 |
A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2012 12:51 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"
36 na 36 | www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.htmlCytat:(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan urodzić to dziecko?
- Ale oczywiście, że tak! (...)
Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na jakąś ciętą ripostę... Cytat:- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę?
- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy?
Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na poboczu autostrady... *Ironiczny komentarz: off* Cytat:(..) I kobiety wolą rodzić. (...) - Odrzekł mężczyzna. Cytat:(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności.
Wprowadźmy zakaz zbierania kasztanów, gdyż "drzewa nieurośnięte" względnie "kasztanowce wypadnięte ze skorupek" dyskryminowane są w ten sposób przez takie, a nie inne okoliczności (dzieci zbierające je i uśmiercające przy pomocy wykałaczek i plasteliny). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#106 8 na 8 | bohandas (842 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Więc to bez znaczenia, czy zabijasz człowieka ?Wytłumacz. A czym różni się zabicie człowieka od zabicia zwierzęcia, dajmy na to psa lub świni? Wytłumacz. BTW, człowieczeństwo zawsze przedstawiane jest jako coś niezwykle pozytywnego, czyli jako wszystko to, co w ludziach można uznać za dobre, z zupełnym pominięciem dominujących cech negatywnych, którym to z kolei przypisuje się zwierzęcy charakter, i tak np. mówi się o zezwierzęceniu. Dzieje się tak mimo tego, że to ludzie wykazują wyjątkowe bestialstwo i okrucieństwo w traktowaniu innych istot żyjących, w tym przedstawicieli swojego gatunku. Równie dobrze bardziej rozgarnięte barany mogłyby rozprawiać o swoim baraństwie i na tej podstawie utrzymywać, że czymś innym jest zabijanie baranów niż zabijanie mniej inteligentnych krów lub łosi. |
#107 10 na 10 | maciejo (3492 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.html> Cytat:(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan >urodzić to dziecko? >- Ale oczywiście, że tak! (...) > Co za debil. Jego żona nie jest jego własnością więc nic nie może jej kazać. Co najwyżej może ją poprosić. > Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na> jakąś ciętą ripostę...  Ten człowiek to idiota. Po pierwsze ciąża nie jest dla kobiety obojętna, po drugie to dziecko które się urodzi spowoduje, że kobieta będzie dalej przeżywać traumę związaną z gwałtem (zakładając, że będzie je wychowywać). > Cytat:- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę? >- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy? > > Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona> przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc> związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i> przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej> wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na> poboczu autostrady...Dokładnie. Poziom naiwności i braku rozumienia świata przez ludzi sprzeciwiających się aborcji jest niesamowity. Fanatyzm religijny w czystej postaci. > Cytat:(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne >okoliczności. > Ale jakich dzieci? Mówimy o zarodkach, które są na poziomie rozwoju pierwotniaka. Skazywanie kobiety na donoszenie ciąży z gwałtu to jakiś horror. Przede wszystkim ze względu na zdrowie psychiczne. Prawie cały rok wraz z rozwojem płodu kobieta musiała by przeżywać ten koszmar. Nie mówiąc o tym, że ciąży nie da się ukryć. Chcąc nie chcąc byłaby wypytywana przez rodzinę sąsiadów, znajomych. Ograniczyło by to jej karierę zawodową i życie towarzyskie. Zmuszana by była do opowiadania o gwałcie albo do wymyślania kłamstw. A potem gdyby urodziła i oddała dziecko zaczęłaby się cała fala spekulacji i pomstowania na wyrodną matkę. Poziom ludzi, którzy mimo to wolą zmusić kobietę do donoszenia ciąży jest żałosny. |
#108 6 na 6 | bohandas (842 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Teoretycznie, na chłodno rozważam. Nie wszystkich temat tak emocjonuje jak większość tu. Poza tym nie każdy gwałt kończy się siniakami (jak w filmach). Napisałem też, że mogła współżyć z mężem tuż przed gwałtem. I nie wypowiadaj się za wszystkie kobiety co by zrobiły a co nie.Ty nawet kobietą nie jesteś, a się wypowiadasz. To kwestia empatii, a tak zupełnie na chłodno, to niech cie zgwałci paru kolesi, w ciążę co prawda nie zajdziesz, ale przynajmniej poczujesz jak to jest i będziesz też bardziej wiarygodny w swoich chłodnych rozważaniach. |
#109 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | "Okno" wydaje się być rozsądnym wyjściem. Zastanawiam się dlaczego zakonnice wolą się skrobać niż oddać uratowane życie do "okna". |
#110 8 na 8 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Rzeczony organizm rozwija się, naruszając integralność fizyczną innego, w pełni już ukształtowanego, organizmu. Do swego rozwoju wykorzystuje narządy tego drugiego organizmu..<Dlatego w judaizmie zakaz aborcji nie wynikał z zakazu zabijania tylko z zakazu grabieży. Embrion był częścią kobiety a kobieta była własnością mężczyzny. Zamach na płód był grabieżą cudzej własności i dlatego był niedozwolony. |
#111 4 na 4 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | |
#112 7 na 9 | mayolina (2278 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Musisz zrozumieć, że etymologia jakiegoś słowa czy nazwy, to nie to samo co jego znaczenie.a ty albo nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć, że na pewne poTworki językowe trzeba zwracać uwagę. O ile określenie gej jest neutralne, to już użycie przyimka pro sugeruje, że jest druga strona medalu, czyli anty, a więc jest ktoś anty-life, co jest nieprawdą, bowiem zwolennicy aborcji są pro-life również, tylko pro-life kobiety. Tak samo jestem uczulona na określenia militant atheists czy militant feminist. Dopóki ateiści i feministki nie zaczną latać z bronią, rzucać butelek z benzyną, brać zakładników lub chociażby rzucać kamieniami w policję, to nie są walczącymi. |
#113 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | A jak ktoś nie jest zwolennikiem portalu racjonalista.pl to jest irracjonalny...
bembergiem w berg |
#114 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > A jak ktoś nie jest zwolennikiem portalu racjonalista.pl to jest irracjonalny...To oczywista oczywistość. Na ten portal irracjonalni nie wchodzą. Każdy uczestnik portalu jest racjonalny nawet ci którym wydaje się inaczej. Bo to tylko kwestia czasu jak mu się myśli wyprostują.  Pozdrawiam 
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#115 1 na 1 | Świnka Flejka (553 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Niestety, czasami oponent przekracza pewne granice i wtedy mogę z czystym sumieniem uraczyć go ciętym i pełnym polotu komentarzem autorstwa mego młodszego brata: Cytat:"No, debil..." |
#116 2 na 2 | bohandas (842 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Problem z aborcją jest taki, że nie potrafimy jednoznacznie ustalić, w której sekundzie od zapłodnienia zlepek komórek staje się człowiekiem.Jakie ma w ogóle znaczenie kiedy zlepek komórek "staje się człowiekiem"? Przecież to wyłącznie kwestia przyjętej definicji człowieka. |
#117 2 na 2 | bohandas (842 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > To do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki embrion?Ludzki embrion, to embrion z którego "może być człowiek". Równie dobrze można pytać do jakiego gatunku należałoby zaliczyć ludzki plemnik? |
#118 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Cytat:> Tak na niego nie poradzisz, bo Ci stwierdzi, że wg jego Objawień jest się od poczęcia - i zrób mu dziecko (że tak powiem) .> Ok, Ty stwierdź.. To od kiedy? Od której sekundy/minuty/godziny/dnia od poczęcia? Powiedz... Od kiedy? Oczywiście zechcesz poprzeć to "dowodami naukowymi"? Z pewnością pokierujesz mnie do eksperymentu, który DOWODZI, że człowiekiem stajesz się w czasie x sekund od momentu poczęcia?A od kiedy Ty liczysz poczęcie, Vancalar?  Od wniknięcia plemnika do komórki jajowej, czy może dopiero od połączenia się materiału genetycznego? To trochę trwa, niestety...Współcześnie naukowcy postrzegają zapłodnienie jako proces ciągły, trwający w przypadku człowieka 12-24 godzin - nie sposób wyróżnić konkretnego "momentu zapłodnienia".  > Czy tak sobie pitolisz...? Opowiedz może, jak to jest wg Twoich "objawień" ???Ja nie miewam Objawień, Vancalar  . > Czy też masz zamiast nich konkretne dowody, które jednoznacznie determinują moment "stawania się człowiekiem" ?Przynależność gatunkowa nie przekłada się tak zupełnie wprost na sposób traktowania przez prawo. www.allout.org/en/actions/nigeria-veto |
#119 11 na 11 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Cytat:>Człowiekiem jest się od narodzin do śmierci. W wypadku takiej definicji powiedz mi jak aborcja może być zabójstwem człowieka? > A jeśli człowiek się urodzi w 7 miesiącu (wcześniak)? To człowiek, czy nie?> Jeśli ktoś urodzi się przez cesarskie cięcie (inaczej doszło by do poronienia), to człowiek,czy nie?Jak się urodzi, to człowiek. Bez względu na to, jak i kiedy się urodził. > Powiedzmy, że 13 lipca o 18:00 lekarze decydują się na cesarskie cięcie w 8 miesiącu ciąży i zamierzają przeprowadzić ten zabieg o 18:30. Wg Twojej definicji, o 18:10 człowiek jeszcze się nie narodził, więc to, co znajduje się w brzuchu ciężarnej, to... Nie człowiek ?To się nazywa "płód". > Więc to nacięcie brzucha skalpelem czyni go człowiekiem?Prawnie - jak najbardziej. > Jeżeli ktoś dokonałby aborcji w 7 miesiącu, to wszystko jest OK?W 7 miesiącu to już przeważnie płód ma szanse na przetrwanie poza organizmem kobiety i nie dokonuje się klasycznej aborcji. Jeśli dalsza ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu kobiety, wykonuje się zazwyczaj "awaryjne" cesarskie cięcie i przed chwilą płód, a obecnie dziecko umieszcza się w inkubatorze. > Czy w takim razie mogłaby mnie zabić gdyby nie spodobał się jej np. kolor moich włosów?Proszę Cię, bądź mądrzejszy... |
#120 -2 na 2 | Vancalar (1804 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Cytat:Dla nauki trudne jest wyznaczenie momentu, gdy stajemy się istotą ludzką. I tylko o to mi chodzi, cała reszta "wykładu" jest zbędna. Cytat:> Jedni zabraniają przetaczać krwi, inni domagają się wolności do obrzezania kobiet, a jeszcze inni nazywają zarodki ludźmi. To nie tylko niewiedza, to wprost religijny obskurantyzm Ja tam nikomu niczego nie zabraniam ani nie jestem zwolennikiem zabraniania. Jeśli Państwo będzie zabraniać aborcji, to będzie się to wykonywać w brudnych szopach i obskurnych klitkach. Mówi Pan, że "jeszcze inni nazywają zarodki ludźmi" i że to "nie tylko niewiedza...". Jednocześnie sam Pan pisze: Cytat:Dla nauki trudne jest wyznaczenie momentu, gdy stajemy się istotą ludzką. Czyli nie wie Pan, kiedy ten zarodek staje się człowiekiem. To prowadzi do dowolności w uznawaniu kogoś za "zarodek". W Chinach w 8 miesiącu bywa się "zarodkiem". Więc jeśli "dla nauki" możliwe będzie wyznaczenie momentu, kiedy zarodek staje się człowiekiem, to wtedy proszę mnie zacząć pouczać i wytykać mi niewiedzę a nawet "religijny obskurantyzm".
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|