 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Chcę poznać Twoje zdanie ws. dyskomfortów zwierząt oswojonych.Proszę zatem: moim zdaniem wzmiankowane dyskomforty charakteryzuje fakt, że w tym wątku przywołała je Lilly Amina. > >>Napisałaś "takie np. "udomowione hieny" z tego prostego powodu nie odczuwają żadnych dyskomfortów, że nie istnieją" A istniejące udomowione zwierzęta (nie hieny), Tropicielko?  Niestety tak się - dla Ciebie pechowo - składa, że o potencjalnym odczuwaniu dyskomfortów przez zwierzęta udomowione nie napisałam. > Zainteresowane osoby [...] nie wiedzą, czy chętnie racjonalistka podziela w tym temacie pogląd Lily.Ich problem.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Zastanawiam się, czy to było mądre brać psa i> dochodząc do jedynie słusznego w tej sprawie wniosku> wybieram w końcu jakieś zło, bez cienia szansy, że> kiedykolwiek się dowiem, że wybrałam to mniejsze.A czy przejawisz w związku z powyższymi czynnościami jakieś uczucia, czy emocje? W pytaniu chodziło mi o to, czy jesteś w stanie poczuć empatię wobec właściciela psa, czy może chcesz tego z jakiegoś powodu uniknąć, lub po prostu nie jesteś zdolna. > >> Gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest> > dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza.> > dobro zwierząt nie jest w tym najwazniejsze> Jest najważniejsze, tyle, że nie dla ludzi.Moje powyższe stwierdzenie było wyłącznie w kontekście ludzkim. > > Powodów jest więc kilka, które się przeplatają. Samo życie.> > Odrywanie jednego od drugiego, separowanie pubudek bardziej> > kwestię zaciemnia, niż naświetla.> Powodów czego jest kilka, czym jest jedno i drugie oraz co jest zaciemnione?Powodów trzymania zwierząt. Chodzi o separowanie ludzkiej przyjemności, uczucia żywionego do zwierząt, emocji zwierząt i obopólnych korzyści. Zaciemnia ten, kto rozpatruje każde z tych fenomenów w oderwaniu (odseparowaniu) od dalszych występujących współbieżnie. > >z miłością do zwierząt w danych ilościach to trochę tak> Skąd Ci się nagle wzięła w tym temacie "miłość do zwierząt"?Z Twojego stwierdzenia "gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza". Umiar w miłości do zwierząt jest ze wszech miar wskazany. Nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Kwestia jest najzupełniej na miejscu - masz lub miałaś psa? Widziałaś kiedyś człowieka z dogorywajacym czworonogiem u boku?<Witam Czegoś takiego nigdy nie widziałem Widziałem natomiast ludzi całkowicie nie dostrzegających dogorywujących świń Widzałem też miliony cierpiących marchewek i ludzi dzielnie walczących o ich prawo do życia Widziałem też kilka limfpcytów zastanawiających się nad wartością życia człowieka w którego krwioobiegu przyszło im żyć Pies , marchewka i limfocyt mają prawa - natomiast świnie jako mięso takowych nie posiadają Gdyby świnie nie były mięsem to by prawa miały ale niestety są i nikt na to nic poradzić nie potrafi Takie jest życie , taka jest ludzka natura i kultura - to się nie zmieni bo zmienić nie może Wybacz Jacku - ale uroniłem wiele łez ... nad tym dogorywującym u boku człowieka psem Na całe szczęście ten sfrustrowany dogorywaniem psa człowiek może się pocieszyć robiąc sobie kotleta z mięsa - z mięsa a nie ze świni Coś takiego jak świnia nie istnieje - jest wymysłem sfanatyzowanych wegetarian Wybacz Jacku pozdrawiam serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#319 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Ponieważ bardzo cię szanuje za mądrość i kulture i wrażliwość A także dlatego , że uczciwość uważam za wartość odpowiem Używam dezodorantów , posiadam kilka przedmiotów ze skóry makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#320 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Lubię absurdalne twierdzenia. Demaskować.  .. zdaniem "najskuteczniej byłoby uśpić psa zaraz po urodzeniu". Acha 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#321 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | witaj Zapieniło mnie ... no tak ... zapieniło Ale nie to co tutaj sugerujesz lecz twoja niezdolność do podjęcia dialogu na temat Powiedziałem tu bardzo dużo - mimo iż ty od początku zainteresowany jesteś wykazaniem mojej niekonsekwencji - taka postawa jest nie uczciwa i manifestuje słabość - twoją słabość Mogę oczekiwać , że wypowiesz się kiedyś na temat ? makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > moim zdaniem wzmiankowane dyskomforty charakteryzuje fakt, że> w tym wątku przywołała je Lilly Amina.Czyli o samych dyskomfortach (nie mylić z informacją o tym, kto o nich mówi) cisza, jak makiem zasiał. > Niestety tak się - dla Ciebie pechowo - składa, że o potencjalnym odczuwaniu dyskomfortów przez zwierzęta udomowione nie napisałam.No właśnie, a o to przecież pytałem. Druga sprawa - czyli mogę pytać tylko o to, o czym szanowna racjonalistka wczesniej napisała?  No nie wiem, czy che mi się prowadzić dalej rozmowę na tak unikalnych zasadach. > >Zainteresowane osoby [...] nie wiedzą, czy chętnie> racjonalistka podziela w tym temacie pogląd Lily.> Ich problem.Dziękuję.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Pies , marchewka i limfocyt mają prawa - natomiast świnie> jako mięso takowych nie posiadająHm. A nosisz może odzienie ze skóry, czy nie? > Gdyby świnie nie były mięsem to by prawa miały> ale niestety są i nikt na to nic poradzić nie potrafiPotrafi, tylko może jeszcze trzeba poczekać? Od kilku lat prowadzone są badania nad hodowlą mięsa jako produktu (bez istot). Swoją droga, jak tam Twoje witaminy z serii B12? > uroniłem wiele łez ... nad tym dogorywującym u boku człowieka psemLudzie tak już mają, że się wiążą raczej z psem, niż z kurczakiem lub komarem. I cóż człowieku poradzisz? > Coś takiego jak świnia nie istnieje - jest wymysłem> sfanatyzowanych wegetarian Wybacz JackuPłaczliwie ironizujesz i zupełnie nie rozumiesz, o co mi w mojej próbie rozmowy z Tobą chodzi. Co gorsza - chyba nie chcesz zrozumieć i wolisz klepać swoje wege-zdrowaśki, choć ja Twój pogląd na sprawy zwierząt, etyki i ekologii dawno wykułem na przysłowiową "blachę".  |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> >Niestety tak się - dla Ciebie pechowo - składa, że o potencjalnym odczuwaniu dyskomfortów przez zwierzęta udomowione nie napisałam.> No właśnie, a o to przecież pytałem.To może jeszcze mnie przepytasz z tabliczki mnożenia albo wypytasz co jadłam na obiad? > czyli mogę pytać tylko o to, o czym szanowna racjonalistka wczesniej napisała?  Póki swoim pytaniem nie podważysz moich twierdzeń, nie mam interesu odpowiadać. W tym wypadku zauważ, że przecież nie podałam się za eksperta od zwierząt, a jedynie głoszone tu teorie obaliłam twierdzeniem, że tzw "zwierzęta udomowione" są w niewoli, a ponieważ niewola jest z definicji zła, to złe jest owo udomawianie zwierząt.> No nie wiem, czy che mi się prowadzić dalej rozmowę na tak unikalnych zasadach.A przecież mnie nie na rozmowie zależy, niech sobie zostanie "moje na wierzchu". 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#325 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> >Lubię absurdalne twierdzenia. Demaskować.  > .. zdaniem "najskuteczniej byłoby uśpić psa zaraz po urodzeniu".> Acha To było z perskim okiem (dla słabo kumatych ). Choć tak po prawdzie, to owo oko potrzebowało kolejnego... 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#326 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> chodziło mi o to, czy jesteś w stanie poczućTymczasem ja sobie uważam, by emocji nie ujawniać, bo i po co. > Zaciemnia ten, kto rozpatruje każde z tych fenomenów w oderwaniu (odseparowaniu) od dalszych występujących współbieżnie.Zatem jak się połapałeś, że to są fenomeny poszczególne?  > >Skąd Ci się nagle wzięła w tym temacie "miłość do zwierząt"?> Z Twojego stwierdzenia "gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza".W tym stwierdzeniu nie piszę o miłości.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > A przecież mnie nie na rozmowie zależy, niech sobie zostanie "moje na wierzchu".  Właśnie  Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#328 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > >chodziło mi o to, czy jesteś w stanie poczuć> Tymczasem ja sobie uważam, by emocji nie ujawniać, bo i po co.Ujawniać nie ma potrzeby, gdyż chodziło mi o jak najbardziej suchą informację w żołnierskich słowach, czy jesteś w stanie coś poczuć kiedy indziej, gdzie indziej i z kimś / czymś indziej  . > >Zaciemnia ten, kto rozpatruje każde z tych fenomenów w oderwaniu (odseparowaniu) od dalszych występujących współbieżnie.> Zatem jak się połapałeś, że to są fenomeny poszczególne?  Wbrew pozorom nie jest to takie trudne   > >>Skąd Ci się nagle wzięła w tym temacie "miłość do zwierząt"?> >Z Twojego stwierdzenia "gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza".> W tym stwierdzeniu nie piszę o miłości.Dbałość o kogoś jest dla mnie przejawiem miłosci. Oczywiście nie chodzi tu o drobiazgową dbałość wobec tuszy świnki 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#329 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Lubię, gdy tropisz przejawy irracjonalizmu u mnie 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#330 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> >A przecież mnie nie na rozmowie zależy, niech sobie zostanie "moje na wierzchu".  > Właśnie  Czyli w wyniku dyskusji ustaliliśmy, iż nie powinno się oswajać zwierząt. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|