, nieświadomej ciąży z gwałtu narodzi się człowiek gorszy o Hitlera i Pol Pota, którego zbrodnie będą szły w setki milionów istnień ludzkich.
Panie Pawle, proszę nie iść w skrajności jak to prolajfowcy i inni pokręceńcy robią.

Headbangers www.youtube.com/watch?v=OAhIB4YEY_g

#27
16-11-2012 17:52
 Ocena 18 na 18
Selanos (12869 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Paweł Arłukowicz
>Wiele kobiet, byłoby szczęśliwych z p.Górskim, tylko ich pojmowanie szczęścia trochę - a raczej biegunowo - różni się od szczęścia, o którym pisze - nawet go nie opisując -i.czaplicka. Byłyby one szczęśliwe z powodu, że dzisiaj mąż nie uderzył, nie zwyzywał a nawet może okazał trochę czułości.

Nie, chodziło mi o takie zwyczajne szczęście. No, coś z grubsza w tym stylu.

Myślę, że mam dla pana posła odpowiednią kandydatkę.

"Magdalena Żuraw, lat 28, "Kobieta, która nie znosi feminizmu. Przeciwniczka lewactwa i poprawności politycznej. A do tego filozof i publicystka.", kandydatka do parlamentu z ramienia PiSu."

Ta Pani była podczas wyborów "aniołkiem prezesa". Oto kilka wypowiedzi z jej bloga:

Cytat:
Kobieta zbrojnego księcia musi się zastanowić czy godzi się na czyszczenie zbroi i tęskne machanie chusteczką, gdy ten wyrusza na wojnę. Te z kobiet, które wybierają księciów, siłą rzeczy powinny uznać ich wyższość i przewodnictwo


Moje ulubione:

Cytat:
Mądry, wartościowy mężczyzna jest chlubą kobiety. Zaś jego wyższość intelektualna przyozdabia ją pełnym blaskiem. Jak pięknie jest gdy kobieta nie wie o czym mówi jej mężczyzna a podziwia sposób w jaki mówi! Jak pięknie gdy w pełnym zaufaniu i braku lęku przed ośmieszeniem może go zapytać na jakiej zasadzie działa internet..


Cytat:
Miejscem kobiety jest dom. Dobra literatura, poezja (pisana przez mężczyznę), ukochane dziecko. Tam może się rozwijać, tam realizować i stamtąd zmieniać świat


Oraz o wierze tej Pani, w zdolności intelektualne kobiet

Cytat:
1. Nauka: Niemal wszystkie przełomowe odkrycia w dziejach ludzkości dokonywane są przez mężczyzn. Żadnego Lorentza, Newtona płci pięknej.
2. Poezja: dziś w większości pisana przez kobiety ? upada. Żadnego Baudelaira, Poego.
3. Literatura: żadnego Dostojewskiego, Goethego.. Wybitna literatura nie wyszła nigdy spod kobiecego pióra. Świat nie rozwija się dzięki kobiecie - i to jest FAKT - stwierdza.


Link do bloga tej Pani

W zasadzie nie mam nic przeciwko. Jeżeli kobieta woli się zajmować domem i dziećmi, to szczerze popieram. Jeżeli mężczyzna woli się zajmować domem i dziećmi to też ma moje poparcie. Tylko wypowiedzi tej Pani... Jak się ich przeczyta więcej, to zaczynają przerażać.

#28
16-11-2012 18:06
 Ocena 9 na 9
Tomek Fiedorek (5805 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Selanos
Selanosie, to KLASYKA! Omawiana na forum swego czasu.

Tu ostatnie mondrości aniołka.

#29
16-11-2012 18:38
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>Wyobraź sobie sytuację, w której kobieta została zgwałcona i zaszła w ciążę, ale aż do końca nie zdawała sobie z tego sprawy (z ciąży, a nie z gwałtu). I nagle rodzi się dziecko - owoc gwałtu.

Masz na myśli Jezusa?

#30
16-11-2012 20:20
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Tomek Fiedorek
>Selanosie, to KLASYKA! Omawiana na forum swego czasu.

No ba, kiedyś zakładałem temat o tej pani, dlatego pamiętam :>
>Tu ostatnie mondrości aniołka.

O tym nie wiedziałem, chociaż to pewnie będzie jakaś forma samookaleczenia, przeczytam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365