 |
Pieniądze na rachunku bankowym Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2021 02:00 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Pieniądze na rachunku bankowym | Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.
Powstaje pytanie.
Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?
Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?
Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > I wraca pytanie: skąd mam wiedzieć kiedy umrę?Wzajemne groźby, prawo do tajemnicy i prawo do przemocy nie pomogą odpowiedzieć Ci na to pytanie.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > W Biblii pisze, że jak zacznie rządzić kapitał, to będzie to koniec człowieka.W Biblii jest mowa o prawie rzymskim. Mój model to prawo kwestionuje. W Biblii jest mowa o własności utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekowwaniej i dotowanej z podatków od biedy. Taka własność rzeczywiście jest wymysłem diabła i stanowi niestety fundament współczesnego kapitalizmu, diabelskiego kapitalizmu. Postuluje zakwestionowac taką własność. Nie wolno jej uznać, uznanie jej jest niemoralne. W moim modelu kapitał jest publicznie jawny, własność opodatkowana jest podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej przez wszystkich użytkowników księgi, podatek w zasadniczej części stanowi bezpośredni dochód osób bez mienia, użytkownicy bez mienia nie płacą żadnych podatków. W moim modelu kapitał jest inny a prawo własności takie, że większość uzna je bez żadnej groźby przemocy. Gdyby jednak większość kapitału chciała się odwrócić się od użytkownikow księgi kapitału, wówczas powinna powstać druga księga alternatywna, która zakwestionuje zapisy pierwszej. Każdy najemnik bez mienia powinien przepisać się do takiej księgi, ktora zapewnia mu najwyższy dobrobyt. W moim modelu władza powinna być taka jak władza kościelna. Rządzić bez żadnej armii, bez potrzeby istnienia policji, bez sądów, bez komorników na bazie wiary w to, że wszystkim się opłaca a każda przemoc czyni ludzi jedynie słabszymi i biedniejszymi.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ja ju z dyskusje o strefie z Knopke skończyłem, Dożywotnio. Bawcie się dobrze.> Swoją drogą ciekawe zjawisko - ze mi się chciało tak długo to sam się teraz dziwię.Kapitał rządzi światem a Ty oburzasz się, że proponuję, żeby kapitał nadal rządził światem  Żyjcie dożywotnio urojeniami! Udawajcie, że wszystko kontrolujecie i wszystkim sterujecie, bo wybieracie jakiś tam ludzików w tajemnicy, którzy ponoć stanowią Wam prawa! Karmcie się dalej falszem i ułudą! W waszym teatrze nie zamierzam grać żadnej roli. Najpierw szerley przez 10 lat kwestionuje oczywistość, że kapitał oznacza władzę i prawie wszyscy milczą a teraz Ty, że zamierzam pozbawić Cię władzy i wpływów oddając ją kapitałowi, bo rzekomo je miałeś poprzez tajne i pośrednie wybory. Jezu co za cyrk?!
szarley to w realu Johannes Jerlas |
#244 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > W moim modelu kapitał jest inny a prawo własności takie, że większość uzna je bez żadnej groźby przemocy.Moje pytanie o wycenę mojego sadu jest w mocy > Każdy najemnik bez mienia powinien przepisać się do takiej księgi, ktora zapewnia mu najwyższy dobrobyt.Na czym polega ten dobrobyt? Na niemożności posiadania domu, mieszkania, działkowego ogródka, samochodu.... ? Na niemożności posiadania oszczędności? Na ciągłym strachu przed chorobą, której koszta leczenia przekroczą groszowe wpływy z podatków? (a zarobku chory nie dostaje! ubezpieczenia nie ma)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >I wraca pytanie: skąd mam wiedzieć kiedy umrę?> Wzajemne groźby, prawo do tajemnicy i prawo do przemocy nie pomogą odpowiedzieć Ci na to pytanie.I wraca pytanie: skąd mam wiedzieć kiedy umrę? > Dom budują dla Ciebie najemnicy,A chleb piecze dla ciebie piekarz Buty ci szyje szewc dom ci ogrzewa górnik leczy cię... niestety psychiatra ma wolne Wyjaśnij mi coś: po ch.... mam budować dom w twoim raju Jak będę miał dom to muszę zapłacić podatek, na starość dokwaterować kogoś do wspólnej łazienki i sprzedać balkon, a nie wolno mi nawet dzieciom go zostawić Jak nie mam domu, to twoja matka musi mnie utrzymywać płacąc na mnie podatki od mieszkania > W moim modelu możesz podarować swoje świadectwa własności innym użytkownikom za symboliczną jednostkę dopóki żyjesz.I wraca pytanie: skąd mam wiedzieć kiedy umrę? Kolejny debilizm Hamerlika wywala się na tym pytaniu > W moim modelu nie można przelewac świadectw własności za darmo.Napisz wprost, że żonie prezentów nie kupujesz > Podaruj swoją własność dzieciom gdy jeszcze żyjesz, bo... wiesz kiedy umrzesz Ty śmieszny debilu > w moim modelu po śmierci już niczego nie podarujesz.A dziś mogę? Ty śmieszny kretynie > System świadectwa przepisze na innych i wszystkie środki pieniężne związane z twoim kontem bezpowrotnie skasuje.Tak jak "nadmiar" oszczędności Cudowny system, który zabiera z konta, które jest nie do ruszenia Tylko właściciel może zabrać z konta, ale nie tylko właściciel Tylko i nie tylko Hamerlik to debil > Zobowiązania umowne w moim modelu mogą być wyrażone tylko poprzez rozkład pieniądza. To pieniądz jest nośnikiem długu i po to istnieje.Pisz po polsku > W moim modelu istnieje rozwinięta kreacja pieniądza ujemnego,Pisz po polsku > każdy zyskuje kredyt o wartości własnych posiadłości,Kto ma dom, może mieć drugi, a biedocie ch. w d. > Umawiasz się z innymi posługując się natychmiastowym i nieodwracalnym przelewem pieniądza albo wcale. Dzięki temu ........ nie istnieją ubezpieczenia, reklamacje, ratalna sprzedaż Ucieczka kretyna > w systemie nie mogą pojawić się wzajemne grozby i przemoc.Kłamiesz Jeśli ktoś wyceni mój sad na 50000000000 godzinek to MUSZĘ go sprzedać i wtedy nabywca może wejść tylko przemocą Teraz widzisz po co są "godzinki"? żebyś mógł łatwiej manipulować Przełożę na polski: Pojawia się klient, który za mój sad che zapłacić 10 000 000 złotych, Nikt inny nie chce tego sadu kupić, więc średnia wycena jest 10 000 000 złotych a podatek 1 000 000 złotych, Nie stać mnie. Co dalej? Dalej mój sad zostanie mi PRZEMOCĄ zabrany. I to taką przemocą, że poleje się krew Jesteś miłośnikiem przemocy!!!!! > Dla zabezpieczenia systemu przed wzajemnymi groźbami i przemocą wszystkie portfele zostają zaszyfrowane i każdy traci zdolność dostania się do cudzego portfela.Kłamiesz. Wielki Brat może ci zabrać to co masz zaoszczędzone Zarabiasz 10 000 zł Masz dom, wart 100 000 złotych Masz oszczędności 100 000 zł Dom płonie, ubezpieczenia nie ma wartość pogorzeliska jest 1000 zł Z dnia na dzień na koncie zostaje 20 000. Znika 80% środków i to w dniu kiedy spalił ci się dom Istny raj na ziemi > Żeby ukryć informację wpierw potrzeba ja mieć.Zgadza się Wyobraź sobie człowieka, który 10 lat siedział w więzieniu. Pytają go jak długo siedziałeś? Nie wiem. Przecież takie wydarzenie nie zmienia człowiekowi życia. Wraca do domu jak po szychcie, na obiad Pytają olimpijczyka, ile na olimpiadzie zdobył medali Nie wiem, Oczywiście, przecież takie wydarzenie nie zmienia życiorysu Pytają Hamerlika za ile zlicytowano twoją działkę. Oczywiście takie drobiazgi umykają z pamięci Facet spłaca 100 000 złotych i nawet nie interesuje się ile zostało do spłaty??? Skąd wiesz. że nie spłaciłeś za dużo? Licytacja zmienia mu życiorys, poglądy, kraj zamieszkania, pracę, zdrowie, ale to był fakt bez znaczenia, nie pamięta. Skąd wiesz, że nie spłaciłeś za dużo?????????? > Nie mam i nie ukrywam.NIKT W TO NIE UWIERZY
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Widział kto kiedy, żeby Salomon czy jakiś inny Hamerlik nalał z próżnego?> Poniżeń ciąg dalszy.> Niczego innego po Tobie nie oczekiwałem.Hamerlik, ale z czego chcesz nalać? Bo że koniecznie chcesz - widać od wielu lat. Pytam: z czego?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Licytacja zmienia mu życiorys, poglądy, kraj zamieszkania,> pracę, zdrowie, ale to był fakt bez znaczenia, nie pamięta.> Skąd wiesz, że nie spłaciłeś za dużo??????????Wiele rzeczy o których ten chłop gada, to ściema. Mówi głównie to, co wygodne i co jest zbieżne do jego strategii: np. robienia z siebie ofiary. Pytanie, w ilu % to prawda i w ilu całościowa. Ostawiam, że nawet nie w 1%.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Jeżeli twierdzisz, że mam i ukrywam to kłamiesz.> Jeżeli tak nie twierdzisz ale w kółko piszesz o tajemnicach to oszukujesz.Nie. W twoim przypadku niewiedza to zasłonka, skoro wiedzę o której piszemy, posiąść możesz bez szczególnego wysiłku. Trzeba tylko chcieć. Czyli chodzi o utajnienie przed sobą i to pisałem. Dodałeś jeszcze, że potrzebujesz jej (niewiedzy), "by się wilków nie bać". Jesteś zwykłym malutkim oszczercą.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >W moim modelu kapitał jest inny a prawo własności takie, że większość uzna je bez żadnej groźby przemocy.> Moje pytanie o wycenę mojego sadu jest w mocy> >Każdy najemnik bez mienia powinien przepisać się do takiej księgi, ktora zapewnia mu najwyższy dobrobyt.> Na czym polega ten dobrobyt?> Na niemożności posiadania domu, mieszkania, działkowego ogródka, samochodu.... ?Żaden wasz lichwiarski kredyt nie dał najemnwmu robolowi NIC. Wprost przeciwnie wszystkiego go pobawił i nie na chwilę lecz na całe życie.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Nie mam innego wyjścia.> >Kiedys już próbowałem bez prawników i wyszło źle.> Jak się chce cwaniaczyć to trzeba prawnika> Ja dom bez prawnika zbudowałemI masz mój szacunek. Co do cwaniaczenia, niekiedy nawet prawnicy nie pomagają w kontynuacji tego procederu. Może tego Hamerlik pałający nową nadzieją, musi się jeszcze boleśnie nauczyć...
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > > Licytacja zmienia mu życiorys, poglądy, kraj zamieszkania,> > pracę, zdrowie, ale to był fakt bez znaczenia, nie pamięta.> > Skąd wiesz, że nie spłaciłeś za dużo??????????> Wiele rzeczy o których ten chłop gada, to ściema.> Mówi głównie to, co wygodne i co jest zbieżne do jego strategii: np. robienia z siebie ofiary.> Pytanie, w ilu % to prawda i w ilu całościowa.> Ostawiam, że nawet nie w 1%.Pamiętam, pamiętam. Tylko nie stawiam w centrum wszechświata jakbyście chcieli.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Na czym polega ten dobrobyt?> >Na niemożności posiadania domu, mieszkania, działkowego ogródka, samochodu.... ?> Żaden wasz lichwiarski kredyt nie dał najemnwmu robolowi NIC.A jak się już obudzisz to umyj ząbki. (i pisz po polsku) 1 Nie "wasz" bo piszesz do mnie ciulu a nie do swojej mamy 2 Lichwiarski nie daje, na uczciwym niejeden robotnik dom postawił 3 To że ty wziąłeś jakiś szemrany cwaniacki utajniony kredyt nie znaczy że inni też > Wprost przeciwnie wszystkiego go pobawił i nie na chwilę lecz na całe życie.Dupcys, dupcys..... Moje pytanie o wycenę mojego sadu jest w mocy > Każdy najemnik bez mienia powinien przepisać się do takiej księgi, ktora zapewnia mu najwyższy dobrobyt.Na czym polega ten dobrobyt? Na niemożności posiadania domu, mieszkania, działkowego ogródka, samochodu.... ? Na niemożności posiadania oszczędności? Na ciągłym strachu przed chorobą, której koszta leczenia przekroczą groszowe wpływy z podatków? (a zarobku chory nie dostaje! ubezpieczenia nie ma)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ponoć masz milionowy dług możesz sprawdzić ile go> jest i nawet cię to nie interesuje??????Może interesuje, ale lęk przed wilkami większy, mantra "kiedyś to się zmieni. Kiedyś.." pozwala w upokorzeniu wegetować. I pozamiatane. > Nie płacisz, nie zamierzasz, ale żalisz się na ten dług> jak szczerbaty kiedy zgubi gebissTrzeba mieć jaja, żeby się za takie rzeczy zabrać. A Hamerlik czeka, aż mu same cudownie wyrosną. Klasyczny pat. Łatwiej i wygodniej się żalić + wystawiać od czasu do czasu goły tyłek na kopniaki i pośmiewisko. Przynajmniej wie, że żyje. Smutne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#254 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >W moim modelu kapitał jest inny....Jeśli inny, to jaki? Podał definicyjnie/określił co przez to "rozumie"? Nie zauważyłem. > ....a prawo własności takie, że większość uzna je bez żadnej groźby przemocy.Czyli jak? Skoro proponuje "innowacyjne" rozwiązania, których my nie rozumiemy a on nie umie tego wytłumaczyć tak, by zrozumiały masy? Żeby nie używać przemocy, to znaczy zrozumieć sens. Poza tym gdzie on widzi groźbę przemocy? Brak uzasadnienia. > Moje pytanie o wycenę mojego sadu jest w mocy.> >Każdy najemnik bez mienia powinien przepisać się do takiej księgi, ktora zapewnia mu najwyższy dobrobyt.Samo przypisanie już jest więc dobrobytem. Typowe obiecywanie gruszek na wierzbie, kiedy wyjaśniał zasady jego systemu już przed tym, że praktycznie biedak bez "mienia" nie może być beneficjentem tej "szczęśliwości dobrobytu". Pokazał mechanizm? Co to znaczy przypisanie się do księgi "własności" biedakowi bez "mienia"? Przypisanie takie ma dać najwyższy dobrobyt komu? Temu biedakowi, czy twórcy tej paranoi? Co to za karkołomny wywód! Na czym polega ten dobrobyt? > Na niemożności posiadania domu, mieszkania, działkowego ogródka, samochodu.... ?> Na niemożności posiadania oszczędności?> Na ciągłym strachu przed chorobą, której koszta leczenia przekroczą groszowe wpływy z podatków? (a zarobku chory nie dostaje! ubezpieczenia nie ma)Popatrz, że ekonomista bez matury nadal twierdzi, że ma rację. Ja twierdzę z tym samym uporem jaki on prezentuje, że jest paranoikiem z kompleksem maniakalno-depresyjnym. I nie odstąpię od mojego twierdzenia. Szuka na tym forum kumpli na lato, bo wszędzie go wyrzucają. Ma kretyn kompleks, bo umie tylko zasrsywać pojęcie racjonalizmu i oczywiście nie brać za to żadnej odpowiedzialności. Co za intelektualna proteza!
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > > Ponoć masz milionowy dług możesz sprawdzić ile go> > jest i nawet cię to nie interesuje??????> Może interesuje, ale lęk przed wilkami większy, mantra "kiedyś to się zmieni.Może nie chcę podążać wyznaczonymi przez Was ścieżkami, bo nigdzie gdzie chcę nie dojdę? Liczysz, na uruchomienie znanych Ci, ludzkich emocji, to nie jest żadna wymiana myśli, z twojej storny to już tylko psychologiczna gra. Nie zamierzam grać w twoje gierki. Kręć i kręć się w kółko. Ja tego nie zmienię. Niemniej kręcisz się wokół mnie a nie ja wokół Ciebie.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|