 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2014 13:42 | atannazy (19 punktów) | J 2, 1-12
-2 na 2 | J 2, 1-12
Pierwszy znak w Kanie Galilejskiej
2 1 Trzeciego1 dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków5 uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. 12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.
Jakie macie pytania?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > >>To kosciol mial braki w wiedzy??? Pomimo kontaktu z bogiem, STWORCA WSZYSKTIEGO???> >Bóg nie po to się objawił, aby ludziom o wszystkim opowiadać. Co Ty nie wiesz?> A po co sie objawil? Mowil? Czy kosciol po prostu wie po co sie objawil?fajnie sie z Tobą dyskutuje, takie miłe oderwanie od czegoś trudniejszego... Mówił, mówił... toć w Biblii napisali... poczytać można... albo KKK sobie wziąć i też można poczytać... albo możesz zapytać noblistów. |
#227 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 |
> Tu nie chodzi o to co wypada tylko o to, że nie ma już zamkniętych kultur. Dziś Ty, wiedząc co się dzieje w innej części świata możesz to oceniać z perspektywy swojej kultury i dzielić się tym z innymi, w innych częściach świata. Sa też mimo różnic przyjęte pewne międzyanrodowe (takie samo dla wszsytkich lub zblizone) zasady - dzięki np ONZ.No tak. I ta otwartosc nakazuje katolikowi przesladowac geja bo po podzieleniu sie ze swiatem swoja kultura i poznaniu innych Kultur Taki katolik i tak wie, ze jego kultura jest najwazniejsza, najlepsza i najblizsza bogu  |
#228 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > >>>To kosciol mial braki w wiedzy??? Pomimo kontaktu z bogiem, STWORCA WSZYSKTIEGO???> >>Bóg nie po to się objawił, aby ludziom o wszystkim opowiadać. Co Ty nie wiesz?> >A po co sie objawil? Mowil? Czy kosciol po prostu wie po co sie objawil?> fajnie sie z Tobą dyskutuje, takie miłe oderwanie od czegoś trudniejszego...> Mówił, mówił... toć w Biblii napisali... poczytać można... albo KKK sobie wziąć i też można poczytać...> albo możesz zapytać noblistów.Czyli objawil sie po to, aby duzo naopowiadac ale akurat nie o tym, ze ziemia nie jest plaska, ze slonce nie kreci sie wokol ziemi i ze przed wezem byl dinozaur  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > Czyli objawil sie po to, aby duzo naopowiadac ale akurat nie o tym, ze ziemia nie jest plaska, ze slonce nie kreci sie wokol ziemi i ze przed wezem byl dinozaur  Tak, ponieważ nie to było wg niego najważniejsze lub ważne. Przekazał to, co uznał za ważne, co chciał przekazać, z jakiegoś powodu. Prawdopodobnie uznał, że rzeczy o których piszesz są, mało istotne. Uwzględniając całość objawienia (ST+NT) jest to dość jasne. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > No tak. I ta otwartosc nakazuje katolikowi przesladowac geja bo po podzieleniu sie ze swiatem swoja kultura i poznaniu innych Kultur Taki katolik i tak wie, ze jego kultura jest najwazniejsza, najlepsza i najblizsza bogu  Otwartość nie oznacza akceptacji dla innych zachowań, otwartość też nie jest bezwgledna, tak jak kiedyś nie było bezwzglednego "zamknięcia" kultur. Religia katolicka nie namawia do prześladowań gejów, jest jednak konserwatywna. Prawa dla gejów (małżeństwa, adopcja, inne) są ograniczone ze względu na szeroko pojętą kulturę, np w Polsce, Rosji. Kazdy człowiek, w tym gej, katolik, cyklista i stolarz ma prawo do oceny zachowań innych ludzi. Suma tych ocen wraz z prawem tworzą klimat do życia. Niestety w Polsce dla gejów klimat nie jest najlepszy. Jednak ludzie mają do tego prawo, do kształtowanie przestrzeni prawnej tak jak chcą. Geje mają pecha. |
#231 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > >>Bo chyba wiesz, ze 1 znaczy "zdarzenie pewne"?> >No, maturę zdałem.> Czyli bog istnieje na 100%?Prawie na 100%. > >>Czy latajaca krowa tez wynosi 1?> >Nie wiem tego akurat, ale wg mnie jest możliwa. A wg Ciebie? Odpowiedz! Nie uciekaj!> Nie jest mozliwa i nie jest realna. To ty musisz udowodnic, ze jest mozliwa skoro postulujesz taka mozliwosc. Ja nie bede udowadnial, ze nia ma latajacych krow, piszacych ameb i wierszy recytujacych jeleni.Ja niczego nie muszę udowadaniać. Wskazuję Ci jedynie na dość oczywisty fakt, iż natura stworzyła tak wiele przedziwnych rzeczy, tworów i bytów, że latajaca krowa nie jest niczym szczególnym. Nie twierdzę, że taka krowa istnieje, tylko, że może zaistnieć i będzie to zgodne z naturą, bo podobne rzeczy/twory już żyły/żyją. > Oczyiwscie poslugujac sie taka filozofia jak Ty to istnienie takiej krowy jest przynajmniej w 50% mozliwe (albo istnieje albo nie).Nie wiem w ilu %, ale możliwe. > Tak jak kulka_na_mole kiedys tu tlumaczyl, ze wygrana w totka to fifty-fifty  Zalezy jaki totek. |
#232 7 na 7 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > >Czyli objawil sie po to, aby duzo naopowiadac ale akurat nie o tym, ze ziemia nie jest plaska, ze slonce nie kreci sie wokol ziemi i ze przed wezem byl dinozaur  > Tak, ponieważ nie to było wg niego najważniejsze lub ważne. Przekazał to, co uznał za ważne, co chciał przekazać, z jakiegoś powodu.> Prawdopodobnie uznał, że rzeczy o których piszesz są, mało istotne. Uwzględniając całość objawienia (ST+NT) jest to dość jasne.Tak, tak. Przekazal, ze zbudowal ziemie, slonce i ksiezyc przy czym juz przy ksiezycu sie pomylil przekazujac, ze "swieci sie" (zamiast nic nie mowic lub powiedziec, ze odbija slonce). Wiedzac (bo przeciez jest wszechwiedzacy), ze jego ludzie beda innych ludzi mordowac za to, ze ci beda kwestionowac geocentryzm, nie przyszlo mu do glowy wspomniec chocby jednym zdaniem, ze ziemia, ktora sobie stworzyl nie jest srodkiem swiata  Ale czas na takie moralne i pelne milosci nakazy jak zabicie krnabrnego syna to mial  Przekazal mase idiotyzmow ale o rzeczach, ktore (wiedzac juz nieskonczenie wczesniej) beda powodem do ludzkich dramatow, powodem do usmiercania innych jakos nie wspomnial. Bo mial wazniejsza misje do przekazania  Oczywiscie mowisz o Jahwe a nie o Allahu  Allaha przeciez nie ma  |
rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > >>>Bo chyba wiesz, ze 1 znaczy "zdarzenie pewne"?> >>No, maturę zdałem.> >Czyli bog istnieje na 100%?> Prawie na 100%.Czyli <1 a nie 1  > Ja niczego nie muszę udowadaniać. Wskazuję Ci jedynie na dość oczywisty fakt, iż natura stworzyła tak wiele przedziwnych rzeczy, tworów i bytów, że latajaca krowa nie jest niczym szczególnym.> Nie twierdzę, że taka krowa istnieje, tylko, że może zaistnieć i będzie to zgodne z naturą, bo podobne rzeczy/twory już żyły/żyją.Tak, nie jest niczym szczegolnym. Tak samo jak po angielsku mowiacy jelen - wszak po angielsku mowiace ssaki natura juz stworzyla (pardon - bog stworzyl). > Zalezy jaki totek.Tak, zalezy  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > >>Czyli objawil sie po to, aby duzo naopowiadac ale akurat nie o tym, ze ziemia nie jest plaska, ze slonce nie kreci sie wokol ziemi i ze przed wezem byl dinozaur  > >Tak, ponieważ nie to było wg niego najważniejsze lub ważne. Przekazał to, co uznał za ważne, co chciał przekazać, z jakiegoś powodu.> >Prawdopodobnie uznał, że rzeczy o których piszesz są, mało istotne. Uwzględniając całość objawienia (ST+NT) jest to dość jasne.> Tak, tak. Przekazal, ze zbudowal ziemie, slonce i ksiezyc przy czym juz przy ksiezycu sie pomylil przekazujac, ze "swieci sie" (zamiast nic nie mowic lub powiedziec, ze odbija slonce).Miał przekazać akurat to, co Ty byś chciał? Przekazał to, co uznał za istotne i być może wiele rzeczy dodatkowych, mało istotnych, bo zapewne jakieś tło musiał pokazać. > Wiedzac (bo przeciez jest wszechwiedzacy), ze jego ludzie beda innych ludzi mordowac za to, ze ci beda kwestionowac geocentryzm, nie przyszlo mu do glowy wspomniec chocby jednym zdaniem, ze ziemia, ktora sobie stworzyl nie jest srodkiem swiata  To było mało ważne widocznie. Poza tym bóg przekazując to co chciał, dał ludziom też wolną wolę, jako jeden z kluczowych elementów egzystencji człowieka. Człowiek decydował, nie bóg, czlowiek mordował, nie bóg. Z resztą, dla boga życie ludzkie na ziemi ma dość ograniczoną wartość, przynajmniej tak wygląda. I jest to dość jasne w kontekście całęgo objawienia. > Ale czas na takie moralne i pelne milosci nakazy jak zabicie krnabrnego syna to mial  Taka kultura była, mowilismy o tym. > Przekazal mase idiotyzmow ale o rzeczach, ktore (wiedzac juz nieskonczenie wczesniej) beda powodem do ludzkich dramatow, powodem do usmiercania innych jakos nie wspomnial.Wolna wola... > Bo mial wazniejsza misje do przekazania  Tak, ponieważ tutaj chodzi o życie wieczne, a nie o to kto komu oko wybije. > Oczywiscie mowisz o Jahwe a nie o Allahu Allaha przeciez nie ma  Z tego co wiem, to ten sam gość jest. |
#235 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > >Nie twierdzę, że taka krowa istnieje, tylko, że może zaistnieć i będzie to zgodne z naturą,hej, Czyli twierdzisz , że może zaistnieć sytuacja w której brutalne zgwałcenie trzyletniego dziecka może okazać się czymś dobrym ? Zgodnym z naturą ewentualnie istniejącego czegoś ? Do takich wniosków dochodzą nasi wierzący bracia ? HORRORRRRR ! Całkowita porażka i degrengolada - tak moralna jak i intelektualna makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#236 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > Tu nie chodzi o to co wypada tylko o to, że nie ma już zamkniętych kultur. Dziś Ty, wiedząc co się dzieje w innej części świata możesz to oceniać z perspektywy swojej kultury i dzielić się tym z innymi, w innych częściach świata. Sa też mimo różnic przyjęte pewne międzyanrodowe (takie samo dla wszsytkich lub zblizone) zasady - dzięki np ONZ.> Dlatego też nie można jużpowiedzieć - "taka kultura", nie jest to usprawiedliwieniem, poniewaz znamy już różne kutury i mamy (generalnie jakieś przjete zasady na całymn świecie - ONZ).A skąd biorą się te zasady międzynarodowe, jeśli nie z kultury? Jakie znaczenie ma, czy jest to kultura regionalna czy międzynarodowa? Może prześladowanie Kościoła (walka o świeckość) i zgodne z prawem gnębienie Rydzyka też jest przejawem takiej kultury, która rozpowszechniła się trochę bardziej od innych? A gdyby na świecie panowała inna kultura (i inne prawo wynikające z niej) to Kościół mógłby robić, co by chciał? Druga sprawa - dlaczego mam się przejmować tym, że ktoś z innej części świata źle ocenia kulturę europejską? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > >Tu nie chodzi o to co wypada tylko o to, że nie ma już zamkniętych kultur. Dziś Ty, wiedząc co się dzieje w innej części świata możesz to oceniać z perspektywy swojej kultury i dzielić się tym z innymi, w innych częściach świata. Sa też mimo różnic przyjęte pewne międzyanrodowe (takie samo dla wszsytkich lub zblizone) zasady - dzięki np ONZ.> >Dlatego też nie można jużpowiedzieć - "taka kultura", nie jest to usprawiedliwieniem, poniewaz znamy już różne kutury i mamy (generalnie jakieś przjete zasady na całymn świecie - ONZ).> A skąd biorą się te zasady międzynarodowe, jeśli nie z kultury?> Jakie znaczenie ma, czy jest to kultura regionalna czy międzynarodowa?> Może prześladowanie Kościoła (walka o świeckość) i zgodne z prawem gnębienie Rydzyka też jest przejawem takiej kultury, która rozpowszechniła się trochę bardziej od innych? A gdyby na świecie panowała inna kultura (i inne prawo wynikające z niej) to Kościół mógłby robić, co by chciał?> Druga sprawa - dlaczego mam się przejmować tym, że ktoś z innej części świata źle ocenia kulturę europejską?Właśnie próbuje to wyjaśnić, że dawniej czyniono coś tylko w oparciu o własną kulturę, a zatem trudno winić kogoś, kto mordował dzieci (np tacy Spartanie) skoro nie znał innego świata (kulltury), nie mógł poznać jak inni to oceniają. Dziś już tego argumentu nie można stosować, bo wszyscy znają różne kultury. Tak w skrócie i uproszczeniu. W drugiej sprawie: oto właśnie chodzi, nie musisz lub nie chcesz się przejmować. Nie dziw się zatem, że taki KK też się nie przejmował robiac to i owo. |
#238 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | . > Cały czas mowa o tym, za kogo Jezus się uważał. 13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" 14 A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". 15 Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" 16 Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.Tyle iż zanim zacznie się to rozważać należy rozważyć prawdziwość tego zapisu. Dopiero później warto rozważać ewentualność prawdy w nim zawartej. @@@ . |
#239 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | . > Poza tym bóg przekazując to co chciał, dał ludziom też wolną wolę, jako jeden z kluczowych elementów egzystencji człowieka.A skąd Wielce Szanowny Pan to wie? Ucina Pan sobie wieczorami z nim pogawędki. O nadrzeczywistości wiemy tylko tyle co sobie ludzie wymyślili, a ludzka wyobraźnia jest nieograniczona. > Człowiek decydował, nie bóg, czlowiek mordował, nie bóg.Oczywiście, iż zawsze mordowali ludzie, ale najgorsze w tym qurestwo było, gdy mordowali w imię Boga Miłości Jezusa Chrystusa, a ludzie prawie zawsze popełniali masowe zbrodnie w imię ich świętej wiary. www.racjon(*)m.php/s,478028/z,0/d,2#w480488> Z resztą, dla boga życie ludzkie na ziemi ma dość ograniczoną wartość, przynajmniej tak wygląda. I jest to dość jasne w kontekście całęgo objawienia.Znowu następny mędrek wypowiada się w imieniu Boga, a skąd Pan to wie? Ucina Pan sobie wieczorami z nim pogawędki? @@@ . |
#240 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: J 2, 1-12 |
> O nadrzeczywistości wiemy tylko tyle co sobie ludzie wymyślili, a ludzka wyobraźnia jest nieograniczona.O tzw. nadrzeczywistości nie wiemy nic - a to, co ludziska sobie wymyślają, nie sposób racjonaliście przyjąć za źródło wiedzy.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|