 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-06-2014 00:29 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Rozliczenie 25-lecia
7 na 7 | Stowarzyszenie Klub Pojednanie w załączeniu przesyła jubileuszowy materiał pn. Rozliczenie 25-lecia. Redakcja przedkłada do wiadomości / pod dyskusjęCytat:Toruń, 4 czerwca 2014 r.
Klub Pojednanie
Do Władz Państwowych i środowisk opiniotwórczych
Rozliczenie 25-lecia
Mija 25 lat od dnia, w którym miała się oczyścić i odrodzić Polska sprawiedliwa, solidarna, etyczna, przyjazna ludziom i sąsiadom. Obie skonfliktowane strony, socjalistyczna i solidarnościowa - przynajmniej ich szerokie masy - wierzyły, że jest to możliwe, że da się zrealizować porozumienie i współpracę, co przełożyło się w więcej niż umiarkowane poparcie dla Okrągłego Stołu, mimo że symptomy choroby przyszłego państwa i społeczeństwa były już widoczne, za fasadą słów o demokracji i gospodarce rynkowej kryła się pazerność, przewrotność i kłamstwo.
Ludzie Drugiej Solidarności przejmując władzę od realnego Socjalizmu stworzyli państwo klasowe ze wszystkimi jego wynaturzeniami. Momentalnie, z dnia na dzień zdradzono i zniszczono idee i etos Socjalizmu i Solidarności stojące na przeszkodzie w realizacji kapitalistycznych i nacjonalistycznych wizji.
Zakwestionowano pół wieku współpracy i życia w przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Rozgrabiono majątek narodowy Polski Ludowej za bon 20. złotowy, zlikwidowano własność wspólną, odrzucono sprawiedliwość społeczną, zniszczono przemysł, skradziono wartość dodatkową, stworzono antagonistyczne klasy społeczne, rozbito jedność narodową, sklerykalizowano państwo, powołano darwinowską etykę kapitalizmu i nacjonalizmu, porzucono odpowiedzialność państwa za gospodarkę i egzystencję w myśl nakazów: "pierwszy milion trzeba ukraść", oraz: od dzisiaj radźcie sobie sami a jeśli nie potraficie - idźcie na śmietnik. Uznając się za półbogów przyznano sobie prawo do orzekania kto jest zbawiony - kto potępiony, stosując współczesną inkwizycję czyli lustrację i dekomunizację, jątrząc, skłócając i niszcząc ludzi, tworząc mity i fałszywe legendy dla zaspokojenia metafizycznej nienawiści i infantylnej megalomanii. Legły w gruzach wszelkie normy i zasady etyczne, zdrada państwa stała się cnotą, grabież majątku nobilitacją. Kuklińscy, żołnierze wyklęci (a może bandyci), fałszywi nauczyciele i złodzieje stanęli na piedestałach.
Aby nie dopuścić do władzy klasy robotniczej i szerokich rzesz społeczeństwa zlikwidowano Pierwszą Solidarność i powołano nieprawą Drugą "S" opanowaną przez wtajemniczonych. Dla legitymizacji nowej władzy stworzono faszystowski IPN - Instytut Polskiej Nienawiści, który poprzez zrównanie komunizmu, socjalizmu i Polski Ludowej z nazizmem poniżył, oczernił i zbezcześcił znaczną część Polaków odsuwając ich od wpływu na losy kraju. Doprowadziło to do narodowej paranoi, wzajemnej nienawiści, skłócenia każdego z każdym, agresji i odwetu. Czego odbiciem stała się katastrofa smoleńska i późniejszy obłęd.
Dla odwrócenia uwagi od złego zarządzania państwem i ogólnej frustracji, a w szczególności od wielkiego bezrobocia, niesprawiedliwości społecznej, przywilejów dla tzw. klasy średniej, ogromnej emigracji i wszechobecnej przewrotności skierowano niezadowolenie społeczne na wygodnego kozła ofiarnego jakim od roku 1989 stał się antykomunizm i rusofobia (zastępujące antysemityzm), poprzez permanentne podtrzymywanie nienawiści do Rosji i Rosjan co osiągnęło kulminację w poparciu dla faszystów i nacjonalistów na Majdanie i Ukrainie.
Polska i Polacy rozmywają się i nikną w kapitalistycznym świecie, w którym góruje indywidualizm, egoizm, interes klasowy, ekshibicjonizm i demoralizacja prowadzące do zatomizowania, wykorzenienia i zatraty wartości humanistycznych, prócz wzrostu tożsamości nacjonalistycznej o cechach klerykalnych.
Stowarzyszenie Klub Pojednanie stwierdza, że 25 lat temu Polska wkroczyła na drogę regresu, i choć chwilowo mamy złudne poczucie powodzenia to czekają nas jeszcze ciężkie chwile.
Za Stowarzyszenie Klub Pojednanie /-/ Jerzy Smaliński /-/ Zbigniew Poraziński /-/ Marek Berak /-/ Marian Krogulec /-/ Dorota Łukasik /-/ Tadeusz Olszewski oraz 63 sygnatariuszy Listu W podobnym klimacie zdanie z prawej strony: Cytat:Demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane - mówił socjolog prof. Piotr Gliński. Profesor Piotr Gliński krytycznie ocenił 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. "25 lat III RP to historia zdrady elit" - mówił na Uniwersytecie Warszawskim. Dodał, że demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane. Wskazał, że jest to skutek działalności mediów i "chętnie poddających się temu" polityków. www.stefcz(*)storia-zdrady-elit,10786155684Cytat:Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął antyobywatelski charakter III RP. "Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt - Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami. Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł". Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności. www.stefcz(*)rawdziwej-wolnosci,10788186636 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#16 1 na 1 | kika (1657 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > nikt nie robi mi łaski, nie muszę o to walczyć, czekać kiedy rzucą i stać w ogonku z kartką wyznaczająca miesięczną porcję.>Tu mam rozdwojenie jaźni. Bo z jednej strony się zgadzam się, a z drugiej strony mam w głowie łaskę i upokorzenie, jaką robią na każdym kroku pracodawcy pracownikom np. Carrefour i jego słynna czerwona kropka, gdy kasjerka potrzebowała iść do toalety. |
#17 5 na 7 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > >Jak zobaczyłam tę "przyjaźń i współpracę ze Związkiem Radzieckim", to mi się odechciało dalszego czytania. Polska na tej przyjaźni i współpracy wyszła jak Zabłocki na mydle> A ile i co ta zniewolona przez Sowietów Polska produkowała, a ile i co produkuje teraz w braterskim sojuszu z USA? Gdyby tak kto z obecnych tu wybitnych intelektualistów zechciał mi odpowiedzieć na to pytanie, byłoby mi, ciemnej, bardzo miło.> -A to co ludziom potrzebne i to co kupują. W normalnej gospodarce władza nie powinny ustalać czego ile się produkuje. Czołgów już nam tyle nie potrzeba co kiedyś, bo nie mamy planów napaści na Danię. A gdzie się podziewało wówczas to wszystko co tak obficie Polska produkowała? Wszyscy harowali, nikt nie był bezrobotny, a sklepy jakby pustawe. Tu nie trzeba intelektualisty, wystarczy wyjść na miasto i się rozejrzeć, na wieś zresztą też i porównać z gównianym PRL-owskim socjalizmem. Ale takie się widzi świata koło.... -A ile się produkowało samochodów? A kto ma dziś samochód? Mamy ok. 15 mln samochodów osobowych w użyciu. W niektórych miastach to średnio 500 pojazdów na 1000 mieszkańców. forsal.pl/(*)ow-ranking-polskich-miast.html-Na wszystkich, a policz sobie dorosłych, z prawem jazdy zdolnych do ich prowadzenia. Jak wypada porównanie z PRL-em i samochodami na talony i przedpłaty? |
#18 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | Żeby nie było jednostronnie postkomunistycznie, to także w podobnym klimacie zdanie z prawej strony: Cytat:Demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane - mówił socjolog prof. Piotr Gliński. Profesor Piotr Gliński krytycznie ocenił 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. "25 lat III RP to historia zdrady elit" - mówił na Uniwersytecie Warszawskim. Dodał, że demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane. Wskazał, że jest to skutek działalności mediów i "chętnie poddających się temu" polityków. www.stefcz(*)storia-zdrady-elit,10786155684Cytat:Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął antyobywatelski charakter III RP. "Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt - Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami. Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł". Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności. www.stefcz(*)rawdziwej-wolnosci,10788186636 |
#19 1 na 5 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > > nikt nie robi mi łaski, nie muszę o to walczyć, czekać kiedy rzucą i stać w ogonku z kartką wyznaczająca miesięczną porcję.>Tu mam rozdwojenie jaźni. Bo z jednej strony się zgadzam się, a z drugiej strony mam w głowie łaskę i upokorzenie, jaką robią na każdym kroku pracodawcy pracownikom np. Carrefour i jego słynna czerwona kropka, gdy kasjerka potrzebowała iść do toalety.-A wszystko przez tę biedę, bo ludzie pakują ciągle całe kosze zakupów, że kasjerki nie wyrabiają z ich podliczaniem. Oczywiście przepisy kodeksu pracy powinny obowiązywać wszystkich, w każdym ustroju. |
#20 7 na 7 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > ile i co produkuje teraz w braterskim sojuszu z USA?> > -A to co ludziom potrzebne i to co kupują.To bardzo ciekawa odpowiedź intelektualisty, nie bez kozery dodam, że i bardzo wysublimowana intelektualnie. Nie wiedziałam do teraz, że wszystko, co jest mi potrzebne i co kupuję jest produkowane w Polsce, no, ale gdzie mi tam, analfabetce, do tak wysublimowanej intelektualnie wiedzy. |
#21 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia |
> A ile i co ta zniewolona przez Sowietów Polska produkowałaRóżne rzeczy, ale stanowczo za mało (przedpłaty, zapisy, komitety kolejkowe, puste haki w sklepach itd.). Sytuację ratował trochę import z ZSRR i demoludów. > a ile i co produkuje teraz w braterskim sojuszu z USA?www.forbes(*)kordy,artykuly,166429,1,1.html |
#22 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > Nie wiedziałam do teraz, że wszystko, co jest mi potrzebne i co kupuję jest produkowane w PolsceKORUND nie napisał, że wszystko. |
#23 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > >ile i co produkuje teraz w braterskim sojuszu z USA?> >> -A to co ludziom potrzebne i to co kupują.> To bardzo ciekawa odpowiedź intelektualisty, nie bez kozery dodam, że i bardzo wysublimowana intelektualnie. Nie wiedziałam do teraz, że wszystko, co jest mi potrzebne i co kupuję jest produkowane w Polsce, no, ale gdzie mi tam, analfabetce, do tak wysublimowanej intelektualnie wiedzy.-To jeszcze cię uświadomię, że Francuzi nie kupują tylko tego, co wyprodukowano we Francji, Hiszpanie tylko tego, co w Hiszpanii, a Niemcy...itd., a można u nich znaleźć także polskie produkty. A jak sobie życzysz to wybieraj tylko to co polskie, łącznie z winem, kawą i bananami. I nie "sublimuj" tak czyichś wypowiedzi, tylko myśl odrobinę i odnoś się do faktów. -Było już nieco na ten temat: www.racjonalista.pl/forum.php/s,612902#w612986 |
#24 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | . > Ja ani nie gloryfikuję PRL, ani jej nie potępiam, ale w pewnych ocenach, jak na matematyka przystało, wolę posługiwać się liczbami, choć w oglądzie polskiej turystyki, po prostu ze zwykłej obserwacji i rozmów wynika, że moc więcej Polaków wyjeżdża turystycznie za granicę niż w początkach mojego zamieszkania w Polsce, w latach 80-tych, a statystyka to potwierdza.Tak, większą ilość zagranicznych wyjazdów Polaków potwierdzają i obserwacje i statystyka, ale matematyka to tylko narzędzie i równie dobrze może służyć do poznania i zrozumienia rzeczywistości, jak i do kłamstw i mataczeń tą wiedzą. Stary, choć prawdziwy, dowcip. Sąsiad na dwie nogi, a jego pies cztery, to statystycznie biorąc mają po trzy. Bogusławski do 1990 roku był raz w Czechosłowacji i dwa razy w NRD, zaś po dziewięćdziesiątym, to zjeździł w miarę dokładnie Europę oraz trochę poznał Azję i trochę Afrykę, ale spotyka ludzi ponad czterdziestoletnich, którzy nigdy w mieście wojewódzkim nie byli, nie mówiąc już o jakichkolwiek wyjazdach wakacyjnych. Każda społeczna rzeczywistość jest złożona i same liczby nigdy jej nie opiszą. Pozdrawiam. @@@ . |
#25 2 na 2 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | |
#26 8 na 8 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > KORUND nie napisał, że wszystko.No to może jaki intelektualista w końcu mi napisze co i ile w Polsce się produkuje? (uwaga dla wybitnych polskich intelektualistów - pytam o produkcję, nie o montaż) > www.forbes(*)kordy,artykuly,166429,1,1.htmlPonad 90% tych rekordowych wyników polskiego przemysłu to produkty montowni, gdzie tania siła robocza (1200zł/m-c) bez zaplecza naukowo-technicznego montuje elementy wyprodukowane poza Polską, a pozostałe kilka procent faktycznej polskiej produkcji to kartofle, chusteczki do nosa i pustaki budowlane. > Francuzi nie kupują tylko tego, co wyprodukowano we FrancjiAle w odróżnieniu od polskiego analfabety wiedzą co sami produkują. |
#27 6 na 6 | szarley (54906 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > Tak, większą ilość zagranicznych wyjazdów Polaków potwierdzają i obserwacje i statystyka,...a mowa jest właśnie o zagranicznej turystyce. Wśród moich uczniów byli i tacy, którzy bywali na wakacjach w Afryce, a do Krakowa jechali dopiero, kiedy szkoła zorganizowała wycieczkę. W Turcji, Tunezji, Egipcie, w coraz większej ilości hoteli obsługa mówi "po polsku" Na wyjazd na Węgry Polacy prychają pogardliwie, a mimo to, jakoś w Krynicy czy Zakopanem wcale nie łatwiej o kwatery niż kiedyś. Na pewno trudniej o zorganizowany wyjazd dla dzieci. Zakłady wycofały się z organizowania kolonii, harcerstwo dogorywa, w czasach moje młodości, moi rówieśnicy z Polski jeździli o wiele częściej na kolonie, ale o wiele rzadziej na wczasy z rodzicami niż dzisiejsze pokolenie. Jeśli ktoś chce przeciwstawiać dorobek PRLu obecnym czasom to akurat rozwój turystyki nie będzie argumentem na jego korzyść. > ale matematyka to tylko narzędzie i równie dobrze może służyć do poznania i zrozumienia rzeczywistości, jak i do kłamstw i mataczeń tą wiedzą.Nie ma lepszego, choć także do liczb trzeba mieć krytyczne podejście, to jednak nie wymyślono lepszego narzędzia niż matematyka do oceny zjawisk w skali makro. Nie powinna jednak nigdy być jedynym narzędziem. > Stary, choć prawdziwy, dowcip. Sąsiad na dwie nogi, a jego pies cztery, to statystycznie biorąc mają po trzy.Ktoś nie potrafił pojąć świata liczb, to wymyślił taki dowcip Ja znam za to zagadkę Czym różni się humanista od chumanisty? ten pierwszy ma z matematyki 5 na maturze > Każda społeczna rzeczywistość jest złożona i same liczby nigdy jej nie opiszą.Tak, ale bez pewnych przybliżeń, zaokrągleń i bez statystyki żadnej społecznej rzeczywistości opisać nie można, choć dla prawdy należy też dopowiedzieć, że sama matematyka jako narzędzie jest dalece niewystarczająca > Pozdrawiam.Wzajemnie |
#28 11 na 11 | farmer (22440 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia |
> A gdzie się podziewało wówczas to wszystko co tak obficie Polska produkowała?Polska do 89 roku to nie było jakieś tam ściernisko. ......Za 28 mld dol. długu gierkowskiego zbudowano ok. 550 dużych zakładów przemysłowych, kilka milionów mieszkań, setki szkół, dziesiątki szpitali, sieć dróg ekspresowych i krajowych, które do dziś są kośćcem polskiej infrastruktury drogowej. Majątek z tego okresu też jest przedmiotem trwającej już 18 lat wyprzedaży. A przecież Edward Gierek rządził tylko dziewięć lat. Co zbudowano za horrendalne długi ostatnich 19 lat? Ta wielka kwota praktycznie zniknęła bez jakiegokolwiek śladu materialnego, łatając rozmaite dziury budżetowe....... Powiem tak, gdyby tu nic nie było pies z kulawą nogą by się nie zainteresował tym krajem. |
#29 2 na 2 | szarley (54906 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > >KORUND nie napisał, że wszystko.> No to może jaki intelektualista w końcu mi napisze co i ile w Polsce się produkuje? (uwaga dla wybitnych polskich intelektualistów - pytam o produkcję, nie o montaż)Każda produkcja jest w jakimś stopniu montażem. W Tarnowskich Górach na Śląsku jest np specjalistyczna firma produkująca urządzenia dla górnictwa Od połowy lat 70-tych produkuje obudowy, do ich montażu wytwarza niektóre podzespoły u siebie, inne kupuje. Jest wg Ciebie zakładem produkcyjnym czy montownią? Każda fabryka samochodów kupuje blachy na karoserie, montuje do samochodów kupione na zewnątrz elementy automatyki, elektroniki, ogumienie, reflektory, tapicerkę.... ... ... ... Żadna nie ma kopalni rud żelaza, plantacji kauczuku i huty szkła Pytanie powinno brzmieć jaki odsetek wartości samochodu powstał w danej fabryce, ale to już pytanie do specjalistów |
#30 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Rozliczenie 25-lecia | > >>KORUND nie napisał, że wszystko.> >No to może jaki intelektualista w końcu mi napisze co i ile w Polsce się produkuje? (uwaga dla wybitnych polskich intelektualistów - pytam o produkcję, nie o montaż)> Każda produkcja jest w jakimś stopniu montażem. W Tarnowskich Górach na Śląsku jest np specjalistyczna firma produkująca urządzenia dla górnictwa Od połowy lat 70-tych produkuje obudowy, do ich montażu wytwarza niektóre podzespoły u siebie, inne kupuje. Jest wg Ciebie zakładem produkcyjnym czy montownią?Jeśli je projektuje buduje i wdraża to tak. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|