 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#286 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Wolałbyś pewnie, żeby ta grupka miała nie tylko trochę grosza.TYLKO???? Zapomniałeś już, że pieniądz nie tylko rządzi światem ale jest też podstawą ludzkiej egzystencji? Sądzisz, że dla człowieka z miliardowym majątkiem samolot bojowy jest niedostępny? On do załatwiania swoich interesów używa bojowych samolotów państwowych. |
#287 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >www.newswe(*)zcze-gorzej-jest-kiedy/3q56tp5> >A może 26 osób jest większa?> Ale to ty wynajmujesz mieszkanie od BlackRock mającego biliony dolarów w aktywach.> Podałem ci kursy ich i Vonovii przez ten czas jak wynajmujesz od nich mieszkanie. Dzień w dzień budujesz ich imperia.> W Polsce wynajmiesz mieszkanie od prywatnej osoby. Robi tak dużo ludzi. W czym masz problem?W Polsce jestem skończony. Polska nie jest dla mnie lecz dla zachodnich banków. Sądzisz, że walczyłbym latami o jakąś nadzieję gdybym swoje położenie potrafił łatwo zmienić? Nie po to zbudowalicie niepodważalna hierarchię i potężna nadrzędność człowieka nad człowiekiem, że można było uwolnić się spod podporządkowania. Gdyby ten świat dawał możliwości, dawał nadzieję, zapewniał wolność, poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwosci nie byłoby sensu z nim walczyć. Ale on taki nie jest. To nie jest mój świat. Ja w niego nie wierzę. |
#288 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz | > >>Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.> >... i straci prace> Twój teść sam 200 krów nie oporządzi a w moim modelu nie ma bezrobocia, bo opodatkowana własność musi rodzić dochód, każdy właściciel potrzebuje rąk do pracy, a tych rąk nie ma, bo wszytkie są już zajęte.> Nie sądz, że to będzie jak w waszym podlym systemie, gdzie człowiek płaszczy się i prosi o pracę, bo właściciele utajnionej i nieopodatkowanej własności mają gdzieś uzysk z przedmiotu własności, wolą go wykluczyć z produkcji i zarobić na spekulacyjnyym wzroście wartości.Ale to coś o czym piszesz nie istnieje, jest jak płaska ziemia tylko w twojej głowie. Chyba że ktoś pracuje dla mafii która handluje prochami czyli nie opodatkowaną własnością. bandyci którzy kradną handlują prochami to się dla nich nie pracuje. W świecie w którym żyjesz zmieniłeś pracę bez znajomości posiadania i nie robisz dla mafii. > Złodziejem i bandytą jest ten, który podejmuje się egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własnościKiedy bandyta podejmuje się egzekucji drugiego bandyty( bo chce mu ukraść utajnione rzeczy) to nazywa się to wojna mafii. Qrwa tak się zastanawiam jaką ty chcesz strefę założyć? Pablo Escobar miał w huj utajnionej własności. |
#289 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz | > >>www.newswe(*)zcze-gorzej-jest-kiedy/3q56tp5> >>A może 26 osób jest większa?> >Ale to ty wynajmujesz mieszkanie od BlackRock mającego biliony dolarów w aktywach.> >Podałem ci kursy ich i Vonovii przez ten czas jak wynajmujesz od nich mieszkanie. Dzień w dzień budujesz ich imperia.> >W Polsce wynajmiesz mieszkanie od prywatnej osoby. Robi tak dużo ludzi. W czym masz problem?> W Polsce jestem skończony.> Polska nie jest dla mnie lecz dla zachodnich banków.> Sądzisz, że walczyłbym latami o jakąś nadzieję gdybym swoje położenie potrafił łatwo zmienić?> Nie po to zbudowalicie niepodważalna hierarchię i potężna nadrzędność człowieka nad człowiekiem, że można było uwolnić się spod podporządkowania.Ale to ty budujesz potęgę BlackRock a nie ja. To ty podwajasz ich kurs. To Vonovia lata po 50euro przez ciebie a nie mnie. To ty kupowałeś ziemię pod Warszawą. Mieszkanie w tamtym czasie można było kupić za 200k w Warszawie wiem bo tam mieszkałem kilka lat i miałem tam mieszkanie. To nie ja pompowałem balonik. > Gdyby ten świat dawał możliwości, dawał nadzieję, zapewniał wolność, poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwosci nie byłoby sensu z nim walczyć.> Ale on taki nie jest.> To nie jest mój świat.> Ja w niego nie wierzę.Ja w nic nie wierzę a nawet staram się tak nie formułować że nie wierzę bo zaraz się dowiem że jestem ateistą......ale qrwa nie nazywam ludzi bandytami nawet gdy nie zgadzam się z ich poglądami. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Qrwa tak się zastanawiam jaką ty chcesz strefę założyć? Pablo Escobar miał w huj utajnionej własności.Która byście w imię waszego prawa dla niego przymusowo egzekwowali! Mi nie chodzi już nawet o rozwój działalności kryminalnej, dla której wasz świat utajnionej i nieopodatkowanej własności jest idealny, mi chodzi udział manipulacji drugim człowiekiem w stosunkach społecznych. W waszym świecie manipulacja to NORMA! Farmer jakie ja rzeczy widziałem w waszym i nie moim świecie, w jakich brałem udział, co do których nie miałem świadomości czym są, dopóki w biedzie i odpowiedzialności za dzieci trochę nie dojrzałem. Waszego świata nie da się usprawiedliwic, żadnym sposobem, ja w niego nie wierzę,ja go nie chcę. Moim ludzkim obowiązkiem jest zrobić ile zdołam, żeby go zwalczyć. |
#291 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Ale to ty budujesz potęgę BlackRock a nie ja. To ty podwajasz ich kurs. To Vonovia lata po 50euro przez ciebie a nie mnie.Vonowvia kazde opóźnienie w zapłacie czynszu przekazuje do prawnika a ten dolicza Ci za napisanie wezwania z automatu 300 EUR. Oczywiście realizują to aplikacjie, nikt teraz nie bawi się w pisanie, po prostu używa się odpowiednich nazw w nagłówku. Vonowvia na pewno nie zostawia prawnikom pełnej dopłaty, tym bardziej, że przypuszalnie sama wydruk wezwan pod szyldem kancelarii prawnej organizuje. Zapewnie dziela się zyskami i większość dla Vonovi. W imię waszej "sprawiedliwosci". Co mi chcesz zarzucić. Że nie potrafię uwolnić się z potrzasku? Że nie mam zdolności wydostać się z pulapki? Dobre pulapki są takie, żeby się nie uwolnić. Dobre są wasze pulapki. Farmer teraz szczerze. Gardze waszym światem tak jak Wy gardzicie mną. Nie mniej! |
#292 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz | > >Qrwa tak się zastanawiam jaką ty chcesz strefę założyć? Pablo Escobar miał w huj utajnionej własności.> Która byście w imię waszego prawa dla niego przymusowo egzekwowali!Tak. Żeby wypierdalał z tymi prochami. Czegoś nie rozumiesz w kwestii narkotyków? Czy może zaćpane dzieci to nie problem w twoim idealnym świecie? > Mi nie chodzi już nawet o rozwój działalności kryminalnej, dla której wasz świat utajnionej i nieopodatkowanej własności jest idealny, mi chodzi udział manipulacji drugim człowiekiem w stosunkach społecznych.Aplikacja na komórkę nie sprawi że jeden drugiego nie wydyma. www.youtube.com/channel/UCvWbJjFlTDAOz-bDUJylQQAkoleś kręci o bezdomnych polakach w europie. Ostatnio oglądałem o bezdomnych w Berlinie a dziś w Barcelonie. Jak myślisz ile ludzi będzie chciało tak zwyczajnie się najebać dzień w dzień i otwierać drzwi do banku tak jak bezdomni w Berlinie gdyby była ta twoja strefa? Nie będą chlać? Kraść bo jest jakaś księga? > W waszym świecie manipulacja to NORMA!Jesteś kosmitą? Czy manipulujesz tylko dla własnej korzyści? Bo mnie to jebie za przeproszeniem jaka ideologia stoi za twoja manipulacją. Robisz to codziennie w rozmowach z klientami czyż nie? > Farmer jakie ja rzeczy widziałem w waszym i nie moim świecie, w jakich brałem udział, co do których nie miałem świadomości czym są, dopóki w biedzie i odpowiedzialności za dzieci trochę nie dojrzałem.I dlatego wynajmujesz mieszkanie od BlackRock? > Waszego świata nie da się usprawiedliwic, żadnym sposobem, ja w niego nie wierzę,ja go nie chcę.> Moim ludzkim obowiązkiem jest zrobić ile zdołam, żeby go zwalczyć.Ja też nie chcę a twojego też i waszych światów o których piszesz też. |
#293 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz | > >Ale to ty budujesz potęgę BlackRock a nie ja. To ty podwajasz ich kurs. To Vonovia lata po 50euro przez ciebie a nie mnie.> Vonowvia kazde opóźnienie w zapłacie czynszu przekazuje do prawnika a ten dolicza Ci za napisanie wezwania z automatu 300 EUR. Oczywiście realizują to aplikacjie, nikt teraz nie bawi się w pisanie, po prostu używa się odpowiednich nazw w nagłówku.> Vonowvia na pewno nie zostawia prawnikom pełnej dopłaty, tym bardziej, że przypuszalnie sama wydruk wezwan pod szyldem kancelarii prawnej organizuje. Zapewnie dziela się zyskami i większość dla Vonovi.> W imię waszej "sprawiedliwosci".> Co mi chcesz zarzucić.> Że nie potrafię uwolnić się z potrzasku?> Że nie mam zdolności wydostać się z pulapki?> Dobre pulapki są takie, żeby się nie uwolnić. Dobre są wasze pulapki.> Farmer teraz szczerze.Tak szczerze to wynajmowanie mieszkania w Berlinie to jak zakup ziemi pod Warszawą. No trzeba mieć whuj odwagi no nie wiem mieć dobrą robotę albo być bogaczem inaczej w tą pułapkę nie widzę okazji się wpakować. > Gardze waszym światem tak jak Wy gardzicie mną. Nie mniej!Ja tam cię podziwiam że stać cię na życie w Berlinie i wakacje w Maroku. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Ucieczka > Trochę przestrzeni, trochę gruntu, trochę powietrza, trochę wody, trochę paliwa, trochę narzędzi, trochę surowców, sieć, komputery, umiejętności programistyczne.I kto to ma sfinansować? UCIECZKA > Tyle, żeby powstała księga, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, gdzie wytwarzać, z czego wytwarzać, wystarczająco na swoje potrzeby.Jaki jest budżet tego eksperymentu? UCIECZKA Panie "ekonomisto" > Proponuję aby pierwotnie to była uboczna dzialanosc gospodarcza studentow ekonomii,Jaki jest budżet tego eksperymentu? Czy będzie prowadzony w odosobnionej wsi czy między ludźmi? Ucieczka (zgodził się już jakiś student? Przemocą chcesz ich brać do tej Kambodży Khmerów?) > >Kilka lat temu pytałem cię skąd weźmiesz w tej strefie kwas siarkowy do produkcji toaletowego papieru?> Eksperyment w poczatkowej fazie nie musi zabezpieczac wszytkich potrzeb ludzkich. Wystarczy cząstka aby dokonać analizy rozwoju stosunków społecznych w oparciu o jawną księgę kapitału i opodatkowana własność.No, przykro mi, ale nie znajdziesz chętnych do życia bez podstawowych warunków higieny Szach-Mat > >Pytano cię jak będzie wyglądała towarowa wymiana z resztą świata?> Poczatkowo to niekonieczne a jeśli to z użyciem walut obcych, pozasystemowych, czyli waszych lichwiarskich, gwarantujących cwaniakom dobrobyt, kosztem biedy pozostałych.Skończ z tym populizmem - to nie jest argument w akademickiej dyskusji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#295 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Ucieczka > >>Otóż parobek zdecyduje o wyższym dla niego podatku.> >... i straci prace> Twój teść sam 200 krów nie oporządziDlatego nie ma 200 krów. Obecnego gospodarstwa też sam nie oporządza, tylko wspólnie z synem - dziedzicem, i resztą rodziny, sam często na gospodarce pomagam. > a w moim modelu nie ma bezrobocia,w twoim marzeniu możliwe jest wszystko > bo opodatkowana własność musi rodzić dochód,Nieprawda, co ci już udowodniłem, na starość będę żył tylko z debetu do wartości ziemi, a siać i żąć nie muszę. UCIEKŁEŚ > Nie sądz, że to będzie jak w waszym podlym systemie, gdzie człowiek płaszczy się i prosi o pracę,www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Ucieczka > Twój teść będzie musiał się pogodzić z decyzją parobka i czego mu nie zapłacił w wynagrodzeniu zapłaci mu w podatku.To po co mu więcej krów, skoro to tylko kłopoty? Każdy gospodarz poprzestanie na tym co sam może uchować, a na kostkę masła będziesz pracował pół dniówki
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#296 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > Moim ludzkim obowiązkiem jest zrobić ile zdołam, żeby go zwalczyć.Ale nic od lat nie robisz!! Ronisz tylko krokodyle łzy. Zróbże wreszcie coś! www.racjonalista.pl/forum.php/s,806693#w807946
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#297 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > > Mnie też wisi, ale jednocześnie ciekawi, czy do tego Maroka> > zabrał przypadkiem również wianuszek swoich dzieci.. czy może> > stwierdził, że muszą sobie radzić z matkami same?> > > Probujesz mną wzgardzić za liczbę dzieci?> Bo wszycy powinni mieć ich tyle co Ty?Czy ty w ogóle czytasz na co odpowiadasz? Pojechałeś tam z jednym dzieckiem. Dlaczego akurat z nim? Wiesz, co to może znaczyć dla pozostałych, o miłośniku dzieci i nowego-lepszego świata?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#298 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > Ten człowiek nigdy nawet swoich sklepów nie odwiedzi> ani nawet nie zobaczy ich na zdjęciu.Niewątpliwie masz w tym względzie niebywałe wprost osiągnięcia, przewyższasz go w każdym względzie: raz byłeś na swojej działce budowlanej przez jakieś 2h. I nigdy więcej. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#299 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: pieniądz |
> Ile bierzesz za numerek z twoją córką? 20 Ojrów wystarczy za loda?> Przykro mi to TWÓJ poziom dyskusjiLepiej pomyśl o swoim poziomie dyskusji; pozwalając sobie na takie wypowiedzi obrażasz nie tylko rozmówcę, ale i właściciela forum oraz wszystkich kulturalnych uczestników.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Tak. Żeby wypierdalał z tymi prochami. Czegoś nie rozumiesz w kwestii narkotyków?> Czy może zaćpane dzieci to nie problem w twoim idealnym świecie?Będziesz egzekwowal z użyciem przymusu własność człowieka, który zdobył ją z naruszeniem społecznych zasad, żeby wypierdalal? A niby dokąd on ma wypierdalać? Ze swojego własnego? I jak się ma do tej twojej egzekucji własności każdego kryminalisty dla niego samego nacpamie dzieci? Co to za zlepek bzdur, który ma jak sądzę przykleić do mnie trochę szajsu? > koleś kręci o bezdomnych polakach w europie. Ostatnio oglądałem o bezdomnych w Berlinie a dziś w Barcelonie.> Jak myślisz ile ludzi będzie chciało tak zwyczajnie się najebać dzień w dzień i otwierać drzwi do banku tak jak bezdomni w Berlinie gdyby była ta twoja strefa? Nie będą chlać?Chcesz jak Jacek Glodzik dojść do wniosku, że ludzie rodzą się zjebami lub nadludźmi i przyjęte zasady społeczne nien mają się nijak do ich rozwoju, bo na starcie są już zdefiniowani? Nie wierzę. To jest kłamstwo, którym napędzacie własne poczucie sprawiedliwosci. > Kraść bo jest jakaś księga?Kraść bo jest jakaś księga? Cóż to znaczy? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|