 |
A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2012 12:51 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE"
36 na 36 | www.se.pl/(*)ej-zonie-po-gwacie_291218.htmlCytat:(...) Załóżmy - oby to się nigdy nie stało - że pana żona została zgwałcona. Każe jej pan urodzić to dziecko?
- Ale oczywiście, że tak! (...)
Wiecie co? Chciałam jakoś skomentować poglądy znajdujące się wyżej ale tak jakoś ciężko mi wpaść na jakąś ciętą ripostę... Cytat:- Nie obchodzi pana, że te zgwałcone kobiety będą przeżywały straszliwą traumę?
- A czy kobiety, które dokonują tzw. aborcji, nie przeżywają straszliwej traumy?
Tak, bo oczywiście skrobana kobieta jest siłą wywlekana za włosy ze swojego mieszkania, wleczona przez krzaczory, haszcze i ściółkę leśną, po czym sama, bezradna i bez jakiejkolwiek szansy na pomoc związywana, wrzucana na pakę ciężarówki, wywożona na jakieś zadupie, siłą się ją rozbiera i przytrzymuje po czym kombinerkami, względnie sekatorem, morduje się życie napoczęte wewnątrz jej wnętrza, następnie nieubraną i wyskrobaną zostawia się na miejscu, lub też wywozi i wyrzuca na poboczu autostrady... *Ironiczny komentarz: off* Cytat:(..) I kobiety wolą rodzić. (...) - Odrzekł mężczyzna. Cytat:(...)Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności.
Wprowadźmy zakaz zbierania kasztanów, gdyż "drzewa nieurośnięte" względnie "kasztanowce wypadnięte ze skorupek" dyskryminowane są w ten sposób przez takie, a nie inne okoliczności (dzieci zbierające je i uśmiercające przy pomocy wykałaczek i plasteliny). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#76 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne. JeśliJakim prawem swoimi teistyczymi poglądami ktokolwiek miałby regulować życie nie-teisty? > komuś zależy na dobru zgwałconych kobiet,Ale te właśnie zgwałcone kobiety nie chcą, żeby komukolwiek zależało na ich "dobru" rozumianemu w ten obłędny sposób. |
#77 -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > >Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne. Jeśli> Jakim prawem swoimi teistyczymi poglądami ktokolwiek miałby regulować życie nie-teisty?Nie chcę Cię martwić, ale już właściwie od setek lat na naszym kontynencie społeczeństwa oparte są nie na "prawdzie", ale na "prawie". A prawo ustala większość, kierując się swoimi, czasem teistycznymi, czasem ateistycznymi, przekonaniami. Na pocieszenie dodam, że z reguły obie strony wierzą w dyskusję i z czasem rewidują swoje poprzednie twierdzenia, tak więc światopoglądowe spory, wbrew pozorom, są dosyć potrzebne. > > komuś zależy na dobru zgwałconych kobiet,> Ale te właśnie zgwałcone kobiety nie chcą, żeby komukolwiek zależało na ich "dobru" rozumianemu w ten obłędny sposób.A co jeśli zgwałcona kobieta jest katoliczką i jest święcie przekonana, że płód w jej wnętrznościach jest człowiekiem? Jasne, można powiedzieć, niech się głupie ludzie męczą ze swoimi zabobonami. Nie sądzisz, że czasem jednak warto wznieść się ponad swoją intelektualną dumę i bez pogardy, życzliwie poszukać jakiegoś polubownego rozwiązania na gruncie konkurencyjnego światopoglądu, bez wylewania dziecka z kąpielą?
bembergiem w berg |
#78 8 na 8 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu |
> Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne.Konsekwentnie ten Górski nie powinien tez oskarżać gwałciciela bo on chciał bronić tylko praw dzieci niepoczętych.. |
#79 7 na 7 | mayolina (2278 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > A co jeśli zgwałcona kobieta jest katoliczką i jest święcie przekonana, że płód w jej wnętrznościach jest człowiekiem?a kto tu postuluje nakaz aborcji? Myślałam, że takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć. Za czystą demagogię/brak logicznego myślenia masz minus. |
#80 4 na 4 | mayolina (2278 punktów) | szkoda że nikt nie zapytał Górskiego | jak zareagowałby na ciążę, która byłaby wynikiem czynu dozwolonego, czyli żona miałaby romans. Czy tak samo chętnie wychowywałby dziecko jednodniowego kochanka? i.racjonalista.pl/img/em/grin.gif:))  |
#81 3 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > >>Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne. Jeśli> >Jakim prawem swoimi teistyczymi poglądami ktokolwiek miałby regulować życie nie-teisty?> Nie chcę Cię martwić, ale już właściwie od setek lat na naszym kontynencie społeczeństwa oparte są nie na "prawdzie", ale na "prawie". A prawo ustala większość, kierując się swoimi, czasem teistycznymi, czasem ateistycznymi, przekonaniami. Na pocieszenie dodam, że z reguły obie strony wierzą w dyskusję i z czasem rewidują swoje poprzednie twierdzenia, tak więc światopoglądowe spory, wbrew pozorom, są dosyć potrzebne.Częściowo na prawdzie, a częściowo na wierzeniach. To w żaden sposób nie uzasadnia tworzenia nowego prawa opartego na wierzeniach, ani nie zabrania zmiany go na wolne od wierzeń. > >Ale te właśnie zgwałcone kobiety nie chcą, żeby komukolwiek zależało na ich "dobru" rozumianemu w ten obłędny sposób.> A co jeśli zgwałcona kobieta jest katoliczką i jest święcie przekonana, że płód w jej wnętrznościach jest człowiekiem? Jasne, można powiedzieć, niech się głupie ludzie męczą ze swoimi zabobonami. Nie sądzisz, że czasem jednak warto wznieść się ponad swoją intelektualną dumę i bez pogardy, życzliwie poszukać jakiegoś polubownego rozwiązania na gruncie konkurencyjnego światopoglądu, bez wylewania dziecka z kąpielą?To taka kobieta po prostu donosi płód i już. Przecież nie ma nigdzie mowy o prawie nakazującym aborcję. Rozwiązaniem polubownym, które sugerujesz będzie więc pozostawienie decyzji kobiecie i danie jej możliwości dokonania aborcji lub urodzenia dziecka. Zgadzasz sie? |
#82 3 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > >Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne.> Konsekwentnie ten Górski nie powinien tez oskarżać gwałciciela bo on chciał bronić tylko praw dzieci niepoczętych..Dobre!  Gwałciciel = obrońca życia niepoczętego.  |
#83 6 na 6 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu |
> Dobre!  > Gwałciciel = obrońca życia niepoczętego. Tu nie ma nic do śmiacia. Tą tezę ukształtował ks. prof. Franciszek Longchapms de Berier wiadomosci(*)domosci/1,114883,12266894.htmlNo jakżeż tu z takim autorytetem polemizować?  |
#84 -2 na 6 | Vancalar (1804 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Cytat:>Kwestia człowieczeństwa płodu nie ma dla mnie w kontekście aborcji najmniejszego znaczenia. Dla wielu zwolenników opcji pro-choice nie ma. Więc to bez znaczenia, czy zabijasz człowieka ? Wytłumacz.
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję. |
#85 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > A gdyby czytał bez zacietrzewienia, to by zauważył,Gdyby czytał, może i zauważyłby niejedno - niemniej ja za jakiegoś Twojego wyobrażonego onego odpowiadać nie mogę. > że nie wnioskowałem o przyznanie płodom statusu człowieka,Otwarcie nie wnioskowałeś, usiłowałeś to przemycić - bardzo nieudolnie zresztą. > tylko referowałem dwa odrębne stanowiska: pro-life i pro-choice,Referowałeś błędnie, a nawet absurdalnie zgoła. > próbując uświadomić tutejszym oburzonym (być może całkiem słusznie oburzonym) na słowa Górskiego, że zabawa w dyskusję rządzi się specyficznymi prawami.A cóż Ty możesz o tym wiedzieć?...  > Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu, to co twierdzi Górski wydaje się po prostu konsekwentne.Z punktu widzenia teistycznego światopoglądu konsekwentne może się wydawać dokładnie wszystko - ex falso quodlibet - z nakazem aborcji (bo skoro embrion ma już duszę, lepiej dlań, by przed Obliczem Wiekuistego stanął, póki Niewinny, póki Grzechów nie zdążył sobie nagrabić) włącznie. > Jeśli komuś zależy na dobru zgwałconych kobiet, a zdrowy rozsądek podsuwa nam trzeźwą myśl, że katolicyzm raczej tak szybko nie padnie,To są dwie sprawy całkowicie rozłączne. Katolicyzm niechże sobie prosperuje, niechże katolicy we własnym zakresie dowolnych nałożonych na się reguł przestrzegają - ani mnie, ani innym zwolennikom pro-choice, nic, ale to nic, do tego. Chodzi o to tylko, by katolicy swoich reguł nie mogli narzucać tym, którzy sobie tego nie życzą. > należałoby się więc zastanowić nad takim argumentem, który działając w systemie przekonań katolickich, forsowałby tezę, że płód poczęty w skutek gwałtu różni się od płodu poczętego "z miłości",Taki argument byłby - po pierwsze: kretyński, skoro jasne jest, że płód poczęty wskutek gwałtu fizycznie niczym się od poczętego "z miłości" nie różni. - po drugie: swoiście niegrzeczny wobec katolików, skoro jawnie ubliżałby ich inteligencji. > i może zostać uśmiercony.Każdy może - o ile taka będzie wola ciężarnej. www.allout.org/en/actions/nigeria-veto |
#86 2 na 2 | GrzeTor (1279 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Przykładowy możliwy scenariusz życia kobiety, jeżeli poglądy Górskiego uzyskają moc prawną:
13 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 14 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 15 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 16 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 17 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 18 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 19 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 20 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 21 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 22 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 23 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 24 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 25 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 26 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 27 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 28 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 29 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 30 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 31 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 32 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 33 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 34 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 34 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 36 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 37 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 38 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 39 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 40 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 41 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 42 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 43 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, 44 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, umiera podczas porodu
|
#87 1 na 1 | kostek777 (4 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | Proponuje aby katolicy w swym milosierdziu,modlili sie za ciezka prace gwalcicieli w szerzeniu nauk ewangelii.Przesciganie sie na to kto jest bardziej swiety przybieraja bardzo niebezpieczne formy.Nawet jesli sa tak absurdalnie glupie,ze warte tylko zwalczania wszelkimi dostepnymi srodkami. |
#88 6 na 6 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > 44 lat: zostaje zgwałcona, zachodzi w ciążę, zmuszona do porodu, umiera podczas poroduLata później Watykan ogłasza seryjnego obrońcę życia niepoczętego błogosławionym. |
#89 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu |
> Lata później Watykan ogłasza seryjnego obrońcę życia niepoczętego błogosławionym. Obrońca życia niepoczętego to dalece nie jedyny kościelny fenomenalny wynalazek - ciekawy dla przykładu też jest katechumenat: Cytat:Św. Wiktor I - 28 lipca
Był czternastym z kolei władcą Kościoła, a panował pomiędzy 189 a 198 r. Pochodził z Afryki Północnej, gdzie stosunkowo wcześnie powstały gminy chrześcijańskie. W tym okresie Imperium Rzymskim rządził cesarz Lucjusz Aureliusz Commodus, a od 193 r. Septymiusz Sewer. Nie było wówczas większych prześladowań, ponieważ Marcja, małżonka Commodusa, jako katechumenka była przychylna chrześcijaństwu. Za jej pośrednictwem Wiktor I upomniał się o chrześcijan, których skazano na pracę w kopalni, co doprowadziło do ich uwolnienia. Cytat:(...)Zmarł w 199 r., a jego ciało złożono w Watykanie. Jest uznawany za najwybitniejszego papieża drugiego wieku chrześcijaństwa. www.przewo(*)_tygodnia/sw_wiktor_i_28.htmlpNo i czymże to ta Marcja, Katechumenka, się zajmowała: Cytat:Wiadomo, że Marcja przez większość okresu panowania Kommodusa miała nań bardzo duży wpływ. Była jego ulubioną kochanką. Jej wychowawcą był eunuch Hiacynt, który w rzymskiej gminie chrześcijańskiej był kapłanem i członkiem rady kapłańskiej "papieża" Eleuteriusza i jego następcy Wiktora I (189-199). Marcja nie miała w sobie nic z zakonnicy, choć więcej zrobiła dla wczesnego chrześcijaństwa niż cały batalion zakonnic - działając jako kochanka polityków rzymskich. Jak pisze o niej N. Cawthorne: "Była tak piękna i znała tak wiele sposobów zaspokajania żądz cesarza, że wkrótce została jedną z jego ulubienic. Królowała podczas orgii, które podobno 'dzikością i obscenicznością przewyższały orgie Nerona'. Uwielbiała epatować krągłą figurą, a kiedy odwiedzał ją papież Wiktor, wkładała bardzo skąpe stroje".
To za jej pośrednictwem "papieżowi" Wiktorowi udało się wydobyć chrześcijan skazanych na roboty w kopalniach sardyńskich. Wiktor przekazał jej listę, a ona w alkowie uprosiła cesarza o uwolnienie. Kolejne trzy lata nasza "katechumenka", jak zwie ją komicznie "Przewodnik Katolicki" (30/2003), spędziła na orgiach cesarskich, by w końcu, kiedy poczuła, że i ona w końcu padnie ofiarą szalonego cesarza, wziąć udział w udanym spisku na jego życie. www.racjonalista.pl/kk.php/s,713 |
#90 8 na 10 | maruda (5550 punktów) | Odp: A.Górski: "Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po GWAŁCIE&qu | > Cytat:>Kwestia człowieczeństwa płodu nie ma dla mnie w kontekście aborcji najmniejszego znaczenia. Dla wielu zwolenników opcji pro-choice nie ma. > Więc to bez znaczenia, czy zabijasz człowieka ?> Wytłumacz.Człowiekiem jest się od narodzin do śmierci. W wypadku takiej definicji powiedz mi jak aborcja może być zabójstwem człowieka? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|