 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2013 17:00 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Żołnierze wyklęci
1 na 1 | Jak to naprawdę było z żołenierzami wyklętymi? Z jednej strony pochody narodowców o średniej wieku, kiedy jeszcze się nie trzeba golić, a z drugiej artykuły takie jak ten: zolnierzeprzekleci.wordpress.com/Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | |
#167 1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
> Burnyje apłodismienty.  > Mieć do Stalina Pretensje, że nie pomógł powstaniu (politycznie) przeciw sobie wymierzonemu - to dalece nie każdy typ umysłu potrafi .To Ty masz jakieś pretensje że Polacy walczyli z Niemcami i Ruskimi. Brednie jakieś wypisujesz a potem se klaszczesz. Można i tak.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#168 2 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >Psychiatra definitywnie krzyżyk na Twym przypadku postawił, że niczego już nie udajesz?  > To Ty masz jakieś pretensje że Polacy walczyli z Niemcami i Ruskimi. Brednie jakieś wypisujesz a potem se klaszczesz. Można i tak.Aha - postawił  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#169 1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
> >Ja wiem jak brzmi oficjalna wykładnia okupantów, więc nie musisz jej powtarzać.> Zdradzisz może, Konowal, jakie to przejawy Mądrości w polskich powstaniach udało Ci się wytropić?Niezłomność, ofiarność, duma, patriotyzm. > >>Błąd, Konowal - podziemie skazywało na śmierć bez procesów.> >Bzdura. Były procesy.> Trawienne chyba.Uuuu od tej wypowiedzi to chyba sobie nadwyrężyłeś mięsień mózgowy. > To właśnie Twoim zdaniem byłoby, cytuję: super, Konowal.Możesz sobie POGDYBAĆ dostosowując do własnej tezy, co i tak nie umniejszy wartości powstań. > Ani Ty pierwszy, ani ostatni - klonie.> W Polsce już trzeci wiek lęgną się po wszystkich rowach typy o tak zrytych patriotycznym frazesem mózgach, że w każdej chwili gotowych ściągnąć na tzw. kraj (państwo, naród, społeczeństwo, ludzi po prostu, itp... - niepotrzebne skreślić) dowolne klęski, straty i cierpienia, byle się móc masturbować bogoojczyźnianą deklamacją.Im bardziej jesteś chamski tym mniej wiarygodny.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#170 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >Zdradzisz może, jakie to przejawy Mądrości w polskich powstaniach udało Ci się wytropić?> Niezłomność, ofiarność, duma, patriotyzm.Dyskusje Ci się pomyliły. Ta, której szukasz, znajduje się tutaj. > Uuuu od tej wypowiedzi to chyba sobie nadwyrężyłeś mięsień mózgowy.Wolę nie wiedzieć, co musiałeś sobie nadwerężyć Ty konstruując swą - jakże Błyskotliwą - ripostę. > >To właśnie Twoim zdaniem byłoby, cytuję: super, Konowal.> Możesz sobie POGDYBAĆ dostosowując do własnej tezy,Eksperyment moje tezy weryfikujący przeprowadzili np. Węgrzy - i to już za Dobrego Chruszczowa, nie za Złego Stalina. > co i tak nie umniejszy wartości powstań.Z całego serca życzę Ci, Konowal, takich powstań jeszcze wielu, co najmniej równie udanych  . > >Ani Ty pierwszy, ani ostatni - klonie.> >W Polsce już trzeci wiek lęgną się po wszystkich rowach typy o tak zrytych patriotycznym frazesem mózgach, że w każdej chwili gotowych ściągnąć na tzw. kraj (państwo, naród, społeczeństwo, ludzi po prostu, itp... - niepotrzebne skreślić) dowolne klęski, straty i cierpienia, byle się móc masturbować bogoojczyźnianą deklamacją.> Im bardziej jesteś chamski tym mniej wiarygodny.A znajdźże mi w powyższej wypowiedzi choćby jedno słowo jako chamskie dające się zakwalifikować.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#171 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Jak to naprawdę było z żołnierzami wyklętymi?> Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus? ... hmmm, może dwa ostatnie pytania tego wywiadu trochę wyjaśnią jak to z nimi było. Jednoznacznej odpowiedzi raczej nie uzyskamy... wpolityce.(*)owinach-wywiad-tomasza-kwiatka
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
#172 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | . > >>>Mieć do Stalina Pretensje, że nie pomógł powstaniu (politycznie) przeciw sobie wymierzonemu - to dalece nie każdy typ umysłu potrafi .> To Ty masz jakieś pretensje że Polacy walczyli z Niemcami i Ruskimi.Żadnych pretensji! Tylko, gdy historia pokazuje nam tyle głupich decyzji i tyle bredni przy tym wypowiedzianych i zapisanych, to trudno być dumnym z tego, że jest się Polakiem. > Brednie jakieś wypisujesz a potem se klaszczesz.Autor najgłupszych tekstów na naszym forum zrzuca wypisywanie bredni autorowi tekstów mądrych i weryfikowalnych faktami. > Można i tak.Niby i można, ale to żenada i tak nie wypada. PS. Decyzja o Powstaniu Warszawskim była zbrodniczo głupia i dzięki tej głupiej decyzji Niemcy wymordowali kwiat polskiej inteligencji, który tak bardzo mógł się nam przydać w wyzwolonej Polsce i dokończyli pastwienie się nad Warszawą. Tak, Powstańcy byli bohaterami najwyższej próby, ale już bardzo niskiej próby (powiedzmy PiS-owskiej) byli politycy podejmujący głupią decyzję. @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. . |
#173 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >A Starań Odpowiednich dołóż, Konowal, bo - jak się można z Twego ulubionego portalu wPolityce.pl dowiedzieć - Ci sami "Polacy" z UB, MO, MBP, KBW, LWP i czego tam jeszcze, którzy normalnie Krwawymi Oprawcami Bolszewickimi na usługach Kolaboranckiego Reżimu Totalitarnego byli - błyskawicznie w Najprawdziwszych Polaków-Patriotów mistycznie się Przemieniali, gdy tylko do Akcji "Wisła" przychodziło, że o Odzyskiwaniu Prastarych Ziem Piastowskich nad Odrą nie wspomnę .> Porównujesz przesiedlenie z wymordowaniem ???Wiem już, Konowal, skąd u Ciebie ten Żal do komuny i to Krzywdy poczucie Nieutulone. To za to, że komuna Cię czytać ze zrozumieniem nie nauczyła. Wszystkich nauczyła, a Ciebie jednego - nie  . I teraz pętasz się taki biedny, bez kontaktu, bez rozumu po świecie...  Będzie jak dla cielęcia: w ogóle nie porównywałem np. Akcji "Wisła" z działaniami przeciw podziemiu jako takich, a pisałem o endemicznej hipokryzji polskiej prawicy, dla której zbrojne formacje Polski Ludowej były bardzo Zbrodnicze w momencie, gdy Prawdziwych Polaków zwalczały, dokładnie te same jednak służby i wojska natychmiast bardzo Pozytywne się robiły, gdy przychodziło do zwalczania przez nie Prawdziwych Ukraińców albo ustanawiania polskiej władzy na Pomorzu Zachodnim. > Jak tak dalej pójdzie to wyjdzie Ci że w Katyniu oficerowie polscy sami strzelali sobie w tył głowy żeby zrobić na złość sowietom.Że wśród jeńców ukonstytuowała się Naczelna Komisja Lustracyjna pod przewodem mjr Kaczewicza i kpt. Macieryńskiego tropiąca, demaskująca a likwidująca Zdrajców i Agentów?  Tak po prawdzie - wcale by mnie to nie zdziwiło  . > > możesz się czegoś dowiedzieć, ignorancie.> Niby czego? że był na usługach Moskwy?Mieszko I, Bolesław Chrobry i Kazimierz Odnowiciel byli na usługach Kwedlinburga; Jan (późniejszy III) Sobieski - Sztokholmu, ks. Józef Poniatowski - Paryża, Józef Piłsudski - Wiednia, a Ryszard Kukliński - Waszyngtonu. Wedle takiego klucza niewielu Ci Historycznych Bohaterów zostanie...  > i drenażowałPo polsku: drenował. Drenował - przepisz sobie sto razy. > za wiki:> "Od 1950 był członkiem Biura Politycznego PZPR, a od 1952 - wicepremierem. Realizował rozpoczętą już pod koniec wojny politykę represjiZnany z antysowietyzmu polski historyk, niedawno zmarły Paweł Wieczorkiewicz, również przyznaje, że represji w wojsku Rokossowski "nie inicjował".Nawet nie chciało Ci się zajrzeć pod podane linki, mniejsza jednak już z tym. I tak nie sposób liczyć na to, że choćby promyczek wiedzy zdoła się przebić do Twego zakutego łba. > Bez komentarzaW normalnych warunkach nie byłby to z Twej strony zły pomysł. Wszak lepiej milczeć i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ale jest już dużo za późno, Konowal, dużo za późno... 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#174 3 na 5 | Maluśkiewicz (0 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | Udowodniłeś jeno dwie rzeczy: 1. Konstanty Rokossowski wielkim bolszewikiem był 2. Z jakichś powodów nie lubisz konowała > Mieszko I, Bolesław Chrobry i Kazimierz Odnowiciel byli na usługach Kwedlinburga; >Jan (późniejszy III) Sobieski - Sztokholmu, ks. Józef Poniatowski - Paryża, Józef >Piłsudski - Wiednia, a Ryszard Kukliński - Waszyngtonu.Serwilizm nie był ich jedynym osiągnięciem. |
#175 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Z Żołnierzami Wyklętymi jest trochę jak z mężczyzną, który broni kobiety.Jest zupełnie inaczej, zboczulu. Nie do wiary, że można upaść aż tak nisko, Brzostowski  . Ja o historii i polityce, a Tobie wyłącznie dupy w głowie. Toż nawet nieszczęsny Konowal, choć Brednie wypisuje Nieprzytomne zupełnie, jednak próbuje trzymać się właściwego wymiaru i interpretować (jak umie....  ) historię i politykę w kategoriach historycznych i politycznych, a nie poprzez sadomasochistyczne fantazje. W mroki Twego życia popędowego ani myślę się zagłębiać, jednak na kryjące się pod kosmatymi metaforami idiotyzmy, jakie zamieściłeś, zareagować czuję się w obowiązku. > Napadli mężczyznę i kobietę dranie ze swastyką, złapali ją i wielokrotnie zgwałcili.Przypuszczam, że chciałeś zasugerować, że Polska padła ofiarą najazdu nazistowskich drani jako to Niewiniątko Boże biedne. Nic bardziej błędnego. Władze II RP nie widziały niczego niewłaściwego w rozstrzyganiu sporów międzynarodowych za pomocą siły i/lub groźby jej użycia, o czym świadczą choćby polskie ultimatum wobec Litwy bądź zbrojne ataki na Czechosłowację. Najeżdżając Polskę dranie ze swastyką nie robili niczego, czego nie zrobiłaby II RP. Draniami zresztą to oni stali się dopiero świtem 1 września, wcześniej Polska wspierała ich politykę zagraniczną popierdując z Entuzjazmu: www.youtube.com/watch?v=QSCJpceNuGYwww.youtube.com/watch?v=aEgC0Fe_27cCytat:Także i na ulicach Budapesztu w podniosłym i radosnym nastroju święcono wywalczenie wspólnej granicy polsko-węgierskiej. Ta granica i utworzenie przyjaznego państwa słowackiego powitane zostały życzliwie w Warszawie i w Budapeszcie, w Berlinie i w Rzymie.  Prawda, że Ładne zdjęcie? Urodą w niczym nie ustępuje zdjęciom robionym pół roku później...  ...kiedy w Polsce - z jakichś powodów - podniosły i radosny nastrój jakby utonął we Wrzasku, że Gwałtu! Rety! Mordujom!> Cały czas mężczyzna walczył z draniami, narażając swoje życie.Pytanie jest jedno. Jak to się mogło stać? Jak się mogło stać, że w przeciągu kilkunastu dni rozpadło się państwo niepoślednie, obfite w obszar i mieszkańców. Jak do próby, która - nie umiemy jeszcze odpowiedzieć, nie mamy możliwości porównań, ale nie jesteśmy chyba pyszni w przecenianiu przeżyć własnych - do próby, która nie miała sobie równych w historii naszego narodu, można go było poprowadzić w sposób tak zbrodniczo lekkomyślny? Jak w duszy zbiorowej, której wielu odmawiano cnót, lecz nigdy odwagi, mogło się objawić tyle słabości, wprost trwogi? Jak można było trwać bezkarnie, bez rozpoznania rzeczywistości, w takim samookłamywaniu i samouwielbieniu? (...) ...zamiast dojrzałości i przygotowania - odwieczna polska łatanina, improwizacja, bałagan. Zamiast rozpoznania przeciwnika, przymierzenia go do sił naszych - straszliwa fanfaronada, blaga, kołtuńskie, niegodne ludzi dojrzałych otępienie, zablagowanie się po ostatni nerw. Oficerowie ze swoimi oddziałami stojący na granicach otrzymywali na odprawach mapy przygranicznych odcinków niemieckich wraz z objaśnieniem, którędy zależnie od oporu przeciwnika pójdzie własne uderzenie. A później w odwrocie zrywało się ze szkół mapy Polski, by mniej więcej się zorientować, gdzie się znalazło w rozsypce. (...) Po tygodniu walk najazd uderzył o próg stolicy. Ziemia patrzyła nadal pyszna i surowa. Tydzień wystarczył, by rząd tej ziemi stał się wędrowcem, jak każdy jej obywatel najlichszy. Gnany bombami wroga, oburzeniem podwładnych, przemykał się zatłoczonymi drogami, przypadał na rzadkie postoje, aż w błahej mieścinie pokuckiej porzucił swój kraj, kiedy od wschodu ruszyło plemię drugie. Prezydent na obcej ziemi ukazał cudzoziemski paszport, marszałek wojsk zgubił gdzieś buławę. Ja nie szydzę. Wspominam tylko sprawy bardzo niedawne, wstydliwe a hańbiące, a czasem myślę, że może kiedyś będą one tragiczne.Kazimierz Wyka - Pamiętnik po klęsceTo o kampanii wrześniowej. Nieprawdą jest też, iż podziemie walczyło z hitlerowcami "cały czas". Przez 5 lat okupacji zajmowało się głównie staniem z bronią u nogi (co akurat było słuszne i racjonalne - nie miało sensu kopanie się z koniem narażające ludność cywilną na odwetowe represje), drobną dywersją i likwidowaniem Polaków posądzanych - słusznie czy nie - o współpracę z okupantem. Zmieniło się to dopiero wraz z Akcją "Burza", o której tutaj. > Potem przyszli drudzy dranie z sierpem i młotem, pogonili tego ze swastyką i wzięli się znowu za gwałcenie kobiety.Ateńczycy: "Nie będziemy tutaj wygłaszać długich i niewzbudzających wiary przemówień ani opowiadać pięknie o tym, że panowanie słusznie nam się należy, gdyż pokonaliśmy Persów, albo o tym, że zaatakowaliśmy was, ponieważ nas skrzywdziliście. Lecz i was ze swej strony prosimy: nie myślcie, że przekonacie nas twierdząc, że jako lacedemońscy koloniści nie mogliście się przyłączyć do naszej wyprawy albo że nie wyrządziliście nam żadnej krzywdy, lecz starajcie się osiągnąć to, co według naszego obopólnego przekonania leży w granicach możliwości. Przecież jak wy tak i my wiemy doskonale, że sprawiedliwość w ludzkich stosunkach jest tylko wtedy momentem rozstrzygającym, jeśli po obu stronach równe siły mogą ją zagwarantować. Jeśli zaś idzie o zakres możliwości, to silniejsi osiągają swe cele, a słabsi ustępują.Tukidydes Wojna peloponeskaCDN.  |
#176 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
> Z całego serca życzę Ci, Konowal, takich powstań jeszcze wielu, co najmniej równie udanych .W każdym kraju są ludzie co wolą zyski i kolaborację i ludzie którzy są gotowi poświęcić się dla wolności. Cieszę się że mnie zaliczasz do tych drugich.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#177 1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
> Wiem już, Konowal, skąd u Ciebie ten Żal do komuny i to Krzywdy poczucie Nieutulone.> To za to, że komuna Cię czytać ze zrozumieniem nie nauczyła. Wszystkich nauczyła, a Ciebie jednego - nie .Jak rozumiem Ciebie komuna wszystkiego nauczyła. Co zaś do bohaterów to ja wolę mieć Żołnierzy Wyklętych niż Stalina, Bieruta, Dzierżyńskiego i Rokossowskiego.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#178 7 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | CD. > Potem przyszli drudzy dranie z sierpem i młotem, pogonili tego ze swastyką i wzięli się znowu za gwałcenie kobiety.Ateńczycy: "(...) Nie domagamy się (...) ani nie czynimy nic takiego, co by się sprzeciwiało przyjętym wyobrażeniom o bogach i ludzkim skłonnościom. Sądzimy bowiem, że zarówno bogowie zgodnie z naszym o nich wyobrażeniem, jak i sami ludzie z powodu wrodzonych sobie cech całkiem jawnie, wszędzie i zawsze rządzą tymi, od których są silniejsi. Również nie my wymyśliliśmy to prawo i nie my zaczęliśmy je pierwsi stosować, lecz posługujemy się nim, przejąwszy je od przodków i jako prawo niezmienne przekazując potomnym. Wiemy również, że i wy, i wszyscy inni, mając potęgę równą naszej, postąpilibyście tak samo. Jeśli idzie o wasze nadzieje na pomoc, której, jak się spodziewacie, udzielą wam Lacedemończycy, kierując się poczuciem honoru, to z największym szacunkiem odnosimy się do waszej prostoduszności, lecz nie zazdrościmy wam łatwowierności. Lacedemończycy bowiem, jeśli idzie o ich życie prywatne i o ich zwyczaje krajowe, są niezwykle uczciwymi ludźmi, jeśli jednak idzie o ich stosunek do innych, to wiele by się dało na ten temat powiedzieć. Ujmując rzecz krótko: Lacedemończycy ze wszystkich znanych nam państw najkonsekwentniej przestrzegają tej zasady, by rzeczy sobie miłe uważać za piękne, a korzystne za sprawiedliwe. A przecież taki ich pogląd nie zgadza się zupełnie z waszą nieuzasadnioną nadzieją na ocalenie." (...) "Najsilniejszą waszą podporą są odległe nadzieje, podczas gdy środki, jakimi rozporządzacie w obecnej sytuacji, są nikłe w stosunku do sił, które wam przeciwstawiono. Postąpicie też bardzo lekkomyślnie, jeśli po naszym odjeździe nie poweźmiecie jakiejś rozsądniejszej decyzji. Nie powodujcie się niewczesnym uczuciem honoru, które w niebezpieczeństwach jawnych i grożących hańbą wielu doprowadziło do zguby. Na ogół bowiem ludzie dają się zwieść słowu 'hańba' i chociaż widzą, do czego ich to prowadzi, ulegają sile tego wyrazu, rzucając się dobrowolnie w otchłań niepowetowanych nieszczęść i ściągając na swą głowę z braku rozwagi jeszcze większą hańbę. Lecz wy unikniecie tego, jeśli poweźmiecie słuszną decyzję i jeśli uznacie, że nie jest hańbą ustapić przed najpotężniejszym państwem, które stawia wam umiarkowane warunki. Chcemy, żebyście się stali naszymi sprzymierzeńcami i zachowując swe terytorium płacili nam daninę. Mając więc wolny wybór między wojną a bezpieczeństwem, nie wybierajcie zła pod wpływem fałszywej ambicji. Najlepiej może postępują ci, którzy równym sobie nie ustępują, dla silniejszych zachowują szacunek, wobec słabszych umiar. Zastanówcie się nad tym po naszym odejściu i pamiętajcie, że podejmujecie decyzję w sprawie ojczyzny, którą macie tylko jedną i której los zależeć będzie od tej jednej decyzji: dobrej lub złej".Tukidydes - op. cit. > Znowu, cały czas mężczyzna walczył z draniami, narażając swoje życie i zginął.Ateńczycy (...) przerywając w końcu rozmowy oświadczyli: "Na podstawie waszych decyzji wydaje nam się, że jesteście jedynymi ludźmi na świecie, którzy bardziej liczą na przyszłość niż na teraźniejszość, którzy kierując się własnymi życzeniami, patrzą na rzeczy niepewne jakby na pewną rzeczywistość. Im bardziej liczycie na Lacedemończyków, szczęście i nadzieję, tym większego doznacie rozczarowania." Posłowie ateńscy powrócili do obozu, strategowie zaś, widząc nieustępliwość Melijczyków, od razu przystąpili do działań wojennych. (...) wznowiono oblężenie, a gdy zaszły jeszcze wypadki zdrady, Melijczycy poddali się Ateńczykom, pozostawiając im decyzję o swoim losie. Ci zaś wszystkich mężczyzn, którzy im wpadli w ręce, wymordowali, dzieci i kobiety sprzedali w niewolę. Miasto zaś sami skolonizowali, posławszy później pięciuset osadników.Ibidem. > Byli jednak inni "mężczyźni", którzy w owym gwałceniu wielkiego zła nie widzieli, zwłaszcza, że i dla nich coś jeszcze tej kobiety zostało. A tych mężczyzn co walczyli z draniami z sierpem i młotem, nazywali i niestety nazywają mącicielami, zdrajcami ...Żołnierz AK po latach wspominał:W pewnym okresie byłem dumą całego oddziału. Ponieważ nie robiło mi różnicy, czy ja żyję, nie dbałem zupełnie o to, czy żyją inni. Strzelałem do ludzi jak do tarczy na ćwiczeniach, bez żadnej emocji. Lubiłem patrzeć na przerażone twarze przed likwidacją, lubiłem patrzeć na krew tryskającą z rozwalonej głowy. Spełniły się moje marzenia; byłem człowiekiem bez skrupułów... Byłem gorszy od najpodlejszego zwierzęcia. Byłem na samym dnie bagna ludzkiego. A jednak byłem typowym żołnierzem AK. Byłem bohaterem, na którego piersi po wojnie spoczął Krzyż Walecznych, tylko jeden z czterech wydanych na cały oddział Czternastki...> Są po prostu tacy faceci, którzy widząc gwałconą kobietę staną w jej obronie niezależnie od tego jak duży jest gwałcicielTo prawda  . Niedawno w Ameryce ktoś sobie robił jaja z Polaków - i już go ni ma: www.youtube.com/watch?v=fss2mq5LxGg  . Niestety, po tym zaczął sobie robić jaja jeszcze bardziej: www.youtube.com/watch?v=J1D3dy3wWXw - i to wciąż na youtube wisi; masz więc, Rycerzu, okazję włączyć się do Krucjaty  . A butków nie zamocz! 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#179 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | . > Co zaś do bohaterów to ja wolę mieć Żołnierzy Wyklętych niż Stalina, Bieruta, Dzierżyńskiego i Rokossowskiego.A co Torquemada, to już Panu nie podpada. A Borgia jest złym wzorem chrześcijańskiego polityka. Schodzi Pan do poziomu PiS-u i "Ognia" nominuje Pan jako moralny wzór polskiego patrioty pobłogosławionego przez KK? Jakoś trudno jest mi szukać wzorów wśród wszelakich oprawców - niezależnie od tego w jakie by mundury czy sutanny się poubierali. Wszystko mi jedno - czy są to katolicy, czy też komuniści - inkwizytorzy, gestapowcy, czy enkawudziści. To moralność Kalego - oskarżać tylko ideowych przeciwników, a swojego bronić do upadłego. @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. . |
#180 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Udowodniłeś jeno dwie rzeczy:> 1. Konstanty Rokossowski wielkim bolszewikiem byłJednak nie tylko jeden Konowal nie umie czytać ze zrozumieniem - jest Was już dwóch. Super - nie będzie mu więcej tak Smutno  . Ani słowem nie odnosiłem się do idei politycznych Rokossowskiego; czy był on bolszewikiem wielkim, średnim czy zupełnie malutkim - z moich wypowiedzi wydedukować się nie da. > 2. Z jakichś powodów nie lubisz konowałaA skąd - przecie nawet na oczy go w życiu nie widziałem. Że tak powiem - Grzech (w tym wypadku "grzech" ignorancji, infantylizmu i zwykłej głupoty) zwalczam, nie zaś grzesznika. Ja się nie wstydzę Dobrych Wzorców  . > >Mieszko I, Bolesław Chrobry i Kazimierz Odnowiciel byli na usługach Kwedlinburga; Jan (późniejszy III) Sobieski - Sztokholmu, ks. Józef Poniatowski - Paryża, Józef Piłsudski - Wiednia, a Ryszard Kukliński - Waszyngtonu.> Serwilizm nie był ich jedynym osiągnięciem.Sprawdzaj znaczenia Trudnych Słów, zanim jakiego użyjesz - jest szansa, że dzięki temu uda Ci się unikać Kompromitacji jak powyższa. Żadnemu z wymienionych serwilizmu nie da się przypisać (Rokossowskiemu też nie); działali w takich warunkach, jakie były obiektywnie dane i w nich starali się realizować swoje interesy bądź idee - tyle. Co do osiągnięć - to Rokossowski jako dowódca armii i frontów zadał siłom niemieckim więcej strat niż wszystkie wojska brytyjskie i amerykańskie razem wzięte.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|