 |
A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2012 12:51 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"
36 na 36 | www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.htmlCytat:(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan urodzić to dziecko?
- Ale oczywiście, że tak! (...)
Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na jakąś ciętą ripostę... Cytat:- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę?
- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy?
Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na poboczu autostrady... *Ironiczny komentarz: off* Cytat:(..) I kobiety wolą rodzić. (...) - Odrzekł mężczyzna. Cytat:(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności.
Wprowadźmy zakaz zbierania kasztanów, gdyż "drzewa nieurośnięte" względnie "kasztanowce wypadnięte ze skorupek" dyskryminowane są w ten sposób przez takie, a nie inne okoliczności (dzieci zbierające je i uśmiercające przy pomocy wykałaczek i plasteliny). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#16 13 na 13 | Ania. (14138 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Mieszkam w kraju w ktorym, wg, roznych zrodel, aborcje ma za soba 75-80% kobiet. Czyli, wg. katolikow, psychiatryki powinny byc pelne.> Nigdzie nie w8dzialam tylu szczesliwych, zadowolonych z zycia kobiet.W naszym nie ma inaczej. Nie mówi się. Jeśli poruszysz temat, okaże się że wiele kobiet w okresie okołowojennym dokonało aborcji u tzw. babki. Wiele okupiło to zdrowiem, niektóre życiem. Dlaczego? Dlatego że seks był obowiązkiem małżeńskim, mężowi się nie odmawiało, a dzieci były na głowie kobiety. Była bieda, rodziny wielodzietne i problem, co do garnka włożyć. Albo w jakich butach dziecko przejdzie zimę. W czasie, kiedy rzecz była legalna, zdarzały się aborcje. Nie znam nikogo, kto odczułby to jako traumę. Oczywiście, żadna nie cieszy się z tego, ale to było mniejsze zło, z różnych względów. |
#17 6 na 6 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to jest przeciwko aborcji. Ale mi wpadła do głowy inna historyjka, zainspirowana powyższym postem oraz programem "Ciąża z zaskoczenia":> Wyobraź sobie sytuację, w której kobieta została zgwałcona i zaszła w ciążę, ale aż do końca nie zdawała sobie z tego sprawy (z ciąży, a nie z gwałtu). I nagle rodzi się dziecko - owoc gwałtu. Czy powinniśmy mieć prawo je zabić?Kto to jest "my"? Jeśli chodzi o mnie, to ani nie chcę tego dziecka zabić, ani nie chcę mieć prawa. Jeśli chodzi o matkę, to jest mi wszystko jedno co robi ze swoimi dziećmi. Jednak sytuacja, w której matka aż do momentu urodzenia nie miała świadomości że jest w ciąży z gwału jest ABSURDALNA. To zwykła bzdura. Jeżeli ktoś chce mieć prawo do decydowania o losie cudzych dzieci, to powinien to robić na własny koszt, a nie mój, ani rodziców tych dzieci. Chcesz decydować o losie czyjegoś dziecka, to płać za to ze swojej kieszeni, a nie podatników ani rodziców. Powyższe nie oznacza, że zgadzam się abyś płacąc miał prawo decydować o cudzych dzieciach. Chodzi mi o zależność, ze zanim zastanowimy i ustanowimy prawo gdzie obcy ludzie mogą decydować o cudzym potomstwie, to pierwszą rzeczą jest obciążyć tych decydujących kosztami tych decyzji, a dopiero potem (jeśli jeszcze nie uciekną) decydować o losach samego prawa.  |
#18 16 na 16 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to...niech se jej nie robi. I tyle.
Dziś atmosfera się uspokaja. Jarosław Kaczyński nie co dzień formułuje tezy o zamachu. (prof. dr hab. Piotr Gliński, kandydat na premiera) |
#19 1 na 1 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu |
Stanę trochę w obronie worka na kości. Pytanie o prawo do zabicia - zgoda - jest głupie. Jednak dlaczego uważasz, że - hipotetycznie - nie może zdarzyć się przypadek, że kobieta może być nieświadoma, tak gwałtu jak i ciąży ? Istnieją przecież różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Co prawda tacy ludzie nie funkcjonują samodzielnie, nie zmienia to jednak faktu, że istnieć mogą. |
#20 6 na 6 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > A ten Górski to w ogóle ma jakąś żonę? Dziwne...Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.  |
#21 3 na 3 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu |
Mi do głowy przychodzi inne pytanie : Czy pożycie pana pOsła różni się czymś od gwałtu ? Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby nie różniło się niczym. |
#22 9 na 9 | Selanos (12869 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > A może oni naprawdę tak to widzą? Może im się wydaje, że jak kobieta jest w ciąży to tylko sobie trochę przytyje, może nawet nic nie zauważy a potem BACH - wypada z niej dziecko. To tłumaczyłoby dlaczego nie widzą różnicy pomiędzy ciążą planowaną i niezaplanowaną. Obie to przecież tak nieistotny epizod w życiu kobiety, że można go wręcz przegapić.Księża którzy o życiu rodzinnym nie mają bladego pojęcia, a kontakt z kobietami ograniczają do domów publicznych i/lub kochanek, rzeczywiście mogą tak myśleć. W przypadku episkopatu mamy jeszcze jeden problem: oni właściwie nie mają szans na zobaczenie kobiety w ciąży. Jak ktoś między pałacem a kościołami krąży limuzyną, to ciężko żeby jakąś zobaczył wśród przechodniów, a w kościele pewnie ciężarne giną w tłumie. Gdybym był złośliwy to dodałbym, że ich spojrzenia spoczywają tylko i wyłącznie na ministrantach, no ale na szczęście nie jestem złośliwy, więc tak nie napiszę  |
#23 5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Hmm, są rzeczy na ziemi i w niebie , które nie śnią się nawet...Macierewiczowi  No, na pewno facet nie ma koszmarów. Ludzie bez sumienia sypiają spokojnie. |
#24 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.A ja myślę, że jest całe mnóstwo kobiet które radośnie z panem Górskim by się związały i mieściłyby się w jego definicji kobiety. Niestety. |
#25 6 na 6 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > >Sądząc po jego "stosunku" do kobiet, jeśli ma, to pewnie kupił ją za dwie krowy, od sołtysa miejscowości oddzielonej rzeką, lasem i bagnami od reszty świata.> A ja myślę, że jest całe mnóstwo kobiet które radośnie z panem Górskim by się związały i mieściłyby się w jego definicji kobiety. Niestety.i.czaplicka pisze o szczęśliwych kobietach mieszkających w tym samym kraju co ona. Niestety masz Ty kurde racje ! Wiele kobiet, byłoby szczęśliwych z p.Górskim, tylko ich pojmowanie szczęścia trochę - a raczej biegunowo - różni się od szczęścia, o którym pisze - nawet go nie opisując -i.czaplicka. Byłyby one szczęśliwe z powodu, że dzisiaj mąż nie uderzył, nie zwyzywał a nawet może okazał trochę czułości. W katolickich polskich rodzinach to zjawisko wcale jest bardziej normą niż czymś czasem spotykanym. |
#26 3 na 3 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Stanę trochę w obronie worka na kości.Może lepiej nie. Przecież tu nie biją  > ...że - hipotetycznie - (nie) może zdarzyć się przypadek...Iż z takiej obronionej, nieświadomej ciąży z gwałtu narodzi się człowiek gorszy o Hitlera i Pol Pota, którego zbrodnie będą szły w setki milionów istnień ludzkich. Panie Pawle, proszę nie iść w skrajności jak to prolajfowcy i inni pokręceńcy robią.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=OAhIB4YEY_g |
#27 18 na 18 | Selanos (12869 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Wiele kobiet, byłoby szczęśliwych z p.Górskim, tylko ich pojmowanie szczęścia trochę - a raczej biegunowo - różni się od szczęścia, o którym pisze - nawet go nie opisując -i.czaplicka. Byłyby one szczęśliwe z powodu, że dzisiaj mąż nie uderzył, nie zwyzywał a nawet może okazał trochę czułości.Nie, chodziło mi o takie zwyczajne szczęście. No, coś z grubsza w tym stylu. Myślę, że mam dla pana posła odpowiednią kandydatkę. "Magdalena Żuraw, lat 28, "Kobieta, która nie znosi feminizmu. Przeciwniczka lewactwa i poprawności politycznej. A do tego filozof i publicystka.", kandydatka do parlamentu z ramienia PiSu." Ta Pani była podczas wyborów "aniołkiem prezesa". Oto kilka wypowiedzi z jej bloga: Cytat:Kobieta zbrojnego księcia musi się zastanowić czy godzi się na czyszczenie zbroi i tęskne machanie chusteczką, gdy ten wyrusza na wojnę. Te z kobiet, które wybierają księciów, siłą rzeczy powinny uznać ich wyższość i przewodnictwo Moje ulubione: Cytat:Mądry, wartościowy mężczyzna jest chlubą kobiety. Zaś jego wyższość intelektualna przyozdabia ją pełnym blaskiem. Jak pięknie jest gdy kobieta nie wie o czym mówi jej mężczyzna a podziwia sposób w jaki mówi! Jak pięknie gdy w pełnym zaufaniu i braku lęku przed ośmieszeniem może go zapytać na jakiej zasadzie działa internet.. Cytat:Miejscem kobiety jest dom. Dobra literatura, poezja (pisana przez mężczyznę), ukochane dziecko. Tam może się rozwijać, tam realizować i stamtąd zmieniać świat Oraz o wierze tej Pani, w zdolności intelektualne kobiet Cytat:1. Nauka: Niemal wszystkie przełomowe odkrycia w dziejach ludzkości dokonywane są przez mężczyzn. Żadnego Lorentza, Newtona płci pięknej. 2. Poezja: dziś w większości pisana przez kobiety ? upada. Żadnego Baudelaira, Poego. 3. Literatura: żadnego Dostojewskiego, Goethego.. Wybitna literatura nie wyszła nigdy spod kobiecego pióra. Świat nie rozwija się dzięki kobiecie - i to jest FAKT - stwierdza. Link do bloga tej PaniW zasadzie nie mam nic przeciwko. Jeżeli kobieta woli się zajmować domem i dziećmi, to szczerze popieram. Jeżeli mężczyzna woli się zajmować domem i dziećmi to też ma moje poparcie. Tylko wypowiedzi tej Pani... Jak się ich przeczyta więcej, to zaczynają przerażać. |
#28 9 na 9 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Selanosie, to KLASYKA!  Omawiana na forum swego czasu. Tu ostatnie mondrości aniołka. |
#29 5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Wyobraź sobie sytuację, w której kobieta została zgwałcona i zaszła w ciążę, ale aż do końca nie zdawała sobie z tego sprawy (z ciąży, a nie z gwałtu). I nagle rodzi się dziecko - owoc gwałtu.Masz na myśli Jezusa? |
#30 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Selanosie, to KLASYKA! Omawiana na forum swego czasu.No ba, kiedyś zakładałem temat o tej pani, dlatego pamiętam :> > Tu ostatnie mondrości aniołka.O tym nie wiedziałem, chociaż to pewnie będzie jakaś forma samookaleczenia, przeczytam  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|