Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer
hej,
Jestem beneficjentem dominującej cywilizacji , która w wielu aspektach swego funkcjonowania korzysta z przemysłowo i politycznie opracowanego wyzysku innych .
Ponieważ zdaje sobie z tego sprawe - próbuje ograniczać swój w tym udział .
Odbywa się to na wielu poziomach
Jednym z tych poziomów jest sprzeciw wobec chowu przemysłowego .
Innym jest członkostwo w związkach zawodowych
Głosowanie w wyborach na partie , które występują przeciw totalitarnym dominacjom
Muszę jednak funkcjonować w tym systemie - nie stać mnie na to aby żyć poza nim
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#287
24-08-2015 14:46
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> uzasadnij dlaczego prawa marchewki
> do życia jest dla ciebie tak istotne

Z tego samego, co dla Ciebie domniemane cierpienie zwierząt.
Nie rozumiem, z jakiego powodu zwierzęta miałyby mieć prawo do niecierpienia, a marchewka do dowolnego rozmnażania się i do życia nie.

> oraz dlaczego etycznym wzorem do naśladowania jest dla ciebie limfocyt

Nigdy tego nie mówiłem.
Teraz Ty: co z tymi dezodorantami?
Z góry dziękuję za przejrzystą odpowiedź, pozdr

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>Oczywiście, że z hodowlą przemysłową i z ubojem przemysłowym trzeba zrobić porządek, by możliwie maksymalnie wyeliminować cierpienie zwierząt. Tego nie musisz tłumaczyć, każdy to wie.

Co robisz aby wyeliminować chów przemysłowy ?
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#289
24-08-2015 14:50
 0 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
hej,
To oznacza , że nie widzisz różnicy pomiędzy marchewką a wysoko rozwiniętym zwierzęciem ?
Wytłumacz swe stanowisko

Mówiłeś , że powinienem się zastanowić nad reakcjami limfocytów - dlaczego powinienem to zrobić ?

makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#290
24-08-2015 14:50
 Ocena 2 na 2
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

>Co robisz aby wyeliminować chów przemysłowy ?
Nie kupuję skórzanych butów. Na przykład.

#291
24-08-2015 14:58
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
Różnica biologicznie i strukturalnie jest ewidentna.
Ale etycznie niekoniecznie.

>Wytłumacz swe stanowisko

Ale to już druga prośba, a ja wciąż czekam ma moją odpowiedź, której Ty mi dotąd nie udzieliłeś. Jakimi dezodorantami się pryskasz i w jakiej odzieży chodzisz?
Jeśli skóra, to czy aby na pewno zawsze eko? Co z jedwabiem?

> Mówiłeś , że powinienem się zastanowić nad reakcjami
> limfocytów - dlaczego powinienem to zrobić ?

Ponieważ one planowo zabijają w Twojej krwi inne żyjątka.
Może wartało by się zastanowić nad jakim alternatywnym systemem immunologicznym.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#292
24-08-2015 15:05
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Czy fakt, że posiadam skórzane paski jest dla ciebie
> motywem czy usprawiedliwieniem chowu przemysłowego ?

Nie wiem jak dla Lily, ale ja wcale nie zamierzam w ten sposób argumentować.

>No skoro makuś ma skórzane buty to problem chowu przemysłowego nie istnieje !

A to już sobie dopowiedziałeś.
Jak rozumiem, potwierdzasz tutaj, iż masz skórzane paski i buty. Czy tak?
Nie kombinuj, tylko odpowiedz na proste pytanie, następnie dowiesz się do czego zmierzam.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

>Muszę jednak funkcjonować w tym systemie - nie stać mnie na to aby żyć poza nim

HE EH EHE.

Powiedz jak innym wprost że zabijasz zwierzęta dla kaprysu a nie jakieś wygibasy że cię nie stać na życie po za systemem.
Zwykła manipulacja. Co to obchodzi żywe zwierzę?

I co to ma być?
>Jednym z tych poziomów jest sprzeciw wobec chowu przemysłowego .
>Innym jest członkostwo w związkach zawodowych
>Głosowanie w wyborach na partie , które występują przeciw totalitarnym dominacjom

WTEM
>Muszę jednak funkcjonować w tym systemie - nie stać mnie na to aby żyć poza nim.

Rozgrzeszyłeś się ? Fajnie.

Wymień tylko co jest niezbędne do życia kosztem innego życia.

#294
24-08-2015 17:05
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer
Dziękuje za uwage poświęconą mojej osobie
A teraz może cos powiesz na temat
I nie wycieraj sobie ust cierpieniem zwierzat bo ono kompletnie cie nie interesuje
Mnie owszem i zadne twoje manipulavje i oszustwa tego zmienic nie potrafią
Mnie stać na sporo uczciwosci - ciebie wyłacznie na kpiny i szyderstwa
Lecz - nie o mnie tu chodzi lecz o zdolnosć rozpoznania problemu
Ty z niezrozumiałych dla mnie powodów nie jestes do tego zdolny
Pomóc ci nie potrafie - za dużo w tobie dogmatu , złości , nirchęci i arogancji
Trudno
Rozmawiamy tu o problemach dotyczacych naszej cywilizacji - zachowaniach ktore ją ksztsłtują , sa typowe , charakterystyczne
Ty chcesz rozmawiac o mnie
Załóż watek o makusiu
pozdrawiam serdecznie


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#295
24-08-2015 17:12
 Ocena 1 na 3
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina
Kpina
Ciebie też nie stać na powazne potraktowanie problemu ?
Fascynuje mnie wasze świetne samopoczucie , brak refleksji i watpliwości - jak sie taki stan osiąga ?
Pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Etycznie niekoniecznie ?
Wytłumacz proszę
Chcesz etyką objąć marchewke ale odmawiaszjej wysoko rozwinietym istotm oraz trzymiesiecznym embrionom ludzkim - żartujesz ?

Ja swoje stanowisko tłumaczylem wielokrotnie nie kpij więc

Rozmowa dotyczy przede wszystkim chowu przemysłowego a nie makusia
Nawet gdybym miał całą szafe butów i wdzianek ze skóry nie zmienia to faktu istnienia powaznych i wielopoziomowych problemow i zagrożeń
Zamiast szyderstwa na temat limfocytów ktore pozwalaja ci na akceptacje tradycji , przyzwyczajeń , dogmatow i tabu proponuje głeboki namysł nad przedstawianymi przeze mnie kontrowersjami

Pozdrawiam
makuś


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Rozmawiamy tu o problemach dotyczacych naszej cywilizacji - zachowaniach ktore ją ksztsłtują , >sa typowe , charakterystyczne

Wymień choć jeden aspekt którego pozbywając się przestałbyś żyć. Jak wiem, od 30 lat nie jesz mięsa i żyjesz. Powiedz mi zatem co to takiego to że nie da się żyć nikogo nie krzywdząc(zwierzęta)?

Dlaczego zatrzymałeś się na jedzeniu......

#298
24-08-2015 19:07
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer
Hej
Zapraszam do rozmowy na temat
Piszesz doktorat z psychoanalizy ?
Zauważasz problemy czy widzisz tylko mnie ?
Nie ośmieszaj sie farmer
Ja natomiast powiem tobie , że postawa , którą tu prezentujesz jest częścią problemu
Dogmatyczne ignorowanie problemów poprzez ślepą wiare w oczywiste oczywistści
I ostatnie pytanie : Dlaczego ty nie ruszyłeś z miejsca ? Satysfankcjonuje cie ignorowanie problemow?
Pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Hej
>Zapraszam do rozmowy na temat
>Piszesz doktorat z psychoanalizy ?
>Zauważasz problemy czy widzisz tylko mnie ?

Nie radzisz sobie z presją otoczenia i chcesz pouczać innych co mają robić?

Powiedz ile z tych problemów jest nie do przejścia. No napisz z czego nie możesz zrezygnować.


>Nie ośmieszaj sie farmer
To ty się ośmieszasz

>Ja natomiast powiem tobie , że postawa , którą tu prezentujesz jest częścią problemu

Ty jesteś częścią problemu i świadomie go tworzysz.
Zamelduj o tym zwierzętom.

>Dogmatyczne ignorowanie problemów poprzez ślepą wiare w oczywiste oczywistści

Twój problem to konformizm i hipokryzja.

>I ostatnie pytanie : Dlaczego ty nie ruszyłeś z miejsca ? Satysfankcjonuje cie ignorowanie problemow?

Mięso jest dobre i pożywne. "Twój" dezodorant to syf bez którego możesz się łatwo obyć.

Ile jeszcze będzie się nad tym głowił?

#300
24-08-2015 20:04
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer

Hej
Twoje wypowiedzi są prostackie i aroganckie - pozbawione treści za to nacechowane nieudolnymi atakami osobistymi co świadczy wyłącznie o twojej niezdolności do rozpoznania problemu i uczciwego zmierzenia się z nim . Poza tym manipulujesz i oszukujesz .
Przez twoja arogancje i kompleksy racjonalny dialog jest niemożliwy .
Jestem zniesmaczony twoimi wypowiedziami
Mięso jest dobre i pożywne - szczególnie z chowu przemysłowego
Twoja ucieczka w dezodoranty jest żałosna
Ponieważ ludzie używają dezodorantów to ty masz prawo domagać sie zabijania milionów zwierzat i nie musisz czuć z tego powodu żadnego dyskomfortu mimo tego , że są zabijane dla kaprysu i przyjemności -
Taką sobie znalazleś wymówke aby móc ignorować problem - ty myjesz sie w kałuży , nie ?
Już sam fakt takiego postawienia sprawy świadczy o jednoznacznie złej woli lub intelektualnej niemocy
Pozdrawiam serdecznie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365