 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#46 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: pieniądz | |
| j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz | > Istnieje wiele możliwych mechanizmów, żeby przywiązać istotność do wyceny.> Stosunek środków do wartości wszystkich wycen, rotacja wycen i inne, które nadadzą wycenom określonego użytkownika określoną istotność filtrując wszystkich spekulantów i manipulantów.1. Wycenę można wycofać jak pisałeś, 2. Jak gościu co wycenił najwyżej umrze to co ? Płacą spadkobiercy czy jak? Oni mogą wycofać? > Średnia ważona ma być realną wartością, taką za którą bez trudu poradzisz składnik majątku zawsze sprzedać.Co to jest "wartość realna" skoro wyceny są czymś w rodzaju deklaracji/giełdy? Jak się zmówi większa ilość gości to też wycenią do średniej jak zechcą bo ich więcej będzie i wejdzie do ważonej. A to nie jest tak że mi ktoś daje ileś tam kasy i ja albo to sprzedaje albo nie tylko od tego zależą podatki, opłaty i to czy utrzymam obiekt czy nie. Co w sytuacji kiedy następują znaczące zmiany niezależne mocno rzutujące na wyceny. Zostaje w skarpetkach bo kapitan zapił na tankowcu, miałem plażę jako tą wycenioną własność wysoko, inwestowałem w kurort w tym debecie, plaża się ropą pokryła i nie ma widoków na utylizacje i nic nie jest teraz warta ? Jakieś ubezpiecznie w ogóle na to jest? > Pokrycie idzie zawsze z najwyższej wyceny, więc debet zawsze powinien być pokryty.> Ale ostatecznie gdyby nie został, to zostajesz z minusem i cokolwiek zarobisz to pokrywa ten minus aż dojdziesz do zera.No z czego pokryje jak już mam minus? |
| j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz | > Co to oznacza w ogóle, że automatyczny debet nie jest długiem w Twoim systemie? Więc czym jest? Co to za wyróżnianie debetu?> Nie ma takiego systemu, w którym nie ma długów.TO działa wg mnie tak (tylko nie pisz że to durne bo to wiem  . Masz normalną forsę, knopiki, kantor wymiany obustronnej i obszar strefy. Zapisujesz sie do strefy jak uzbierasz 50 % podpisów tych co są strefowi (nie wiem co to znaczy dokładnie - wszyscy, województwo, promień w km czy jak). to zakładasz konto na knopiki (akieś rozproszone i z kryptografią ale to szczegół). Żeby mieć knopiki w strefie na koncie w ogóle musisz mieć wartość materialna nieruchomą (tu całkowicie niejasne jak się przypisuje wartość do własności gościa na początku) i ta własność jest ogłaszana do wyceny. Ktoś wycenia (tak jak w moim przykładzie było) nieruchomość. Jak wyceni choć jeden (następny bład bo wtedy nie ma średniej a teraz Knopke ratuje - średnia ważona utworzył bo się system wali po raz kolejny) to możesz odkładać knopiki na koncie in plus w ogóle (wcześniej się nie da bo co wpłacisz to wsiąknie  . Tego do końca nie jestem pewny czy można je (in plus) długo trzymać w takich okolicznościach (posiadania nieruchomości wycenionej) czy jakoś znikają w expres tempie bo nie ma być "nadmiernej koncentracji kapitału" (coś było o 10% wartości na miesiąc odciągu i nacisku podatkowego dla tego co masz in plus). I można wybierać knopiki do wysokości tej wyceny nieruchomości in minus z konta zadłużając się do wysokości wycenionej. Jak przekroczysz wartość to ten co wycenił najwyżej dostaje ten obiekt wyceniony na własność. Oczywiście jest następny krzak bo jak masz np. 3 obiekty w miarę jednakowe na wycenie w sensie wartości, wyszła moja sytuacja kraksy ale łagodniej i 2 pokrywają długi to nie wiadomo które obiekty zabiorą  |
#49 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > .. i wystarczy, jak skończę 80 lat puszczę pole w ugór, debetu na podatek i konsumpcję wystarczyProponuję dodatkowe rozwiązanie emerytalne. Automatycznie wyższy limit oszczędności pieniężnych wraz z wiekiem. To ma sprowokować starszych ludzi do sprzedaży i spieniężenia wszystkiego poza mieszkaniem. Starszy człowiek powinien mieć potrzebne mu mieszkanie i oszczędności pieniężne ale nie potrzebuje już żadnej opodatkiwanej własności więcej. |
#50 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz |
> .. i wystarczy, jak skończę 80 lat puszczę pole w ugór, debetu na podatek i konsumpcję wystarczyNo tak się nie rozpędzaj  Masz 80lat, powiedzmy że realnie zakładasz dociągnięcie do 100. 1 Knop = 1000EU (przesadzam ze sprzedażą w kantorze i to drastycznie, wiem ale załóżmy). 20*12*1000 240000 EU czyli 240 Knop. Ziemia dobrej jakości 1 ha 10000EU (zaniżam, wiem, ale powiedzmy). Masz 100 ha pola czyli 100*10000/1000 1000.0 Knop czyli starczy aż nadto. Oferenci w ilości 10 sztuk zaniżają i wyceniają kolektywnie na powiedzmy 640 Knop. Są w zmowie, mają też licencje i tyle areału (bo tylko tacy się będą w to bawić). 11 wycenia rzetelnie na 1300 Knop i system to odrzuca (poprawki mają być i średnia w systemie a nie średnia w ogóle). Tych 10: a) czeka (analizując wydatki bo można - wszystko jawne) powiedzmy rok aż zużyjesz 12 Knop. b) wycofuje się z wyceny bo tak można. c) podstawieni 20 z rodzin by wycenili ziemię na 10 knop zaraz po tym w nocy na psiej wachcie coby innych nie było  Będzie 20 (albo więcej - liczę żonę i pełnoletnie dziecko po sztuk 1 na rodzinę) wyceniających więc cena się zablokuje na średniej i będzie ciężko to przebić w górę - realną wartość 1300 Knop system zwali od razu a mniej też ciężko będzie. No i 12 Knop to nie aż taki majątek, przeciętne pół chaty na luzie starczy więc masz zabezpieczenie na zapłatę i dany delikwent może to wycenić w rodzinie realnie bo go stać - jest 2 (powiedzmy że mają chaty a nie pola). d) ponieważ zużyłeś 12 Knop przez ten rok a pole obecnie warte jest 10 to wylatujesz do licytacji chaty (bo brakuje już 2 Knop). Klika zgarnia ziemię co najmniej w cenie realnej pola a nawet zaniżonej 1288 Knop do podziału (bo to można dalej wystawić na licytacje) po parcelacji czy jakoś tak (musi coś takiego być). "Nie będziesz nam tu dziadku psuł powietrza i żarł. Do hibernatora go." (cytat z SF jednego, o wielopokoleniowym statku w locie do gwiazd co to projekt podobnego geniusza jak Knopke trochę się obsunął w założeniach). |
#51 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >>>Co chcesz wyrazić?> >>>Że nikt z klasy właścicieli nie policzy się z redukcją fizyczną i intelektualną najemnych roboli oraz ich brakiem inteligencji emocjonalnej?> >>Co to znów za nowosłowie.> >>#1. Co rozumiesz przez "redukcję fizyczną i intelektualną"?> >>#2. Co rozumiesz przez "brak inteligencji emocjonalnej"?> >Stan przy jednej maszynie w ciemnej hali, ale nigdy nie siadaj przy niej tylko stoj I produkuj, na 10 lat a zobaczysz jak rozwiną się twoje ciało i umysł.> W krystkonizmie nie będzie "redukcji fizycznej i intelektualnej"> Praca będzie ta sama 10 lat na stojąco w ciemnej hali ale będziesz wiedział kto jest właścicielem maszyny.> Nie wskazujesz żadnego mechanizmu likwidacji uciążliwej pracy.Dałem mu propozycję, by napisał choćby esej* o jego sprawiedliwym społecznie systemie, wydał go czyli upublicznił swoje przemyślenia i wtedy uwierzę, że chce spełnić swoją misję uzdrawiania społecznych stosunków w "ludzkim kapitalizmie". Niech to idzie w świat, a nie kisi się na tym forum, gdzie spotyka się tylko ostrą krytyką. Nie reaguje, natomiast zamęcza bzdurami to forum. Brak zupełnie poczucia proporcji. Pomylony całkiem. Odpowiesz mu, to spotkasz się z wylewem kilku (doliczyłem się nawet trzech) odpowiedzi, z czego dwie paranoicznie odbiegające wyraźnie od linii tematycznej. (Temat wątku pieniądz. O czym pisze proszę przeczytać. O wszystkim, lecz wątku nie rozwija.) Taka uparcie nieznośna gnida. Pozostaje nie reagować, tak jak to robi moderator.Z jego wszystkich dotychczasowych wypowiedzi przebija tylko jego chore poczucie doznawanych rzekomych krzywd ze strony właścicieli środków produkcji. Ciągle się tylko skarży zapominając, iż sam taką drogę życiową sobie obrał. Wszyscy, tylko nie on, są wokół winni, że niemiecki właściciel nie zemdlał z wrażenia jaki to skarb przyjął do pracy. Cytat:*esej-(ang.) szkic naukowy, krytyczny lub filozoficzny charakteryzujący się dbałością o piękną czasem i dowcipną formę wypowiedzi. Niestety ale interlokutor z powodu swojego "nowatorskiego" słownictwa, musi dostawać przypomnienia o etymologii wyrażeń. Jak wygląda esej pokazuje znany ekonomista angielski Parkinson w swoich trzech esejach o istocie, powstawaniu, i obrastaniu w siłę biurokracji. Cytat jaki przytoczyłem pochodzi z Popularnego Słownika Wyrazów Obcych wyd. "PRINTEX" w Białymstoku. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >To jak mnie zmusisz do zapłaty w Knopikach podatku w strefie jak obejmiesz mój dom?> Podatek schodzi z twojego portfela automatycznie.> Skoro masz do zapłaty podatek, to masz wyceniona własność a zatem i masz debet.> Nawet jeżeli nic nie zarobisz podatek będzie opłacany z debetu aż do wyczerpania debetu.> W chwili, kiedy zabraknie Ci na podatek, własność przejdzie na rzecz tego, który wycenił twoje świadectwo najwyżej a do Ciebie popłynie kasa na spłatę debetu i może coś ponadto.Czyli nie fałszywa troska o stosunki społeczne, ale zwyczajny bolszewizm w nowym wydaniu. W dodatku uprawiany jawnie. A Hamerlik jako ten Lenin oświecony, przewodnikiem ideologicznym.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#53 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz |
> Skupiłem się na stosunkach własnościowych jako fundamencie stosunków społecznych.> Nie wierzę w rozwiązania centralne Rodzą problemy a największych jest nieprzystosowanie do zmian.> Wierzę w rozwiązania równolegle alternatywne,czy może istnieć równolegle system wg Twojego pomysłu i aktualnie istniejący
szukanie raju, moim celem |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Skupiłem się na stosunkach własnościowych jako fundamencie stosunków społecznych.> >Nie wierzę w rozwiązania centralne Rodzą problemy a największych jest nieprzystosowanie do zmian.> > Wierzę w rozwiązania równolegle alternatywne,> czy może istnieć równolegle system wg Twojego pomysłu i aktualnie istniejącyDlatego proponuję ekonomiczny eksperyment. Alternatywny system równoległy na próbę, bez istotnego zaangażowania i pod publiczną kontrolą. Ksiega kapitału a w niej wszytkie świadectwa własności, przepływy własności, przepływy pieniężne, w tym przepływy podatkowe, wybór podatku wystawione na widok publiczny. W żadnym razie zastepowania obecnego systemu systemem teoretycznym na siłę. System teoretyczny potrzebuje nie tylko próby ale w razie sprawdzenia się także rozwoju. Kazda organizacja ma swoje tempo rozwoju. |
#55 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz | > >>Skupiłem się na stosunkach własnościowych jako fundamencie Wierzę w rozwiązania równolegle alternatywne,> >czy może istnieć równolegle system wg Twojego pomysłu i aktualnie istniejący> proponuję eksperyment. Alternatywny system równoległy na próbę, bez istotnego zaangażowania i pod publiczną kontrolą. Ksiega kapitału a w niej wszytkie świadectwa własności, przepływy własności, przepływy pieniężne, podatkowe, wybór podatku wystawione na widok publiczny.czyli biłaby to ewolucja, nie rewolucja, co ogromnym plusem. Ogłosili koniec historii a tu prosze, nasz rodak ma pomysł na coś co niby jest bez alternatywy. Tylko co dalej? jak nawet wielu racjonalistow nie idzie przekonać?
szukanie raju, moim celem |
#56 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >Knopke do dziś kanalizacji w strefie nie rozwiązał> Nie do zaakceptowania jest dla mnie zależność egzystencjalna tysięcy czy milionów ludzi od jednej rury.> Odrzucam wszelki format gospodarki, który do tego prowadzi, czyli choćby współczesny podły kapitalizm.> Za każdym razem muszę powtarzać, że chodzi mi o podły kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności, bo jestem gorącym zwolennikiem kapitalizmu ale ludzkiego, opartego na jawnej i opodaktownej własności, bo się powszechnie przyjęło, że dla kapitalizmu jedną alternatywa jest komunizm.> A ja jestem bardzo gorącym przeciwnikiem własności państwowej, skarbu państwa, tajnego wyboru, pośredniego wyboru czyli tego wszystkiego co komunistyczny rzezim ostatecznie wyraził. Jestem bardzo gorącym przeciwnikiem komunizmu, socjalizmu i podlego kapitalizmu.> Jestem zwolennikiem ludzkiego kapitalizmu.To go q.wa opisz dokładnie i w szczegółach, tak jak zrobił to K. Marks w "Kapitale". Jak widzisz ludzki kapitalizm. Jeśli masz problemy z doborem słownictwa, to służę pomocą.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#57 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >>Co chcesz wyrazić?> >>Że nikt z klasy właścicieli nie policzy się z redukcją fizyczną i intelektualną najemnych roboli oraz ich brakiem inteligencji emocjonalnej?> >Co to znów za nowosłowie.> >#1. Co rozumiesz przez "redukcję fizyczną i intelektualną"?> >#2. Co rozumiesz przez "brak inteligencji emocjonalnej"?> Stan przy jednej maszynie w ciemnej hali, ale nigdy nie siadaj przy niej tylko stoj I produkuj, na 10 lat a zobaczysz jak rozwiną się twoje ciało i umysł.> Zobaczysz co będziesz czuł i na ile będziesz gotów na to, żeby odeprzeć cwaniaka, który przyjdzie Tobą manipulować.Znów skarga człowieka słabego bez odbycia służby w wojsku, bezradnego mięczaka.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Dlatego proponuję ekonomiczny eksperyment.Podejmuję, zacznijmy od wirtualnej symulacji tego eksperymentu T i teraz Publicznie Przykro mi, że po raz kolejny stchórzyłeś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#59 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz |
> >> Wierzę w rozwiązania równolegle alternatywne,> >czy może istnieć równolegle system wg Twojego pomysłu i aktualnie istniejący> Dlatego proponuję ekonomiczny eksperyment.Zacznij od podbudowy teoretycznej i zasad. Na początek - jak się do tej szopy zapisać. Co to znaczy mieć 50% podpisów klucza czy co tam ma być? Te 50% to jest jakieś minimum populacji ustalone jako stała (np. 30 sztuk), jako procent z zapisanych w ogóle w jakiejś chwili (jakiej?), jako procent z obecnych na terenie o promieniu x od Twojego miejsca zakwaterowania czy co? Później wycena wstępna nieruchomości zainteresowanych i sposób transferu Knop-EU oraz stawka. Później wycena nieruchomości i te debety (tylko tu to już nawet śmiesznie nie jest - do poprawki po całokształcie). Piszesz publicznie (tylko że chwilami jesteś strasznie wstrętny dla niektórych userów i to z wiedzą i doświadczeniem życiowym) i dziury większe niż mojej podkoszulce (za dużo razy prana  a myślałem że to niemożliwe. > Ksiega kapitału a w niej wszytkie świadectwa własności,W kwestii formalnej - jak jest trwałość świadectwa własności ? Dożywotnio, do jakiejś chwili, 500 lat, tysiąc, więcej? |
#60 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >Jestem zwolennikiem ludzkiego kapitalizmu.> z przymusową egzekucją z domu, który cwaniak wycenił> z zakazem emerytur> z likwidacją prawa do urlopów, 8-godzinnego dnia pracy i chorobowych ubezpieczeń> z zakazem oszczędzania i kredytu = zakazem wychodzenia z biedy> ależ ludzki ten twój kapitalizm...> Tfuuu dziadostwoSystem kapitalistyczny nie jest ludzki od samego początku założeń. Dureń, żeby się uczył uczciwie, by wiedział. Po prostu na rynku wymiany praca jest towarem jak wszystko. Człowiek jest tyle wart ile potrafi się dostosować i coś/jakąś wartość sobą prezentuje do czasu jak może. Dureń stwierdza zawieszenie emerytur. To przeczy (ten "ludzki kapitalizm") idei kapitalizmu wolno rynkowemu. Baran po ekonomii we Wrocławiu tego nie rozumie. To nie system równości społecznej, gdzie celem nadrzędnym wszelkich operacji rynkowych jest człowiek. To są założenia socjalizmu. I do tego zmierza zmuszając do podatku na rzecz biednych roboli. To jest zakamuflowany bolszewizm. Nota bene ustalany dowolnie od sytuacji/regionu w jawnej demokracji ustalany przez kogo? To jest zaprzeczenie tego wszystkiego z czego on dobrze sobie korzysta. No głupi do cna? Walczy z systemem gdzie mu jest dobrze? Tworzy paranoje niczym nie uzasadnione, zwłaszcza po ponoć skończonej ekonomii we Wrocławiu, uczelni w której wykładał Hugo Steinhaus i czasem Oskar Lange. Nieświadomych co oni zacz, odsyłam do Wiki i wystarczy tylko wpisać nazwiska. Może i nieszczęśnik Hamerlik chce też do Wiki? Nie wiem. Facet dla mnie bez klasy, raczej zero o ile jest zupełne, bo nie słyszałem o częściowym zerze..
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|