Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#46
02-08-2015 15:16
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Episode_2
Witaj
Tematów jest całe mrowie

Fakty są takie , że ludzie bez w jakiś sposób usprawiedliwiającej ich czyny konieczności zabijają miliony wrażliwych istot
To ma różne skutki i konsekwencje
Ja staram się zwrócić uwagę na to , że taki stan nie jest bezwzględnie bezalternatywny
Staram się uwrażliwić ludzi na bezsensowne i barbarzyńskie mordowanie milionów wrażliwych istot
Można oczywiście to ignorować i żartować i wyśmiewać i kpić
Jednak nie zmienia to faktów
Jako racjonalista musisz przyznać , że fakty są ważne i istotne - chyba , że chcesz się kopać z koniem
Próby wyśmiania i wykpienia wege są jednoznacznie porównywalne z postawą właścicieli niewolników , którzy byli przekonani o tym , że mają prawo do ich posiadania
Tak mięsożercy przekonani są do tego , że mają prawo do zabijania milionów wrażliwych istot
To jest darwinizm społeczny
A Darwin w grobie się przewraca ponieważ był przeciwnikiem takiego myślenia ...
Dawkins wspaniale to puentuje :
Człowiek jest jedyną istotą zdolną przeciwstawić się samolubnemu genowi

pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#47
02-08-2015 15:21
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
Witam
Pomocny w tym jest wegetarianizm który zmienia nawyki , przyzwyczajenia , oczekiwania , nakłania do namysłu i refleksji ... osłabia wpływy wielkich koncernów promując świadome postawy ...
Twoja tania kiełbasa jest tania bo wykorzystuje się miliony biedaków do produkcji taniej żywności dla ciebie ...
makuś


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#48
02-08-2015 15:42
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
Witam

>Pełna i całkowita zgoda, ale każda wiara - im bardziej fundamentalistyczna, tym bardziej - podporządkowanie ślepemu fanatyzmowi nienawiści ułatwia.<

Pełna zgoda !!!
Dlatego z takim niepokojem obserwuje dogmatyczną obrone urojonego prawa do zabijania innych istot
dlatego , że ich mięso nam smakuje ...

pozdrawiam
makuś


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#49
02-08-2015 15:59
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Ludzie bogaci - europejczycy są w stanie przeznaczać grube
> miliardy na utrzymywanie swych pupilków , jednocześnie
> odwracają głowy gdy chodzi o pomoc innym ludziom -
> zastanawiające , prawda ?

Nie rozmawiamy o enigmatycznych "onych" a ja nie odpowiadam za innych - i nie zamierzam też dać się w taką odpowiedzialność wciągać.
Kilka osób tutaj z Tobą rozmawia, adresuj to do nich. A nie do "odwracających głowy miliardów".

> Jeśli coś jest moje ... to będe o to dbał ... Kot
> i pies jest mój a więc ...

Oczywiście, typowa skłonność ludzka to dbanie o własne stado, choćby tym stadem była rodzina, gmina, wspólnota podobnie myślących ludzi tutaj na Racjonaliście etc.
Widzisz w tym jakieś zło?

>A inni ludzie nie są moi a więc ...

A propos kotów, kiedyś wchodząc do zaplecza HVAC pompowni w zakładach Gazprom widzę, że łasi się do mnie ładny, rudy kotek. Pytam Rosjanina-montażystę
- Czyj jest ten kotek?
- Swój własny - odpowiada rezolutnie monter, ale kątem oka zobaczyłem, że kot ma swoją miskę.

Każdy z ludzi jest swoim właścicielem i odpowiada za siebie, co nie znaczy, że nie należy potrzebującym pomagać, jak podkreśla Janina Ochojska - najlepiej u nich samych.
I są ludzie, którzy mają taką misję, że jadą, edukują, pokazują, obdarowują etc.
I chwała im za to, ja jeszcze im przyklasnę a i grosza nie zwykłem oszczędzać, jeśli coś ma sens. A to ma.

> Jak możesz jako inteligentny i wrażliwy człowiek
> ubolewać nad losem kotów opływających w każdy możliwy
> dobrobyt kiedy miliony świń zabijane są codziennie ?

Ubolewam nad Tobą, który lekką ręką tego kota wygoniłby z domu, nie pytając ani właściciela o zgodę, ani kota.

>Jak to możliwe ?
>Wytłumacz proszę

Proszę bardzo - jest wyżej.
Swoją drogą nie ubolewasz nad losem marchewki czy selera, które mogłyby żyć dalej i się rozmnażać, gdyby ich rolnik na skalę przemysłową wcześniej nie uprawiał, a Ty gdybyś ich później nie zjadł.
Jedynym usprawiedliwieniem jest wg Ciebie brak odczuwania bólu.
A ich prawo do życia?
Do rozmnażania się?

PS wciąż brakuje odpowiedzi na moje pytanie. Powtórzyć?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#50
02-08-2015 16:07
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
Ta, może byś przygarnął do domu małą świnkę?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#51
02-08-2015 17:02
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
.
>Pomocny w tym jest wegetarianizm który zmienia nawyki, przyzwyczajenia, oczekiwania, nakłania do namysłu i refleksji ...
Zdecydowanie jest Pan mocnym dowodem na to co czyni z nami wegetarianizm:
www.wykop.(*)tarianizmu-bardzo-dobry-tekst/
www.wykop.(*)tarianizmu-bardzo-dobry-tekst/

@@@
.

Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,671647#w672458
A czymże jest ten fanatyzm? Według Wikipedii jest to zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze
w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.
Czyli jest wynikiem głębokiej bezkrytycznej wiary w słuszność własnych poglądów i tak jak wielokrotnie tu już pisałem każda wiara (niezależnie od jej przedmiotu/pomiotu) nas ogranicza intelektualnie, a im jest głębszą, bardziej fundamentalistyczną, to tym bardziej. Oczywiście wiara ma różne poziomy począwszy od wierzących wątpiących, po głęboko wierzących swoją wiarą i całkowicie zaślepionych. Nie dostrzegam różnicy w zacietrzewieniu w zależności od zespołu mitów, w które się wierzy, a wierzyć można prawie we wszystko.
Na przykład w to, iż Boga nie ma, a ja mam zawsze rację.

____________

Każda wiara - im bardziej fundamentalistyczna, tym bardziej - podporządkowanie ślepemu fanatyzmowi nienawiści ułatwia.
>Pełna zgoda !!!
>Dlatego z takim niepokojem obserwuje dogmatyczną obrone urojonego prawa do zabijania innych istot dlatego , że ich mięso nam smakuje ...
www.wykop.(*)tarianizmu-bardzo-dobry-tekst/
www.wykop.(*)tarianizmu-bardzo-dobry-tekst/

@@@
.

#53
03-08-2015 07:44
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>A przecież chodzi o tą samą etyke
>1 )Powiększanie się obszarów biedy , rosnące socjalne dysproporcje , głód

W swoim wyczerpującym raporcie Biuro ds. Populacji wiąże problem głodu na świecie z ubóstwem, a nie ze spożywaniem mięsa. Nie uważa również, że wegetarianizm może być rozwiązaniem problemu głodu.
Źródło: Breeds of Livestock. University of Oklahoma, Department of Animal Science posted at www.ansi.okstate.edu/breeds

PS "Od najdawniejszych czasów najbardziej niszczącym środowisko czynnikiem były rolnicze monokultury. Produkcja pszenicy w starożytnym Sumerze przekształciła niegdyś żyzne równiny w słone pustynie, które mimo upływu 5000 lat wciąż pozostają całkowicie sterylne. Oprócz degradowania gleby i źródeł wody rolnictwo monokulturowe szkodzi również środowisku zakłócając delikatną równowagę naturalnych ekosystemów. Na przykład uprawa ryżu na świecie w roku 1993 spowodowała 155 milionów przypadków malarii poprzez dostarczenie komarom dogodnych dla ich rozwoju terenów - wodnych poletek. W tym samym roku kontakt człowieka z kaczkami na tych samych ryżowiskach zaowocował 500 milionami przypadków grypy"

R. Audette with T. Gilchrist. Neanderthin. (St. Martins; NY), 1999, 2002.

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#54
03-08-2015 08:29
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych

Czyżby?
Cytat:
Podczas gdy mleczni i mleczno-jajowi wegetarianie posiadają źródła witaminy B12 kobalamina) w swoich dietach (produkty mleczne i jaja), weganie (totalni wegetarianie) nie mają ich. Nie uzupełniający swojej diety witaminą B12 weganie cierpią w ostatecznej konsekwencji na anemię (stan grożący śmiercią), jak również na wiele dolegliwości systemu nerwowego i pokarmowego. Większość, a być może nawet wszyscy weganie, ma uszkodzony metabolizm witaminy B12 i wszystkie badania grup wegan wykazały bardzo niskie stężenie witaminy B12 u większości z nich. Wykonano wiele badań dokumentujących niedobór witaminy B12 u dzieci wegan, co bardzo często miało wręcz zgubne konsekwencje. W promującej wegetarianizm literaturze mówi się, że witamina B12 znajduje się w pewnych algach, tempehu (produkt uzyskiwany ze sfermentowanej soi) oraz w drożdżach piwowarskich. To nieprawda - witamina B12 znajduje się jedynie w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Zarówno piwowarskie, jak i konsumpcyjne, drożdże nie zawierają w stanie naturalnym witaminy B12 - uzyskują ją z zewnętrznych źródeł. W źródłach pochodzenia roślinnego nie ma prawdziwej witaminy B12, są tam jedynie analogi tej witaminy, które nie są dokładnie takie same jak oryginalna witamina B12 i z tego powodu nie są one biodostępne. Należy tu podkreślić, że te analogi witaminy B12 mogą uszkodzić mechanizmy absorpcji prawdziwej witaminy B12 w następstwie konkurencyjnej absorpcji, co potęguje u wegan i wegetarian spożywających duże ilości soi, alg i drożdży ryzyko zapadania na choroby wynikające z niedoboru tej witaminy.
Niektóre autorytety wegetarianizmu utrzymują, że witamina B12 jest wytwarzana w okrężnicy przez pewne bakterie fermentacyjne. Jest to możliwe, ale znowu nie jest to forma używana przez organizm. Aby B12 mogła być absorbowana w jelicie krętym, potrzebny jest nieodzowny czynnik pochodzący z żołądka. Ponieważ produkt bakterii nie posiada związanego z nim tego czynnika, nie może być absorbowany.
Jest prawdą, że hinduscy jogini zamieszkujący w pewnych partiach Indii nie cierpią z powodu niedoboru witaminy B12, co doprowadziło do wniosku, że witaminy tej dostarczają niektóre produkty roślinne. Ten wniosek jest jednak całkowicie błędny, ponieważ wiele małych insektów, ich fekalia, jajeczka, larwy, i ich resztki pozostają na roślinach w wyniku niestosowania pestycydów i niezbyt dokładnego mycia produktów roślinnych, które ci ludzie spożywają. W ten sposób ludzie ci uzyskują swoją dawkę witaminy B12. To wnioskowanie oparte jest na tym, że kiedy hinduscy weganie emigrowali do Anglii, w ciągu kilku lat zapadali na niedokrwistość megaloplastyczną. W Anglii produkty żywnościowe są znacznie czyściejsze i pozostałości po insektach są całkowicie usuwane z roślinnego pożywienia.
Jedynymi źródłami witaminy B12 są produkty pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza mięso organów wewnętrznych i jajka. Witamina ta, acz w trochę mniejszej ilości, znajduje się również w produktach mlecznych, lecz jeśli ktoś ich nie toleruje, wówczas koniecznością stają się jajka, najlepiej od kur chowanych w sposób naturalny.
Można uniknąć anemii przyjmując uzupełniające tabletki z witaminami lub wzbogacone nimi pokarmy roślinne. Gdyby ci ludzie żyli kilkadziesiąt lat temu, kiedy takie preparaty były niedostępne, szybko by umarli.

Panuje powszechne przekonanie, że zapotrzebowanie na witaminę D można zaspokoić poprzez wystawienie ciała na działanie promieni słonecznych prze 15 do 20 minut kilka razy w tygodniu. Zawsze istniały obawy o niedostatek witaminy D u wegetarian i wegan, ponieważ jej pełna złożona forma znajduje się tylko w tłuszczach zwierzęcych, których weganie nie spożywają z uwagi na swoją bezmięsną dietę, zaś ci bardziej umiarkowani spożywają je jedynie w niewielkich ilościach.

Jest prawdą, że ograniczona liczba roślinnych pokarmów, takich jak alfalfa, pestki słonecznikowe i awokado zawierają roślinną formę witaminy D: ergokalcyferol lub witaminę D2. Chociaż witamina D2 może być stosowana w celach zapobiegawczych w przypadkach niedoboru witaminy D u ludzi, tak zwanej krzywicy, jest sprawą problematyczną, czy ta jej forma jest równie efektywna jak zwierzęcego pochodzenia witamina D3 (cholekalcyferol). Pewne badania dowodzą, że D2 nie jest tak dobrze użytkowana przez zwierzęta jak D3, i klinicyści donoszą o niezadowalających wynikach przy stosowaniu witaminy D2 w leczeniu schorzeń wymagających podawania witaminy D.

Chociaż witamina D może być produkowana w naszym organizmie podczas naświetlania naszej skóry promieniami słonecznymi, to jednak bardzo trudno jest uzyskać jej optymalną ilość za pomocą krótkiej kąpieli słonecznej. Ze słońca pochodzą trzy zakresy promieniowania: A, B i C. Jedynie zakres B jest zdolny do katalizowania przemiany cholesterolu w naszym organizmie w witaminę D, poza tym promienie UV-B pojawiają się jedynie w pewnych porach dnia na określonych szerokościach geograficznych i w określonych porach roku . Co więcej, w zależności od koloru naszej skóry uzyskanie 200-400 międzynarodowych jednostek (International Units; w skrócie IU) witaminy D poprzez naświetlanie promieniami słonecznymi wymaga często około dwóch godzin ciągłego opalania się. Jak z tego wynika ciemnoskóremu weganowi nie uda się uzyskać optymalnej ilości witaminy D poprzez opalanie się kilka razy w tygodniu po dwadzieścia minut, nawet jeśli będzie opalał się o właściwej porze dnia i roku, gdy występuje promieniowanie UV-B.

C.D.N.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#55
03-08-2015 08:30
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych

Ciąg dalszy:
Cytat:
Zalecana obecnie dzienna dawka (RDA) witaminy D wynosi 400 IU, ale badania dra Westona Price'a na temat diety zdrowych dorosłych ludzi wykazały, że dzienne dawki witaminy D (zwierzęcego pochodzenia) były dziesięciokrotnie większe i wynosiło 4000 IU. W związku z tym dr Price przywiązuje dużą wagę do zawartości witaminy D w diecie. Bez witaminy D niemożliwe jest na przykład przyswajanie takich soli mineralnych, jak wapń, fosfor i magnez. Najnowsze badania potwierdziły zalecane dla dorosłych przez dra Price'a dawki witaminy D.

Biorąc pod uwagę potwierdzenie występowania krzywicy i niskiego poziomu witaminy D u wielu wegan i wegetarian oraz to, że w diecie wegetariańskiej brakuje lub jest niedostateczna ilość tłuszczów zwierzęcych (jak również w ogólnej diecie mieszkańców krajów zachodnich, którzy starają się spożywać jak najmniej tłuszczów zwierzęcych), że promienie słoneczne stanowią źródło witaminy D tylko w określonych godzinach i na określonych szerokościach geograficznych i że obecnie zalecane dawki witaminy D są zbyt niskie, niezwykłej wagi nabiera konieczność korzystania z pewnych i obfitych źródeł tej substancji odżywczej. Te dobre źródła to wątroba dorsza, smalec świń, które były wystawione na promienie słoneczne, krewetki, dziki łosoś, sardynki, masło, pełnotłuste produkty mleczarskie oraz jajka od właściwie hodowanych kur.

Prawdziwa witamina A, inaczej retinol, i towarzyszące jej estry znajdują się jedynie w tłuszczach zwierzęcych i takich narządach jak wątroba. Rośliny posiadają beta-karoten, substancję, którą organizm jest w stanie przekształcić w witaminę A przy spełnieniu pewnych określonych warunków. Sam beta-karoten nie jest witaminą A. Wśród wegan i wegetarian (oraz popularnych specjalistów ds. żywienia) powszechne jest twierdzenie, że pożywienie roślinne takie jak marchew i szpinak, zawiera witaminę A oraz że beta-karoten jest równie dobry jak sama witamina A. Nie jest to prawda, aczkolwiek beta-karoten jest ważnym dla człowieka składnikiem pokarmowym.

Zamiana karotenu w witaminę A w jelitach może zachodzić jedynie w obecności soli żółci. Oznacza to, że z karotenami należy spożywać tłuszcz, aby pobudzić wydzielanie żółci. Ponadto niemowlęta i osoby z niedoczynnością tarczycy, problemami z pęcherzykiem żółciowym, problemami z cukrzycą (czyli większa część społeczeństwa) w ogóle nie mogą dokonywać tej konwersji lub zachodzi ona u nich w bardzo ograniczonym zakresie. No i ostatnia sprawa: konwersja karotenu w witaminę A w organizmie człowieka nie jest procesem wydajnym. Potrzeba około sześciu jednostek karotenu do wyprodukowania jednej jednostki witaminy A. Oznacza to, że słodki ziemniak (batat), który zawiera około 25 000 jednostek karotenu, zamieni się jedynie w 4000 jednostek witaminy A, pod warunkiem, że osoba która go spożyła, zje go z tłuszczem, nie jest chora na cukrzycę i nie ma żadnych problemów z tarczycą i pęcherzykiem żółciowym.

Tak więc poleganie na roślinnych źródłach witaminy A nie jest zbyt rozsądne i stanowi kolejny powód do włączenia pokarmów i tłuszczów zwierzęcych do diety. Masło i pełnotłuste produkty mleczarskie, zwłaszcza pochodzące od wypasanych krów, są dobrym źródłem witaminy A, podobnie jak olej z wątroby dorsza. Witamina A jest bardzo ważna w naszej diecie, ponieważ umożliwia przyswajanie protein i soli mineralnych, poprawia wzrok, wzmacnia układ immunologiczny, umożliwia reprodukcję i zwalczanie infekcji. Jak ustalił dr Price, w diecie zdrowych, prymitywnych ludzi znajduje się wystarczająca ilość witaminy A, podobnie jak ma to miejsce w przypadku witaminy D, co raz jeszcze podkreśla ogromne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik pokarmowy, który utrzymuje organizm w optymalnym stanie, zarówno obecnie, jak i w przyszłych pokoleniach.


Źródło: Mity wegetarianizmu, autor: dr Stephen Byrnes, tłumaczenie Jerzy Florczykowski "Nexus" nr 5 (31) 2005
www.wykop.(*)tarianizmu-bardzo-dobry-tekst/

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#56
03-08-2015 08:36
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
Dziękuję Panie Andrzeju, Pana źródła trudno przecenić - czytam z zainteresowaniem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#57
03-08-2015 10:38
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
> teraz uważam,
> że bez zabijania chorych ideologicznie morderców z
> Państwa Islamskiego się nie obejdzie, trzeba zabić ich tak dużo
> aby ta zbrodnicza organizacja przestała istnieć. Jesteśmy
> ludźmi, a ludzie powinni kierować się w swoich poczynaniach rozumnością.

Często sie zastanawiam nad tym samym.
Również uważam, że w obronie własnej należałoby ich wybić. Może już teraz - inaczej oni zabiją nas, a w każdym razie uwstecznią o parę setek lat - dziś już jawnie deklarują, co chcą zrobić i jakimi metodami.
Choć islamista wyznawcy islamu nierówny, użytkownik 'Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego' dał jasno do zrozumienia, co chce z Polską i Polakami zrobić.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672048
Wszystko oczywiście "dla naszego dobra".

PS Mgr Inż. ZbyszkazWarszawy w ogóle bulwersuje, że ludzie nie podziwiają jego "misjonarzowania" a nawet bezczelnie mają obiekcje, a to a propos Jackowskiego, a to "buławy" (ech ci przeklęci psycholodzy, gdyby nie ich "pareidolia" wszystko byłoby takie proste.. a cała nauka obrałaby kurs przychylny panom Zbyszkowi i Sławkowi )

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#58
03-08-2015 11:15
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
.
Jestem pacyfistą, racjonalnym humanistą, przeciwnikiem zabijana ludzi z jakichkolwiek powodów, a teraz uważam,
że bez zabijania chorych ideologicznie morderców z Państwa Islamskiego się nie obejdzie, trzeba zabić ich tak dużo
aby ta zbrodnicza organizacja przestała istnieć. Jesteśmy ludźmi, a ludzie powinni kierować się w swoich poczynaniach rozumnością.

>Często się zastanawiam nad tym samym.
>Również uważam, że w obronie własnej należałoby ich wybić. Może już teraz - inaczej oni zabiją nas, a w każdym razie uwstecznią o parę setek lat - dziś już jawnie deklarują, co chcą zrobić i jakimi metodami.
Nawet gdyby bardzo się chciało, to nie można dyskutować z fanatykami jedynie słusznej wiary, a przynajmniej nie wtedy gdy oni dysponują siłą. Szkoda też czasu na dyskusję z mordercami, gdy oni przez cały czas nadal mordują.

>Choć islamista wyznawcy islamu nierówny, użytkownik 'Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego' dał jasno do zrozumienia, co chce z Polską i Polakami zrobić.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672048
Według naprawdę ogromnej grupy wyznawców islamu on - tak jak i inni islamiści - po prostu bluźni.

>PS Mgr Inż. ZbyszkazWarszawy w ogóle bulwersuje, że ludzie nie podziwiają jego "misjonarzowania" a nawet bezczelnie mają obiekcje, a to a propos Jackowskiego, a to "buławy" (ech ci przeklęci psycholodzy, gdyby nie ich "pareidolia" wszystko byłoby takie proste.. a cała nauka obrałaby kurs przychylny panom Zbyszkowi i Sławkowi )
To, że wśród ludzi zdarzają się przeróżne przypadki, to po prostu norma, ale w normalnych środowiskach, takie dziwne przypadki się marginalizuje, a nie promuje.
Bardziej mnie dziwią czasami decyzje ludzi bardzo sprawnych intelektualnie niż tych, u których łatwo dostrzega się przeróżne dysfunkcje i niedostatki intelektualne, ale ja lubię się dziwić światem.

@@@
.

#59
03-08-2015 18:37
 Ocena 2 na 2
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

>Koty żyją w raju a świnie w piekle
Każdemu według jego zasług... czy jakoś tak
Pozdrawiam serdecznie, Makusiu

#60
03-08-2015 23:46
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Można oczywiście to ignorować i żartować i wyśmiewać i kpić
Makuś...
Ja pytałem poważnie.
Co z zagrożonymi gatunkami? Też mają sobie same radzić?
Chcesz wypuszczać koty. Co z psami?

>Staram się uwrażliwić ludzi na bezsensowne i barbarzyńskie mordowanie milionów wrażliwych istot
Ja też. Tylko mnie chodzi o trochę inne istoty, bardziej pierzaste.

>Jako racjonalista musisz przyznać , że fakty są ważne i istotne
Ty jak dotąd ignorujesz wszystkie fakty przedstawione przez rozmówców.

>Ja staram się zwrócić uwagę na to , że taki stan nie jest bezwzględnie bezalternatywny
To ja się chętnie zapoznam z tymi alternatywami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365