 |
Sens życia i inne pokrewne pytania Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-04-2017 12:45 | Max Golonko (1811 punktów) | Sens życia i inne pokrewne pytania
2 na 2 | Odnośnie życia ludzkiego. Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu. Jesteśmy produktem 3 mld lat ewolucji.
Smaczne rzeczy i seks oraz ciekawość poznawcza (i estetyczna) świata, a także pomaganie podobnym istotom (w tym dzieciom) to naturalne i oczywiste działania.
Brednie o 5 poziomach rozwoju to wymysł przefilozofowanych psychologów z mylnej epoki psychologii. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > A pogarda to nie emocje?Chłodna pogarda nie. To właśnie brak emocji, tam gdzie wobec normalnych ludzi ma się pozytywne emocje. > >>Ktoś inny napisać: Cytat: >>>Wiemy dzięki czemu mogą zaistnieć reakcje chemiczne.
> >>to są emocje> >Tak, bo jest to kłamstwo dotyczące twojej rzekomej wszechwiedzy.> Paulinga, nie mojej i nie wszechwiedzy, tylko wiedzyOd kiedy Pauling wie jak powstawał świat? Od kiedy jest to wiedzą? Pauling to sobie mógł napisać książkę o chemii, ale nie o jej przyczynach, o których nic nie wiadomo. > >Można badać reakcje chemiczne, ale nie wiemy dzięki czemu one zaistniały.> Ty nie wiesz> Pauling wie> Zaorałeś Paulinga> Znów emocjonalny bełkot zamiast argumentów. Tylko się tym pogrążasz. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | No to pokaż konkretne stwierdzenia. Jestem ciekaw stwierdzeń Korczaka, który uważa, że nie powinno się nauczać np, że bitwa pod Grunwaldem była w 1410, albo zasad gramatyki języka polskiego, czy podstaw algebry, bądź wspomnianej chemii. Nie mogę się doczekać  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > No to pokaż konkretne stwierdzenia. Jestem ciekaw stwierdzeń Korczaka, który uważa, że nie powinno się nauczać np, że bitwa pod Grunwaldem była w 1410, albo zasad gramatyki języka polskiego, czy podstaw algebry, bądź wspomnianej chemii.> Nie mogę się doczekać  Już cytowałem. Czekam na odpowiedź na pytanie, które sam zadaleś Ja odpowiedziałem, Teraz Twoja kolej |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >>Tak, bo jest to kłamstwo dotyczące twojej rzekomej wszechwiedzy.> >Paulinga, nie mojej i nie wszechwiedzy, tylko wiedzy> Od kiedy Pauling wie jak powstawał świat? Od kiedy jest to wiedzą? Pauling to sobiemógł napisać książkę o chemii, ale nie o jej przyczynach, o których nic nie wiadomo. Znów wykazujesz, że nie masz wiedzy, nie czytałeś co Pauling na ten temat pisał > >Zaorałeś Paulinga> Znów emocjonalny bełkot zamiast argumentów. Tylko się tym pogrążasz.Znów brak argumentów |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Znów wykazujesz, że nie masz wiedzy, nie czytałeś co Pauling na ten temat pisałNo tak, tylko ty masz wiedzę, ale nie potrafisz jej podać. I dziwne, że jakoś poza Paulingiem nikt o tym nie wie. Wyjaśnisz to jakoś?  Po co naukowcy szukają potwierdzenia np teorii strun, skoro mogliby po prostu sięgnąć po Paulinga i znaleźliby tam wszystkie meta-przyczyny powstawania świata  > >>Zaorałeś Paulinga> >Znów emocjonalny bełkot zamiast argumentów. Tylko się tym pogrążasz.> Znów brak argumentówTak, twoich. Więc moje są dalej w mocy, a ty pogrążasz się emocjonalnymi wyznankami wiary i narcystycznymi mechanizmami. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >Znów wykazujesz, że nie masz wiedzy, nie czytałeś co Pauling na ten temat pisał> No tak, tylko ty masz wiedzę, ale nie potrafisz jej podać.Pauling ją podaje wystarczy poczytać > I dziwne, że jakoś poza Paulingiem nikt o tym nie wie.Na fR p. Fizyk PS. Nadal twierdzę , że jest to pytanie dla naukowców - przyrodników PPS nadal czekam na odpowiedź na pytanie które TY sam zadałeś |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | Nie cytowałeś. I uciekłeś od argumentów, którymi były przykłady niezbędnych dogmatów. Nadal tkwisz w swojej sprzeczności i nie umiesz się przyznać do błędu. |
#98 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >Dziwne skojarzenie. Nie na temat. Przecież napisałem, że jak ktoś nie uczy się od mądrzejszych, to czyni źle i w efekcie cierpi, bo głupie czyny mają złe skutki, a gdyby uczył się od kogoś mądrego, czyniłby lepiej i miałby lepiej...> Czyli wygląda na to, że pytania "jak?", "po co?" i "dlaczego?" miewają, przynajmniej w życiu prostytutek, pewien sens.Mają swoje zastosowanie do nieistotnych wycinkowych spraw. Np zarabianie pieniędzy ma sens w odniesieniu do tego, że za te pieniądze coś się kupuje. Czy to kupowanie ma sens? Tylko w odniesieniu do... itd, ale sens jako całość nigdy się nie domyka, podobnie jak celowość nie jest w szerszym ujęciu celowością, tylko działaniem mechanizmów przyczynowo skutkowych. > Agrotechnika to bardzo stara dziedzina ludzkiej wiedzy i działalności. Jak wiadomo, publikacje na tematy agrotechniczne były bardzo poczytne już w czasach antycznych, ponieważ zawierały wiele praktycznych porad życiowych, nadających się do zastosownaia nie tylko w rolnictwie. Czytuje Pan może Hezjoda?Nadal nie rozumiem co ma to wspólnego z tematem  > >>Po co się od razu podniecać, i to byle czym?> >Po nic. Ale co to ma do rzeczy?> A na to pytanie to trzeba by poszukiwać odpowiedzi u Hipokratesa albo Galena, jeżeli pozostajemy przy autorach starożytnych. Taka humoralna patologia.Myślę, że takiej odpowiedzi można by poszukać jedynie u Ciebie, bo Hipokrates raczej nie wiedziałby o co Ci teraz chodzi  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Nie cytowałeś. I uciekłeś od argumentów, którymi były przykłady niezbędnych dogmatów. Nadal tkwisz w swojej sprzeczności i nie umiesz się przyznać do błędu.1 Cytowałem, tylko nie rozpoznałeś cytatu. Powtórzyć? 2 Dostałeś odpowiedź, czekam na Twoją |
#100 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Nie jesteśmy produktem 3mld lat ewolucji.Powiedział guru Klopton, abstrahując od wiedzy gromadzonej przez ludzi, z którą się nie zapoznał i której nie jest w stanie zrozumieć. > To ewolucja jest produktem/wymysłem człowieka aby uprawdopodobnić bezsens, aby w nim każdy kto tylko silniejszy mógł bez problemu narzucać swoje wymysły słabszemu, bo przecież w bezsensie można wszystko.Emocjonalny bełkot, który nie ma żadnego sensu i świadczy o zaburzeniach Kloptona. A to klops...  > W bezsensie smaczne rzeczy, seks i ciekawość poznawcza mogą być zwykłą stratą czasu, dlaczego by nie?Gdybyś potrafił myśleć logicznie, to byś wiedział, że w bezsensie nie istnieje strata czasu, bo aby stracić czas, musiałaby istnieć alternatywa dobrego wykorzystania go, czyli sensu. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >>Znów wykazujesz, że nie masz wiedzy, nie czytałeś co Pauling na ten temat pisał> >No tak, tylko ty masz wiedzę, ale nie potrafisz jej podać.> Pauling ją podaje wystarczy poczytaćKłamstwo. Z opisu książki wynika, że jest to zwyczajna publikacja o chemii. Zresztą gdyby głosił wyjaśnienia wszystkich filozoficznych pytań, to dawno wszyscy by o tym wiedzieli, a on byłby najwybitniejszą postacią w dziejach ludzkości. > >I dziwne, że jakoś poza Paulingiem nikt o tym nie wie.> Na fR p. Fizyk > PS. Nadal twierdzę , że jest to pytanie dla naukowców - przyrodników Twierdź sobie - nikt nie skompromituje nas bardziej niż my sami, a ty teraz robisz to koncertowo, twierdząc, że filozoficzne pytanie o przyczyny możliwości zaistnienia chemii to pytanie dla przyrodników. > PPS nadal czekam na odpowiedź na pytanie które TY sam zadałeśOdpowiem gdy przestaniesz uciekać od moich przykładów potrzebnych dogmatów. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > 1 Cytowałem, tylko nie rozpoznałeś cytatu. Powtórzyć?Tak. Czekam na cytat gdzie Korczak twierdzi, że nie należy nauczać gramatyki języka polskiego, albo faktów historycznych, czy też twierdzenia Pitagorasa. Czekam z zapartym tchem  > 2 Dostałeś odpowiedź, czekam na TwojąZnów kłamiesz, chyba że twoją ucieczkę mam uznać jako odpowiedź, że przyznajesz się do winy, ale czekam aż zrobisz to pisząc o tym wprost. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >>>Znów wykazujesz, że nie masz wiedzy, nie czytałeś co Pauling na ten temat pisał> >>No tak, tylko ty masz wiedzę, ale nie potrafisz jej podać.> >Pauling ją podaje wystarczy poczytać> Kłamstwo. Z opisu książki wynika, że jest to zwyczajna publikacja o chemii. Zresztą gdyby głosił wyjaśnienia wszystkich filozoficznych pytań,1 Czytałeś??? 2 To nie jest pytanie do filozofów, ale do przyrodników > >PPS nadal czekam na odpowiedź na pytanie które TY sam zadałeś> Odpowiem gdy przestaniesz uciekać od moich przykładów potrzebnych dogmatów.OK! (i tak nawiejesz) 1.1 Nauczanie historii nie polega na nauczaniu dat, ale na uczeniu o ciągu przyczynowo - skutkowym wydarzeń, a to już nie jest nauczaniem dogmatów 1.2 W nauczaniu historii także nie wszystko jest jasne, data chrztu Polski jest dziś hipotetyczna, także historyczne teorie są falsyfikowalne 2 nauczanie matematyki nie polega na wpajaniu, że 2+2=4 ale na uczeniu sposobu obliczania (najpierw na paluszkach) w innym przypadku uczeń musiałby dogmatycznie przyjąć że 2+2= 4 a 1222+1222=24444 Czekam na odpowiedź, u którego autora podręcznika pedagogiki znalazłeś dogmat o dogmatycznym nauczaniu (znów nawiejesz) |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >1 Cytowałem, tylko nie rozpoznałeś cytatu. Powtórzyć?> Tak.Powtórzę: dziecku trzeba dać do ręki narzędzia do poznawania świata > >2 Dostałeś odpowiedź, czekam na Twoją> Znów kłamiesz, chyba że twoją ucieczkę mam uznać jako odpowiedź, że przyznajesz się do winy, ale czekam aż zrobisz to pisząc o tym wprost.Pytałeś, o autorów publikacji przeczących Twojej teorii. Podałem trzech. Czekam na odpowiedź o autorów, którzy potwierdzają twoją tezę o dogmatycznym nauczaniu Wszystkie Twoje warunki spełniłem. Czekam |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >>1 Cytowałem, tylko nie rozpoznałeś cytatu. Powtórzyć?> >Tak.> Powtórzę: dziecku trzeba dać do ręki narzędzia do poznawania świataPo co to powtarzasz? Już to pisałeś i się zgodziłem. Ale to ma się nijak do tematu pewników, których także należy nauczać i które są niezbędne, aby można było w ogóle mówić o narzędziach do poznawania świata. > >>2 Dostałeś odpowiedź, czekam na Twoją> >Znów kłamiesz, chyba że twoją ucieczkę mam uznać jako odpowiedź, że przyznajesz się do winy, ale czekam aż zrobisz to pisząc o tym wprost.> Pytałeś, o autorów publikacji przeczących Twojej teorii. Podałem trzech. Czekam na odpowiedź o autorów, którzy potwierdzają twoją tezę o dogmatycznym nauczaniu> Wszystkie Twoje warunki spełniłem. CzekamNie podałeś konkretów, tylko wymieniłeś nazwiska, szkalując tych ludzi i zarzucając im, że są przeciwni nauczania np zasad gramatyki, arytmetyki, podstaw filozofii, faktów historycznych itd. Teraz się z tego tłumacz, bo inaczej po prostu wymienię twój nick i przypiszę go do bycia autorem np hmm pedofilskiego porno i będzie to taki sam "dowód" jak twoje wymienienie nazwisk. Ja wymieniłem przykłady takich dogmatów. To, że uciekasz od tego, to już twój problem i dowód na to, że jesteś tchórzliwym narcyzem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|