Racjonalista - Strona głównaDo treści
pieniądz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-01-2020 15:04okragly (21676 punktów)pieniądz
Ocena 1 na 1
pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk
Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej

pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości,
Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji

Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj

czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj?
Hamerlik-Konopka wymyśl coś

pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje
i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?
>Nie różnicuje też dlatego, że jest zastraszony.
Przez kogo, najarany kretynie !
Dlaczego nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>musi kielintow traktować jednakowo, nieważne czy Solorz-Żak czy Janusz Kowalski
Nie musi najarany kretynie. może dać rabat dla właścicieli starych aut kretynie
Dlaczego nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?

>No i ten się boi, że powie Szarleyowi 2x więcej za wygląd samochodu a Szarley gotów mu zrobić zaraz jakiś najazd z policją.
Kretyn, najarany kretyn

>Mówiłem Ci, że w Maroku gdzie więcej naturalnej dziczy za samą biel skóry cena x2 albo
Nie stać mnie na wakacje w Maroku

>Ty oczywiście zignorowałeś i UCIECZKA.
>Sprawdź, poleć, do Marakeszu
Nie stać mnie na wakacje w Maroku, nie dostaję Kindergeldu

>Wpadnij na kawę to się w końcu poznamy osobiście.
Boję się noża w rękawie najaranego fanatyka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#137
24-01-2020 22:47
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>W wiejskim sklepie też straci pracę
>UCIECZKA jest dowodem że nie masz racji
>jesteś najaranym zawiścią kretynem uciekającym od argumentów

Pamiętam jeszcze stosunki pracownicze na przełomie komunizmu/podlego kapitalizmu, kiedy cała gospodarka stała jeszcze na drobnicy.

Nie miały nic wspólnego ani z dzisiejszymi różnicami majatkowymi właściciel/robol ani też z bieganina jak oszalaly, żeby zdążyć pracę wykonać.

Oczywiście powiesz mi, że z tego bierze się organizacja i produktywność.

A ja Ci odpowiem, że ta organizacja i produktywność przyjmuje postać kurnika z kurami, które życie spędzają w klatkach, które opuszczają już martwe,
Ta organizacja nie służy robotnikom lecz Panom.

Jako, że wywodzę się z klasy robotniczej i jestem najemnikiem z nieznacznym mieniem, jestem tej organizacji przeciwny i wszystkich najemnych roboli bez mienia namawiam, żeby się temu sprzeciwić.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>>Nawet nie wiesz jak ciemnej storny ludzkiej natury dotknąłem.
>>Dowiedziałeś się dlaczego ludzie nie chcą ujawniać dochodów?
>Poznałem nie tylko nature ludzkiej chciwości...
Ale DLACZEGO nie chcą ujawniać dochodów?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Nie stać mnie na wakacje w Maroku

500 EUR na 2 na tydzień.
Wystarczy zapytać lokalnych o niedrogi nocleg,chyba, że masz wielkie wymagania.

Polecam


Aaaaa
I tylko nie pij herbatek w dziwnych Geschäftach gdzie sprzedają dywany raz wypiliśmy gdzies po drodze pośrodku pustyni i była z narkotykami.

Udało się na stamtąd wywinąć jakoś ale potem jechałem na haju przerażony, że nas nacpali, żeby mi córkę porwać. Potem już herbatek nie piliśmy, choć to tam ponoć niegrzeczne ale lepiej wodę z butelk.

Przygoda była i strachu się najadlem, podróżowałem sam z młodą córka i paradoksalnie wobec twoich wypowiedzi nie mam, poza tą przygoda, zbyt wiele wspólnego z narkotykami. Działo się a to gdzieś koło Sahary, gdzie siadasz w samochód i jedziesz 100 km przez samo pustkowie.



#140
25-01-2020 01:33
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
>Ale DLACZEGO nie chcą ujawniać dochodów?

Bo wiedzą, że są niesprawiedliwe.

#141
25-01-2020 01:44
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>>Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?
>>Nie różnicuje też dlatego, że jest zastraszony.
>Przez kogo, najarany kretynie !

A kto zapowiadał, że jeśli sprzedawca nie przyjmie koron, to wezwie policję?

Apropos twojej powtarzającej się agresji ciągle ta definicja mi chodzi po głowie

>Organizacja grupy społecznej opiera się na trwałych relacjach agresywno - uległych pomiędzy osobnikami. Hierarchia ustala się podczas wstępnych kontaktów pomiędzy osobnikami, w wyniku powtarzanych gróźb i pojedynków.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_społeczna

Jeszcze większą agresję kojarzę tylko z dyskusji z libertarianami, którzy zapowiadali, że mi rękę ujebia, jeżeli dotknę "co moje".

Nachodzi mnie pytanie czy dałoby się w ogóle utrzymać różnice majątkowe bez przejawów agresji?

Jak sądzisz?

Jesteś takim lwem strzegącym swojego terytorium?

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
Ile razy można zadawać to samo pytanie?
Ucieczka ucieczka ucieczka.
Ucieczka jest dowodem że nie masz racji

>>Dlaczego oponiarz nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?
>Nie różnicuje też dlatego, że jest zastraszony.
Przez kogo, najarany kretynie !
Dlaczego nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?
UCIECZKA

>>Sklepowa w wiejskim sklepie wie kto jest właścicielem sklepu, wie ile sklep ma obrotu i ile zysku
>>I CO Z TEGO !
>Kiedy się tego dowie, będzie miała szansę to zrozumieć.

Ona już to wie!
Powtarzam pytanie
CO Z TEGO ZE TO WIE?

>>W wiejskim sklepie też straci pracę
>>UCIECZKA jest dowodem że nie masz racji

>Pamiętam jeszcze stosunki pracownicze .....
Ona już to wie!
Powtarzam pytanie
CO Z TEGO ZE TO WIE?
UCIECZKA

>Oczywiście powiesz mi...

Oczywiście wiesz co powiem, zanim to powiem bo w najaranym nienawiścią móżdżku kretyna nie ma miejsca na rozmowę z rzeczywistym człowiekiem tylko z chochołem

>Jako, że jestem najemnikiem z nieznacznym mieniem, ...
... i dochodem czterech polskich nauczycieli...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Nie stać mnie na wakacje w Maroku
>500 EUR na 2 na tydzień.

Za drogo


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>Dlaczego , kretynie, nie różnicuje ceny usługi w zależności od majątkowego stanu klienta?
>>>Nie różnicuje też dlatego, że jest zastraszony.
>>Przez kogo, najarany kretynie !
>A kto zapowiadał, że jeśli sprzedawca nie przyjmie koron, to wezwie policję?

Jeśli nie przyjmie państwowego pieniądza, a nie jeśli obniży cenę biedniejszemu ode mnie! Nawet nie próbowałeś rozumieć tego co napiszę

Przez kogo oponiarz jest zastraszony?
Znów walnąłeś głupstwo znów wyszło że żyjesz w świecie zwidów, a teraz sto razy będziesz zmieniał temat żeby tylko nie przyznać się do błędu

>>Organizacja grupy społecznej opiera się na trwałych relacjach agresywno - uległych pomiędzy osobnikami.
Walnął Hamerlik o beton kolejną swoją "mądrość"
Skończ jarać to gówno

>Hierarchia ustala się podczas wstępnych kontaktów pomiędzy osobnikami, w wyniku powtarzanych gróźb i pojedynków.
Walnął Hamerlik o beton kolejną swoją "mądrość"
Skończ jarać to gówno

>Nachodzi mnie pytanie czy dałoby się w ogóle utrzymać różnice majątkowe bez przejawów agresji?
Skoro pytasz to odpowiedz: czy dałoby się utrzymać majątkową równość bez przejawów agresji?
Ucieczka?

>Jak sądzisz?
Nieważne, przecież ty i tak wiesz lepiej co ja sądzę. Tobie nie są potrzebne odpowiedzi żeby wiedzieć co ja sądzę
Ty nie musisz nic wiedzieć żeby pisać kim jestem i kim są pozostali twoi oponenci
Masz w głowie sieczkę nienawiści wyniesionej z zawiści i urojeń

Robotnik, który ma dom jest twoim klasowym wrogiem
Rolnik na 50 ha jest twoim wrogiem
Sklepowa mająca udziały w spółdzielczym klepie jest twoim wrogiem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#145
25-01-2020 08:50
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>Może razem nie potrafimy?
>>Nie. Ty nie potrafisz. Jedyne co potrafisz - to ewangelizować.
>To nie żadna ewangelia tylko dążenie do wydarzenia się eksperymentu.
Jasne. Od co najmniej roku widzę jak dążysz. szarley mówi : ok, róbmy - ty spieprzasz. salek mówi: weź 'monopol' i pograj z dziećmi - ty spieprzasz. Ludzie pokazują ci konkretne sytuacje i chcą wyjaśnień - ty spieprzasz. Ciekaw jestem jak byś spieprzał, gdyby ktoś za ciebie ogłosił taki eksperyment pod Berlinem. Oszukujesz sam siebie, dzieciaku, ale to jest typowe zachowanie dla ludzi potrzebujących pomocy specjalistów.

>Nie ma co się Marokiem tak podniecać, przez tydzień z córką wydaliśmy w sumie 500 EUR wszystkiego
Pewnie, czym tu się podniecać. Za te pieniądze spory procent Polaków, nierzadko z rodzinami - musi przeżyć miesiąc. Ale strój się dalej w piórka obrońcy biedoty, może ktoś ci uwierzy.

>Chcę eksperymentu, który jak twierdzicie dowiedzie, że nie istnieje lepszy niż obecny system społecznych stosunków albo przynajmniej, że ja go nie Odkryłem.
Zapłacisz za straty, które ów eksperyment spowoduje? Żeby zaczynać cokolwiek należałoby najpierw wykazać, że ma to podstawy, a ilość przykładów przeciw i twój stosunek do nich pokazuje dobitnie, że nie ma, tylkoś zbyt naćpany swoją zaje****ością, żeby to zobaczyć.

>>>Moje przekonania mają swój grunt, swój fundament, swoje źródło w ekstremalnie negatywnych emocjach z przeszłości, które chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
>>A mówili ci ludzie - zajrzyj do specjalistów.. ale nie dociera.
>Może wcale nie chce się godzić ze światem.
O to właśnie, dzieciaku, chodzi! Są ludzie, którzy są dumni z odmienności, nawet jeżeli ta odmienność coś zabiera. Zupełnie jak starym dowcipie o wariatach: Jak to tak? Jestem Napoleonem i mam się leczyć, dzięki czemu przestanę być Napoleonem i będę nikim? A weź spieprzaj..
Chcesz coś zmieniać, to zacznij od siebie, pseudoNapoleonie. Na przykład możesz spowodować, że coś zacznie do ciebie docierać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>Ale DLACZEGO nie chcą ujawniać dochodów?
>Bo wiedzą, że są niesprawiedliwe.
Czyli niezasłużone, ok, ale pytanie skąd się to wie?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#147
25-01-2020 10:56
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi salek
>Jasne. Od co najmniej roku widzę jak dążysz. szarley mówi : ok, róbmy - ty spieprzasz.

Szarley chce prowadzić eksperyment wyłącznie myślowy, przy czy już ma gotowe wnioski. Możemy sobie przestawiać różne sytuacje ale on będzie budował zawsze te same wnioski, cokolwiek sobie nie powiemy.

>salek mówi: weź 'monopol' i pograj z dziećmi - ty spieprzasz.

Opisałem nawet kompletna grę. Przygotoanie jej zajęło mi godziny, masę energii. Na pewno widziales. Mogę odnaleźć i powtórzyć ale obawiam się, że jako poprzednio zostanie całkowicie zignorowane, przemilczane, niezauważone, jakby tego w ogóle nie było.

>Ludzie pokazują ci konkretne sytuacje i chcą wyjaśnień - ty spieprzasz.

Jednego pytanie nie zostawiłem bez odpowiedzi ale moje odpowiedzi nie pasują do z góry założonych wniosków, więc są ignorowane.
Dla przykładu Szarley oczekuje wyłącznie odpowiedzi, które potwierdza jego rację, inne odpowiedzi ma za nic.

>Ciekaw jestem jak byś spieprzał, gdyby ktoś za ciebie ogłosił taki eksperyment pod Berlinem. Oszukujesz sam siebie, dzieciaku, ale to jest typowe zachowanie dla ludzi potrzebujących pomocy specjalistów.

Sprawdźmy. Nie mów hop.

>>Nie ma co się Marokiem tak podniecać, przez tydzień z córką wydaliśmy w sumie 500 EUR wszystkiego
>Pewnie, czym tu się podniecać. Za te pieniądze spory procent Polaków, nierzadko z rodzinami - musi przeżyć miesiąc. Ale strój się dalej w piórka obrońcy biedoty, może ktoś ci uwierzy.

W Maroku na prowincji na pustyni jest wielu ludzi, którzy nie mają nic a nawet nic do zrobienia. Ich nędza w waszym modelu stosunków społeczny się nie zmieni, na to są już milenijne potwierdzenia. W moim modelu jest przynajmniej szansa, w waszym modelu nie ma szans.

>>Chcę eksperymentu, który jak twierdzicie dowiedzie, że nie istnieje lepszy niż obecny system społecznych stosunków albo przynajmniej, że ja go nie Odkryłem.
>Zapłacisz za straty, które ów eksperyment spowoduje? Żeby zaczynać cokolwiek należałoby najpierw wykazać, że ma to podstawy, a ilość przykładów przeciw i twój stosunek do nich pokazuje dobitnie, że nie ma, tylkoś zbyt naćpany swoją zaje****ością, żeby to zobaczyć.

Na studiach tak czy siak eksperymentuje się. Bez sensu jest powtarzać wciąż te same doświadczenia. Skoro studia dzieci średniej i wyższej klasy społecznej finansowane są z podatku od biedy VAT, eksperymentowanie w zakresie walki z bieda ma sans. To może być eksperyment w ramach studiów ekonomicznych.

>>>>Moje przekonania mają swój grunt, swój fundament, swoje źródło w ekstremalnie negatywnych emocjach z przeszłości, które chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
>>>A mówili ci ludzie - zajrzyj do specjalistów.. ale nie dociera.
>>Może wcale nie chce się godzić ze światem.
>O to właśnie, dzieciaku, chodzi! Są ludzie, którzy są dumni z odmienności, nawet jeżeli ta odmienność coś zabiera. Zupełnie jak starym dowcipie o wariatach: Jak to tak? Jestem Napoleonem i mam się leczyć, dzięki czemu przestanę być Napoleonem i będę nikim? A weź spieprzaj..
>Chcesz coś zmieniać, to zacznij od siebie, pseudoNapoleonie. Na przykład możesz spowodować, że coś zacznie do ciebie docierać.

Oprócz pisania z Tobą dużo pracuję w zgodzie z zasadami waszego podlego kapitalizmu, wychowuje 4 dzieci, staram się osiągnąć jakąś choć minimalna pozycję społeczną czyli to co sami uznajecie za właściwe i dobre.

Co chcesz mi zarzucić?
Z socjalu nie żyje.
Kindergeld wg waszych własnych zasad moim dzieciom się należy.
Jak znajdę sposób, żeby w waszym świecie osiągnąć coś więcej to na pewno spróbuję.
Nie stoję w miejscu. Nie musisz mnie karmic ani mi pomagać. Więc o co Ci chodzi.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi salek
>Zupełnie jak starym dowcipie o wariatach: Jak to tak? Jestem Napoleonem i mam się leczyć, dzięki czemu przestanę być Napoleonem i będę nikim? A weź spieprzaj..

W waszym świecie akurat mam silne poczucie bycia nikim. Nikt się ze mną nie liczy. Wyzwiska typu - kretynie, debilu, złodzieju, kierowane w moją stronę są na porządku dziennym.

Mam uczucie, że cały świat mną gardzi i nie tylko bogaci ale także biedni, nie tylko ludzie wykształceni ale także niewykształceni.

Nie pasuję do Was. Nie jestem taki jak Wy. Nie jestem jednym z Was.

Nie wierzę, że jestem Napoleonem ani Jezusem Chrystusem,nie chce być nimi i nie chce skończyć jak oni. Interesuje mnie poprawa mojego życia a nie jego zniszczenie.

#149
25-01-2020 11:10
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jasne. Od co najmniej roku widzę jak dążysz. szarley mówi : ok, róbmy - ty spieprzasz.
>Szarley chce prowadzić eksperyment wyłącznie myślowy,
A nie sądzisz, że od tego należałoby zacząć? Chyba, że masz pieniądze na realny eksperyment, albo masz bogatych sponsorów tego eksperymentu

> przy czy już ma gotowe wnioski.
Doprawdy? A może gotowe wnioski ma tylko twój chochoł?

>>salek mówi: weź 'monopol' i pograj z dziećmi - ty spieprzasz.
>Opisałem nawet kompletna grę.
Kłamiesz
uciekasz od każdego pytania więc do kompletności temu bardzo daleko

>>Ludzie pokazują ci konkretne sytuacje i chcą wyjaśnień - ty spieprzasz.
>Jednego pytanie nie zostawiłem bez odpowiedzi

Łżesz
Jaką swoją decyzję zmienisz po powzięciu wiadomości ile krów ma mój teść?
Ile razy można zadawać to samo pytanie?

>Sprawdźmy. Nie mów hop.
To sprawdź!

>>>Nie ma co się Marokiem tak podniecać, przez tydzień z córką wydaliśmy w sumie 500 EUR wszystkiego
>>Pewnie, czym tu się podniecać. Za te pieniądze spory procent Polaków, nierzadko z rodzinami - musi przeżyć miesiąc. Ale strój się dalej w piórka obrońcy biedoty, może ktoś ci uwierzy.
>W Maroku na prowincji na pustyni jest wielu ludzi, którzy nie mają nic a nawet nic do zrobienia.
i Hamerlik pojechał do nich pochwalił się że zarabia 100 razy więcej od nich i ... ?

>Na studiach tak czy siak eksperymentuje się.
Skąd wiesz, skoro nigdy nie zdałeś matury?

>>Chcesz coś zmieniać, to zacznij od siebie, pseudoNapoleonie. Na przykład możesz spowodować, że coś zacznie do ciebie docierać.
>Oprócz pisania z Tobą dużo pracuję w zgodzie z zasadami waszego podlego kapitalizmu,
A w twoim kapitalizmie nie musiałbyś pracować?
Bez pracy nie ma kołaczy leniu

>wychowuje 4 dzieci,
Raz jest ich czworo raz troje, zdecyduj się kłamco

>staram się osiągnąć jakąś choć minimalna pozycję społeczną czyli to co sami uznajecie za właściwe i dobre.
Wprost przeciwnie, obrażając wszystkich wokół, deprecjonując wartość ich pracy obniżaj swoją pozycję. Dobrowolnie

>Z socjalu nie żyje.
>Kindergeld wg waszych własnych zasad moim dzieciom się należy.
Nikt temu nie przeczy, tylko nie twierdź że żyjesz wyłącznie z pracy. Żyjesz w VATu płaconego od każdej kromki chleba kupionej przez biedotę

>Jak znajdę sposób, żeby w waszym świecie osiągnąć coś więcej to na pewno spróbuję.
Najpierw pytanie CO chcesz osiągnąć?
bo z twojego bełkotu wynika jedynie. że chcesz likwidacji podatków, które musisz płacić i wprowadzenia podatków które inni będą płacić na twoje konto


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#150
25-01-2020 11:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Zupełnie jak starym dowcipie o wariatach: Jak to tak? Jestem Napoleonem i mam się leczyć, dzięki czemu przestanę być Napoleonem i będę nikim? A weź spieprzaj..
>W waszym świecie akurat mam silne poczucie bycia nikim.

Dobry psycholog by ci pomógł na twoje kompleksy
Pomogłoby też odpwiedzenie SOBIE na pytanie kim chciałbyś być, bo z twoich mantr wynika, że jedynie beneficjentem podatków płaconych przez innych

>Nikt się ze mną nie liczy.


>Wyzwiska typu - kretynie, debilu, złodzieju, kierowane w moją stronę są na porządku dziennym.
Obrażanie innych poprzez podważanie wartości ich pracy nie jest obrażaniem?
Obrażanie innych poprzez dorabianie im fałszywych życiorysów nie jest obrażaniem?
Obrażanie innych poprzez dorabianie im fałszywych poglądów nie jest obrażaniem?

>Mam uczucie, że cały świat mną gardzi

Trudno nie gardzić hipokrytą.
Odpowiedz w końcu dlaczego zamykasz mieszkanie kiedy wychodzisz, skoro zakaz wstępu do mojego sadu uważasz za nieuprawnioną WŁADZĘ nad tobą

>i nie tylko bogaci ale także biedni, nie tylko ludzie wykształceni ale także niewykształceni.
no i pomyśl dlaczego. POMYŚL
Dlaczego biedni ludzie tobą gardzą zamiast iść za tobą w ciemno?
Może nie przekonuje ich likwidacja prawa do urlopów i ośmiogodzinnego dnia pracy?
Może nie przekonuje ich zakaz wychodzenie z biedy poprzez likwidację prawa do oszczędności i kredytu?
Może nie przekonuje ich jedyna "korzyść" z krystkonizmu jaką jest ujawnienie ile krów ma mój teść?

>Nie pasuję do Was. Nie jestem taki jak Wy. Nie jestem jednym z Was.


> Interesuje mnie poprawa mojego życia a nie jego zniszczenie.
1 Pracujesz i oszczędzasz
2 żyjesz na koszt innych

Co wybierasz?
Ucieczka?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365