 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-11-2019 16:23 | okragly (21676 punktów) | 15 lat
1 na 1 | Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym. 1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę 2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia? 3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO) 4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#76 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > rzygam na ciebie z pogardąI po co te prowokacje? Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja. Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej. Tak właśnie sądzę. Mam skierowanie na chyba n-te już badania płuc. Wszytkie ataki na oskrzela są niewyjaśnione jak do tej pory. Zamierzam odnaleźć nazwy tych toksyn i zasugerować lekarzowi, żeby mnie zbadał w tym kierunku. To naprawdę nie jest przyjemne byc na płytkim oddechu i pulsie serca 130-140 przez trzy dni, mając wrażenie nadchodzącego ataku serca, w sytuacji kiedy leparz nie potrafi ustalić żadnej przyczyny. Także zastanow się nad tą swoją pogardą. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | ŁŻESZ kanalio > Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja.> Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem,Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i neimieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika ŁŻESZ kanalio KONFABULUJESZ jak pięciolatek > Także zastanow się nad tą swoją pogardą.Na nic więcej taki kłamca jak ty nie zasługuje ŁŻESZ kanalio nawet nie wiesz o której robotnicy w Berlinie zaczynają pracę Rzygam na ciebie łgarco bez honoru
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#78 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat |
A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ? Nawet funkjconiariuszy państwowych na niego nie naślesz, bo reżim nie zabrania jeszcze dowolnego ustalania cen. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15370 lat | > A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?Pójdę do innego sprzedawcy W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobi W sytuacji, kiedy jeden sprzedawca odmówi przyjęcia paciorków, inny zastanowi się czy je przyjąć, bo może to tylko paciorki Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarą Moje pytanie pozostaje w mocy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#80 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > ŁŻESZ kanalio Nie zaczynajmy od początku. Nie bądź naiwny, czytasz internet, gazety i wiesz jak funkcjonuje swiat. Kto znajdzie się w sytuacji przymusowej, w sytuacji bez wyjścia ten daje się innym wykorzystać, inni natychmiast orientują się w tym i korzystają. Czytasz o handlu niewolnikami o śmierci ludzi w kontenerach a tak idealizujesz świat. Sądzisz, że to wszytko fantazje? Rozumiem, że potrzebujesz, żeby świat był dobry i sprawiedliwy ale taki nie jest. Lepiej nie rozmawiajmy o mnie ale na inny temat. I tak zaraz mnie zbanuja. |
#81 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarąNie co religiancka wiara w państwo kapitalistyczne i korony emitowane przez lichwiarski, przymusowo, państwowo egzekwowany dług oczywiście emitowany poprzez prywatne instytucje finansowe, należące do wielkich rodów. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | > > ŁŻESZ kanalio > Nie zaczynajmy od początku.> Nie bądź naiwny, czytasz internet, gazety i wiesz jak funkcjonuje swiat.ŁŻESZ kanalio Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika ŁŻESZ kanalio nawet nie wiesz o której robotnik zaczyna pracę ŁŻESZ kanalio
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#83 1 na 1 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > ŁŻESZ kanalio Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem HamerlikaJuż Ci podawałem www.x-press.de/Nawet gdybyś coś tam zgłosił, czego oczywiście nie zrobisz i tak Cię oleja. Wiesz czemu? Bo mają to w dupie. Bo to wszytko jest tylko na pozór. ------ I jeszcze raz Cię proszę nie zaczynajmy od nowa. Już wiem, że w twoim przekonaniu świat jest dobry i sprawiedliwy. Ty też powinien już zrozumieć, że ja twojego przekonania nie podzielam. Nie potrafimy się ze sobą zgodzić. Zamiast sobie wyrzucac wzajemnie pogardę i nienawiść, lepiej pogadajamy na jakiś temat. Przypuszczalnie się, że sobą nie zgodzimy ale możemy to robić z kulturą. ---- Ty masz swój świat w głowie a ja swój. Nasze światy się nie łączą, nie są kompatybilne, nie rozumiemy się ale możemy się tolerować. |
#84 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat |
> >A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?> Pójdę do innego sprzedawcy> W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobiIdentycznie ja odpowiedziałem gdy zapytales o BTC. W gospodarce opartej o BTC, każdy racjonalny sprzedawca chętnie przyjmie BTC, bo będą mu potrzebne aby rozliczyć się z innymi uczestnikami rynku. > Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarąPaciorki zeby mogly pelnic funkcje dobrego systemu pienieznego musza przede wszystkim spelniac okreslone cechy ktorych czeskie paciorki nijak nie spelniaja. Co sie stanie gdy powszechna wiara w czeskie paciorki prysnie ? Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow. Piekarz powie ze chce BTC, bo nie bedzie robil na darmozjadow kreujacych sobie paciorki w budzecie jak im sie podoba, poza wszelka kontrola. Dlatego wartosc czeskich paciorkow predzej czy pozniej spadnie do zera i taki jest los kazdej waluty panstwowej. Pogodz sie z tym. Gdy ludzie zostaja wydymani to piramida sie zwija. |
#85 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow.O i tu się mylisz, czego historia nie raz dowiodla i z czego Szarley świetnie zdaje sobie sprawę. Nie doceniasz potęgi karabinu. Amerykancy, Ruscy czy Chińczycy bardzo doceniają. Nie zapominaj, że jak ktoś nie chce przyjąć określonej waluty to można go zbombardowac i spalić. |
#86 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat |
> >Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow.> O i tu się mylisz, czego historia nie raz dowiodla i z czego Szarley świetnie zdaje sobie sprawę.> Nie doceniasz potęgi karabinu.> Amerykancy, Ruscy czy Chińczycy bardzo doceniają.> Nie zapominaj, że jak ktoś nie chce przyjąć określonej waluty to można go zbombardowac i spalić.Ale przeciez najpierw trzeba odpowiednio zmodyfikowac pod swoje interesy prawo. jak na razie w polskim (i pewnie tez czeskim) prawie nie ma zakazu podawania dowolnie wysokich cen ? |
#87 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > jak na razie w polskim (i pewnie tez czeskim) prawie nie ma zakazu podawania dowolnie wysokich cen ?Ach tam, dziś nie ma jutro jest, gdyby to tylko było po linii odpowiednigo interesu. Nie pamiętasz ile z VATu wpompowali w banki jak im zaczęło brakować w kryzysie? I nie jakieś tam debaty publiczne tylko banki potrzebują to jest. Jakiś miliardzik dla niepełnosprawnych za rok to wielki problem. 100 miliardów dla prywatnych banków na jutro, żaden problem. |
#88 3 na 3 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > ŁŻESZ kanalio Szarleyu może przestaniesz mnie choć troche atakować kiedy zrozumiesz, że ja nie zamierzam Cię niszczyć. Zgoda, może chcę Tobie i tobie podobnym odebrać władzę ale nie po to, żeby mscic się i niszczyć. Chcę żebyś ostatecznie był zdrowym, najedzonym, ogrzanym, wypoczetym człowiekiem. Może będziesz miał mniej władzy ale przyzwyczaisz się, od tego się nie umiera. Wszytkim nam to dobrze zrobi, bo ludzie tacy jak Ty zyskali zbyt wiele władzy i przez to społeczeństwo robi się chore. Słuchaj, nie będzie żadnej zemsty kiedy już twoja wizja świata upadnie. Będzie nowa wizja świata. Nie będziesz rządził ale możesz wciąż dobrze żyć. |
#89 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: 15 lat | > >>>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód> >>Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.> >>Uwierzyli, że biorą udział w wyścigu, w którym muszą wygrać.> >Może współczesny marketing kreuje wiele potrzeb ale wyścig szczurów trwa od zawsze.> w raju nie było wyścigu szczurów, mało tego, nie było EGO, było MY> W raju jak kobieta rodzila to co 7 lat, kiedy starsze dziecko bylo zdolne do samodzielnego życia w stadzie z rówieśnikami Współcześnie rodzą co rok, zmusza to rodzenstwo do walki o uwage matki, której bardzo potrzebują. Cały system nagród, kar w przedszkolu, szkole, pracy zmusza do biegu, wyścigu szczurów> szukanie raju, moim celemNie wiem co było w raju ani nawet co to jest 'raj' poza oględnymi opisami z wszelakich mitologii. Nie twierdzę, że świat jest doskonały ale obawiam się, że to jest jedyny świat jaki mamy. Dlatego wolę skupić się na umileniu sobie życia na tym świecie niż cierpieniu w nadziei na przyjemności w jakimś bliżej nieokreślonym 'raju'. Walka o pozycję i wyścig o zasoby charakteryzuje wszystkie zwierzęta stadne, zazwyczaj jest to walka znacznie brutalniejsza niż ta jaka zachodzi u ludzi (przynajmniej tych żyjących w Europie). Jeśli przyjąć, że nasi przodkowie wyewoluowali z takich właśnie zwierząt to bardzo możliwe, że to co mamy teraz jest rajem, o którym oni marzyli. Paradoksalnie historia cywilizacji jest walką z tym co katolicy nazywają 'prawem naturalnym'. Przez tysiąclecia przeciwstawiamy się naturze i instynktom, i uciekamy od tego co było 'kiedyś'. Dawne czasy, choć prezentowane jako sielanka, w rzeczywistości są koszmarem, w którym większość nie chciałaby spędzić 10 minut. Nie dziwie się popularności religii w 'dawnych czasach'. Dawniej jedynym sposobem na szczęście było wyparcie bo życie nie tylko było nieakceptowalne, nie było też, dla większości, żadnej realnej szansy na jego poprawę. Co pozostawało naszym przodkom innego niż wiara w bogów i raj? Być może się mylę, ale rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#90 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Być może się mylę, ale rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie.Szarley mnie przekonuje, że jest dobrze i sprawiedliwie ale ja jakoś tego nie czuję. Czuję inaczej, że jest niedobrze, niesprawiedliwie i może być zdecydowanie lepiej. Nasze postrzeganie rzeczywistości to kwestia rozwiniętych w umyśle emocji a tych przecież nie wybieramy, tylko jawią się w naszej świadomości i rządzą nią. Wciąż powtarzam Szarleyowi, że to kwestia rozwiniętego instynktu. Jeden zwierzęta posiadają instynkt w kierunku stada X a inne w kierunku alternatywnego stada Y. Naturalne różnicowanie. Nie można poczuć, że coś jest ładne i smakuje, kiedy jawi się jako brzydkie i odpychające. W tej kwestii nie ma żadnego wyboru. Próbowałeś kiedyś zjeść coś co Ci zupełnie nie smakowało i nie miałeś żadnej ochoty na to? Takie coś można przełknąć tylko wtedy, kiedy nie ma już żadnego innego wyjścia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|