Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozliczenie 25-lecia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-06-2014 00:29Mariusz Agnosiewicz (moderator)Rozliczenie 25-lecia
Ocena 7 na 7
Stowarzyszenie Klub Pojednanie w załączeniu przesyła jubileuszowy materiał pn. Rozliczenie 25-lecia.
Redakcja przedkłada do wiadomości / pod dyskusję

Cytat:
Toruń, 4 czerwca 2014 r.

Klub Pojednanie

Do Władz Państwowych i środowisk opiniotwórczych

Rozliczenie 25-lecia

Mija 25 lat od dnia, w którym miała się oczyścić i odrodzić Polska sprawiedliwa, solidarna, etyczna, przyjazna ludziom i sąsiadom. Obie skonfliktowane strony, socjalistyczna i solidarnościowa - przynajmniej ich szerokie masy - wierzyły, że jest to możliwe, że da się zrealizować porozumienie i współpracę, co przełożyło się w więcej niż umiarkowane poparcie dla Okrągłego Stołu, mimo że symptomy choroby przyszłego państwa i społeczeństwa były już widoczne, za fasadą słów o demokracji i gospodarce rynkowej kryła się pazerność, przewrotność i kłamstwo.

Ludzie Drugiej Solidarności przejmując władzę od realnego Socjalizmu stworzyli państwo klasowe ze wszystkimi jego wynaturzeniami. Momentalnie, z dnia na dzień zdradzono i zniszczono idee i etos Socjalizmu i Solidarności stojące na przeszkodzie w realizacji kapitalistycznych i nacjonalistycznych wizji.

Zakwestionowano pół wieku współpracy i życia w przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Rozgrabiono majątek narodowy Polski Ludowej za bon 20. złotowy, zlikwidowano własność wspólną, odrzucono sprawiedliwość społeczną, zniszczono przemysł, skradziono wartość dodatkową, stworzono antagonistyczne klasy społeczne, rozbito jedność narodową, sklerykalizowano państwo, powołano darwinowską etykę kapitalizmu i nacjonalizmu, porzucono odpowiedzialność państwa za gospodarkę i egzystencję w myśl nakazów: "pierwszy milion trzeba ukraść", oraz: od dzisiaj radźcie sobie sami a jeśli nie potraficie - idźcie na śmietnik. Uznając się za półbogów przyznano sobie prawo do orzekania kto jest zbawiony - kto potępiony, stosując współczesną inkwizycję czyli lustrację i dekomunizację, jątrząc, skłócając i niszcząc ludzi, tworząc mity i fałszywe legendy dla zaspokojenia metafizycznej nienawiści i infantylnej megalomanii. Legły w gruzach wszelkie normy i zasady etyczne, zdrada państwa stała się cnotą, grabież majątku nobilitacją. Kuklińscy, żołnierze wyklęci (a może bandyci), fałszywi nauczyciele i złodzieje stanęli na piedestałach.

Aby nie dopuścić do władzy klasy robotniczej i szerokich rzesz społeczeństwa zlikwidowano Pierwszą Solidarność i powołano nieprawą Drugą "S" opanowaną przez wtajemniczonych. Dla legitymizacji nowej władzy stworzono faszystowski IPN - Instytut Polskiej Nienawiści, który poprzez zrównanie komunizmu, socjalizmu i Polski Ludowej z nazizmem poniżył, oczernił i zbezcześcił znaczną część Polaków odsuwając ich od wpływu na losy kraju. Doprowadziło to do narodowej paranoi, wzajemnej nienawiści, skłócenia każdego z każdym, agresji i odwetu. Czego odbiciem stała się katastrofa smoleńska i późniejszy obłęd.

Dla odwrócenia uwagi od złego zarządzania państwem i ogólnej frustracji, a w szczególności od wielkiego bezrobocia, niesprawiedliwości społecznej, przywilejów dla tzw. klasy średniej, ogromnej emigracji i wszechobecnej przewrotności skierowano niezadowolenie społeczne na wygodnego kozła ofiarnego jakim od roku 1989 stał się antykomunizm i rusofobia (zastępujące antysemityzm), poprzez permanentne podtrzymywanie nienawiści do Rosji i Rosjan co osiągnęło kulminację w poparciu dla faszystów i nacjonalistów na Majdanie i Ukrainie.

Polska i Polacy rozmywają się i nikną w kapitalistycznym świecie, w którym góruje indywidualizm, egoizm, interes klasowy, ekshibicjonizm i demoralizacja prowadzące do zatomizowania, wykorzenienia i zatraty wartości humanistycznych, prócz wzrostu tożsamości nacjonalistycznej o cechach klerykalnych.

Stowarzyszenie Klub Pojednanie stwierdza, że 25 lat temu Polska wkroczyła na drogę regresu, i choć chwilowo mamy złudne poczucie powodzenia to czekają nas jeszcze ciężkie chwile.

Za Stowarzyszenie Klub Pojednanie
/-/ Jerzy Smaliński /-/ Zbigniew Poraziński /-/ Marek Berak
/-/ Marian Krogulec /-/ Dorota Łukasik /-/ Tadeusz Olszewski
oraz 63 sygnatariuszy Listu


W podobnym klimacie zdanie z prawej strony:

Cytat:
Demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane - mówił socjolog prof. Piotr Gliński. Profesor Piotr Gliński krytycznie ocenił 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. "25 lat III RP to historia zdrady elit" - mówił na Uniwersytecie Warszawskim. Dodał, że demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane. Wskazał, że jest to skutek działalności mediów i "chętnie poddających się temu" polityków.

www.stefcz(*)storia-zdrady-elit,10786155684

Cytat:
Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął antyobywatelski charakter III RP. "Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt - Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami. Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł". Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności.

www.stefcz(*)rawdziwej-wolnosci,10788186636
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#121
06-06-2014 10:37
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>>A dlaczego państwo ma budować elektrownię? Żeby partyjni kolesie mieli ciepłe posadki?
>8 kwietnia 1946 francuski rząd Félixa Gouina wydał ustawę o nacjonalizacji ( WOW głupki nie wiedzieli że trzeba sprzedać )elektryczności i

.. i co z tego wynika?
Że skoro inni to....?
Że skoro w rok po wojnie to...?

Argument, że Francuzi coś zrobili mnie nie przekonuje

>>Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?
>Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło
Nie rozumiem

>>>Firma która wygrywa przetarg nie ma pieniędzy na materiał.....kabaret
>>I to właśnie jest jeden z argumentów za prywatną gospodarką, choć nie za bezczynnością w stylu Syryjczyka
>Od państwowych stołków ludziom odbija?
Jak sam widzisz.

>>>Jak system był wydolny okazało się po otwarciu rynków pracy gdzie takie sceny jak z tego zdjęcia mogły być na tle Pałacu Kultury gdyby ich nie otwarto.
>>Emigracja jest dla Ciebie bardzo ważna, ale skoro tak to zapytam: Ilu ludzi wyemigrowało w latach 70-tych?
>Nie wiem. Ale pamiętam że ludzie jeździli na kontrakty do Iraku Libii....
Czyli wyjeżdżali za pracą. Wtedy dobrze, dziś źle?
Niemniej ja nie pytałem o tych , którzy pracowali w Libii, tylko o tych , którzy kupowali wycieczki i nie wracali, lub wyjeżdżali w ramach "łączenia rodzin".
Zauważ przy tym, że decyzja o emigracji bez prawa powrotu jest o wiele trudniejsza. Dzisiejsi emigranci mogą w każdej chwili wrócić i wielu to robi.

Nie uważam emigracji za zjawisko pozytywne, niemniej trzymajmy się pewnych faktów

#122
06-06-2014 12:18
 Ocena 4 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
.
Pani Anna Salman:
A nie łaska sięgnąć po książki z zakresu historii gospodarczej świata, zamiast powtarzać bzdury po swoich idolach?
Ci, którzy sprzedają takie brednie mają dowody?

> Pani wysuwa twierdzenie, a ja mam wertować książki w celu jego uzasadnienia?
Nie tyle uzasadnienia co zrozumienia zamiast pier.....nia tu głupot.

>Pani Salman tworzy nową, świecką metodologię: "dowodzi ten, kto usłyszał twierdzenie". Kuriozum.
Pani Anna tylko napisała, że aby można było prowadzić merytoryczną rozmowę, to trzeba opierać ją na wiedzy a nie na wierze.

>Podawałem przykład zniszczonych Niemiec Zachodnich. Mądrze rządzeni, odbudowali kraj w ciągu 15 lat.
No właśnie, a na jakiej podstawie Pan napisał: "mądrze rządzeni", gdy jest to historyczna brednia. Może jednak zajrzy Pan do jakiś książek.

>Co z tego, że zelektryfikowano wieś,
Dużo z tego, gdyż inaczej to dalej Pan siedziałby przy lampie naftowej.

>jeżeli zarazem tępiono prywatną produkcję
Tak, dokonano nacjonalizacji i mniej przy tym świństw uczyniono niż przy dzisiejszej prywatyzacji.

> i próbowano skolektywizować rolnictwo?
Ło Boze, a takim kraju jak Dania to Pan coś słyszał? Gdyby z majątków obszarników zrobiono spółdzielnie zamiast ich rozdzielenia pomiędzy głodnych ziemi chłopów i dopiero późniejszego wymuszanego łączenia ich w spółdzielnie, to uspółdzielczenie rolnictwa by się udało, ale ja gdybań nie lubię.

> Mówię o Hiszpanii gen. Franco, a więc wcześniejszych czasach. Hiszpania nie weszłaby do Unii, gdyby nie miała stabilnej i rozwiniętej gospodarki.
Panu jak nie średniowiecze, to chociaż faszyzm w głowie. Zbrodniarz masowo mordujący Pańskich przeciwników ideowych jest cacy, natomiast przywódca polityczny, który dopuścił do śmierci kilkudziesięciu osób jest mordercą i to cała katolicka moralność.

>To właśnie UE i socjaliści rozłożyli (jak widać) Hiszpanię na łopatki.
Tylko w Pańskim umyśle, gdzie fakty opiera się na wierze, a nie przy analizach, w których wiedzę opiera się na faktach. Tak, socjaliści mieli też swój udział we władzach hiszpańskich po śmierci Franco i ponoszą cześć odpowiedzialności za niepowodzenia, jak i część chwały za sukcesy, a też tych było sporo.

>Myśmy oczywiście nie byli potęgą i nie upadliśmy.
Dokładnie tak.

> Jak to - odmówił udziału w planie M. rząd polski w osobie J. Cyrankiewicza, a więc ci sami ludzie, co w pocie czoła elektryfikowali nasz kraj... Plan Marshalla to rok 1948. Nie moja wina, że ówcześni włodarze kraju byli agentami sowieckimi (nierzadko agentami NKWD) - nikt nie zmuszał Bieruta czy Cyrankiewicza do rządzenia Polską.
Mamy tu poziom intelektualnej refleksji reprezentowanej przez tuzów inteligencji pisowsko-radiomaryjnej, jak dla mnie to czysta żenada, której na racjonalistycznym forum dominować nie wypada.
Zupełnie też nie jest moją winą, że po 1989 do władzy w Polsce dorwało się tylu głupców. Nie moją też jest winą ani też zasługą, że media moralnie na dno upadły, a internet pozwala każdemu idiocie się wymądrzać. Nie, nie odpowiadam za miliony i nie chcę im urządzać życia. Nakazywać co mają myśleć i jak oceniać rzeczywistość. Jestem zwolennikiem wolności słowa i demokracji. Natomiast jest to tak samo mój kraj jak Pański i marzy mi się, że może kiedyś do władzy dojdzie większość ludzi ideowych (co wcale nie znaczy podporządkowanych jakiejkolwiek ideologi). Ludzi racjonalnie myślących i podejmujących decyzje ku dobru większości obywateli, a nie tylko swojej klienteli.

> Gdyby Polska po roku 45 była krajem kapitalistycznym,
Gdyby ciotka miała wąsy, to za wujka mogłaby robić.

>doszłoby i do elektryfikacji, i do wszystkich dobrodziejstw, które kojarzymy z PRL-em (dlaczego miałoby nie dojść?).
Musiałoby dojść, gdyż tak Pan Elasp twierdzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,617090#w617382

>Nie są więc one szczególną zasługą ustroju socjalistycznego.
W Polsce nie było żadnego ustroju socjalistycznego, a jego lewicowe przeoranie było ogromnym pozytywem pomimo wszelakich głupot, podłości, a nawet zbrodni (zresztą chętnie poznałbym się z wykazem krajów, w których popełniono ich mniej, gdyż poza zupełnie starymi demokracjami jak Szwajcaria jakoś nie bardzo takie dostrzegam). Dalece mi do takiej omnisciencji jaką Pan - nawet bez czytania książek - posiada i swoją ograniczoną wiedzę na każdy temat, na który się wypowiadam wywodzę z czytania oraz wertowania książek autorów o uznawanym dorobku. Ludzi, którzy szanują swoje nazwiska i mając swoje poglądy dążą do obiektywizmu.

> Można powiedzieć, ze dokonały się pomimo socjalizmu panującego w Polsce.
Myśli Pan, że jest tak jak z Panem? Pan ma swoją wiarę pomimo wszelkich przedstawianych Panu argumentów, a fakty tylko te są prawdziwe i istotne, które potwierdzają Pańską wiarę? Wiem, że takie postawy poznawcze są coraz bardziej powszechne "w nareszcie wolnej Polsce", ale dla mnie wychowanka PRL-owskich szkół, to ciągle kuriozum.

@@@
.

#123
06-06-2014 13:59
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia

Jako PZPR-owski i SLD-owski aparatczyk (udający "racjonalistę") ma Pan niewielkie prawo oceniać cokolwiek, bo i tak nie zrobi Pan tego obiektywnie, a na dodatek ponosi Pan - jak już napisałem - część odpowiedzialności za ostatnie 25 lat, w których rządzili Oleksy, Cimoszewicz, Miller i Kwaśniewski - ludzie, których partię Pan współtworzył i na których Pan głosował. O ile pamiętam, to rząd Millera był nadzwyczaj uległy w stosunku do Kościoła, więc niech Pan nie utyskuje teraz nad tym, jak to niedobrze, że Kościół ma tak wielkie wpływy...

Niech Pan zatem nie wylewa krokodylich łez nad tym tworem, jakim jest III RP i nie przyodziewa się w ornat, aby dzwonić na mszę. Wprawdzie ludzie lewicy są powszechnie znani są z instrumentalnego posługiwania się prawdą, ale na Pana prymitywne numery nabierze się tylko człowiek zupełnie niedoświadczony.

Zna Pan historię Polski, jak i historię powszechną jedynie z polskojęzycznych źródeł, bo nie zna Pan języków obcych, do czego nawet nie ma Pan odwagi się przyznać (ludziom lewicy na ogół brak odwagi cywilnej, stąd np. wymyślają "chorobę filipińską"), więc w ogóle nie ma o czym mówić.

Niech Pan nie próbuje bronić p. Salman, bo sprawa jest przegrana i nic to nie da, a co najwyżej odda Pan pogubionej p. Salman niedźwiedzią przysługę.

#124
06-06-2014 15:54
 Ocena 4 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
.
> Jako PZPR-owski i SLD-owski aparatczyk (udający "racjonalistę") ma Pan niewielkie prawo oceniać cokolwiek,
Pan zaś jako zaślepiony nienawiścią do wszystkich niezgadzających się z Pańskimi chorymi poglądami pisowsko-radiomaryjny głupek udający wszechwiedzącego ma tu wszelkie prawa do osądzania i pouczania innych.

>bo i tak nie zrobi Pan tego obiektywnie,
Ależ ja cały czas jestem subiektywny, gdyż wprost nienawidzę głupoty, małości i hipokryzji i tylko o obiektywizm się staram, co przy Pańskim poziomie intelektualnym i kulturalnym słabo mi wychodzi. Osobiście takiego jak Pan trolla już dawno bym zbanował, ale to nie mój portal i obaj jesteśmy tu tylko gośćmi.

>a na dodatek ponosi Pan - jak już napisałem - część odpowiedzialności za ostatnie 25 lat,
Tak, ponoszę odpowiedzialność za ostatnie dwudziestopięcioletnie, gdyż głosowałem, ale zawsze wygrywała bardziej Pańska niż moja opcja.

>w których rządzili Oleksy, Cimoszewicz, Miller i Kwaśniewski - ludzie, których partię Pan współtworzył i na których Pan głosował.
Wielce Szanowny Panie Elasp - wybitny specjalisto od czyiś poglądów i opcji - już zajrzał mi Pan w tyłek i po kolorze kału mnie osądził. Brawo!

Tak, zdecydowanie tak, gdy mam wybór to wolę Oleksego, Janika, Cimoszewicza, Millera, Kwaśniewskiego, Wenderlicha, Iwińskiego, Palikota, Rozenka, Biedronia, Grodzką, Kopycińskiego, Nowicką, od Kaczyńskich, Ziobry, Jurka, Kurskiego, Sobieraj, Pawłowicz, Kępy, Wróbel, Żalka, Kaczmarka, czy Gowina.

Taki właśnie jest mój świadomy wybór i wstydziłbym się innego, ale ponadto zapomniał Pan o wielu także racjonalnie myślących posłach z PO, od Tuska poczynając. Też zdecydowanie ich od posłów PiS-u, czy Solidarnej Polski wolę. Jest na kogo głosować.

>O ile pamiętam, to rząd Millera był nadzwyczaj uległy w stosunku do Kościoła, więc niech Pan nie utyskuje teraz nad tym, jak to niedobrze, że Kościół ma tak wielkie wpływy...
Ja też pamiętam, a jak zapominam to sięgam np. do Izdebskiego Można też kawałek debaty na ten temat: www.racjonalista.pl/forum.php/s,531932/z,0

> Niech Pan zatem nie wylewa krokodylich łez nad tym tworem, jakim jest III RP i nie przyodziewa się w ornat, aby dzwonić na mszę.
Nie wylewam żadnych ani krokodylich, ani własnych, tylko jako świadomy obywatel mam prawo a nawet obowiązek, do krytycznych ocen mojej ojczyzny. Oczywiście Pan i jemu podobni chcecie innym takie prawo odebrać.

> Wprawdzie ludzie lewicy są powszechnie znani są z instrumentalnego posługiwania się prawdą,
W Pańskim środowisku nie takie bzdury się upowszechnia. Wystarczy poczytać: Uważam rze, Do rzeczy, W sieci, Gazeta polska, Rzeczpospolitą, czy poniższy wybór prasy katolickiej: polskaprasakatolicka.blogspot.com/ i łatwo można zobaczyć co to znaczy instrumentalne posługiwania się prawdą! No chyba, że ktoś jest zacietrzewionym głupcem, zaślepionym nienawiścią do inaczej myślących - co przebija prawie z każdego akapitu odnoszącego się do oceny społecznej rzeczywistości.

>ale na Pana prymitywne numery nabierze się tylko człowiek zupełnie niedoświadczony.
Spokojnie Panie Elasp, znakomita większość czytelników tego forum to inteligentni i oczytani ludzie, którzy potrafią samodzielnie myśleć i samodzielnie dokonywać ocen. Nie musi Pan tu z ambony ich pouczać.

> Zna Pan historię Polski, jak i historię powszechną jedynie z polskojęzycznych źródeł, bo nie zna Pan języków obcych, do czego nawet nie ma Pan odwagi się przyznać (ludziom lewicy na ogół brak odwagi cywilnej, stąd np. wymyślają "chorobę filipińską"), więc w ogóle nie ma o czym mówić.
I znowu, Panie wielojęzyczny intelektualny kaleko, Pan pieprzy głupoty. Samo czytanie książek nawet w stu językach bez ich zrozumienia niczego nam intelektualnie nie wnosi. Zdecydowanie lepiej przestudiować tylko kilka ważnych w rodzimym języku. Przeanalizować zawarte w nich argumenty i zsyntetyzować zawartą w nich wiedzę. Nie chwalę się tu ani swoją znajomością języków, ani też swoją wielostronną wiedzą, tylko jak przychodzi co do czego to ewidentnie wykazuję Pańską niewiedzę i głupotę we wszystkich tematach, w których się Pan tu wypowiedział. Pan zaś chciałby oby inni uwierzyli Panu na słowo żeś Pan wielki erudyta i poliglota. Niektórzy Panu podobni nawet w to wierzą - ja nie, gdyż niewierzący jestem.

> Niech Pan nie próbuje bronić p. Salman, bo sprawa jest przegrana i nic to nie da, a co najwyżej odda Pan pogubionej p. Salman niedźwiedzią przysługę.
Nie mam nawet zamiaru bronić pani Ani uważam, iż sama zupełnie świetnie sobie z Panem daje radę, ale to otwarte forum i każdy ma prawo odnieść się do każdej wypowiedzi - co też uczyniłem wykazując bzdury, które Pan tu wypisuje.

@@@
.

#125
06-06-2014 16:14
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi szarley
>Nie uważam emigracji za zjawisko pozytywne
Dlaczego? W zasadzie to się mniej więcej domyślam, ale dziwi mnie takie podejście. Nie uważam emigracji za coś negatywnego, jednostka ma prawo szukać szczęścia gdzie się jej żywnie podoba. Niekoniecznie jest to w interesie kraju, ale cóż z tego? Lamentujący politycy nie są dobrym powodem do pozostania w kraju.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#126
06-06-2014 16:17
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
Co Ty pleciesz farmer? Z tego Twojego wywodu wynika, że najlpiej powinno być w Rosji i Białorusi! I dlatego tak Polacy tam wyjeżdzają!

Jest takie powiedzenie, że w Białymstoku: pół ruskich, pół leniwych. Mam wrażenie, że na tym portalu: pół ruskich, pół głupców.

#127
06-06-2014 16:44
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi szarley
>>>A dlaczego państwo ma budować elektrownię? Żeby partyjni kolesie mieli ciepłe posadki?
>>8 kwietnia 1946 francuski rząd Félixa Gouina wydał ustawę o nacjonalizacji ( WOW głupki nie wiedzieli że trzeba sprzedać )elektryczności i
> .. i co z tego wynika?
>Że skoro inni to....?
>Że skoro w rok po wojnie to...?
>Argument, że Francuzi coś zrobili mnie nie przekonuje

Mistrzostwo. Argument mnie przekonuje bo nie......

>>>Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?
>>Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło
>Nie rozumiem


>>>>Firma która wygrywa przetarg nie ma pieniędzy na materiał.....kabaret
>>>I to właśnie jest jeden z argumentów za prywatną gospodarką, choć nie za bezczynnością w stylu Syryjczyka
>>Od państwowych stołków ludziom odbija?
>Jak sam widzisz.

Trochę jednak rozumiesz
>>>>Jak system był wydolny okazało się po otwarciu rynków pracy gdzie takie sceny jak z tego zdjęcia mogły być na tle Pałacu Kultury gdyby ich nie otwarto.
>>>Emigracja jest dla Ciebie bardzo ważna, ale skoro tak to zapytam: Ilu ludzi wyemigrowało w latach 70-tych?
>>Nie wiem. Ale pamiętam że ludzie jeździli na kontrakty do Iraku Libii....
>Czyli wyjeżdżali za pracą. Wtedy dobrze, dziś źle?
>Niemniej ja nie pytałem o tych , którzy pracowali w Libii, tylko o tych , którzy kupowali wycieczki i nie wracali, lub wyjeżdżali w ramach "łączenia rodzin".
>Zauważ przy tym, że decyzja o emigracji bez prawa powrotu jest o wiele trudniejsza. Dzisiejsi emigranci mogą w każdej chwili wrócić i wielu to robi.

Wtedy też wracali i czy to ze Stanów czy z Niemiec tym bardziej że robili tam na nie legalu.

Tylko że o ile uciekać z okupowanego kraju to rzecz normalna a uciekać z wolnego kraju to już nie. Całe regiony żyją tylko z zagranicy.


>Nie uważam emigracji za zjawisko pozytywne, niemniej trzymajmy się pewnych faktów

No właśnie.

Fakty sa takie że z wolnego demokratycznego kraju wyjechało a z 3 miliony ludzi
drugie 3 miliony by wyjechało tylko tego nie zrobi bo ma tu dzieci, wiek i miskę ryżu oraz mieszkanie po rodzicach.

Jest super?

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>Od początku do końca "Igloopolem" zarządzał dyrektor mgr Edward Brzostowski - twórca igloopolowskiego imperium.
tata?

#129
06-06-2014 16:55
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski
>Co Ty pleciesz farmer? Z tego Twojego wywodu wynika, że najlpiej powinno być w Rosji i Białorusi! I dlatego tak Polacy tam wyjeżdzają!

Co? Czytałeś co napisałem? Czy może odpowiada Ci to że miliardy są wydawane na kościół a nie na przemysł? Może odpowiada Ci komisja majątkowa?
Napisałem że nie jesteśmy Niemcami i nie będziemy robić tak jak oni.

U nas ważne było powieszenie krzyża, podpisanie konkordatu, wprowadzenie religii do szkół to wszystko zrobiono na dzień dobry po 89 roku.

Powiedz mi co w tym czasie zrobiły Niemcy?



>Jest takie powiedzenie, że w Białymstoku: pół ruskich, pół leniwych. Mam wrażenie, że na tym portalu: pół ruskich, pół głupców.

Można gadać jak do ściany to znasz?

#130
06-06-2014 16:59
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
>.
>> Jako PZPR-owski i SLD-owski aparatczyk (udający "racjonalistę") ma Pan niewielkie prawo oceniać cokolwiek,

>Pan zaś jako zaślepiony nienawiścią do wszystkich niezgadzających się z Pańskimi chorymi poglądami pisowsko-radiomaryjny głupek udający wszechwiedzącego ma tu wszelkie prawa do osądzania i pouczania innych.

Nie słucham "Radia Maryja", nie głosuję na PiS, jestem nominalnie katolikiem (jestem katolikiem niepraktykującym) i nikogo nie nienawidzę. Usilnie stara się Pan mnie zaszufladkować do znienawidzonej przez Pana opcji, jak zwykle mijając się z prawdą.

Pańskie posty trzeba czytać a rebours. Prawdą jest dokładnie coś przeciwnego, jak to, co Pan twierdzi. W tym sensie (i tylko w tym) z Pańskich postów można się czegoś dowiedzieć.

>>bo i tak nie zrobi Pan tego obiektywnie,
>Ależ ja cały czas jestem subiektywny, gdyż wprost nienawidzę głupoty, małości i hipokryzji

Ja także z tym walczę, także - jak Pan widzi - na "Racjonaliście".

>i tylko o obiektywizm się staram, co przy Pańskim poziomie intelektualnym i kulturalnym słabo mi wychodzi. Osobiście takiego jak Pan trolla już dawno bym zbanował, ale to nie mój portal i obaj jesteśmy tu tylko gośćmi.

Tęskni Pan do dawnych czasów, kiedy p. Liliac wyrzuciła mnie z forum pod pretekstem propagowania antysemityzmu. Myślę, że jeżeli ktoś powinien być wyrzucony z forum to Pan, i to w 2006 roku - za grafomańskie i bezwartościowe wpisy, trolling, chamstwo i propagowanie socjalizmu, nie mającego wszakże nic wspólnego z racjonalizmem.

>>a na dodatek ponosi Pan - jak już napisałem - część odpowiedzialności za ostatnie 25 lat,
>Tak, ponoszę odpowiedzialność za ostatnie dwudziestopięcioletnie, gdyż głosowałem, ale zawsze wygrywała bardziej Pańska niż moja opcja.

Bliżej mi do Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego niż do innych partii. W porównaniu z Panem mam więc czyste sumienie. Niechże Pan naprawdę ubierze intelektualne okulary, bo bije już Pan zupełnie na oślep.

>>w których rządzili Oleksy, Cimoszewicz, Miller i Kwaśniewski - ludzie, których partię Pan współtworzył i na których Pan głosował.
>Wielce Szanowny Panie Elasp - wybitny specjalisto od czyiś poglądów i opcji - już zajrzał mi Pan w tyłek i po kolorze kału mnie osądził. Brawo!

Po kolorze Pana postów.

>Tak, zdecydowanie tak, gdy mam wybór to wolę Oleksego, Janika, Cimoszewicza, Millera, Kwaśniewskiego, Wenderlicha, Iwińskiego, Palikota, Rozenka, Biedronia, Grodzką, Kopycińskiego, Nowicką, od Kaczyńskich, Ziobry, Jurka, Kurskiego, Sobieraj, Pawłowicz, Kępy, Wróbel, Żalka, Kaczmarka, czy Gowina.

Stosuje się uwaga poczyniona wyżej.

>Taki właśnie jest mój świadomy wybór i wstydziłbym się innego, ale ponadto zapomniał Pan o wielu także racjonalnie myślących posłach z PO, od Tuska poczynając. Też zdecydowanie ich od posłów PiS-u, czy Solidarnej Polski wolę. Jest na kogo głosować.

Tusk racjonalnie myślący? Właściwie nie powinno mnie dziwić takie spostrzeżenie, albowiem lewica (zwł. SLD, czyli lewica kawiorowa) zawsze lubiła władzę i będzie trzymać z nią sztamę. Miller nieustannie umizguje się do Tuska, przebąkiwał kiedyś nawet coś o przyszłej koalicji.

>>O ile pamiętam, to rząd Millera był nadzwyczaj uległy w stosunku do Kościoła, więc niech Pan nie utyskuje teraz nad tym, jak to niedobrze, że Kościół ma tak wielkie wpływy...
>Ja też pamiętam, a jak zapominam to sięgam np. do Izdebskiego Można też kawałek debaty na ten temat: www.racjonalista.pl/forum.php/s,531932/z,0

Tylko że nic nie wynika z tej Pana pamięci, bo podczas najbliższych wyborów pomaszeruje Pan do urny i przykładnie zagłosuje na kawiorową lewicę, czyli SLD. Nikt Pana nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe, kiedy Pan wierzy inaczej. Widzi Pan - z wiarą nie ma dyskusji (a i czasu szkoda).

>> Niech Pan zatem nie wylewa krokodylich łez nad tym tworem, jakim jest III RP i nie przyodziewa się w ornat, aby dzwonić na mszę.
>Nie wylewam żadnych ani krokodylich, ani własnych, tylko jako świadomy obywatel mam prawo a nawet obowiązek, do krytycznych ocen mojej ojczyzny. Oczywiście Pan i jemu podobni chcecie innym takie prawo odebrać.

Niech Pan robi co się Panu podoba, tylko niech Pan tylko pamięta, że nie ma to nic wspólnego z racjonalizmem - ani Pana socjalizm, ani antyklerykalizm. Socjalizm i antyklerykalizm to koncepcje dla idiotów i oszołomów, a takich chyba trudno nazwać racjonalistami.

>> Wprawdzie ludzie lewicy są powszechnie znani są z instrumentalnego posługiwania się prawdą,
>W Pańskim środowisku nie takie bzdury się upowszechnia. Wystarczy poczytać: Uważam rze, Do rzeczy, W sieci, Gazeta polska, Rzeczpospolitą...

Pani Meretseger powiedziałaby: "a u was biją Murzynów".

>>ale na Pana prymitywne numery nabierze się tylko człowiek zupełnie niedoświadczony.
>Spokojnie Panie Elasp, znakomita większość czytelników tego forum to inteligentni i oczytani ludzie, którzy potrafią samodzielnie myśleć i samodzielnie dokonywać ocen. Nie musi Pan tu z ambony ich pouczać.

Pan daje nieustanne dowody samodzielności, panicznie bojąc się powiedzieć coś na własną rękę i nieustannie zasłaniając się cytatami. Nawet do grafomańskiej i intelektualnie miałkiej twórczości Izdebskiego boi się Pan przyznać.

>> Zna Pan historię Polski, jak i historię powszechną jedynie z polskojęzycznych źródeł, bo nie zna Pan języków obcych, do czego nawet nie ma Pan odwagi się przyznać (ludziom lewicy na ogół brak odwagi cywilnej, stąd np. wymyślają "chorobę filipińską"), więc w ogóle nie ma o czym mówić.
>I znowu, Panie wielojęzyczny intelektualny kaleko, Pan pieprzy głupoty. Samo czytanie książek nawet w stu językach bez ich zrozumienia niczego nam intelektualnie nie wnosi.

Oczywiście, że nie wnosi. Nie sugerowałem, że znajomość języków obcych do czegokolwiek wystarcza, ale że jest niezbędna. Być koniecznym i być wystarczającym to dwie rożne rzeczy.

#131
06-06-2014 17:01
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski
>>Od początku do końca "Igloopolem" zarządzał dyrektor mgr Edward Brzostowski - twórca igloopolowskiego imperium.
>tata?

Nie ośmieszaj się proszę, pisałem że ojciec był pracownikiem produkcyjnym Zakładów Lotniczych bez przynależności partyjnej.

Wkleiłem trochę historii do poczytania a jedziesz personalnie. daruj sobie resztę dialogu ze mną.

#132
06-06-2014 17:55
 Ocena 4 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
.
> Nie słucham "Radia Maryja", nie głosuję na PiS,
A ja czasami słucham i Radia i wypowiedzi polityków PiS-u i jeżeli Pan ich nie słucha to widocznie oni Pana się słuchają. Ten sam poziom i te same treści.

>i nikogo nie nienawidzę.
Jak prawdziwy katolik, z miłości gotowy nawet na stosie innowiercę spalić.

>Usilnie stara się Pan mnie zaszufladkować do znienawidzonej przez Pana opcji,
Taki kit to może Pan swoim współwyznawcom wstawiać. Może i Panu uwierzą, tu ludzie sami umieją czytać i myśleć.

>jak zwykle mijając się z prawdą.
Tyle że ja Panu już kłamstwa udowodniłem wielokrotnie. Pan zaś ani razu nie wykazał mi minięcia.

> Pańskie posty trzeba czytać a rebours.
Czytaj Pan sobie jak chcesz, gdyż ja ich Pana wcale nie kieruję, tylko do osób potrafiących je zrozumieć.

>Prawdą jest dokładnie coś przeciwnego, jak to, co Pan twierdzi.
Oczywiście Pan ma patent na prawdę od Boga samego, tyle że tu jeszcze o tym trzeba czytelników przekonać.

> Ja także z tym walczę, także - jak Pan widzi - na "Racjonaliście".
Tak, widzę to! Tego się nie da nie zauważyć. Myślę, iż moderacja też to dostrzega i docenia Pańską wartość dla naszego forum.

> Tęskni Pan do dawnych czasów, kiedy p. Liliac wyrzuciła mnie z forum pod pretekstem propagowania antysemityzmu.
Tak tęsknie. Choć ja bym Pana wyrzucił najpierw za krzewienie głupoty.

>Myślę, że jeżeli ktoś powinien być wyrzucony z forum to Pan, i to w 2006 roku - za grafomańskie i bezwartościowe wpisy, trolling, chamstwo i propagowanie socjalizmu, nie mającego wszakże nic wspólnego z racjonalizmem.
No właśnie! Może z wraz z Panem Brzostowskim (paru innych mądrali też się znajdzie) postawicie taki wniosek.

> Bliżej mi do Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego niż do innych partii. W porównaniu z Panem mam więc czyste sumienie. Niechże Pan naprawdę ubierze intelektualne okulary, bo bije już Pan zupełnie na oślep.
Mam w wielkim poważaniu wszelkie Pańskie deklaracje. Czytam co Pan tu wypisuje i tylko do tego się odnoszę.

> Tylko że nic nie wynika z tej Pana pamięci, bo podczas najbliższych wyborów pomaszeruje Pan do urny i przykładnie zagłosuje na kawiorową lewicę, czyli SLD.
Z tego miejsca gdzie Pan siedzi, to tylko tyle widać.

> Niech Pan robi co się Panu podoba,
Dziękuje za pozwolenie, tylko może warto zauważyć, iż gówno Panu do moich wyborów.
Ja Panu też pozwalam wypisywać na tym forum co się Panu żywnie podoba tylko dlatego, iż nie mogę Panu tego zabronić.

>tylko niech Pan tylko pamięta, że nie ma to nic wspólnego z racjonalizmem - ani Pana socjalizm, ani antyklerykalizm. Socjalizm i antyklerykalizm to koncepcje dla idiotów i oszołomów, a takich chyba trudno nazwać racjonalistami.
Mnie już Pan do swoich mądrości już nie przekona, ale niech Pan próbuje przekonać innych. Jak na razie odnosi Pan na naszym forum ogromne sukcesy. Pomimo plusów od całej parafii jakoś marnie ten Pański dorobek wygląda. Pan Brzostowski następny wszystkowiedzący forumowy nad-inteligent stara się Panu i sobie samemu pomóc jak może.

Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozliczenie 25-lecia'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,621939#w622519

Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozliczenie 25-lecia'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,621939#w622504


A ja dalej bzdury bzdurami, a bełkot bełkotem będę nazywał i nie będę chciał wierzyć iż przerażające wprost głupoty ludzie mądrzy mogą pisać. Jakaś jest jednak taka prawidłowość, że prymitywne i chamskie teksty, to jednak chamy i prymitywy wypisują, choć wszyscy możemy się w czymś tam pomylić. Panie Elasp, Panie Brzostowski, tyle czasu już tu mącicie i gdzie coś ciekawego, opartego na jakiejś tam wiedzy Waszego autorstwa można przeczytać, wypisujecie tu tylko głupoty przeplatane agresywnymi personalnymi atakami.

Tak, mnie się mało podoba, że teraz nasze forum coraz bardziej do Waszego poziomu dyskurs obniża, a jeszcze tak niedawno było to forum na wysokim intelektualnym i kulturalnym poziomie. Osobiście mi brakuje większości z tych forumowiczów, którzy ostatnio odeszli, a prowadzenie moderacji przez panie Liliac i Meretseger uważałem i uważam za optymalne, nie ujmując niczego innym moderatorom.

@@@
.

szarley (54906 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>>Nie uważam emigracji za zjawisko pozytywne
>Dlaczego? W zasadzie to się mniej więcej domyślam, ale dziwi mnie takie podejście. Nie uważam emigracji za coś negatywnego, jednostka ma prawo szukać szczęścia gdzie się jej żywnie podoba. Niekoniecznie jest to w interesie kraju, ale cóż z tego?

Ależ oczywiście, jednostka ma prawo szukać szczęścia tam. gdzie ma ochotę, natomiast dla jej kraju emigracja jest zazwyczaj zjawiskiem negatywnym.

(Należy przy tym trochę dopracować definicję emigracji. W Polsce wlicza się do emigracji ludzi, którzy wyjeżdżają do pracy i wracają z pieniędzmi, mnie też niektórzy liczą jako emigranta)

>Lamentujący politycy nie są dobrym powodem do pozostania w kraju.
Politycy to nie cały kraj

szarley (54906 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>>>>A dlaczego państwo ma budować elektrownię? Żeby partyjni kolesie mieli ciepłe posadki?
>>>8 kwietnia 1946 francuski rząd Félixa Gouina wydał ustawę o nacjonalizacji ( WOW głupki nie wiedzieli że trzeba sprzedać )elektryczności i
>> .. i co z tego wynika?
>>Że skoro inni to....?
>>Że skoro w rok po wojnie to...?
>>Argument, że Francuzi coś zrobili mnie nie przekonuje
>Mistrzostwo. Argument mnie przekonuje bo nie......
Argument "Bo Francuzi tak zrobili" mnie nie przekonuje.
To rodzaj argumentu z autorytetu, na który można odpowiedzieć "Brytyjczycy sprywatyzowali wszystkie elektrownie"
Co z tego wynika?
NIC

W rozmowach z Tobą ujawnia się bariera językowa

Na mój wpis
Cytat:
>>>>Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?


Odpowiadasz:
Cytat:
>>>Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło


Wypominam wady państwowej własności, a Ty , jej zwolennik widzisz że mam rację? Cieszę się , albo nie rozumiem

>>>Nie wiem. Ale pamiętam że ludzie jeździli na kontrakty do Iraku Libii....
>>Czyli wyjeżdżali za pracą. Wtedy dobrze, dziś źle?
>>Niemniej ja nie pytałem o tych , którzy pracowali w Libii, tylko o tych , którzy kupowali wycieczki i nie wracali, lub wyjeżdżali w ramach "łączenia rodzin".
>>Zauważ przy tym, że decyzja o emigracji bez prawa powrotu jest o wiele trudniejsza. Dzisiejsi emigranci mogą w każdej chwili wrócić i wielu to robi.
>Wtedy też wracali i czy to ze Stanów czy z Niemiec tym bardziej że robili tam na nie legalu.

Ci którzy wyjeżdżali w ramach łączenia rodzin wracali, bo nie robili na legali?????
Farmer co Ty pipcys!!!!!!!
Ci, którzy "uciekli" z wycieczek ?
Do czego mieli wracać? Do mieszkań w których już kogoś zakwaterowano?
Farmer CO TY PIPCYS !!!!!!!
W latach 70-tych wyjechali z Polski ostatni Słowińcy, zostało w Polsce ok 5000 Mazurów, reszta wyjechała, wyjechało kilkaset tysięcy Ślązaków,
"Nie robili na legal"?

>>Nie uważam emigracji za zjawisko pozytywne, niemniej trzymajmy się pewnych faktów
>No właśnie.
>Fakty sa takie że z wolnego demokratycznego kraju wyjechało a z 3 miliony ludzi
>drugie 3 miliony by wyjechało tylko tego nie zrobi bo ma tu dzieci, wiek i miskę ryżu oraz mieszkanie po rodzicach.
A trzecie trzy miliony nie wyjeżdża, bo kot się przyzwyczaił do miejsca?
I pytam o kolejny fakt: Ilu ludzi wyjechało w latach 70-tych, 80-tych ??

Pytam o fakty i liczby a nie o ocenę mojej niewiary we francuski geniusz?

#135
06-06-2014 18:05
 Ocena 1 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi szarley
>Ależ oczywiście, jednostka ma prawo szukać szczęścia tam. gdzie ma ochotę, natomiast dla jej kraju emigracja jest zazwyczaj zjawiskiem negatywnym.
Skoro kraj nie potrafi jednostce zapewnić odpowiednich warunków to, cóż niech się sam o siebie martwi.
>(Należy przy tym trochę dopracować definicję emigracji. W Polsce wlicza się do emigracji ludzi, którzy wyjeżdżają do pracy i wracają z pieniędzmi, mnie też niektórzy liczą jako emigranta)
Może i należy, ale w emigracji permanentnej również nic złego nie widzę. Może i ktoś z tego powodu ponosi straty, ale dlaczego miałoby to być ważniejsze od szczęścia wyjeżdżających ludzi?
>Politycy to nie cały kraj
W takim razie lamentujący rodacy również nie są powodem do zostawania w kraju. Jak dla mnie jeśli ktoś chce emigrować niech emigruje. A ewentualne szkody, cóż być może trzeba zrobić coś aby ludzie nie widzieli potrzeby wyjeżdżania.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365