 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2018 23:10 | Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Pytania o materię 0 na 2 | Jest tu takich paru, którzy mnie nieustannie obrażają i poniżają przyjmując za podstawę do tego bzdury okropne, twierdzenia fałszywe, definicje pozbawione wszelkiego sensu, proszę nie dajcie się im zwieść, nie ulegajcie ich arogancji i agresji, bo urządzą Wam życie pełne fałszu cierpienia i zła. Był wątek o abstrakcji zatem czas i miejsce na wątek o materii. Za wiki: Cytat:Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) - ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.
Nie będę krytykowała tej definicji, przejdę od razu do własnej Materią jest każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w przestrzeni, rozmiar w przestrzeni różny od zera i różną od zera masę. Obiekty, który nie mają tych właściwości są niematerialne. Każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w czasie, rozmiar w czasie różny od zera i różną od zera prędkość jest ruchem. Twierdzę, że wszelki ruch jest niematerialny, wszelki ruch jest abstrakcyjny. Współczesne pojęcie materii jest błędne, ponieważ naukowcy próbują ruch uznać za materię. Widać to w licznych definicjach gdzie mowa o przynależności oddziaływań do materii. Z tych prób oczywiście nic dobrego nie wynika, czynności/działania nie są materią, są abstrakcją. - Światło nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Temperatura jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Fala nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
Taki jest mój pogląd, który może pomoże wam pojąć materię i ruch. Materia przyjmuje postać ciał. Ruch przyjmuje postać czynności. Wszystkie ciała tworzą przestrzeń. Wszystkie czynności tworzą czas. O przekształceniu materii i ruchu nie będę już się rozpisywała, bo każdy już dobrze to zna, choćby z prac Einsteina. Teraz czas na pytania: Czym wg Was jest materia? Czy wszystko wg Was jest materią? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Potrafisz zaobserwować czynność tylko nie potrafisz wciąż rozróżnić ruchu i materii. Nie przejmuj się większość tak ma. Współcześni fizycy myślą o ruchu jak o materii i wciąż nie rozumieją, że ruch jest abstrakcyjny, jest niematerialny. Nie znajdziesz po czynnosci ani śladu w przestrzeni bo jest obiektem czasu. Zawsze kiedy stwierdzasz położenie w czasie, rozmiar w czasie albo prędkość wowczas obserwujesz ruch. Spójrz na działanie wskazówek zegara a spojrzysz na ruch. Spójrz na tarczę zegara albo na wskazówki a spojrzysz na materię. Odróżnij wskaźnik od jego dzialania. Zawsze kiedy twoje oczy są skupione na jednym punkcie i pozostają w ciągłym ruchu doznajesz wymiaru czasu. Jeśli stwierdzisz, że coś trwało 2 sekundy to zaobserwowales ruch. Ruch to inaczej wszystkie obiekty wymiaru czasu, to zbiór wszystkich czynności. Czas = Abstrakcja Widzimy abstrakcje, doznajemy abstrakcji, pojmujemy abstrakcje Nie potrafimy za to dobrze rozróżnić fizycznosci - wymiaru przestrzeni i abstrakcji - wymiaru czasu. |
#92 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Porusza się materia.> A jednak!> >Ruch i materia są ze sobą sprzeczne i nierozerwalnie,> Że nierozerwalne ok, ale chyba nie nierozerwalnie sprzeczne... I jak w ogóle można porównać - by doszukać się sprzeczności - obiekty o absolutnie różnej naturze, obiekty nieporównywalne? I jak można orzekać sprzeczność między materią i ruchem, kiedy ruch jest immanentną cechą materii?> >bowiem są dwiema postaciami obiektu, który nieustannie przekształca się między tymi postaciami.> Nieustannie?> Przekształca?> Czyli coś jest na zmianę materią i ruchem. Ale co?> Czy jednak mamy samą materię, a za chwilę sam ruch?> Czy jednak bełkoczesz jak potłuczony, bo mamy ciągle materię w ruchu. I to - ojerumpajtasz - w czasoprzestrzeni?> >Czy Ty potrafisz rozróżnić:> >wodę i jej falę> >koło i jego obrót> >przewód i jego strumień> >piec i jego temperaturę> >samochód i jego drogę> >PC i Windows> >pamięć i zapis> >monitor i jego obraz> >lampę i światło> >wahadło i wahnięcie> >oko i wzrok> >wiertło i wiercenie> >samolot i lot> >to znak, że rozróżniasz ciało i czynność, materię i ruch, przestrzeń i czas, fizyczność i abstrakcję.> >tu jest mowa o> >ciele czynności i czynności ciała.> >To nie jest żadna gra słów. To są odrębne pojęcia pod którymi kryją się odrębne znaczenia.> Dziękibogu za Konopkę!> Lampa i światło to odrębne pojęcia! kto by pomyślał....> Znam wprawdzie parę osób, które miałyby problem z rozróżnieniem PC i Windowsa, bo dla nich, laptop/PC, oprogramowanie, internet zawierają się w całości w magicznym słowie komputer. Podejmuję się jednak w kwadrans te osoby tak wyedukować, by nie miały problemu z rozróżnianiem tych rzeczy, tak jak średnio rozgarnięty przedszkolak nie ma problemu z rozróżnianiem pojęć z wszystkich twoich przykładów.> Problem jest z tobą, który usiłujesz dokonać chorych rozróżnień wedle chorych kryteriów.> >Przy obserwacji materii twój wzrok będzie nieruchomy i rozpiety bo materia nie ma żadnego rozmiaru w czasie a jedynie ma rozmiar w przestrzeni.> Przy obserwacji ruchu twój wzrok będzie ruchomy i zawezony, bo ruch nie ma żadnego rozmiaru w przestrzeni a jedynie ma rozmiar w czasie.> I tu się bardzo objawia twoje pomieszanie pojęć.> Nie da się obserwować ruchu, tylko materię w ruchu. To naprawdę nie to samo.> Mądry (chwilowo) człowiek powiedział:> >Porusza się materia.> Posłuchaj go.> >Czas będziemy mierzyć/odliczać czynnościami.> >Przestrzeń będziemy mierzyć/odliczać ciałami.> Ty, chcę się umówię z twoim żeńskim alter ego na randkę.> 5 listopada o 16:30 przy pomniku Syrenki na warszawskiej starówce.> Jak to będzie po twojemu w czynnościach i ciałach?> >I czy ja rozmawiam z kosmitami, że Wy niczego nie pojmujecie tak jak ja?> To my rozmawiamy z kosmitą. Jakiś Jezus z Pozaczasu czy co...Ale tak się z nim rozmawia stale! Ja go w ogóle nie rozumiem czasami. Postępujący rozpad funkcji logicznych w jego łebku, przy postępującej fosylizacji płatów przednich mózgu, odpowiedzialnych za kojarzenia. Ciężki przypadek. Niemniej takiego na tym forum to jeszcze nie było. Nakłoń go do uzasadnień swoich twierdzeń. Matematyki, nawet w wersji podstawowej nie zna, to niech chociaż w wersji opisowej to zrobi. Klęska! Polskie wydało go plemię! Wstyd i hańba! Zapytaj tego ekonomistę po podobno UWrocławskim, skąd się bierze i ustala wartość pieniądza. Dowiesz się, że wartość wynika z "prawa własności". WARTOŚĆ a nie cena. Bo cena nie jest wymiarem wartości dobra. On myli wszystko. Ma w głowie chaos. Nie wierzysz? Kontynułuj z nim konwersację.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#93 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Porusza się materia.> A jednak!> >Ruch i materia są ze sobą sprzeczne i nierozerwalnie,> Że nierozerwalne ok, ale chyba nie nierozerwalnie sprzeczne... I jak w ogóle można porównać - by doszukać się sprzeczności - obiekty o absolutnie różnej naturze, obiekty nieporównywalne? I jak można orzekać sprzeczność między materią i ruchem, kiedy ruch jest immanentną cechą materii?> >bowiem są dwiema postaciami obiektu, który nieustannie przekształca się między tymi postaciami.> Nieustannie?> Przekształca?> Czyli coś jest na zmianę materią i ruchem. Ale co?> Czy jednak mamy samą materię, a za chwilę sam ruch?> Czy jednak bełkoczesz jak potłuczony, bo mamy ciągle materię w ruchu. I to - ojerumpajtasz - w czasoprzestrzeni?> >Czy Ty potrafisz rozróżnić:> >wodę i jej falę> >koło i jego obrót> >przewód i jego strumień> >piec i jego temperaturę> >samochód i jego drogę> >PC i Windows> >pamięć i zapis> >monitor i jego obraz> >lampę i światło> >wahadło i wahnięcie> >oko i wzrok> >wiertło i wiercenie> >samolot i lot> >to znak, że rozróżniasz ciało i czynność, materię i ruch, przestrzeń i czas, fizyczność i abstrakcję.> >tu jest mowa o> >ciele czynności i czynności ciała.> >To nie jest żadna gra słów. To są odrębne pojęcia pod którymi kryją się odrębne znaczenia.> Dziękibogu za Konopkę!> Lampa i światło to odrębne pojęcia! kto by pomyślał....> Znam wprawdzie parę osób, które miałyby problem z rozróżnieniem PC i Windowsa, bo dla nich, laptop/PC, oprogramowanie, internet zawierają się w całości w magicznym słowie komputer. Podejmuję się jednak w kwadrans te osoby tak wyedukować, by nie miały problemu z rozróżnianiem tych rzeczy, tak jak średnio rozgarnięty przedszkolak nie ma problemu z rozróżnianiem pojęć z wszystkich twoich przykładów.> Problem jest z tobą, który usiłujesz dokonać chorych rozróżnień wedle chorych kryteriów.> >Przy obserwacji materii twój wzrok będzie nieruchomy i rozpiety bo materia nie ma żadnego rozmiaru w czasie a jedynie ma rozmiar w przestrzeni.> Przy obserwacji ruchu twój wzrok będzie ruchomy i zawezony, bo ruch nie ma żadnego rozmiaru w przestrzeni a jedynie ma rozmiar w czasie.> I tu się bardzo objawia twoje pomieszanie pojęć.> Nie da się obserwować ruchu, tylko materię w ruchu. To naprawdę nie to samo.> Mądry (chwilowo) człowiek powiedział:> >Porusza się materia.> Posłuchaj go.> >Czas będziemy mierzyć/odliczać czynnościami.> >Przestrzeń będziemy mierzyć/odliczać ciałami.> Ty, chcę się umówię z twoim żeńskim alter ego na randkę.> 5 listopada o 16:30 przy pomniku Syrenki na warszawskiej starówce.> Jak to będzie po twojemu w czynnościach i ciałach?> >I czy ja rozmawiam z kosmitami, że Wy niczego nie pojmujecie tak jak ja?> To my rozmawiamy z kosmitą. Jakiś Jezus z Pozaczasu czy co...Nie ubliżaj kosmitom. Jak dolecieli do tego zakątku Wszechświata, będącego fabryką idiotów, to tylko znaczy, iż są mądrzejsi od stu nawet Krystkonów razem wziętych.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Powiedz lepiej jak stwierdzasz zainstalowanego na komputerze Windowsa? Wazysz maszynę? Mierzysz miarką? Czy komputer po zainstalowaniu Linuxa waży choć 1g więcej? Bo nie chciałbym, żeby się okazało, że widzisz duchy. Jak stwierdzasz Windowsa? Jak mogliście ustanowić prawo wlasnosci niematerialnej? Pomyliło Wam się i dajecie prawo do rzeczy, których nie ma? Czy umiesz doznać i rozpoznać utwór muzyczny? Skoro go doznajesz i rozpoznajesz to jaką ma masę? To niemożliwe, żebyś doznawal rzeczy niematerialnych? Aaaa Teraz będziesz milczał? |
#95 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Skoro pochwaliles się, że masz mnie w ignorowanych, to po co tu przychodzisz? Żeby dyskutować o materii czy każdy post będzie o mnie? |
#96 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Potrafisz zaobserwować czynność tylko nie potrafisz wciąż rozróżnić ruchu i materii.A ty ciągle bełkoczesz swoje. Sam przyznałeś, że rusza się materia. Ruch materii i jego parametry oceniamy wyłącznie przez obserwację materii. A ja ciągle nie mam instrukcji obserwacji samego ruchu bez obserwacji materii. Zlitujże się. > Spójrz na działanie wskazówek zegara a spojrzysz na ruch.Nie umiem spojrzeć na działanie wskazówek. Umiem patrzeć na wskazówki i przez porównywanie kolejnych ich położeń opisać ich działanie. > Odróżnij wskaźnik od jego dzialania.Odróżniam, ale obserwuję wyłącznie wskaźnik i na podstawie tej obserwacji opisuję działanie. Dajże instrukcję do cholery! Patrzę na wskaźnik, on zmienia położenia, czyli wykonuje ruchy. Jak zrobić, żeby widzieć sam ruch bez widzenia wskaźnika?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Właśnie zacząłem nowy wątek, który Ci to może lepiej objaśni. Wyobraź sobie, że zegar wytwarza jednocześnie dwa pola, 1. pole wiązania inaczej pole ciała i 2. pole dzialania inaczej pole czynności. Ty mozesz zaobserwowac zegar w jednym z tych pół. Możesz spojrzeć albo na materię albo możesz też spojrzeć na ruch. Możesz własne ciało w spojrzeniu związać z masą zegara albo własną czynnością działać z prędkością zegara. Co może Cię zdziwić zależnie od tego jak spojrzysz na zegar, na czym skupisz wzrok i jak będziesz poruszał oczami możesz wpłynąć na jego masę albo na prędkość jego działania. Wiem, że to będzie bardzo trudne do zaakceptowania i pierwsze co, to to, że to niemożliwe ale jednak. Możesz związać się z masą zegara albo możesz działać na tempo jego pracy samym tylko spojrzeniem. Jeśli wciąż mi nie wierzysz, że doznajesz niematerialnego ruchu to włącz radio. Usłyszysz ruch a słuch twój wpłynie na tempo jego odtworzenia. |
#98 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Wyobraź sobie, że zegar wytwarza jednocześnie dwa pola,Przyznaj, że ględzisz o świecie wyobraźni, albo daj instrukcję obserwacji ruchu bez obserwacji materii w rzeczywistości.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | > Przyznaj, że ględzisz o świecie wyobraźni, albo daj instrukcję obserwacji ruchu bez obserwacji materii w rzeczywistości.Żyję w świecie własnych pojęć tak jak i Ty. Jeśli moje pojęcie świata jest błędne wskaż błąd i odpowiedź na pytanie o magnetyzm i ektrycznosc z kolejnego wątku. Napisałem Ci już, że za każdym razem gdy doznasz czas to zaobserwowales ruch. Ty Nie chcesz tego przyjąć do świadomości. Będziesz mi wmawial, że czasu nie doznajesz, bo czasu nie ma, znaczy jest ale jest abstrakcyjny a abstrakcja się nie liczy i takie tam. Chcesz spostrzec ruch? Zwróć uwagę na czas. |
#100 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Wyobraź sobie, że zegar wytwarza jednocześnie dwa pola,> Przyznaj, że ględzisz o świecie wyobraźni, albo daj instrukcję obserwacji ruchu bez obserwacji materii w rzeczywistości.Starałem się Ciebie uprzedzić, że masz do czynienia z kompletnie zakutym łbem. To jest po prostu okaz! Tylko go do klatki i obwozić po wsiach i miastach jako okaz egzotycznego myślenia. Ma te 42 lata życia i jest niereformowalny. A moder śpi.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#101 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >>>Przykład nietrafny. Nie tyle obserwacja czasu (bo tego nikt z ludzi nie potrafi...> >>No ale o obserwowaniu czasu pisałeś Ty sam.> >Pisałem używając jego nomenklatury słownej, podziwiając jednocześnie zdolności ciała Krystkona i możliwości skupienia wszystkich zmysłów.> To dlaczego sformułowanie o obserwacji czasu przypisujesz mnie?> Cza być oszczędnym.Kobietom takie uwagi są co najmniej niestosowne i nigdy takowych nie czyniłem.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Skoro nie potraficie doznać czasu skąd u Was o nim pojęcie? Pojmujecie to czego w żaden sposób nie dostajecie? No to grubo. Ja pojmuje to tylko co doznaje. Sprawy spoza moich doznań są dla mnie niepojęte. Aaaa może pojmujecie zmianę? No to mi tu szybko tę pojętą zmianę zdefiniuj, bo na Wiki definicji brak. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Skoro nie potraficie doznać czasu skąd u Was o nim pojęcie?Możliwe, że o istnieniu i sposobie obserwacji czasu dowiedzieliśmy się od jakiegoś anonimowego odkrywcy tego zjawiska/wymiaru.
Cza być oszczędnym. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> >>>>Przykład nietrafny. Nie tyle obserwacja czasu (bo tego nikt z ludzi nie potrafi...> >>>No ale o obserwowaniu czasu pisałeś Ty sam.> >>Pisałem używając jego nomenklatury słownej, podziwiając jednocześnie zdolności ciała Krystkona i możliwości skupienia wszystkich zmysłów.> >To dlaczego sformułowanie o obserwacji czasu przypisujesz mnie?> Kobietom takie uwagi są co najmniej niestosowne i nigdy takowych nie czyniłem.Bardziej niestosowne jest wyjaśnianie o cechach ściemniania, obyś raczej z tego zrezygnował.
Cza być oszczędnym. |
#105 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Żyję w świecie własnych pojęć tak jak i Ty.Ależ zupełnie nie tak jak ja. Ty odleciałeś kompletnie. Nie chodzi u ciebie tylko o pomieszanie pojęć, ale i wymyślanie fantasmagorii. Czegoś co istnieje tylko w twojej wyobraźni bez żadnego odniesienia do rzeczywistości. A ja proszę o instrukcję obserwacji w rzeczywistości samego ruchu bez obserwacji materii. A to chyba jeden z fundamentów twojego rozróżniania, twojej wizji świata. > Jeśli moje pojęcie świata jest błędne wskaż błąd i odpowiedź na pytanie o magnetyzm i ektrycznosc z kolejnego wątku.Skakanie za trollami po wszystkich zagonach w rytm ich umysłowej sraczki to droga donikąd. Jeśli nie da się osaczyć trolla w jego głupocie to nie można mu pomóc. Elementarz proszę, podręcznik do 1. klasy. Czyli, m.in., proszę o instrukcję obserwacji w rzeczywistości samego ruchu bez obserwacji materii. > Napisałem Ci już, że za każdym razem gdy doznasz czas to zaobserwowales ruch.Napisz mi może jeszcze, że Ziemia krąży wokół Słońca. A ja ciągle proszę o instrukcję obserwacji w rzeczywistości samego ruchu bez obserwacji materii. I o wskazówkach szybkościomierza bez obserwacji materii, i o doznawaniu czasu bez obserwacji materii. > Ty Nie chcesz tego przyjąć do świadomości.A ty bredzisz, choć nie wiesz co. > Będziesz mi wmawial, że czasu nie doznajesz, bo czasu nie ma, znaczy jest ale jest abstrakcyjny a abstrakcja się nie liczy i takie tam.Oj, prorok z ciebie chyba jeszcze bardziej gó.niany, niż fizyk > Chcesz spostrzec ruch?> Zwróć uwagę na czas.Nie ucz ojca dzieci robić, ale daj instrukcję obserwacji w rzeczywistości samego ruchu bez obserwacji materii
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|