 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2015 19:08 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | ZBAWIAJMY ŚWIAT
-1 na 7 | Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39 Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"? Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności. W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2. Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą. Maria - Magdalena. Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7 Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli, znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej. Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#61 3 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#62 2 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#63 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Jeżeli ja Duch Prawdy mówię, że Bóg przemawia przeze mnie, to nie oznacza, że to wiem, tylko oznacza, że Wierzę, iż tak jest, TYLKO WIERZĘ, nic więcej.I na moje pytanie: " Czy Bóg istnieje?", przemawiający przez Ciebie sam Bóg odpowiada " Nie wiem."? Halo! Kto mówi? A jeśli mówi, to co mówi? Twój Bóg nie ma świadomości swojego istnienia? "Ja Jestem 'Nie Wiem Czy Ja Jestem' ". Ameba bezmózga a mówiąca, czy co? To już Ostatni Drobner do trumny Twojego Boga... |
#64 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#66 1 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682347Zgadzam sie! Pozostał Ci tylko ten ostatni argument: "BO TAK!" "BO TAK!" "BO TAK!"... I może go sobie powtarzać do woli. Tu - nikogo nie oszukasz, 'logiku inaczej', 'racjonalisto odmiennie'. Drobner, bo nie! |
#67 4 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT |
> Nielogiczna, nieracjonalna argumentacja, szkoda mojego wysiłku na nią. Pozdrawiam.  Opinia bez argumentów jest tylko opinią. A opinia wbrew argumentom głupotą. Używasz pojęć "logika", "prawda" , "absurd" wykazując brak zrozumienia tych pojęć i mając braki w edukacji w tej dziedzinie. Dowód: próbujesz połączyć logikę z wiarą, choć ten problem jest definitywnie rozstrzygnięty przez matematyków kilkaset lat temu. Gdybyś miał solidną edukację w tej dziedzinie to musiałbyś o tym wiedzieć. Nie bulwersuj się moją wypowiedzią. Moim celem nie jest przekonanie Ciebie (bo Ty i tak bronisz założonej z góry tezy w pokraczny sposób żąglując obcymi Ci terminami) tylko pokazanie reszcie forumowiczów jak absurdalne są próby łączenia logicznego myślenia z religiami. Dlatego chętnie pociągnąłem Cię "za język" bo dobrze ilustrujesz ten problem. Jest to trend obecny w wielu religiach, który jest wg mnie mechanizmem obronnym. Coś co w marketingu nazywa się "racjonalizacją zakupu" a w psychologii wyparciem. Człowiek wierzący, choć wiara jest przeciwieństwem logicznego myślenia (które nie radzi sobie z wiarą), często stara sobie za wszelką cenę wmówić, że jego wierzenia są efektem logicznego rozumowania. Używając naiwnych matematycznie, trywialnych do obalenia wywodów próbuje wykazać sobie i reszcie, że jego własnie religia jest "prawdą". To słowo jest odmieniane przez wszystkie przypadki w większości religii, choć jego znaczenie nie ma związku z "prawdą" w logicznym dowodzeniu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,653893#w654021Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Przecież człowiek to nie robot i ma prawo sobie w coś wierzyć. Człowiek jest z definicji irracjonalny. A mimo tego wierzący jakby wstydzili się, że wierzą, mimo faktów, czy mimo braku przesłanek. |
#68 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Przecież człowiek to nie robot i ma prawo sobie w coś wierzyć. Człowiek jest z definicji irracjonalny. A mimo tego wierzący jakby wstydzili się, że wierzą, mimo faktów, czy mimo braku przesłanek.Z powodu dysonansu poznawczego, który jest trudny do zniesienia. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Do śmierci.  Trudno, widać tak ma być (wzruszenie ramionami)
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#70 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >Jeżeli ja Duch Prawdy mówię, że Bóg przemawia przeze> > mnie, to nie oznacza, że to wiem, tylko oznacza,> > że Wierzę, iż tak jest, TYLKO WIERZĘ, nic więcej.> To tak też mów od razu:> >"TYLKO WIERZĘ że Bóg przemawia przeze mnie"> >"TYLKO WIERZĘ że Bóg jest jeden".Duch Prawdy ewidentnie gardzi wiedzą, która zapewne była dla niego zbyt trudna do opanowania w młodości i późnieszym życiu, a to z kolei Sławka gdzieś tam pewnie dotykało, moze nawet upokarzało: Cytat:Dla mnie to pojęcia z jednej dziedziny życia - duchowej, a potoczne nazywanie prawdą wiedzy nie uważam za Prawdę Absolutną, bo wiedza zmienną jest...  www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663332Nigdy nie znalazł się żaden uważny i ciepły nauczyciel, autorytet z krwi i kości, który by mu pewne sprawy wyłożył aż ten by sie nimi zachwycił. Dlatego tak na stare lata leci w ezoterykę i górnolotność, jak w ćma do świecy głupio się przy tym uśmiechając. Na świecie jest zatrzęsienie podobnych ludzi, dla mnie ciekawostką jest to, że trafił tutaj do nas. Widać ambicje w dziedzinie opanowania choć ułamka wiedzy i logiki do końca nie zgasły. Ale zraniona duma ciągnie w dół, kręgi ezo korcą, duma popycha i tak to sie kręci. Nic się nie da zrobić, jeśli on sam nic nie zrobi. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#72 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Duch Prawdy ewidentnie gardzi wiedzą, która zapewne była dla niego zbyt trudna do opanowania w młodości i późnieszym życiu, a to z kolei Sławka gdzieś tam pewnie dotykało, moze nawet upokarzało...Taka stara Prawda:  Drobner, głupi, a niereligijny. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#74 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#75 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|