 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-11-2019 16:23 | okragly (21676 punktów) | 15 lat
1 na 1 | Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym. 1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę 2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia? 3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO) 4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#226 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > >>Jeszcze godzinę temu pisałeś, że nie masz żadnego mienia> >Zacytuj klamilwy dziadu.> >Zacytuj mnie!> dzisiaj godzina 11.09> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,230376> Cytat:Chcę, żeby inni płacili mi podatki w sytuacji kiedy sami są właścicielami a ja najemnym pracownikiem bez mienia. > Kto jest kłamliwym dziadem?Opisałem sytuację, w której ktoś płaciłby mi podatek, bo takiej deklaracji ode mnie domagales się, zadales żebym potwierdził, że o to mi chodzi. Więc potwierdziłem opisując hipotetyczna sytuację. Jesli będę jedynie najemnym robolem bez żadnego mienia to właściciele oprócz wynagrodzenia za pracę mają zapłacić mi demokratycznie określony podatek od własności. Ale ponieważ też jestem już właścicielem, ja też coś płacę innym najemnikom. |
#227 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: 15 lat | > >Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:> >Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.Oj Ty biedaku! Nikt nie chce się użalić nad Tobą. Ponad czterdziestoletni koniu! Czyż nie możesz inaczej, tylko płakać nad sobą? Jesteś słaby i niezaradny. W dodatku nie rozumiejący, że tą sytuację sam sobie stworzyłeś. Ekonomisto z powiatowego oddziału U. Wrocławskiego. Chciałeś być twórcą jakiegoś rewelacyjnego systemu. Jak się czuje Twoja obiecana "strefa", gdzie miał królować bitcoin? Gdzie bierze się kredyty, których się nie spłaca. Gdzie kapitał musi być jawny, do wglądu każdemu żądającemu. Gdzie podatki ustala się zespołowo w społecznościach nawet lokalnych na zmiennych zasadach zaskakujących podatnika. Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma). Ty tylko chcesz by każdy robił za Ciebie, bo sam do pracy twórczej się nie nadajesz (za mała wiedza), a jak nie wiesz co to praca bo jej nie doświadczyłeś w życiu (windykator to nie praca, to zajęcie dla kanalii), to i do kierowania zespołem ludzkim się nie nadajesz. Najemnikiem więc, zapowiada się, będziesz do końca swego istnienia. I to pogardzanym. Bo do nawet najprostszych prac trzeba mieć też pomyślunek. Więc ta ilość blokad/banów jaka Ciebie dotyka, nic Tobie nie mówi? Że jesteś niegrzeczny wpychając się co rusz pod inną ksywką na to forum, kiedy nikt już Ciebie nie chce począwszy od moderacji, bo nic twórczego nie wnosisz a raczej obniżasz poziom tego forum? Tak panie K-H-K. A poziom Twojej naiwności w Twoim wieku jest naprawdę fascynujący. Założyłeś własny blog i co? Zdechł w momencie narodzenia, gdy zacząłeś się wymądrzać, stawiając dyskutanta w pozycji wojskowo mówiąc pośladki ściśnięte i tylko słuchać. Jesteś zmanierowanym człowiekiem i tylko marzysz....np bycia właścicielem. Bez żadnych konkretnych działań. Nikogo na tym forum nie porwałeś i nikt Ciebie nie ceni. Jesteś beznadziejny. Mówię to z dobrego serca.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | Kolejny raz wylazło twoje kłamstwo. Po prostu.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#229 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Jeśli będę zarabiał tyle ile zarabiam, to w twoim systemie sprzedam dom i będę mieszkał w hotelu, sprzedam samochód i będę jeździł taksówkami. A właściciel hoteli i taksówki niech na moją konsumpcję płacą.Twój wybór. My w Niemczech głównie mieszkamy w hotelach i jeździmy cudzymi środkami komunikacji. Dla mnie to norma. > Nikt nie zainwestuje ani grosza w coś od czego będzie płacił podatki, nikt nie zbuduje domu, nikt nie kupi samochodu, wrócimy na drzewa. To jest sposób na cywilizacyjny zastójTaaaa I jedynym wyjściem jest subwencjonowanie własności Muska podatkiem od chleba. Najemnych roboli bez mienia, bezwolne popychadla Panów właścicieli programuj takim szajsem a nie mnie. Ty miałbyś zrezygnowac z własności, z wolności i władzy jaką Ci zapewnia, bo podatek? Nie rozsmieszaj mnie. Jedyny problem jest taki, że widzisz w tym ograniczenie, a chciałbyś więcej, wiecej, jeszcze więcej, tylko dla Ciebie. Widzisz w tym ograniczenie dla siebie? I dobrze. Jakieś ograniczenie musi być, które pozwoli robolowi zostać w domu, odpoczac i zrobić coś dla siebie zamiast przychodzić do Ciebie do nieustajacej pracy. |
#230 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > >>Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:> >>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.> Oj Ty biedaku! Nikt nie chce się użalić nad Tobą. Ponad czterdziestoletni koniu! Czyż nie możesz inaczej, tylko płakać nad sobą? Jesteś słaby i niezaradny. W dodatku nie rozumiejący, że tą sytuację sam sobie stworzyłeś. Ekonomisto z powiatowego oddziału U. Wrocławskiego. Chciałeś być twórcą jakiegoś rewelacyjnego systemu. Jak się czuje Twoja obiecana "strefa", gdzie miał królować bitcoin? Gdzie bierze się kredyty, których się nie spłaca. Gdzie kapitał musi być jawny, do wglądu każdemu żądającemu. Gdzie podatki ustala się zespołowo w społecznościach nawet lokalnych na zmiennych zasadach zaskakujących podatnika. Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma). Ty tylko chcesz by każdy robił za Ciebie, bo sam do pracy twórczej się nie nadajesz (za mała wiedza), a jak nie wiesz co to praca bo jej nie doświadczyłeś w życiu (windykator to nie praca, to zajęcie dla kanalii), to i do kierowania zespołem ludzkim się nie nadajesz. Najemnikiem więc, zapowiada się, będziesz do końca swego istnienia. I to pogardzanym. Bo do nawet najprostszych prac trzeba mieć też pomyślunek.> Więc ta ilość blokad/banów jaka Ciebie dotyka, nic Tobie nie mówi? Że jesteś niegrzeczny wpychając się co rusz pod inną ksywką na to forum, kiedy nikt już Ciebie nie chce począwszy od moderacji, bo nic twórczego nie wnosisz a raczej obniżasz poziom tego forum? Tak panie K-H-K. A poziom Twojej naiwności w Twoim wieku jest naprawdę fascynujący. Założyłeś własny blog i co? Zdechł w momencie narodzenia, gdy zacząłeś się wymądrzać, stawiając dyskutanta w pozycji wojskowo mówiąc pośladki ściśnięte i tylko słuchać. Jesteś zmanierowanym człowiekiem i tylko marzysz....np bycia właścicielem. Bez żadnych konkretnych działań. Nikogo na tym forum nie porwałeś i nikt Ciebie nie ceni. Jesteś beznadziejny. Mówię to z dobrego serca.> Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.> Czyli nie wybierzesz sie do waszej specjalnej strefy ekonomicznej i nie sprawdzisz jak w niej wygląda praca najemników za najniższa krajową? Tak sądziłem, że udajesz tylko zainteresowanie pytając o to, gdzie taka praca jest. Co rączka rączkę myje? |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Kolejny raz wylazło twoje kłamstwo. Po prostu.Wszytko co jest niezgodne z twoją chciwościa musi być kłamstwem. Ja już nauczyłem się nieco waszej prawdy i waszego fałszu. Nie, żebym Ci zarzucal, że nie wierzysz w swoją prawdę, wierzysz, wierzysz we wszytko w co Ci się opłaca wierzyć. Choc ja sądzę, że w swoim rozumie nie jesteś w stanie pojąć bardziej złożonych korzyści. Spotykasz czasem ludzi o bardzo rozwiniętym intelekcie i zrujnowanym ciele. Wy takie społeczeństwo budujecie, byleby mózg się rozwijał a że cała resztę zrujnujecie, zdegradujecie, doprowadzicie do wielkiego regresu, to już macie w dupie. A ja się pytam i jak taki intelektualista ze zrujnowanym ciałem działa? Żyje czy zdycha? |
#232 2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma).Twoja wielokrotnie już przejawiania fascynacja struktura wojskowa jednoznacznie wskazuje na twoje umiłowanie hierarchii. Kochasz hierarchię bo ta daje Ci poczucie porządku i bezpieczeństwa. Nie potrafisz obserwować natury. Gdyby Natura dała mózgowi całkowitą kontrolę nad ciałem ten zniszczylby cialo,doprowadzilby je do ruiny rzekomo na drodze do własnego rozwoju. To nie byłby żaden rozwój mózgu, bo rujnujac cialo, zrujnowalby sam siebie. Dlatego Natura dała ciału kontrolę nad mózgiem pod postacią bólu, którego mózg nie potrafi pokonać. Zrozum, jeśli Was nie powstrzymać to zniszczycie niskie klasy społeczne, zrujnujecie je rzekomo na drodze do własnego rozwoju ale w swej arogancji nawet nie zauważcie kiedy zniszczycie samych siebie. Znaczy Wy już może rozumujecie - byleby się w dobrobycie doczolgac do śmierci a reszcie kij w oko - ale inni potrzebują prawdziwej perspektywy. |
#233 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 15 lat |
> Jesteś JEDYNYM robotnikiem w Berlinie, który łże, że jest głodnyA ty egotykiem, który chce wyłączności na pisanie komuś życiorysu. > >Masz to wszystko w dupie!> >Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.> Masz niebezpiecznie sprany mózg. Brevik myślał tam samoNiebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie. Breivik.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > >Jesteś JEDYNYM robotnikiem w Berlinie, który łże, że jest głodny> A ty egotykiem, który chce wyłączności na pisanie komuś życiorysu.> >>Masz to wszystko w dupie!> >>Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.> >Masz niebezpiecznie sprany mózg. Brevik myślał tam samo> Niebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie.> Breivik.> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.Gorzej, że Szarleyowi i Wenancjuszowi zadeklarowałem, iż nie interesuje mnie narzucenie im mojej woli przemocą, że nie zniżyłbym się do udziału w tajnym wyborze, aby ustanowić im prawo, które od nich siłą wyegzekwuję, że chcę ich przekonać do czegoś lepszego również dla nich samych i jeżeli będą mieli kiedykolwiek ujawnić swoje mienie to tylko w dobrowolnym akcie z ich strony. Nie chcę narzucić im swoich przekonań nawet w tak nazywanej przez nich "legalnej demokracji", choć nie rozumiem co legalnego może być w tajnym wyborze, zatem skąd wniosek, że chcę ich pozabijać, bo się ze mną nie zgadzają, czy różnią? Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania, a ja nie wiem nawet jak ten anonimowy użytkownik internetu się nazywa. Kiedyś gdzieś tam napisał nazwisko, 100 lat temu, nie zapisałem, zapomniałem, nie wiem o nic zupełnie nic no może poza tym, że ma jakiś związek z koronami. Kto to jest? Jak niby miałbym zastrzelić nie wiadomo kogo? ------ Szarleyu wiesz od kogo wynajmuje mieszkanie? Ale szczerze? I ja się szykuje rzekomo, żeby Cię zabić? Chciwość wyzarla Ci mózg. |
#235 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | > Szarleyu wiesz od kogo wynajmuje mieszkanie? Ale szczerze?Wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ode mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przecież w twojej najaranej wizji świata to szarley jest właścicielem zasobów Wynajmujesz bo chcesz. Polski robotnik z twoimi dochodami zbudowałby rodzinie dom Ale leń, głupiec i przepustnik nie ma niczego.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#236 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: 15 lat |
> Nie potrafisz obserwować natury.> Gdyby Natura dała mózgowi całkowitą kontrolę nad ciałem ten zniszczylby cialo,doprowadzilby je do ruiny rzekomo na drodze do własnego rozwoju. To nie byłby żaden rozwój mózgu, bo rujnujac cialo, zrujnowalby sam siebie.> Dlatego Natura dała ciału kontrolę nad mózgiem pod postacią bólu, którego mózg nie potrafi pokonać.> Zrozum, jeśli Was nie powstrzymać to zniszczycie niskie klasy społeczne, zrujnujecie je rzekomo na drodze do własnego rozwoju ale w swej arogancji nawet nie zauważcie kiedy zniszczycie samych siebie. w raju stado było jednym organizmem, mózg stada był jakby na zewnątrz, podobnie u mrówek, jedna mrówka tepakiem mrowisko genialne  jedna osoba jest głupia jak i hierarchia (mala żarówka) stado jest genialne (ogromna zarówka). Tak bylo w raju Wielkosc stada ludzkiego wazna (za duze stado tworza sie zwalczajace sie kliki) i atmosfera, to musza byc przyjaciele (jak w raju) Gdy organizuje sie przypadkowa zbieranina to hierarchia lepsza (lepsza glupia decyzja niz żadna) indywidualizm nas mocno ogranicza w mądrych decyzjach (mala żarówka)
szukanie raju, moim celem |
#237 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Ale leń, głupiec i przepustnik nie ma niczego.Jak wiekszosc ludzi na świecie. To też leniwi głupcy godni najwyższej pogardy. Tylko wąska klika osob jest pracowita, mądra i moralna dlatego ich dobrobyt zabezpieczają ich dochody kapitałowe, wypracowane w ten sposób, że mają. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 15 lat |
> >Niebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie.> skąd wniosek, że chcę ich pozabijać, bo się ze mną nie zgadzają, czy różnią?I ja jestem ciekawa, porównanie do mordercy do takiego wskazania zobowiązuje. > Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkaniaSzarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek, ale że je ujawniłeś, a i teraz ponawiasz, to już sam sobie jesteś winien. Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy? > ja nie wiem nawet jak ten anonimowy użytkownik internetu się nazywa.Odpowiadasz na post, w którym to jego imię i nazwisko przypomniałam.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?Każdy jest dobry i zły jednoczenie, taka sprzeczna rzeczywistość. Ja i Johannes Jerlas też. Kiedy to zrozumiałem, zrozumiałem również że muszę dopuścić alternatywę dla tego w co sam wierzę i nie wolno mi własnych przekonan narzucić innym siła. Johannes wścieka się w rozmowie ze mną, bo kwestionuje wpojone mu NORMY ale podejrzewam, że w relacji gdy ktoś nie kwestionuje jego własności i jego nadrzednosci pewnie potrafi być też cool. Szarpiemy się o system władzy człowieka nad człowiekiem a taka szarpanina zawsze jest brutalna. Ktos ma władzę do stracenia i ktoś ma władzę do zyzkania. Stary porządek broni się przed nowymi porządkami. Moja szczerosc jest konieczna jeśli mam w ogóle cokolwiek osiągnąć w tej kwestii. Osobiste ataki, choc bolesne, rozwijają moje przekonania, zmuszają mnie do uwzględnienia cudzej perspektywy. Bardzo łatwo oderwać się od rzeczywistosi i podążać ścieżką projekcji, taki otrzeźwiający klaps w twarz czasem się przydaje, żeby człowieka wyprostować. Nie wyjawiam wszystkiego na raz, to byłoby nie do udzwigniecia ale partiami mogę. Wierzę, że jestem dobrym człowiekiem więc nie mam nic do ukrycia  |
#240 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: 15 lat | > >Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania> Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek, ale że je ujawniłeś, a i teraz ponawiasz, to już sam sobie jesteś winien. Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?Tego akurat i ja jestem ciekaw. Człowiek z co drugim poście domagający się pełnej jawności wszystkiego nagle zaczyna skowytać że ktoś śmie robić z tego użytek - zwłaszcza że argumentowano mu, że tak się zwykle jawność kończy. Pospolita głupota to z pewnością nie jest, to musi być coś więcej. Brak klasy szarleya? Dlaczego niby korzystanie z wiedzy, jaka według rozmówcy powinna być jak najbardziej jawna ma świadczyć o braku klasy? Rozpatrywałbym to raczej w kategoriach namacalnego przykładu, skoro słowna argumentacja nie trafia. Chociaż może.. cóż, jak mawiają, nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|