Racjonalista - Strona głównaDo treści
A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-11-2012 12:51Alpha Phoenicis (4607 punktów)A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"
Ocena 36 na 36
www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.html
Cytat:
(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan urodzić to dziecko?

- Ale oczywiście, że tak! (...)

Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na jakąś ciętą ripostę...

Cytat:
- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę?

- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy?

Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na poboczu autostrady...

*Ironiczny komentarz: off*

Cytat:
(..) I kobiety wolą rodzić. (...)

- Odrzekł mężczyzna.

Cytat:
(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności.

Wprowadźmy zakaz zbierania kasztanów, gdyż "drzewa nieurośnięte" względnie "kasztanowce wypadnięte ze skorupek" dyskryminowane są w ten sposób przez takie, a nie inne okoliczności (dzieci zbierające je i uśmiercające przy pomocy wykałaczek i plasteliny).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#61
17-11-2012 20:09
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Alpha Phoenicis
>ZAŁÓŻMY na chwilkę, że pewne skłonności, preferencje i zachowania są genetyczne.

Próbujesz zasugerować obowiązek kastracji przestępców?


bembergiem w berg

#62
17-11-2012 20:11
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi mrSpock
>Embrion to nie dziecko wbijcie to sobie w końcu do głowy.

To do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki embrion?

bembergiem w berg

#63
17-11-2012 20:15
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi big_zyd
To stracił niezwykle wspaniałomyślny akapit, ale to tak tylko bajdełej

bembergiem w berg

Mod:
Nie wszczynaj pyskówek.

#64
17-11-2012 20:17
 Ocena 7 na 7
mayolina (2278 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
może nazywajmy rzeczy poprawnie: a więc jest pro-abortion i anty-abortion. Nazywanie lobby anty-aborcyjnego pro-life to takie samo nadużycie jak twierdzenie, że dowodem na istnienie boga jest fakt znalezienia jedej żywej osoby w katastrofie lotniczej w której zginęło 249 osób.

#65
17-11-2012 20:19
 Ocena-2 na 2
facet (344 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Tomek Fiedorek

>Jaka kobieta poszłaby do łóżka z mężczyzną po takim zdarzeniu???? Może jeszcze taka ze świeżymi krwiakami
>i dopiero co założonymi szwami? Matko z córką ratujcie mnie.
>Chyba, że to sarkazm a ja nie zrozumiałem.
>
Teoretycznie, na chłodno rozważam. Nie wszystkich temat tak emocjonuje jak większość tu. Poza tym nie każdy gwałt kończy się siniakami (jak w filmach). Napisałem też, że mogła współżyć z mężem tuż przed gwałtem. I nie wypowiadaj się za wszystkie kobiety co by zrobiły a co nie.
Szklankę zimnej wody dla wszystkich raz.

#66
17-11-2012 20:25
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>To stracił niezwykle wspaniałomyślny akapit, ale to tak tylko bajdełej

Obym przez resztę życia tylko takie straty ponosił .


www.allout.org/en/actions/nigeria-veto

#67
17-11-2012 20:28
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi Mateusz Kożuch

>Nie wiem jak to się stało.
Dostawiłeś kropkę. Nie ma w wiki artykułu "Menstruacja." , jest "Menstruacja".

>Spróbuję jeszcze raz: pl.wikipedia.org/wiki/Menstruacja.
Długo tak możesz?
pl.wikipedia.org/wiki/Menstruacja


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#68
17-11-2012 20:33
 Ocena 7 na 7
astrotaurus (12445 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości

>To do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki embrion?

Ech to katolickie pranie mózgu! Ileż to uciechy mniej by bez was, przepranych, było...

Kiedyś na forum katolik.pl przy podobnej tematycznie rozmowie jeden z tamtejszych oszołomionych aktywistów stwierdził przecudnie: "Palec jest genetycznie człowiekiem".

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#69
17-11-2012 20:41
 Ocena 1 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi mayolina
no, a ja znam kilku ponurych homoseksualistów, więc żadni z nich (radośni) geje. Musisz zrozumieć, że etymologia jakiegoś słowa czy nazwy, to nie to samo co jego znaczenie.


bembergiem w berg

#70
17-11-2012 20:43
 Ocena 3 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi astrotaurus
>>To do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki embrion?
>Ech to katolickie pranie mózgu!
Ech to ateistyczne pranie mózgu! Już nawet pytania nie można zadać, żeby człowieka nie zaczęli obrażać!

bembergiem w berg

#71
17-11-2012 20:47
 Ocena 11 na 11
liliac (147340 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>>Kwestia człowieczeństwa płodu nie ma dla mnie w kontekście aborcji najmniejszego znaczenia. Dla wielu zwolenników opcji pro-choice nie ma.
>A dla pro-life ma to znaczenie. Racjonalizm w statusie portalu powinien zobowiązywać chyba do formułowania argumentów, a nie emocjonalnych opinii.

To może jakiś argument sformułuj, bo na razie żadnych nie widzę. Przynależność gatunkowa płodu argumentem nie jest.

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"

#72
17-11-2012 20:49
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>>Embrion to nie dziecko wbijcie to sobie w końcu do głowy.
>To do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki embrion?

Po raz któryś już dopuszczasz się takich naprawdę mało subtelnych paralogizmów, że ponieważ niby embrion=dziecko to (???) dziecko=człowiek, więc i niby embrion=człowiek i coś rzekomo miałoby z tego wynikać...
Pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę, że skoro dziecko=embrion, zaś z perspektywy Twojej matki, ile lat byś nie miał, zawsze będziesz dzieckiem, powinieneś bardzo uważać, by się nie zrobić zaśniadem, blastulo potłuczona...


www.allout.org/en/actions/nigeria-veto

#73
17-11-2012 20:57
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi liliac
>Przynależność gatunkowa płodu argumentem nie jest.

Nie żebym podejrzewał powyższą opinię o totalną arbitralność, ale czemu, czemu przynależność gatunkowa to nie jest argument za tym, aby przynajmniej zawahać się przed uśmierceniem takiego organizmu?

#74
17-11-2012 21:08
 Ocena 1 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi big_zyd
A gdyby czytał bez zacietrzewienia, to by zauważył, że nie wnioskowałem o przyznanie płodom statusu człowieka, tylko referowałem dwa odrębne stanowiska: pro-life i pro-choice, próbując uświadomić tutejszym oburzonym (być może całkiem słusznie oburzonym) na słowa Górskiego, że zabawa w dyskusję rządzi się specyficznymi prawami.

Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne. Jeśli komuś zależy na dobru zgwałconych kobiet, a zdrowy rozsądek podsuwa nam trzeźwą myśl, że katolicyzm raczej tak szybko nie padnie, należałoby się więc zastanowić nad takim argumentem, który działając w systemie przekonań katolickich, forsowałby tezę, że płód poczęty w skutek gwałtu różni się od płodu poczętego "z miłości", i może zostać uśmiercony.


bembergiem w berg

#75
17-11-2012 21:13
 Ocena 5 na 5
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu
W odpowiedzi worek kości
>>ZAŁÓŻMY na chwilkę, że pewne skłonności, preferencje i zachowania są genetyczne.
>Próbujesz zasugerować obowiązek kastracji przestępców?

To nie Biblia sugeruje takie postępowanie? "Jeżeli ręka jest powodem grzechu, utnij ją."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365