 |
Pieniądze na rachunku bankowym Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2021 02:00 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Pieniądze na rachunku bankowym | Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.
Powstaje pytanie.
Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?
Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?
Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Właścicielom będzie opłacać się zatrudnić biedaka i wypłacić mu tyle, żeby sobie coś kupił i >poprzez swoje posiadanie wybrał niski dla nich podatek.> To jest niesamowite, ale w Polsce możliwe. |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Róbta co chceta to fundament kapitalistycznej gospodarki. Czy chciałbyś to kwestionować?> Znowu jakieś bzdury. Fundamentem kapitalizmu jest baw się na kredyt, nie myśl o jutrze. |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Przy okazji uważam, że wszystkie rejestry majątkowe powinny zostać upublicznione, żeby było >widać gdzie gromadzi się dobro wypracowane przez wszystkich.> Dobro wspólne było za komunizmu. Teraz lud ma inne priorytety. Za komuny lud jak umiał lub nie umiał, tworzył dobro wspólne, potem się wyrzekł swojego dzieła i go zrównał z ziemią. Teraz lud jest używany przez kapitalistów, i tworzą im, wg ich wizji, jakieś ich zachcianki. Centralne planowanie przegrało z centralnym zadłużaniem. Lud sam siebie wpakował w kierat, którego nikt nie rozumie. Lud miał i za komuny problemy, poszło miliony, na uczenie Polaków łączenia kapitalików i dzielenia zysków. Komuna do tego dokładała a potem została pokonana przez absolwentów z oślich ławek. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Przy okazji uważam, że wszystkie rejestry majątkowe powinny zostać upublicznione,No to upublicznij Na co czekasz? > żeby było widać gdzie gromadzi się dobro wypracowane przez wszystkich.Ty Wypracowałeś jakieś dobro? 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Jak chcesz używać techniki to używasz takiej jaką dobrze rozumiesz> W tej chwili używam internet komórkowy, kupiłem sobie nawet modem 5G, który przekracza możliwości nadajnika. Osiągam na nim 30 / 4 Mbps.Pewnie nie przemysłowy ten modem tylko jakaś prztykafka  Żadnej kontroli nad tym nie masz. Było wcześniej o systemach, coś mi to na konkret nie wygląda. Ale wolność  > Płacę 1 EUR dziennie. Zapłacę to mam, nie zapłacę to nie mam. Taka jest umowa. Codziennie płacę 1 EUR i to jest ok.1. Dużo, ja po Twoich 3 dniach mam miesiąc gadania gdzie chce (z netem są jakieś limity, nie używam, też 10 zł za pierwsze połączenie w miesiącu). 2. Sprawdź tylko co będzie jak wyładuje się konto - blokada połączenia czy debet? I jak wygląda zapłata za powiodzmy 400 stówki usługi bo tak jakiejś od razu. Nie da się od razu bo masz konto bez tego czy są wyjątki. I czy da się zablokować. |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> >Jaki proponujesz mechanizm wpływu na decyzje właściciela wodociągu?> Odpowiedziałem.> Ujawnienie kapitału i opodatkowanie własności.> Nikt tak nie łupi ludzi podatkami jak "demokraci". Najważniejszy problem z wodociągami to ODPOLITYCZNIENIE. Uwolnienie wodociągów od jakiegokolwiek wpływu demokratycznych "polityków". W skład rady wodociągów powinni wchodzić pracownicy i np. dziesięciu największych odbiorców lub osoby przez nich wyznaczone. Usunięcie "demokracji" z wodociągów i rozgonienie kolesiów powiązanych z sitwami z demokratycznych samorządów, to najważniejsze, by ukrócić cwaniactwo i pasożytnictwo. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ty Wypracowałeś jakieś dobro?  Po co, skoro Ty wypracowałeś już wystarczająco dla wszystkich, popijając kawę w restauracji? Gdybyś tej kawy nie wypił, aż strach pomyśleć, moje dzieci gniłby w nędzy.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Wpierw system podatkowy musi pochłonąć cały automatyczny kredyt o wartości domu.> To potrwa wiele lat uwzględniając dochód podatkowy.Już to liczyłeś, to potrwa wg ciebie 8 lat Po ośmiu latach wartość długu jest równa wartości domu, dom trzeba sprzedać, dług spłacić i iść pod most TWOJE SŁOWA > Ludzki spokój i komfort nie może być okupiony bieda i redukcja wielu innych ludzi.zgadzam się w 100% !!!!!!!!!! Dlatego jestem wrogiem twojej idei, która nakazuje "redukcję" starych ludzi > Chcąc nie chcą musisz ciągnąć innych do góry,Płacąc podatki na młodego zdrowego lenia, któremu się robić nie chce i "nic nie ma" Przykro mi hipokryto. Oszczędzałem, pracowałem, spłacałem kredyt i mam dom. i jest MÓJ. Nie mam obowiązku finansować twoich podróży do Peru Nie rozumiesz? szkoda
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#174 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Powinno być tak:> Jaki proponujesz mechanizm wpływu na decyzje właściciela wodociągu?> Odpowiedziałem.> Ujawnienie kapitału i opodatkowanie własności.I kiś - kiś paluszkiem jak właściciel wodociągu zażąda 50 zł za kubik Tylko nie pipc że mieszkańcy gminy, żeby mu zrobić na złość podniosą sobie podatki Jest jeszcze jeden genialny hamerpomysł Pewnie podzielić wodociąg!!!! Wzdłuż. Proponujesz wszystkim przeniesienie się do koszmarnego obozu pracy, w którym garstka cwaniaków będzie ucztować nie oglądając się nawet na kiś-kiś biedoty. Podatki? Przykład Płocka - robotnik zapłaci 10% wartości domu (liczmy ok 30 000 złotych rocznie) Właściciel rafinerii zapłaci 10% wartości...domu (liczmy ok 30 000 złotych rocznie) bo robotnik nie wyceni rafinerii na więcej niż wartość własnego domu Załóżmy że 3/4 mieszkańców ma swoje mieszkania, więc każdy dostanie ok 25 000 rocznie dochodu podatkowego Właściciel mieszkania straci 5 000 rocznie Właściciel rafinerii straci 5 000 rocznie Hamerlik dostanie 25 000. Coś się nie zgadza? Już wiem !!! Teraz będzie koronny argument Hamerlika - UCIECZKA
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#175 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >>Biedak żyjący wyłącznie z podatku będzie śrubował wysokość podatku w nieskończoność.> >Aż zakręcą mu wodę> Nie strasz, nie strasz.Nie zakręcą?? Paczpan!!!! Pogrozi im paluszkiem i odkręcą > Nie pozbawicie innych ludzi wszytkiego, bo nie robią co chcecie.Skończ już żałosna pierdzidupo gadać z chochołami TY chcesz pozbawić starych ludzi ich domów, bo ci się nie chce na swój pracować ani szporowwać > Zakreisz mi wodę, to przyjdę i sobie sam odkręcę.Wiem, A jak nie oddam ci owoców z sadu, to też sam sobie weźmiesz Dlatego nie wiesz gdzie mieszkkam 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >aby tak działać trzeba mieć sporo kasy.> W moim modelu kasa jest zapewniona na prostych zasadach. Uzyskujesz automatyczny kredyt o wartości swoich posiadłości,Jak zaparkuje tam traktor warty moja chata * 20 to co wtedy ? > chcesz tego kredytu czy nie. Nikt nie zmusza jednak do wydawania kasy poniżej zera. Bierzesz ten kredyt albo nie.TO W KOŃCU UZYSKUJESZ kredyt PRZYMUSOWO CZY INACZEJ ? > W moim modelu jedynym kosztem kredytu jest podatek od własności. Im więcej posiadasz tym większy masz kredyt a zarazem podatek do zapłacenia.> System automatycznie pobiera podatek i nie musisz się tym zajmować, nie masz też z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.Jak nie masz odpowiedzialności jak podatek trzeba płacić i są konsekwencje braku na zapłatę, czytasz w ogóle co sam piszesz ? > Gdy wyczerpiesz kasę do zera system z automatu będzie ciągnął kasę na podatki z kredytu, chcesz tego czy nie.> Gdyby jednak zabrakło kredytu na zapłatę podatku to system automatycznie wymienia świadectwo własności na kasę z najwyższej wyceny posiadłości i w pierwszej kolejności zalicza kasę na spłatę kredytu. Reszta zostaje do dyspozycji ale tylko przez krótki czas, bo spadający limit oszczędności tę kasę wyzeruje więc trzeba natychmiast kupować następną opodatkowana własność za resztę, jeżeli chce się cokolwiek zachować.Chwilka. Mam chatę i zrobił się ten dług podatkowy, tak. Własność z powodu długu przechodzi automatycznie na X a ja dostaje kasę minus to czego nie zapłaciłem wcześniej (która to sytuacja doprowadziło do tej zmiany własności), no ok. Ale przecież chaty już nie mam bo nie moja tylko tego z najwyższą wyceną, mam się zbierać gdzie? A dalej to już totalna katastrofa. Mam chatę z wyceną 100 tys. Zrobił się ten dług na 1000zł. System automatycznie sprzedaje chatę, ja dostaje na konto 99000 zł i co dalej? To przepada z konta bo nie ma już własności ? I czym zapłacę za hotel? Jak to jest nie chata tylko chata plus hodowla psów bez kojcowa w hodowli domowej Dogów Niemieckich. A ten co dostał to nie chce zwierząt to co - pozabija ? Co zrobisz z Dogami Niemieckimi na takim zimnie, przecież zaraz się zaziębią. > Taki system wymyśliłem.No świetny jak Twoje wszystkie brednie  |
#177 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Ty Wypracowałeś jakieś dobro?  > Po co, skoro Ty wypracowałeś już wystarczająco dla wszystkich, popijając kawę w restauracji?Nie dla wszystkich, dla niektórych wypracowała je twoja żona na Hbf Ja pracuję. Z pracy i oszczędności mam dom Dlaczego ty nie masz domu? Bo zamiast pracować bawiłeś się wikipedią Bo zamiast kupić ziemię pod budowę, kupiłeś dla spekulacji a potem była seria szemranych interesów Bo zamiast szporować, wolisz mieszkać w luksusach i jeździć na luksusowe wakacje do Peru. (99 % polskich emerytów nie stać na podróż do Peru, ale wg ciebie mają tę podróż finansować młodemu zdrowemu leniwemu byczkowi) Powtórzę bo nie przeczytałeś i odpowiedziałeś nie na temat Pytanie brzmiało : CO TY PROPONUJESZ JAKO WŁASNOŚĆ WODOCIĄGU, żeby każdy miał nad nim kontrolę???? Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3 KONKRETNIE! Nadal brakuje odpowiedzi > >Teraz ty opowiedz swoją bajeczkę, że taka umowa jest zbędna, bo wystarczy wiedzieć kto jest właścicielem drogi, żeby mu zrobić kiś-kiś kiedy postawi szlaban> Nigdy nie twierdziłem, że umowy są zbędne.Pisz po polsku Umowa, która przestaje obowiązywać w dowolnej chwili nie jest żadną umową. Umowa nieegzekwowalna nie jest umową Sam odpowiedz, czy kupiłbyś działkę i postawił dom przy prywatnej drodze, mając świadomość, że właściciel drogi może w każdej chwili postawić szlaban???? Oczywiście nie odpowiesz, znów ucieczka Znow Hamerlik walnął jak z tym noszeniem cudzej bielizny i ... ucieczka > Twierdzę, że przymusowa egzekucja długów jest naruszeniem istoty umowyPisz po polsku > i że wszelkie długi powinny być wyrażone poprzez dobrowolne przelewy i rozkład pieniądza.Pisz po polsku > Po to pieniądz istnieje, żeby wyrazić dług.Pisz po polsku > W moim modelu nie potrzeba żadnego notariusza. Każdy sam przelewa własne świadectwa własności w ramach systemMowa jest o korzystaniu z drogi i wodociągu > W moim modelu masz do zapłacenia podatek od prywatnej drogi, nie wpuścisz nikogo na drogę to licz się z wysoką wyceną1 Nie o tym mowa 2 O wycenach już rozmawialiśmy - przykład Płocka - ucieczka > Nie zapłacisz podatku to własność drogi utracisz, chcesz tego czy nie.O przymusowych wywłaszczeniach przemocą też już rozmawialiśmy - to nie jest temat tej rozmowy. Tu czekam na odpowiedź na proste pytanie CO TY PROPONUJESZ JAKO WŁASNOŚĆ WODOCIĄGU, żeby każdy miał nad nim kontrolę???? Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3 KONKRERT a nie pipcenie o tym, że będę źle na właściciela spoglądał wyrażając emocje Konkret, tak mocny jak egzekwowalna umowa! Ucieczka?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Mam chatę z wyceną 100 tys.> Zrobił się ten dług na 1000zł.> System automatycznie sprzedaje chatę, ja dostaje na konto 99000 zł i co dalej?> To przepada z konta bo nie ma już własności ?> I czym zapłacę za hotel?Nie. Masz chatę o wartości średniej z wycen 5000 jednostek. Najwyższa wycena 10000 jednostek. Podatek roczny 10% z 5000- 500 jednostek rocznie. Niecałe 2 jednostki dziennie. Uzyskujesz z automatu kredyt 5000 jednostek i limit oszczędności 5000 jednostek. Obok tego uzyskujesz przychód podatkowy taki sam jaki uzyskuje każdy. Każdy ma taki sam przychód podatkowy bez względu na wartość posiadłości. Do wyczerpania kredytu 5000 jednostek, 500 jednostkowy podatkiem rocznie potrzeba 10 lat. Masz dużo czasu żeby podjąć jakieś działanie. Mozesz część domu wynająć i zyskać kasę na podatek od niego. Mozesz dom wykorzystac w działalności gospodarczej. Mozesz go sprzedac za 10000 jednostek i kupić coś tańszego, od czego poradzisz zapłacić podatek. Masz możliwości. Moj model jest tak zaprojektowany, żeby pracy było w bród. Gdziekolwiek się nie obejrzysz ktoś będzie chciał Cię zatrudnić, bo robole będą wydawali cała zarobiona kasę, ze względu na limit oszczędności a właściciele nie będą mogli sobie pozwolić na to, żeby jakikolwiek majątek nie był w użyciu. Nie będziesz związany żadna umową. Dziś tu jutro tam, zależy kto zapłaci więcej. W tych warunkach łatwo zarobisz na podatek i uwzględniając dochód podatkowy dasz radę. W moim modelu nikt się nie leni, nikt nie jest bezrobotny, nic nie leży odłogiem i nie niszczeje. Taki model.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >>Ty Wypracowałeś jakieś dobro?  > >Po co, skoro Ty wypracowałeś już wystarczająco dla wszystkich, popijając kawę w restauracji?> Nie dla wszystkich, dla niektórych wypracowała je twoja żona na Hbf> Ja pracuję. Z pracy i oszczędności mam dom> Dlaczego ty nie masz domu?> Bo zamiast pracować bawiłeś się wikipediąTylko w przerwach, które czasem nie następowały nawet przez 3 tygodnie, a zdarzalo mi się pracować po 16h stojąc cały czas na nogach. Chcesz zaprogramować mi przekonanie, że gdy będę Wam posłuszny i gdy będę robił czego chcecie, coś osiągnę i będę coś miał. Ten program jest trojanem. Gdybym pozwolił Ci na wprowadzenie go do mojego umysłu, ten program zniszczylby mnie. Na szczęście stworzyłem już umysłową zaporę przed takimi trojanami. Mowisz coś ale ja Cię nie słucham, tylko słyszę, że mówisz. Twoje wierzenia są mi obojętne. Nie biore ich pod uwagę.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >>aby tak działać trzeba mieć sporo kasy.> >W moim modelu kasa jest zapewniona na prostych zasadach. Uzyskujesz automatyczny kredyt o wartości swoich posiadłości,> Jak zaparkuje tam traktor warty moja chata * 20 to co wtedy ?W moim modelu każdy składnik twojego majtku ma świadectwo własności zapisane w twoim portfelu w jawnej księdze kapitału. Każde świadectwo podlega wycenie przez innych użytkowników księgi kapitału. Każda taka wycena jest obowiązującą ofertą zakupu twojego świadectwa, która w każdej chwili możesz przyjąć. Ktokolwiek wyceni twoje świadectwo własności musi się liczyć, że za 5 minut stanie się właścicielem ale już bez kasy, która odpłynie. Średnia wycena stanowi o wartości świadectwa własności. Wyceniony zostanie zarówno twój dom jak u twój traktor. Jeżeli nie puscisz ich za najwyższą wycenę to będziesz miał zapłacić podatek. Choć wlasciwie podatek zapłaci się sam. System automatycznie ściągnie go z twojego portfela, korzystajac przy tym również z twojego automatycznego kredytu, jeżeli nie będziesz miał w portfelu kasy dodatniej.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|