Racjonalista - Strona głównaDo treści
pieniądz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-01-2020 15:04okragly (21676 punktów)pieniądz
Ocena 1 na 1
pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk
Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej

pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości,
Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji

Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj

czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj?
Hamerlik-Konopka wymyśl coś

pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje
i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#271
28-01-2020 19:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

>>>Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia.
>>Bredzisz
>>1 Mnie nie obchodzi ile ty masz , ale złodzieja interesuje co ja mam
>Ponoc wszycy wiedzą co masz.

Tak, wszyscy we wsi wiedzą, który jest mój dom, a mimo to oponiarz wymienia mi opony za te same pieniądze co emerytowi, choć wolno mu naliczać inaczej

Właściciel sklepu za tyle samo sprzedaje chleb, choć wolno mu brać inną cenę

Twój pogląd o tym, że "wiedza" o czyimś mieniu ma jakikolwiek wpływ na decyzje innych ludzi (oprócz złodzieja) NIE MA UZASADNIENIA W RZECZYWISTOŚCI

A teraz mały eksperyment
Obecnie pracujesz w firmie w której nie znasz właściciela i zarabiasz oooops tajemnica !
Proponuję ci pracę: 2000 zł na rękę. Zwiedzisz najpierw dom i garaż właściciela , będziesz miał wgląd w finansowe księgi

Obecnie mieszkasz w mieszkaniu, którego właściciela nie znasz
Proponuję ci zakwaterowanie u właściciela tej firmy

Co wybierzesz hipokryciu?
Konkretne pytanie i ..... konkretna ucieczka

Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci?
Tfuuu! dziadu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#272
28-01-2020 20:05
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
>Ucieczka

Zapytaj jaką decyzję w moim modelu podejmie jego parobek, kiedy twój teść kupi kolejne 100 krów, których z klatki nie wypuści, przymusowo zapłodni, zarznie ich cieleta, i mleko cieląt wydoi, a parobkowi nie podniesie pensji nawet o grosz.

Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.

>Pytanie
>JAK MA WYGLĄDAĆ TEN EKSPERYMENT?
>czy ma to być zamknięta odizolowana wieś czy uczestnicy mają mieszkać w normalnych wsiach i miastach?
>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!

Nie. Po co? Bez sensu. Jest księga kapitału i wszytko jest oczywiste. W moim modelu czlowiek niczego nie zmienia poza stosunkam do inni ludźi. Inny człowiek przastaje być wrogiem, złodziejem, frajerem, roszczeniowym patolem a zaczyna być wspólnikiem, wsparciem, kooperantem, współorganizatorem

>Jaki jest budżet tego eksperymentu?
>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!

Środki produkcji wystarczające do zaspokojenia potrzeb uczestników eksperymentu. Trochę przestrzeni, trochę gruntu, trochę powietrza, trochę wody, trochę paliwa, trochę narzędzi, trochę surowców, sieć, komputery, umiejętności programistyczne.

Tyle, żeby powstała księga, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, gdzie wytwarzać, z czego wytwarzać, wystarczająco na swoje potrzeby.

Proponuję aby pierwotnie to była uboczna dzialanosc gospodarcza studentow ekonomii, w oparciu o udostępnione im pomieszczenia i narzędzia. Może polegać na wzajemnym świadczeniu usług i na drobnej produkcji.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Tak, wszyscy we wsi wiedzą, który jest mój dom

I co zlodziej potrzebuje jawnej księgi kapitału, żeby zauważyć twój dom i twój samochód?

#274
28-01-2020 20:32
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

>Zapytaj jaką decyzję w moim modelu podejmie jego parobek,...
Znów nie odpowiedziałeś UCIECZKA

>Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.
... i straci prace

>twój teść kupi kolejne 100 krów, których z klatki nie wypuści, przymusowo zapłodni, zarznie ich cieleta, i mleko cieląt wydoi, a parobkowi nie podniesie pensji nawet o grosz.
Ile bierzesz za numerek z twoją córką? 20 Ojrów wystarczy za loda?
Przykro mi to TWÓJ poziom dyskusji

>>Pytanie
>>JAK MA WYGLĄDAĆ TEN EKSPERYMENT?
>>czy ma to być zamknięta odizolowana wieś czy uczestnicy mają mieszkać w normalnych wsiach i miastach?
>>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!
>Nie. Po co? Bez sensu. Jest księga kapitału i wszytko jest oczywiste.
Brak odpowiedzi UCIECZKA

>>Jaki jest budżet tego eksperymentu?
>>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!
>Środki produkcji wystarczające do zaspokojenia potrzeb uczestników eksperymentu.
Brak odpowiedzi UCIECZKA

>Trochę przestrzeni, trochę gruntu, trochę powietrza, trochę wody, trochę paliwa, trochę narzędzi, trochę surowców, sieć, komputery, umiejętności programistyczne.
I kto to ma sfinansować?
UCIECZKA

>Tyle, żeby powstała księga, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, gdzie wytwarzać, z czego wytwarzać, wystarczająco na swoje potrzeby.
Jaki jest budżet tego eksperymentu?
UCIECZKA Panie "ekonomisto"

>Proponuję aby pierwotnie to była uboczna dzialanosc gospodarcza studentow ekonomii,
Jaki jest budżet tego eksperymentu?
Czy będzie prowadzony w odosobnionej wsi czy między ludźmi?
Ucieczka

(zgodził się już jakiś student? Przemocą chcesz ich brać do tej Kambodży Khmerów?)

>w oparciu o udostępnione im pomieszczenia i narzędzia. Może polegać na wzajemnym świadczeniu usług i na drobnej produkcji.
W zamkniętej odizolowanej wsi czy między ludźmi?
Ucieczka
Kilka lat temu pytałem cię skąd weźmiesz w tej strefie kwas siarkowy do produkcji toaletowego papieru?
Pytano cię jak będzie wyglądała towarowa wymiana z resztą świata?
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#275
28-01-2020 20:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

>>>Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia.
>>Bredzisz
>>1 Mnie nie obchodzi ile ty masz , ale złodzieja interesuje co ja mam
>Ponoc wszycy wiedzą co masz.

Tak, wszyscy we wsi wiedzą, który jest mój dom, a mimo to oponiarz wymienia mi opony za te same pieniądze co emerytowi, choć wolno mu naliczać inaczej

Właściciel sklepu za tyle samo sprzedaje chleb, choć wolno mu brać inną cenę

Twój pogląd o tym, że "wiedza" o czyimś mieniu ma jakikolwiek wpływ na decyzje innych ludzi (oprócz złodzieja) NIE MA UZASADNIENIA W RZECZYWISTOŚCI

A teraz mały eksperyment
Obecnie pracujesz w firmie w której nie znasz właściciela i zarabiasz oooops tajemnica !
Proponuję ci pracę: 2000 zł na rękę. Zwiedzisz najpierw dom i garaż właściciela , będziesz miał wgląd w finansowe księgi

Obecnie mieszkasz w mieszkaniu, którego właściciela nie znasz
Proponuję ci zakwaterowanie u właściciela tej firmy

Co wybierzesz hipokryciu?
Konkretne pytanie i ..... konkretna ucieczka

Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci?
Tfuuu! dziadu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#276
28-01-2020 20:45
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>W zamkniętej odizolowanej wsi czy między ludźmi?
>Ucieczka

W żadnej izolacji.
Jeżeli system nie będzie mógł utrzymac się i wasz podły kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności okaże się efektywniejszy, toteż żadną izolacją nie powinien być sztucznie podtrzymywany.

Jeżeli wystartuje i mając warunki do rozwoju nie rozwinie się, to też powinien skończyć się.

#277
28-01-2020 20:50
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>W żadnej izolacji.
Uczestnicy mają mieszkać w osobnej wsi czy między innymi ludźmi
Kolejna ucieczka !

Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

>Zapytaj jaką decyzję w moim modelu podejmie jego parobek,...
Znów nie odpowiedziałeś UCIECZKA

>Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.
... i straci prace

>twój teść kupi kolejne 100 krów, których z klatki nie wypuści, przymusowo zapłodni, zarznie ich cieleta, i mleko cieląt wydoi, a parobkowi nie podniesie pensji nawet o grosz.
Ile bierzesz za numerek z twoją córką? 20 Ojrów wystarczy za loda?
Przykro mi to TWÓJ poziom dyskusji

>>Pytanie
>>JAK MA WYGLĄDAĆ TEN EKSPERYMENT?
>>czy ma to być zamknięta odizolowana wieś czy uczestnicy mają mieszkać w normalnych wsiach i miastach?
>>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!
>Nie. Po co? Bez sensu. Jest księga kapitału i wszytko jest oczywiste.
Brak odpowiedzi UCIECZKA

>>Jaki jest budżet tego eksperymentu?
>>U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!
>Środki produkcji wystarczające do zaspokojenia potrzeb uczestników eksperymentu.
Brak odpowiedzi UCIECZKA

>Trochę przestrzeni, trochę gruntu, trochę powietrza, trochę wody, trochę paliwa, trochę narzędzi, trochę surowców, sieć, komputery, umiejętności programistyczne.
I kto to ma sfinansować?
UCIECZKA

>Tyle, żeby powstała księga, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, gdzie wytwarzać, z czego wytwarzać, wystarczająco na swoje potrzeby.
Jaki jest budżet tego eksperymentu?
UCIECZKA Panie "ekonomisto"

>Proponuję aby pierwotnie to była uboczna dzialanosc gospodarcza studentow ekonomii,
Jaki jest budżet tego eksperymentu?
Czy będzie prowadzony w odosobnionej wsi czy między ludźmi?
Ucieczka

(zgodził się już jakiś student? Przemocą chcesz ich brać do tej Kambodży Khmerów?)

>w oparciu o udostępnione im pomieszczenia i narzędzia. Może polegać na wzajemnym świadczeniu usług i na drobnej produkcji.
W zamkniętej odizolowanej wsi czy między ludźmi?
Ucieczka
Kilka lat temu pytałem cię skąd weźmiesz w tej strefie kwas siarkowy do produkcji toaletowego papieru?
Pytano cię jak będzie wyglądała towarowa wymiana z resztą świata?
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Kilka lat temu pytałem cię skąd weźmiesz w tej strefie kwas siarkowy do produkcji toaletowego papieru?

Eksperyment w poczatkowej fazie nie musi zabezpieczac wszytkich potrzeb ludzkich. Wystarczy cząstka aby dokonać analizy rozwoju stosunków społecznych w oparciu o jawną księgę kapitału i opodatkowana własność.

>Pytano cię jak będzie wyglądała towarowa wymiana z resztą świata?
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka

Poczatkowo to niekonieczne a jeśli to z użyciem walut obcych, pozasystemowych, czyli waszych lichwiarskich, gwarantujących cwaniakom dobrobyt, kosztem biedy pozostałych.
Przy czym waluta obca w systemie jest opodatkowana jak każdy inny składnik majątku z wyjątkiem własnej waluty.
W moim modelu kazdybmoże nabyc waluty obce i je posiadać ale te podlegają, ujawnieniu, wycenie i opodatkowaniu.
Tym się różni waluta obca o własnej waluty, że wszelkie oszczędności pieniężne we własnej walucie są wolne od podatku.

#279
28-01-2020 21:13
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>Czy Ty rozumiesz czym jest komunizm?
>>Tak. Postulujesz, że każdemu się należy od przebrzydłych właścicieli. To nawet więcej niż komunizm, bo te postulowały jedynie prawo do pracy za wynagrodzeniem, a nie wynagrodzenie za nic.
>Za nic?
Tak, za nic. W zamian za obiecankę, ze nie będziesz kradł - chcesz dyktować ile ci za to zapłacić. Dobre, naprawdę dobre.

>>Wszystkie także mniej lub bardziej niechętnie patrzyły na akumulację, żaden jednak wprost nie zabraniał oszczędzania.
>Limit masz tylko na oszczędności pieniężne, który rośnie wraz ze wzrostem wartości twojej jawnej i opodatkowanej własności.
Tia.. mógłbyś nie udawać durnia większego niż jesteś, proszę.

>>Komunizm [..] z 'robolami' na dożywotnim garnuszku właścicieli decydujących kto ma prawo pozostać w księdze, a mających gówno do gadania z uwagi na brak jakiegokolwiek majątku?
>Najemi robole bez mienia na łasce Panów właścicieli to komunizm? Bez zadnego wpływu na księgę kapitału co wyraźnie podkreślam?
To zupełnie jak 'robole' w schyłkowym okresie komunizmu (choć oczywiście japy były pełne frazesów). No więc jaką widzisz różnicę, poza detalem, że zamiast państwa z jego urzędnikami masz małą grupkę bezwzględnych cwaniaków?
No i z komunizmów niełatwo się wypisać. A cwaniakom łatwo podpaść.. choćby proponując za duży podatek.

>>>Można stawiać takie zarzuty pozostając intelektualnie uczciwym?
>>Można, mając horyzonta trochę szersze niż tylko odrobina własnych wypocin.
>Dlatego inni nie widzą waszego intelektualnego zakłamania? Waszych gotowych wniosków? Waszych uproszczeń?
Jak na razie w ciągu chyba ze dwóch lat nie widziałem nikogo, kto widziałby jakieś plusy w twoich wypocinach. Pojawił się ktoś taki? A tak btw jak tam idzie granie?

#280
28-01-2020 21:20
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.
>... i straci prace

Twój teść sam 200 krów nie oporządzi a w moim modelu nie ma bezrobocia, bo opodatkowana własność musi rodzić dochód, każdy właściciel potrzebuje rąk do pracy, a tych rąk nie ma, bo wszytkie są już zajęte.

Nie sądz, że to będzie jak w waszym podlym systemie, gdzie człowiek płaszczy się i prosi o pracę, bo właściciele utajnionej i nieopodatkowanej własności mają gdzieś uzysk z przedmiotu własności, wolą go wykluczyć z produkcji i zarobić na spekulacyjnyym wzroście wartości.

Twój teść będzie musiał się pogodzić z decyzją parobka i czego mu nie zapłacił w wynagrodzeniu zapłaci mu w podatku.

#281
28-01-2020 21:30
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi salek
>Tak, za nic. W zamian za obiecankę, ze nie będziesz kradł - chcesz dyktować ile ci za to zapłacić. Dobre, naprawdę dobre.

Myślisz się. Złodziejem i bandytą jest ten, który podejmuje się egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności a nie ten, który takiej własności nie uznaje. Pomyliłeś moralnego człowieka że złodziejem.

>To zupełnie jak 'robole' w schyłkowym okresie komunizmu (choć oczywiście japy były pełne frazesów). No więc jaką widzisz różnicę, poza detalem, że zamiast państwa z jego urzędnikami masz małą grupkę bezwzględnych cwaniaków?

Że co?
polskatime(*)ozostale-99-procent/ar/3720682

Czy 1% to duża grupa?

www.newswe(*)zcze-gorzej-jest-kiedy/3q56tp5

A może 26 osób jest większa?

Co za arogancja, żeby takie zarzuty stawiac wac wobec tego co jeszce nie zdarzyło się.

Zeby takie zgnile i bezpodstawne porównania budować.

Widzę, że w obronie własnych, źle pojętych interesów, nie macie żadnych zahamowań.

#282
28-01-2020 22:03
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Pomyliłeś moralnego człowieka że złodziejem.
Ach, i to ty jesteś ten moralny? Wow.. nigdy bym się nie domyślił, Napoleonie.

A jak tam idzie granie?

>A może 26 osób jest większa?
Wolałbyś pewnie, żeby ta grupka miała nie tylko trochę grosza.

#283
28-01-2020 22:51
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Złodziejem i bandytą jest ten, który podejmuje się egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności

Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?


Bo czuję się jakbym z jakąś korporacją rozmawiał i jej urzędnikiem z działu umów kredytowych zawiłych tak że na moje pytanie dostaje zawsze jedną odpowiedź.


Nazywasz Polaków bandytami i złodziejami?







#284
28-01-2020 23:20
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?
>Ucieczka
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>Ucieczka
>>>>Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia.
>>>Bredzisz
>>>1 Mnie nie obchodzi ile ty masz , ale złodzieja interesuje co ja mam
>>Ponoc wszycy wiedzą co masz.
>Tak, wszyscy we wsi wiedzą, który jest mój dom, a mimo to oponiarz wymienia mi opony za te same pieniądze co emerytowi, choć wolno mu naliczać inaczej
>Właściciel sklepu za tyle samo sprzedaje chleb, choć wolno mu brać inną cenę
>Twój pogląd o tym, że "wiedza" o czyimś mieniu ma jakikolwiek wpływ na decyzje innych ludzi (oprócz złodzieja) NIE MA UZASADNIENIA W RZECZYWISTOŚCI
>A teraz mały eksperyment
>Obecnie pracujesz w firmie w której nie znasz właściciela i zarabiasz oooops tajemnica !
>Proponuję ci pracę: 2000 zł na rękę. Zwiedzisz najpierw dom i garaż właściciela , będziesz miał wgląd w finansowe księgi
>Obecnie mieszkasz w mieszkaniu, którego właściciela nie znasz
>Proponuję ci zakwaterowanie u właściciela tej firmy
>Co wybierzesz hipokryciu?
>Konkretne pytanie i ..... konkretna ucieczka
>Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci?
>Tfuuu! dziadu

No i zjadła picza szlachcica. Mnie się nie chce w ogóle do niego odzywać. Nie warto. Bezsens. On i tak popłacze się po uskarża, powzdycha za brakiem szacunku, nie zdając sobie sprawy, iż na szacunek trzeba sobie zapracować, a nie żądać. Ale czy on wie co to praca przede wszystkim nad sobą, nad językiem polskim, nad poszerzaniem wiedzy choćby ze źródeł popularno-naukowych? Przecież tyle uwag dostał od forumowiczów, z którymi rozmawiał i....nic. Ja, jak tak sobie życzył, olewam go moczem ciepłym. Drażnią mnie rozpieszczone, zawsze podziwiane (tylko nie na tym forum co jest dla niego zaskoczeniem jak zdumieniem, że z niemieckiego forum wywalono go zaraz po pierwszym występie) indywidua. Amen.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#285
28-01-2020 23:23
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>www.newswe(*)zcze-gorzej-jest-kiedy/3q56tp5
>A może 26 osób jest większa?

Ale to ty wynajmujesz mieszkanie od BlackRock mającego biliony dolarów w aktywach.

Podałem ci kursy ich i Vonovii przez ten czas jak wynajmujesz od nich mieszkanie. Dzień w dzień budujesz ich imperia.

W Polsce wynajmiesz mieszkanie od prywatnej osoby. Robi tak dużo ludzi. W czym masz problem?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365