Racjonalista - Strona głównaDo treści
pieniądz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-01-2020 15:04okragly (21676 punktów)pieniądz
Ocena 1 na 1
pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk
Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej

pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości,
Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji

Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj

czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj?
Hamerlik-Konopka wymyśl coś

pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje
i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#121
24-01-2020 18:30
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Nie ma żadnej korzyści z powszechnej "wiedzy" o majątku innych ludzi.
>Dowód: Ucieczki Hamerlika od pytań o wskazanie korzyści.

No bo to jest wiedza wiejskiej siadary, która musi wiedzieć co sąsiad gotuje dziś na obiad, skąd wziął mięso skoro ma jak wiadomo wszystkim fermę kur, kiedy dostał emeryturę i ile, gdzie te pieniądze zainwestuje i dlaczego tak a nie inaczej wg jej pomysłów, mimo, iż to jego pieniądze a nie jej, nie rozumie dlaczego nie ma prawa oceniać jego pomysłów na używanie jego pieniędzy na jego pomysły, czyli jego własności. To cały szereg niespójnych i niezrozumiałych propozycji nieskutecznych bo dziurawych prowadzących prosto do bolszewizmu. Oczywiście całą kontrolę przejmuje Hamerlik, lub ogromny aparat kontroli ustanowiony w jawnych demokratycznych wyborach z kogo(?), Hamerlika. Ingerencja ideologii w każdy skrawek prywatnego życia. Czyli bolszewizm. Ślepota dotykająca Hamerlika na konsekwencje jest powalająca. System w którym królować będą chore idee. Społeczeństwo będzie jednak szczęśliwsze wiedząc, że za ich pieniądze właściciel pojechał na wakacje na Szeszele, nie bacząc, że robol pojechał sobie do Maroka na urlop. Bo to się nie liczy. Liczą się tylko pieniądze/kapitał i to jak nimi dysponuje właściciel. To jest ważne. Ludzie będą szczęśliwsi mimo że nie mają wpływu żadnego by dysponować tymi pieniędzmi. To jest bolszewizm. Właściciela pieniądze są pod kontrolą wszystkich, komu się podoba zapisanych w rozsypanej/rozproszonej publicznej księdze własności.
Ja dziękuję i postoję. Wolę być kibicem. Na pierwszy rzut oka widać, że to jest chore
i nie trzyma się ni kupy ni d.py..

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#122
24-01-2020 18:48
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>Możemy podyskutować.
>>Już próbowałem. Nie potrafisz.
>Może razem nie potrafimy?
Nie. Ty nie potrafisz. Jedyne co potrafisz - to ewangelizować.

>Spróbuję Ci coś przekazać, może kiedyś do Ciebie dotrze.
Na początek spróbuj sprawić, by do ciebie coś dotarło. Na razie nijak nie dociera.

> Prawda jest taka, że nienawidzę waszego świata.
Ale kindergeldzik z VAT i wczasy w Maroku są ok? To więc także jest twój świat.

>Moje przekonania mają swój grunt, swój fundament, swoje źródło w ekstremalnie negatywnych emocjach z przeszłości, które chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
A mówili ci ludzie - zajrzyj do specjalistów.. ale nie dociera.

#123
24-01-2020 19:33
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi salek
>>>>Możemy podyskutować.
>>>Już próbowałem. Nie potrafisz.
>>Może razem nie potrafimy?
>Nie. Ty nie potrafisz. Jedyne co potrafisz - to ewangelizować.

To nie żadna ewangelia tylko dążenie do wydarzenia się eksperymentu.
Ze 100x już wyrażałem, że nie interesuje mnie stanowienie Tobie prawa. Nie chcę Ci pod groźbą kary definiować dobra i zła. Chcę eksperymentu, który jak twierdzicie dowiedzie, że nie istnieje lepszy niż obecny system społecznych stosunków albo przynajmniej, że ja go nie Odkryłem.

>>Spróbuję Ci coś przekazać, może kiedyś do Ciebie dotrze.
>Na początek spróbuj sprawić, by do ciebie coś dotarło. Na razie nijak nie dociera.
>> Prawda jest taka, że nienawidzę waszego świata.
>Ale kindergeldzik z VAT i wczasy w Maroku są ok? To więc także jest twój świat.

Dopóki nie wydarzy się żadna zmiana muszę funkcjonować w waszym świecie. Nie ma co się Marokiem tak podniecać, przez tydzień z córką wydaliśmy w sumie 500 EUR wszystkiego, włącznie z przelotem i lokalnym transportem. Lokalne jedzenie i spanie w takich miejscach, w których sypiają Marokańczycy.

>>Moje przekonania mają swój grunt, swój fundament, swoje źródło w ekstremalnie negatywnych emocjach z przeszłości, które chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
>A mówili ci ludzie - zajrzyj do specjalistów.. ale nie dociera.

A może te emocje są potrzebę do dzialania? Może wcale nie chce się godzić ze światem. Może jednak mogę coś zmienić choć w waszym przekonaniu nie mogę zmienic niczego?

Nie potrzebuje ani uspokojenia ani odwrócenia własnych emocji. W moim umyśle nie ma nic do naprawy. Jeśli Odczuwam negatywne emocje to nie dlatego, że mam problemy emocjonalne ale dlatego, że żyję w toksycznym środowisku społecznym.

Mam inny pomysł.
Ja osobowościowo pozostanę taki sam a Wy wszyscy zmieńcie się i dostosujcie do mnie.

#124
24-01-2020 19:40
 Ocena 1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi Wenancjusz
>>Nie ma żadnej korzyści z powszechnej "wiedzy" o majątku innych ludzi.
>>Dowód: Ucieczki Hamerlika od pytań o wskazanie korzyści.
>No bo to jest wiedza wiejskiej siadary, która musi wiedzieć co sąsiad gotuje dziś na obiad, skąd wziął mięso skoro ma jak wiadomo wszystkim fermę kur, kiedy dostał emeryturę i ile, gdzie te pieniądze zainwestuje i dlaczego tak a nie inaczej wg jej pomysłów, mimo, iż to jego pieniądze a nie jej, nie rozumie dlaczego nie ma prawa oceniać jego pomysłów na używanie jego pieniędzy na jego pomysły, czyli jego własności.

No i w czym problem z tą wiedzą, skoro twoje pozostaje twoje i robisz z tym co chcesz?

Skoro księga jest pod kontrolą większości kapitału i poza kontrolą większości demokratycznej?

W tym, że inni zaczynają dostrzegać twoje prawdziwe intencje a w tajemnicy udaje Ci się je ukryć i skutecznie udawac kogoś kim nie jesteś?

Co nie poradzisz powiedzieć najemnemu robolowi mając ujawnione 100.000 na koncie, że nie zapłacisz mu za robotę 100 ale 50, bo tak chcesz?

W czym problem?
W tym, że robol zorientuje się, że nie jesteś taki super na jakiego pozujesz?
Że płacąc mu 50 zamiast 100 masz go tak naprawdę w dupie, choć z pozoru go wielce szanujesz?

Boicie się zdemaskowania?
Boicie się tego, że wszytko stanie się jasne, widoczne jak na widelcu, zrozumiałe?

Że robol się połapie z jakiego waszego stosunku do niskiego bierze się wasz dobrobyt?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi salek
>>>>Możemy podyskutować.
>>>Już próbowałem. Nie potrafisz.
>>Może razem nie potrafimy?
>Nie. Ty nie potrafisz. Jedyne co potrafisz - to ewangelizować.

Ponadto przypomniało mi się, że ewangelizacja wielu zewangelizowanym bardzo opłaciła się, Jezusa co prawda ukrzyżowali, sam nie skorzystal ale chrześcijanie bardzo rozwineli się.

Prosta idea, o tlumieniu nienawiści do wroga, gościnności i potrzebie dzielenia się a jak silne działanie?

Może idea o uznaniu potrzeb najemnego robola przez właścicieli w dążeniu do jego rozwoju i kosztem złotych wież, też będzie trafiona. Nie sądzisz?
Przynajmniej należy spróbować!

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
Ile razy można zadawać to samo pytanie?
Ucieczka ucieczka ucieczka.
Ucieczka jest dowodem że nie masz racji

>>To pytanie zadaję setny raz!
>>Sklepowa w wiejskim sklepie wie kto jest właścicielem sklepu, wie ile sklep ma obrotu i ile zysku
>>I CO Z TEGO !
>Kiedy się tego dowie, będzie miała szansę to zrozumieć.

Ona już to wie!
Powtarzam pytanie
CO Z TEGO ZE TO WIE?

>Zacznie podejmować inne decyzje.
JAKIE?

>Przestanie biec jak oszalala za miskę ryżu, żeby Pan właściciel mógł zbudować wieżę o 2 piętra wyższą.
I co zrobi?
Zwolni się?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Co nie poradzisz powiedzieć najemnemu robolowi mając ujawnione 100.000 na koncie, że nie zapłacisz mu za robotę 100 ale 50, bo tak chcesz?

Przykład oponiarza - UCIECZKA
Oponiarz wie jakim autem przyjeżdża klient. Rozróżnia majątkowy status właściciela starej 105-tki i nowego Volvo
i co?

Właściciel wiejskiego sklepu wie kto ma jaki dom , i co?
cena chleba jest ta sama

Jesteś debilem.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#128
24-01-2020 21:22
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
> Ona już to wie!

Kto wie?
Kasjerka w Biedronce?
Magazynier w Amazonie?
Kierowca w Ikei?

Przestań!
Zrobiliście wszytko, żeby się nie dowiedzieli i stali się tylko trybami maszyny, której zupełnie nie pojmują.

A ja już Ci tlumaczylem, zredukowany do poziomu zwierzęcia pociągowego człowiek, jest zwierzęciem zwierzęciem pociągowym i tyle będziesz miał z niego pożytku ile masz pożytku z konia.

Lepiej dla Ciebie, dla innych będzie, kiedy człowiek rozwinie się, nawet jeśli to oznacza, że będzie potrafił Ci się sprzeciwić i nie zrobi tego co zechcesz, bo w swoim działaniu będzie kreatywny i jeśli zbudujesz z nim odpowiedni kompromis to skorzystasz 100-krotnie więcej niż z "pociągowego konia", który choć spolegliwy, będzie potrafił wykonać tylko parę prostych poleceń.

#129
24-01-2020 21:29
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Może idea o uznaniu potrzeb najemnego robola przez właścicieli w dążeniu do jego rozwoju i kosztem złotych wież, też będzie trafiona.

- likwidacja emerytur
- likwidacja prawa do urlopów
- likwidacja 8-godzinnego dnia pracy
- likwidacja zdrowotnych ubezpieczeń
- likwidacja wymagań bezpieczeństwa pracy

To uszczęśliwi tego tego "robola"

W zamian "wiedza" jaka jest powierzchnia sadu szarleya
To uszczęśliwi tego tego "robola"

Proponuję ci eksperyment:
Będziesz dokładnie znał każdy przepływ na moim koncie i będziesz u mnie pracował za 10 Euro za dzień bez pracowniczych praw, których jesteś wrogiem
Dokładne spełnienie twoich postulatów
Przyjmujesz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
Ile razy można zadawać to samo pytanie?
Ucieczka ucieczka ucieczka.
Ucieczka jest dowodem że nie masz racji

>>>Ona już to wie!
>Kto wie?
>Kasjerka w Biedronce?
Sklepowa w wiejskim sklepie
Wie i co z tego?

UCIECZKA kretyna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>Co nie poradzisz powiedzieć najemnemu robolowi mając ujawnione 100.000 na koncie, że nie zapłacisz mu za robotę 100 ale 50, bo tak chcesz?
>Przykład oponiarza - UCIECZKA
>Oponiarz wie jakim autem przyjeżdża klient. Rozróżnia majątkowy status właściciela starej 105-tki i nowego Volvo
>i co?

Oponiarz widzi twój drogi samochód ale w waszym nieprzypadkowo pokręconym świecie kompletnie nie dostrzega związku pomiędzy jego niską ceną usługi a twoim wielkim bogactwem.

Jawność mienia ma mu pozwolić w końcu ten związek zauważyć.

On a tej chwili sądzi, że jak Ci się sprzeda za 5 dych, to nie będzie miało wpływu na jego braki i twoją obfitość.

Jesli od jawności mienia "zgnije mu wątroba" to powie wreszcie NIE - ja chcę więcej.

No przecież z tego powodu aktualnie taicie mienie, żeby nieświadomym człowiekiem łatwo manipulować.

#132
24-01-2020 21:38
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Oponiarz wie jakim autem przyjeżdża klient. Rozróżnia majątkowy status właściciela starej 105-tki i nowego Volvo
>>i co?
>Oponiarz widzi twój drogi samochód ale w waszym nieprzypadkowo pokręconym świecie kompletnie nie dostrzega związku pomiędzy jego niską ceną usługi a twoim wielkim bogactwem.
Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>Jawność mienia ma mu pozwolić w końcu ten związek zauważyć.
Dla niego mienie jest jawne Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>On a tej chwili sądzi, że jak Ci się sprzeda za 5 dych, to nie będzie miało wpływu na jego braki i twoją obfitość.
Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>Jesli od jawności mienia "zgnije mu wątroba" to powie wreszcie NIE - ja chcę więcej.
Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>No przecież z tego powodu aktualnie taicie mienie, żeby nieświadomym człowiekiem łatwo manipulować.
Mienie jest jawne. Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#133
24-01-2020 21:41
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
>Ile razy można zadawać to samo pytanie?
>Ucieczka ucieczka ucieczka.
>Ucieczka jest dowodem że nie masz racji
>>>>Ona już to wie!
>>Kto wie?
>>Kasjerka w Biedronce?
>Sklepowa w wiejskim sklepie
> Wie i co z tego?UCIECZKA

Sklepowa w sklepie wiejskim, o którym wie wszytko i z właścicielem jest zaznajomiona, mówi do właściciela dziś nie sprzątam, bo się źle czuje i nie sprząta. Jutro posprząta.

W Biedronce za podobną akcję leci na pysk.

Gdyby pracownicy Biedronek znali wyniki finansowe całej organizacji to zbudowaliby na bazie tej wiedzy związek i zrzeszeni powiedzieliby NIE dla inwestycji TAK dla konsumpcji. W tym roku zysk nie idzie na budowę 100 nowych Biedronek ale idzie na nasze 13 wypłaty albo w dupie z pracą, stoimi i nic nie robimy.

Efekt byłby taki, że pracownikom żyliby się lepiej tylko właściciel nie zdobylby miiarda Euro majątku w rok.

Ktoś powie, że to źle ze wzgledu ba brak inwestycji ale ja wiem, że nadmiar na inwestycje prowadzi nie do budowy nowych sklepów lecz do budowy nowych złotych wież w metropoliach dla japiszonow, żeby patrząc z 50 piętra mogli poczuć się Panami świata.

#134
24-01-2020 21:49
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

Nie różnicuje też dlatego, że jest zastraszony. Nawciskaliscie mu do głowy szajsu, że jest związany ofertą, że musi kielintow traktować jednakowo, nieważne czy Solorz-Żak czy Janusz Kowalski bezdomny, że jesli spróbuje manipulować ceną to go straszliwie ukarzecie, bo manipulacje cenami są już zarezerwowane dla banksterki.

No i ten się boi, że powie Szarleyowi 2x więcej za wygląd samochodu a Szarley gotów mu zrobić zaraz jakiś najazd z policją.

Mówiłem Ci, że w Maroku gdzie więcej naturalnej dziczy za samą biel skóry cena x2 albo x5.
Ty oczywiście zignorowałeś i UCIECZKA.

Sprawdź, poleć, do Marakeszu polecisz z Berlina za 50 EUR, tam i z powrotem.
Wpadnij na kawę to się w końcu poznamy osobiście.

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
Ile razy można zadawać to samo pytanie?
Ucieczka ucieczka ucieczka.
Ucieczka jest dowodem że nie masz racji

>>>>>Ona już to wie!
>>>Kto wie?
>>>Kasjerka w Biedronce?
>>Sklepowa w wiejskim sklepie
>> Wie i co z tego?UCIECZKA
>Sklepowa w sklepie wiejskim, o którym wie wszytko i z właścicielem jest zaznajomiona, mówi do właściciela dziś nie sprzątam, bo się źle czuje i nie sprząta. Jutro posprząta.
>W Biedronce za podobną akcję leci na pysk.

W wiejskim sklepie też straci pracę
UCIECZKA jest dowodem że nie masz racji
jesteś najaranym zawiścią kretynem uciekającym od argumentów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365