 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2014 13:42 | atannazy (19 punktów) | J 2, 1-12
-2 na 2 | J 2, 1-12
Pierwszy znak w Kanie Galilejskiej
2 1 Trzeciego1 dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków5 uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. 12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.
Jakie macie pytania?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..| Drobner (19539 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | Nie mówisz prawdy. Oszukujesz!
Nie masz odpowiedzi! Więc nie mam pytań!
Drobner, nadal pytajnik... |
#107 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | Twój post NIE ZAWIERA ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIA. Udziel mi ich, jeśli mogę prosić... Takie są zwyczaje na forach. Drobner, niecierpliwie czekający... |
#108 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > Celem nadrzędnym było> J 2,11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.> I cel został osiągnięty.Znaczy się OSZUSTWO było znakiem początkowym? Dzięki Ci, atannazy, za tę prawdę. Osobiście podejrzewałem OSZUSTWO trochę później. No - wyprowadziłeś mnie z błędu. Drobner, milczący, póki nie pozna Twojej odpowiedzi... |
#109 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | hej, Zaiste chwała stwórcy wszechświata za to że nie tylko galaktyki stworzyć potrafi ale jak trzeba to i wode w wino zamieni . Po milionkroć chwała mu , chwała , chwała i dzięki składamy przed wszechmocą niebiańską , pańską , królewską i jakąs inną jeszcze nieznaną ale świętą - najświętszą Dzieci się z wodogłowiem rodzą a przecież mogłyby z winogłowiem - błogodzięki składamy przed tak rażącą siłą argudowomentów ! siedmiu makusiów
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#110 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 |
> Znaczy: wierzący wierzą, a niewierzący nie wierzą? Każdy tak potrafi.> Niewierzących Pana Pan nie umiał przekonać?> Wszechmogący - a nie mógł.hej, Mógł oczywiście ale : 1) Nie chciał odbierać wolności i godności ... szatanowi ( !!! ) z którym to kolegą dualistyczno-metafizyczny dialog partnerski prowadzą . Dialog oparty na zasadzie - Ktoś musi zostać potępiony aby zbawiony mógł być ktoś . Co by to było gdyby stwórca wszystkich problemów przekonał diabła ?( zamiast przekładać znaczone karty z ręki do ręki ) Koniec zabawy ! 2) Taki miał święty plan , tak sobie to wykombinował przed swym własnym powstaniem i na długo ( długo ??? ) przed powstaniem czasu , że wierzyć będą wierzący a nie wierzyć niewierzący . A on będzie dzielił i zarządzał . siedmiu makusiów
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| atannazy (19 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | Konkluzja
1. Celem nadrzędnym było J 2,11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. I cel został osiągnięty.
2. wątek poboczny
Pan Jezus nie mógł mieć rodzeństwa z Maryi, bo został Poczęty z Ducha Świętego z Czystego Łona, które także po Poczęciu Pana Jezusa jest Dziewicze. Podobnie Maryja została Poczęta z Ducha Świętego bez sexu. Dlatego jest określenie Nowy Adam i Nowa Ewa. Osoba Poczęta z Ducha Świętego nie jest poczęta za pomocą sexu. Urodzili się Pan Jezus i Mama Boża w Światłości bez bólów rodzenia. Także jako nieskazitelnie Czyste Ich Ciała także bez grzechu pierworodnego (sexu pierwszych Rodziców Adama i Ewy) zostały zabrane do Nieba.
Gdyby Pan Jezus miał jakiekolwiek rodzone rodzeństwo to Mama Boża Maryja nie byłaby Zawsze Dziewicą. |
#112 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > Odpowiedzi kluczowych udzieliłem w postach powyżej.> Dlaczego Bóg sie niemożebnie wkurzył na człowieka, budującego wieżę Babel, a nie przeszkadzała mu budowa egipskich piramid ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#113 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 |
> Gdyby Pan Jezus miał jakiekolwiek rodzone rodzeństwo to Mama Boża Maryja nie byłaby Zawsze Dziewicą.A gdyby skladnik nie wynosil 2 to suma nie mogla by wynosic 4  |
#114 -1 na 1 | atannazy (19 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | > Nie mówisz prawdy.> Oszukujesz!> Nie masz odpowiedzi!> Więc nie mam pytań!> Drobner, nadal pytajnik...Patrz mój profil. |
#115 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do atannazego: Rdz 9 | > Wszelkie pytania Biblijne o nowe fragmenty będę udzielał w osobnych wątkach, bo w tym gąszczu drzewek sam się gubię.hej, Ależ skąd - Ty się nie gubisz ! Na wszystkie pytania świata masz jedną odpowiedż : Pomidor ! I tego z żelazną konskwencją się trzymasz To jest twoje światło - Z tym , że ono mojego świata nie rozświetla a wręcz mroczniejszym go czyni ... Jeśli ktoś ma na wszystko jedną odpowiedż to prawdopodobieństwo , że się myli lub oszukuje jest bardzo wysokie I tego się trzymając żegnam ( żegnamy ) siedmiu makusiów
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#116 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > Odpowiedzi kluczowych udzieliłem w postach powyżej.> hej, Jestem przekonany , że ty głęboko ( jakżeby inaczej ) w to wierzysz - Jednak zapewniam cię , że Nie Udzieliłeś makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#117 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 |
> Pan Jezus nie mógł mieć rodzeństwa z Maryi, bo został Poczęty z Ducha Świętego z Czystego Łona, które także po Poczęciu Pana Jezusa jest Dziewicze.Odpowiem, bo pomimo tego, ze jestes trollem i robisz sobie jaja to po swiecie na prawde lataja idioci, ktorzy tak wlasnie mysla. To jest nic innego jak myslenie zyczeniowe. Ten sam mechanizm dziala w mozgu islamisty (Jezus nie moze byc synem Allaha bo Allah nie bylby wtedy Allahem) czy alkoholika (nie jestem alkoholikiem bo nie moglbym wtedy przestac pic a ja moge w kazdej chwili przestac)  Wishfull thinking i belkot  Poza tym Twoje jaja nie sa juz smieszne. Dwa trzy posty oswszem. Ale teraz jest juz zalosnie. |
#118 2 na 2 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 | > >>Pan Jezus chodził ją nawracać> >I ile razy ją nawracał?> Masz w PŚ.Puchar Świata, Pięć Światełek. Panna Śliczna, Piotr Świdnicki? |
| atannazy (19 punktów) | Odp: J 2, 1-12 | "KK wiedzę czerpie nie tylko z Biblii. Zgłębiajcie Magisterium KK, Mistykę zatwierdzoną przez KK, Tradycję, dzieła Ojców KK, dzieła Doktorów KK a problemy prysną." Cytat z mego profilu. Jak poszukujesz to poszerz wiedzę. Jak nie poszukujesz to też cytat z mego profilu "1. Staram się każdemu odpowiedzieć. Mam i inne obowiązki więc przy natłoku proszę o cierpliwość. 2. jeżeli gdzieś jest sfera przepychanki lub inwektywy to omijać będę. Celem jest Wasza Ewangelizacja, a nie proza. 3. czasami dla uproszczenia tylko konkluduję" |
#120 4 na 4 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: J 2, 1-12 |
> Gdyby Pan Jezus miał jakiekolwiek rodzone rodzeństwo to Mama Boża Maryja nie byłaby Zawsze Dziewicą.<hej, Mama Boża ... chcesz ją upodobnić do zwykłych mam , takich zwyczajnych , prostych mam ? Dlatego mówisz mama ? A dlaczego nie Mamusia Boża ? Albo Mamcia ? Jak to brzmi Mamcia Boża .... ale tego już z dużej litery pisać się nie da bez posądzenia o groteske i śmieszność a więc : mamcia boża - o , jak przyjemnie ... tylko z tym zawsze dziewictwem jest problem ... żadna mamcia nie jest dziewicą - nie tylko nie jest zawsze dziewicą ale tak po prostu , normalnie , najzwylkej dziewicą ... Wydaje ci się , że Zawszedziewicość jest tak fundamentalną wartością , ze istnienie wszelkich możliwych wszechświatów jest od tego zależne ? Gdyby nie była Zawsze Dziewicą nasze życie nie miałoby żadnego sensu !!! Prawda ? Mamunia boża ma jeszcze jeden atrybut - destrukcyjny , niszczycielski - Niepokalanie Niepokalanie oznacza , że wszyscy ludzie są pokalani , nieczyści , brudni ... ohydni , śmierdzący , oblepieni gównem I dlatego potrzebny jesteś Ty - aby nas z tego gówna umyć , oczyścić I dlatego potrzebny jest Synuś Mamuni aby nas od tego gówna zbawił ( od gówna , które narobił Tatulek - taka nam sie święta Rodzineczka dostała ) Powiem ci coś - jestem z natury pesymistą , mam depresyjne ciągotki i skłonności ( choć przetykane euforią i zachwytem i pasją ) ale jestem naprawde szczęśliwy , że już w to nie wierzę ! siedmiu makusiów Fakt , że było ich siedem też jest fundamentalnie ważny bo co to byłby za świat gdyby ich było pięć ?
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|