 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Twoja opinia na temat mojego kierunku nie ma dla mnie znaczenia To przykre i bolesne - tym bardziej , że twoje opinie nie są dla mnie bez znaczenia ... > "Zabrania się zabraniać"<To raczej niebezpieczne twierdzenie - Co z niego wynika ...? Nie możemy zabraniać gwałcić dzieci bo - zabrania się zabraniać ? Durnota ! Musimy zabraniać pewnych zachowań - inaczej pozostaniemy kanibalami , gwałcicielami , mordercami > Gruby błąd. Ludzkość rezygnowała z niewolnictwa kiedy było ekonomicznie nieopłacalne<Już blisko jesteśmy sytuacji w której stwierdzimy , że zjadanie zwierząt nie jest ekonomiczne A można było wcześniej dojść do takiego wniosku Frustrujące jest to , że etyka nie ma tak dużego wpływu jak ekonomiczne korzyści makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#32 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Twoja opinia na temat mojego kierunku nie ma dla mnie znaczenia> To przykre i bolesne - tym bardziej , że twoje opinie nie są dla mnie bez znaczenia ...Przepraszam. To co piszesz czytuję z zainteresowaniem, choć się z Tobą nie zawsze zgadzam, ale opiniować mojego postępowania raczej nie powinieneś, tym bardziej, że niewielu jest ludzi z których opinią na temat mojej diety się liczę > >"Zabrania się zabraniać"<> To raczej niebezpieczne twierdzenie - Co z niego wynika ...?> Nie możemy zabraniać gwałcić dzieci bo - zabrania się zabraniać ?> Musimy zabraniać pewnych zachowań - inaczej pozostaniemy kanibalami , gwałcicielami , mordercamiMakusiu! To słowa Tove Jansson, z bajki dla dzieci > >Gruby błąd. Ludzkość rezygnowała z niewolnictwa kiedy było ekonomicznie nieopłacalne<> Już blisko jesteśmy sytuacji w której stwierdzimy , że zjadanie zwierząt nie jest ekonomiczneŻyczę Ci tego, ale nawet wtedy nie zabraniaj mi pysznej gęsiny |
#33 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witam jeżeli chcesz dosadności to napisze tak : Jestem sfrustrowany i zniesmaczony tym , że inteligentni i wrażliwi ludzie są całkowicie obojętni wobec przerażającego barbarzyństwa jakie ludzkość realizuje wobec wrażliwych istot Jestem zniesmaczony tym bardziej , że alternatywy są na wyciągnięcie ręki Opór mięsożerców jest parareligijny . To dogmat , tabu i świętość . To wolność . Wolność do zabijania bez jakichkolwiek ograniczeń Nie potrafię doszukać się w takim stanowisku ani etyki ani racjonalizmu Jedyne co przychodzi mi do głowy to szowinizm gatunkowy , tradycja , przyzwyczajenie To samo co krytykujemy w religijności . Natomiast wobec siebie samych już tak krytyczni nie jesteśmy A przecież chodzi o tą samą etyke 1 )Powiększanie się obszarów biedy , rosnące socjalne dysproporcje , głód 2 )Zanieczyszanie środowiska - woda , gleba , gazy cieplarniane 3 )Choroby - hormony , antybiotyki w paszy przyczyniają się do schorzeń alergicznych , epidemii , schorzeń imunologicznych i mutacji wirusów 4 )Aspekty etyczne - ból , cierpienie , znęcanie się , tortury , zabijanie Można to lekceważyć i ignorować - ale czy tak może zachowywać się racjonalista ? Zwierzęta chodowlane zjadają pokarm mogący wykarmić 4 000 000 000 ludzi - Mięso zjada 1 000 000 000 ludzi ... Możesz to ignorować Ale nie musisz Przyzwyczajenie do jedzenia mięsa , do zjadania zwierząt nie jest tabu , nie jest dogmatem , nie jest bezalternatywną koniecznością Dlaczego WY mięsożercy zachowujecie się tak jakby odejście od zabijania zwierząt odebrałoby wam wasze człowieczeństwo ??? Zastanów się nad tym Jacku ·! pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#34 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | 2. Makuś, czyżbyś używał starego chwytu propagandy ZSRR? Witaj Nie ... drogi Jacku To Ty stosujesz techniki kapitalistycznej manipulacji i propagandy Ja mówię o wege a ty o ... kotach ... makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#35 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Bardzo dziękuje za tą wypowiedź Jeżeli są to słowa z bajki to powinniżmy traktować je bajkowo - prawda ? Nie mogą być argumentem w rzeczowej dyskusji racjonalistów Pyszna gęsina ... kontrowersyjna rzecz dla wege ... Ale ja ci nie zabraniam - ja tylko zwracam uwage na problem Nigdy w historii ludzkości nie zabijana takich ilości wrażliwych istot To jest absolutny horror ! Możesz to ignorować Ale ja będę się starał o to abyś tego nie ignorował pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#36 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Ja mówię o wege a ty o ... kotach ...Acha, ja mówię o kotach. e-duch 26-07-2015 18:36 Cytat:(..) Wypuść swojego kota na wolność - będzie polował i może uda mu się przeżyć ... Pogrubienie moje. Zresztą samo słowo w tym kontekście bardzo celne. Chrońmy życie zwierząt!! Won z wolnością do zabijania bez jakichkolwiek ograniczeń! Szukajmy etyki i racjonalizmu! Precz z szowinizmem gatunkowym, tradycją, przyzwyczajeniem! "4 )Aspekty etyczne - ból , cierpienie , znęcanie się , tortury , zabijanie"No tak.. a biedny, wygoniony kot może przeżyje, a może nie. Co to kuźwa, koty to jakaś niższa kasta zwierząt?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#37 1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | . > Co to kuźwa, koty to jakaś niższa kasta zwierząt?Jestem pacyfistą, racjonalnym humanistą, przeciwnikiem zabijana ludzi z jakichkolwiek powodów, a teraz uważam, że bez zabijania chorych ideologicznie morderców z Państwa Islamskiego się nie obejdzie, trzeba zabić ich tak dużo aby ta zbrodnicza organizacja przestała istnieć. Jesteśmy ludźmi, a ludzie powinni kierować się w swoich poczynaniach rozumnością. Pozdrawiam. ______________ Mgr inż. ZbyszkazWarszawy zbulwersowało moje nawołanie do kierowania się rozumnością w naszych poczynaniach i kliknął mi kolejnego minusa: Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Posłuszeństwo' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671618#w672343@@@ . |
#38 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Ja mówię o wege a ty o ... kotach ...Bo koty, jako niejadalne w naszej europejskiej kulturze, nie podlegają ochronie? Tylko świnie?  |
#39 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Mordujmy świnie bo inaczej koty wymordują ptaki ?Dokładnie. Jeśli już ktoś ma tego psa albo kota, niech się stara minimalizować straty. A jaka jest Twoja konrpropozycja? Likwidacja kotów czy karmienie ich wolno żyjącymi ptakami? A już wiem, ma zdecydować natura czyli darwinizm. > Zostaw te zwierzęta w spokoju - one podlagają określonym uwarunkowaniom> W ich przypadku redukuje to naturaCo sądzisz o ochronie przyrody? Czy człowiek ma prawo ingerować w naturę w celu zachowania bioróżnorodności? > Czymś całkowicie różnym jest chów przemysłowyA, czyli nie chodzi Ci o śmierć zwierząt tylko o chów przemysłowy. Czy ludzie, którzy nie mogą obejść się bez mięsa mają chodzić do lasu na polowania? Z ciekawości - psy też chcesz wypuścić? Żeby nie powtarzać Tu pisałem, co sądzę o trzymaniu psów i kotów: www.racjonalista.pl/forum.php/s,636296#w636715Tu o hodowli zwierząt: www.racjonalista.pl/forum.php/s,636296#w636473 |
#40 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | >1. >Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! a. Marco, nie łap tych dwóch drucików w ścianie jednocześnie... b. Marco, nie wchodź na jezdnię przy czerwonym świetle... c. ...
Zresztą, rób co chcesz - nie bądź niewolnikiem!
>2. > Komu powinniśmy być posłuszni? Religii , Nauce. a. Wypadałoby być posłusznym regułom gramatyki... b. Nędzne to usiłowanie dodania splendoru 'Religii' (tj. zabobonnym bzdurom) przez nazwy jej stawianie tuż obok słowa 'Nauka' (tj. sprawdzona wiedza). Znasz tę bajkę, jak to przylepiło się gówno do burty okrętu i wrzeszczy wniebogłosy: "Płyniemy!". W ten sposób ani 'religii' nie dowartościujesz, ani 'Nauce' nie zaszkodzisz.
>6. >Posłuszeństwo nauce ( dogmaty, moralność, etyka seksualna). Pytasz naraz o cztery różne rzeczy. Przy czym trzy ostatnie nie mają nic wspólnego z pierwszą.
>7. >Posłuszeństwo a wolność - czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej >wolności. P. 1.a. i 1.b.
>Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. >Dlaczego jesteście niewolnikami? >Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
W świetle Twoich punktów 1 - 8 widać, że pytasz: "Dlaczego jesteście normalni?"
Nie wiem... Przepraszam, że jestem normalny... Bardzo przepraszam...
Drobner, kajakarz (od kajania się...) |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Co to kuźwa, koty to jakaś niższa kasta zwierząt?Witaj Jacku Wręcz przeciwnie koty i psy w europie są bardzo uprzywilejowane, bardziej niż miliony ludzi w trzecim świecie I to jest wielce frustrujące i bolesne Ludzie bogaci - europejczycy są w stanie przeznaczać grube miliardy na utrzymywanie swych pupilków , jednocześnie odwracają głowy gdy chodzi o pomoc innym ludziom - zastanawiające , prawda ? Jeśli coś jest moje ... to będe o to dbał ... Kot i pies jest mój a więc ... A inni ludzie nie są moi a więc ... Jak możesz jako inteligentny i wrażliwy człowiek ubolewać nad losem kotów opływających w każdy możliwy dobrobyt kiedy miliony świń zabijane są codziennie ? Jak to możliwe ? Wytłumacz proszę pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witam Faktem jest , że nędza , bieda , brak edukacji , brak alternatyw powodują rozrost postaw agresywnych , fanatycznych Pewnie trzeba zabijać aby przeżyć - niestety Lecz potężną częścią problemu jest niesprawiedliwość i nierówności - jest bieda i nędza W społeczeństwach bardziej zharmonizowanych i równościowych fanatyzm występuje rzedko i jest raczej wyjątkiem i aberacją W społeczeństwach w których nierówności są fundamentem nie trzeba islamu by rozpalić ogień sprawiedliwiego gniewu , który zawsze się degeneruje i deformuje i wpada w spirale fanatyzmu i ślepej przemocy . Można ignorować fakt , że dla milionów ludzi głównym zajęciem jest zabezpieczenie dla siebie i rodziny dostępu do świeżej wody ... ale wtedy nie będziemy rozumieli ich gniewu , złości i nienawiści pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Koty żyją w raju a świnie w piekle ... makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#44 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | . > Jak możesz jako inteligentny i wrażliwy człowiek ubolewać nad losem kotów opływających w każdy możliwy dobrobyt kiedy miliony świń zabijane są codziennie?A jak ten wrażliwy i inteligentny racjonalista pomagałby tym głodującym z trzeciego świata, podsyłając europejskie świnie, czy każąc im wpieprzać trawę? Moim zdaniem, najskuteczniejszą drogą pomocy jest podnoszenie średniego poziomu oświaty, szczególnie wśród kobiet. Podsuwać społecznym dołom pomysły na ekonomiczne wędki, choćby np. przez hodowlę mało wymagających i bardzo inteligentnych kóz, ale takich rozwiązań istnieją setki. Warto pamiętać, że im społeczeństwa mądrzejsze i bardziej samowystarczalne tym różnym cwaniakom i kacykom gorzej. > Jak to możliwe?> Wytłumacz proszęZupełnie nie możliwe, gdyż na tym nie ma żadnego zarobku. Gdy biedny ma kozę, którą można doić, to jego wydoić znacznie trudniej. Gdy matka potrafi nauczyć swoje dzieci czytać i liczyć, to te dzieci zaczynają, choć trochę, rozumieć społeczne zależności oraz domagać się swoich praw i komu to się opłaci? @@@ . |
#45 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | . Jestem pacyfistą, racjonalnym humanistą, przeciwnikiem zabijana ludzi z jakichkolwiek powodów, a teraz uważam, że bez zabijania chorych ideologicznie morderców z Państwa Islamskiego się nie obejdzie, trzeba zabić ich tak dużo aby ta zbrodnicza organizacja przestała istnieć. Jesteśmy ludźmi, a ludzie powinni kierować się w swoich poczynaniach rozumnością.> Faktem jest, że nędza, bieda, brak edukacji, brak alternatyw powodują rozrost postaw agresywnych, fanatycznychO przyczynach powstania islamizmu pisałem już wcześniej, ale teraz, gdy już Państwo Islamskie istnieje i islamizm obrósł w ogromną siłę, to jakiekolwiek rozmowy z sinymi fanatykami są zupełnie niemożliwe i jako punkt wyjściowy trzeba ich zdecydowanie osłabić i właśnie o tym wyżej napisałem. > W społeczeństwach bardziej zharmonizowanych i równościowych fanatyzm występuje rzedko i jest raczej wyjątkiem i aberacjąCo to znaczy "rzedko"? Co trzeci, czy co dziesiąty? Do jakich społeczeństw zalicza Pan nasz kraj, a nawet tylko społeczeństwo naszego forum, gdzie fanatyków też jest sporo? (Fanatyków zawsze należy rozbrajać i osłabiać, choćby tu przez skuteczną moderację, ale dla rozbrojenia i osłabienia Państwa Islamskiego żadne pokojowe środki już nie wystarczą.)> W społeczeństwach w których nierówności są fundamentem nie trzeba islamu by rozpalić ogień sprawiedliwiego gniewu, który zawsze się degeneruje i deformuje i wpada w spirale fanatyzmu i ślepej przemocy.Pełna i całkowita zgoda, ale każda wiara - im bardziej fundamentalistyczna, tym bardziej - podporządkowanie ślepemu fanatyzmowi nienawiści ułatwia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|