 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > W kwestii formalnej - jak jest trwałość świadectwa własności ?> Dożywotnio, do jakiejś chwili, 500 lat, tysiąc, więcej?Dopóki ktoś zechce je wyceniac i nada jemu wartość. Bo potem to będzie już tylko kolejny bezwartościowy token, który umrze wraz z jego właścicielem. Można wprowadzić do sieci zdarzenie unieważnienia tokenu paszportu, które będzie wymagało podpisu 50% kapitału, np w wypadku śmierci, a wraz z tym, uniewaznienia wszelkich tokenów świadectw własności i jednostek pieniężnych przypisanych do tego paszportu. Jezeli token świadectwa będzie wyrażał coś istotnego, ktoś następny utworzy token, który wyrazi to samo, po unieważnieniu poprzedniego. Na zasadzie wolnej amerykanki. Kto pierwszy ten lepszy. |
#62 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Można wprowadzić do sieci zdarzenie unieważnienia tokenu paszportu, które będzie wymagało podpisu 50% kapitału,To napisz jeszcze ilu ludzi musi zatrudnić ta garstka cwaniaków "50% kapitału" żeby tego wszystkiego pilnować. Ciacia robota, biorę w ciemno. Przykład oponiarza - ucieczka Przykład z krowami - ucieczka pozostałe przykłady - ucieczka chcesz eksperymentu??? Łżesz. gdybyś chciał eksperymentu to byś go podjął Ja podejmuję, a ty? Ucieczka i dalej dupcys że jesteś więźniem Oranienburga choć w realu wczasy w Maroku i dalej pyerdolisz od rzeczy swoje urojenia dziadostwo!!!!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Można wprowadzić do sieci zdarzenie unieważnienia tokenu paszportu, które będzie wymagało podpisu 50% kapitału,> To napisz jeszcze ilu ludzi musi zatrudnić ta garstka cwaniaków "50% kapitału" żeby tego wszystkiego pilnować.> Ciacia robota, biorę w ciemno.To wszytko realizuje zdecentralizowana aplikacja księgi kapitału o otwartym kodzie źródłowym, napisanym na bazie publicznie jawnego algorytmu. To jest elektroniczny związek indywidualnych wyborów użytkowników księgi kapitału. Nie ma w tym żadnej administracji. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > To go q.wa opisz dokładnie i w szczegółach, tak jak zrobił to K. Marks w "Kapitale".> Jak widzisz ludzki kapitalizm. Jeśli masz problemy z doborem słownictwa, to służę pomocą.No dobra. Odpisując Ci będę coś klecił. Ukleciłem wstęp. Skrytykuj, skoryguj, popraw! krystkonizm Ludzki Kapitalizm Zacznę od postawienia Wam pytań. Czy podzielicie się, kiedy Wam brakuje? Czy pomożecie, kiedy nie macie już siły? Czy będziecie sprzyjać pozostając w konflikcie? Czy odnajdziecie motywację, kiedy już wszystko stracone? Czy sprzeciwicie się, będąc zagrożonymi? Czy weźmiecie odpowiedzialność za błędne decyzje innych? Czy zbudujecie kompromis, nie wierząc i nienawidząc? Czy utrzymacie zasady, kiedy nikt nie widzi? Czy uwzględnicie potrzeby tego, kim łatwo manipulować? Czy stracicie, żeby ktoś inny mógł zyskać? Czy podporządkujecie się temu, kto nie ma racji? Czy udzielicie głos temu, który jest zły? Czy będziecie szczęśliwi, gdy inni są ograniczeni? Czy potraficie żyć dobrze, kiedy inni żyją źle? Czy wasza wolność zależy od powszechnej wolności? Czy wasz rozwój zależy od łącznego rozwoju? Czy indywidualny dobrobyt zależy od dobra wspólnego? WYZNACZNIKIEM ZASAD SPOŁECZNYCH JEST DOBRO WSPÓLNE! |
#65 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Znów skarga człowieka słabego bez odbycia służby w wojsku, bezradnego mięczaka.Wenancjuszu, gdyby świat składał się wyłącznie z twardzieli, nie zechciałbyś się na nim urodzić. Gdyby porządek społeczny określał Ci generał, znalazłbyś się w piekle. Wojsku sens nadaje wróg. Bez wroga wojsko traci wszelki sens. Wielki szacunek dla wojska mają tylko Ci, którzy głęboko wierzą w istnienie wroga. |
#66 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz | > jak nawet wielu racjonalistow nie idzie przekonać?Dzieciaku, ale do czego? Słabo w tym raju uczą, czym jest racjonalizm.. |
#67 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz | > > jak nawet wielu racjonalistow nie idzie przekonać?> Dzieciaku, ale do czego? Słabo w tym raju uczą, czym jest racjonalizm. to może u płaskoziemców? w raju nie było racjonalizmu, była magia, emocje, instynkt. Racjonalizm jest przereklamowany
szukanie raju, moim celem |
#68 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz | > >> jak nawet wielu racjonalistow nie idzie przekonać?> >Dzieciaku, ale do czego? Słabo w tym raju uczą, czym jest racjonalizm.> to może u płaskoziemców?To namów krystka żeby się zaczął produkować u płaskoziemców. Może tam ma szanse. > w raju nie było racjonalizmuSą tacy, co kwękają, że raju już nie ma. Przypadek? |
#69 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > > jak nawet wielu racjonalistow nie idzie przekonać?> Dzieciaku, ale do czego? Słabo w tym raju uczą, czym jest racjonalizm..Niech zgadnę. Racjonalizm to twoja wiara. Uniwersalna prawdę poznałeś dzięki uniwersalnej wiedzy a ta pomogła Ci dotrzeć do pojęcia uniwersalnego dobra. Ja jednak sądzę, że twoje pojęcia dobra i prawdy wyznaczają odczuwane przez Ciebie emocje. I sądzę jeszcze, że nasze umysły, mój i twój, zbudowane są ze sprzecznych emocji. Odczuwamy odmienne emocje, przez co nasze pojęcia dobra i prawdy zasadniczo różnią się. Społeczeństwo zbudowane z ludzi podobnych do mnie byłoby istotnie różne od społeczeństwa zbudowanego z ludzi podobnych do Ciebie. Zupełnie inaczej funkcjonowałby. Bylyby dla siebie alternatywą. |
#70 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > To namów krystka żeby się zaczął produkować u płaskoziemców. Może tam ma szanse.Może zaczekajmy aż Ty zaczniesz produkować u mnie. |
#71 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz | > >To namów krystka żeby się zaczął produkować u płaskoziemców. Może tam ma szanse.> Może zaczekajmy aż Ty zaczniesz produkować u mnie.Hahaha! Żebyś ty tak, chłopie, choć rozumiał po polsku.. |
| salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz | > Niech zgadnę.Jak zwykle g...o zgadłeś. Nauczyłbyś się czegoś wreszcie zamiast zmyślać jakieś brednie. |
#73 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >>Można wprowadzić do sieci zdarzenie unieważnienia tokenu paszportu, które będzie wymagało podpisu 50% kapitału,> >To napisz jeszcze ilu ludzi musi zatrudnić ta garstka cwaniaków "50% kapitału" żeby tego wszystkiego pilnować.> >Ciacia robota, biorę w ciemno.> To wszytko realizuje zdecentralizowana aplikacja księgi kapitału o otwartym kodzie źródłowym, napisanym na bazie publicznie jawnego algorytmu.> To jest elektroniczny związek indywidualnych wyborów użytkowników księgi kapitału.> Nie ma w tym żadnej administracji.Przeczysz sobie Decydować mają LUDZIE - właściciele ponad połowy kapitału . Pieniądze nie głosują. Każdy więc, kto ma istotny kapitał, mający znaczenie dla podejmowanych decyzji np o pozwoleniu na uznanie czyjejś własności, musi zapoznać się z danymi osobiście lub biorąc pod uwagę ilość tych transakcji poprzez armię ludzi, którzy będą za niego podejmować decyzje, lub co najmniej dla niego przygotowywać dane do podjęcia decyzji To kolejny słaby punkt twojej idei
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#74 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz |
> w raju nie było racjonalizmu, była magia, emocje, instynkt. Racjonalizm jest przereklamowanyI dlatego ten nieuk z "Walki o ogień" uczył się jak rozpalić ognisko od jakiejś cienkiej za to racjonalnej babki? |
| j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz | > >W kwestii formalnej - jak jest trwałość świadectwa własności ?> >Dożywotnio, do jakiejś chwili, 500 lat, tysiąc, więcej?> Dopóki ktoś zechce je wyceniac i nada jemu wartość.Obawiam się że na zajęciach z "Podstaw Baz danych" spałeś aż miło (na ekonomii chyba coś takiego jest)  Co to znaczy dopuki ? 1. Masz się zapisać do systemu więc to jest powiedzmy dożywotnie (żeby było wiadomo KTO wycenia). 2. Masz wyceniać własności i ta wycena rzutuje na średnią ważoną wartości obiektu wycenianego (tak to rozumiem po tych Twoich wypocinach). > Bo potem to będzie już tylko kolejny bezwartościowy token, który umrze wraz z jego właścicielem.> Można wprowadzić do sieci zdarzenie unieważnienia tokenu paszportu, które będzie wymagało podpisu 50% kapitału, np w wypadku śmierci, a wraz z tym, uniewaznienia wszelkich tokenów świadectw własności i jednostek pieniężnych przypisanych do tego paszportu.To jak tam jest w tej strefie rozwiązane dziedziczenie i wykonanie testamentu? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|