 |
Pieniądze na rachunku bankowym Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2021 02:00 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Pieniądze na rachunku bankowym | Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.
Powstaje pytanie.
Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?
Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?
Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >> Zadajesz mi pytania, na które nie znam odpowiedzi> >Nie znasz, czy nie chcesz poznać? To różnica.> To nie jest żadna alternatywa. Pytanie jest nielogiczne.Szkoda, że nie dostrzegasz zawartej w tym pytaniu logiki. Nieznajomość a niechęć do poznania to przecież dwie różne rzeczy. > Nie dzielę się informacjami, których nie posiadam. Jak zdobędę,> to się podzielę ale nie wcześniej.Wydaje mi się, że chodzi o to iż nie zdobędziesz (będziesz trzymał przed sobą w tajemnicy) póki nie przestaniesz się jej bać. Innymi słowy, póki nie zrobisz czegoś z tym drugim. > >Ponoć także ze sobą.  > Chcialbys określić mi kierunek działaniaChcę wyrazić, pokazać ramy, ograniczenia i wolę, lub jej brak. U ciebie jej nie ma co do ważkich rzeczy które cię trawią. Masz natomiast olbrzymią odwagę.. do stosowania prowokacji, manipulacji i bicia piany, które pozwalają chwilowo niepamiętać. > mam rezerwę do tego, co ktoś mówi o tym, co powinien zrobić.Rób, co uważasz. Z mojej strony fikcji ramię w ramię z tobą tworzył nie będę. Przykro mi. > W tej chwili sam staram się określić sobie kierunek> działania i dbam przy tym o autonomię.Określaj, dbaj. W czym problem? > Chcialbys mnie wyprowadzić w bagno albo na manowce?Tylko wyrażam siebie i swoje spostrzeżenia. Wdać dla ciebie to czasem trudne. Ale zawsze możesz zaprzestać mnie czytać. > Muszę na Ciebie uważać.To tylko dowód na to, że są trafne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >> Skoro tak, to jaki mechanizm proponujesz jako WŁASNOŚĆ WODOCIĄGU,> >> żeby każdy miał nad nim realną kontrolę?> > Powinno być tak:> > Jaki proponujesz mechanizm wpływu na decyzje właściciela wodociągu?> > Odpowiedziałem.> > Ujawnienie kapitału i opodatkowanie własności.> Na pewno znasz problemy liberum veto w historii Polski.> Czyżby twoi właściciele wodociągu mieli to samo narzędzie wpływu, co tamci szlachcice?  > Ale ok.> To może jeszcze inaczej: jaki proponujesz mechanizm wpływu na decyzje pilota samolotu?> Ujawnienie udziałów w linii lotniczej i opodatkowanie właścicieli tejże?  Nie doceniasz znaczenia reputacji i zaufania. Niektórzy budują swoją reputację przez całe życie. Świadomi modelu ekonomicznego i panujących w nim zasad użytkownicy, nie będą inwestować w ludzi bez reputacji i nie będą przyczyniać się do rozwoju ich własności. W waszym modelu ekonomicznym jest inaczej. Zwykli ludzie nie rozumieją jego zasad i nikt też nie musi zabiegać o reputację, bo chronią go liczne, prawnie chronione tajemnice. Wasz model ekonomiczny to woda na młyn cwaniaków, manipulatorów, oszustów i złodziei.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >>> Zadajesz mi pytania, na które nie znam odpowiedzi> >>Nie znasz, czy nie chcesz poznać? To różnica.> >To nie jest żadna alternatywa. Pytanie jest nielogiczne.> Szkoda, że nie dostrzegasz zawartej w tym pytaniu logiki.> Nieznajomość a niechęć do poznania to przecież dwie różne rzeczy.Ale to nie stoi ze sobą w alternatywie. Pytania to czy tamto zadaje się o rzeczy, które są ze sobą w alternatywie. > > Nie dzielę się informacjami, których nie posiadam. Jak zdobędę,> > to się podzielę ale nie wcześniej.> Wydaje mi się, że chodzi o to iż nie zdobędziesz (będziesz trzymał przed sobą w tajemnicy) póki nie przestaniesz się jej bać.A słyszałeś takie powiedzenie, żeby nie tykać gówna? Nie jestem na to gotowy, żeby uruchomić kolesi, którzy zwietrzą zysk. Wpierw muszę się do tego przygotować, żeby móc odeprzeć falę. Nie idę na zatracenie, za dużo zła już od innych ludzi doznałem. Kiedy stanę się już wystarczająco silny rozwiąże ten problem, nad tym właśnie usilnie pracuję. Nie zamierzam dać Ci się lub komukolwiek innemu sprowokować. Teraz będę postępował rozsądnie.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Świadomi modelu ekonomicznego i panujących w nim zasad użytkownicy, nie będą inwestować w ludzi >bez reputacji i nie będą przyczyniać się do rozwoju ich własności.> W demokratycznym cyrku z oddawaniem głosów, już nikt daje na listy osób z wiedzą i reputacją. Stawia się na znane gęby z telewizji: aktorów i sportowców. Jakby kandydatem na prezydenta, był szef jakiejś mafii, to bym poszedł na te "wybory" i na niego zagłosował. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Co Ty bredzisz, było o o testamencie i umowach w Twoim systemie.> W moim modelu nie ma testamentów i ostatniej woli użytkownika. Proponuję aby z chwilą śmierci użytkownika wszystkie jego świadectwa własności były wymieniane na pieniądze z najwyższej wyceny świadectwa, przechodząc do użytkowników, którzy wycenili je najwyżej, po czym pieniądze pochodzące z wymiany były kasowane przez system obniżając ilość pieniądza w obiegu i podnosząc wartość jednostki.Jaki raj na ziemi!!!!!! Wyjaśnij mi coś: po ch.... mam budować do w twoim raju Jak będę miał dom to muszę zapłacić podatek, na starość dokwaterować kogoś do wspólnej łazienki i sprzedać balkon, a nie wolno mi nawet dzieciom go zostawić Jak nie mam domu, to twoja matka musi mnie utrzymywać płacąc na mnie podatki od mieszkania > W moim modelu możesz podarować swoje świadectwa własności innym użytkownikom za symboliczną jednostkę dopóki żyjesz.I wraca pytanie: skąd mam wiedzieć kiedy umrę? Kolejny debilizm Hamerlika wywala się na tym pytaniu > W moim modelu nie można przelewac świadectw własności za darmo.Napisz wprost, że żonie prezentów nie kupujesz > Podaruj swoją własność dzieciom gdy jeszcze żyjesz, bo... wiesz kiedy umrzesz Ty śmieszny debilu > w moim modelu po śmierci już niczego nie podarujesz.A dziś mogę? Ty śmieszny kretynie > System świadectwa przepisze na innych i wszystkie środki pieniężne związane z twoim kontem bezpowrotnie skasuje.Tak jak "nadmiar" oszczędności Cudowny system, który zabiera z konta, które jest nie do ruszenia Tylko właściciel może zabrać z konta, ale nie tylko właściciel Tylko i nie tylko Hamerlik to debil > Zobowiązania umowne w moim modelu mogą być wyrażone tylko poprzez rozkład pieniądza. To pieniądz jest nośnikiem długu i po to istnieje.Pisz po polsku > W moim modelu istnieje rozwinięta kreacja pieniądza ujemnego,Pisz po polsku > każdy zyskuje kredyt o wartości własnych posiadłości,Kto ma dom, może mieć drugi, a biedocie ch. w d. > Umawiasz się z innymi posługując się natychmiastowym i nieodwracalnym przelewem pieniądza albo wcale. Dzięki temu ........ nie istnieją ubezpieczenia, reklamacje, ratalna sprzedaż Ucieczka kretyna > w systemie nie mogą pojawić się wzajemne grozby i przemoc.Kłamiesz Jeśli ktoś wyceni mój sad na 50000000000 godzinek to MUSZĘ go sprzedać i wtedy nabywca może wejść tylko przemocą Teraz widzisz po co są "godzinki"? żebyś mógł łatwiej manipulować Przełożę na polski: Pojawia się klient, który za mój sad che zapłacić 10 000 000 złotych, Nikt inny nie chce tego sadu kupić, więc średnia wycena jest 10 000 000 złotych a podatek 1 000 000 złotych, Nie stać mnie. Co dalej? Dalej mój sad zostanie mi PRZEMOCĄ zabrany. I to taką przemocą, że poleje się krew Jesteś miłośnikiem przemocy!!!!! > Dla zabezpieczenia systemu przed wzajemnymi groźbami i przemocą wszystkie portfele zostają zaszyfrowane i każdy traci zdolność dostania się do cudzego portfela.Kłamiesz. Wielki Brat może ci zabrać to co masz zaoszczędzone Zarabiasz 10 000 zł Masz dom, wart 100 000 złotych Masz oszczędności 100 000 zł Dom płonie, ubezpieczenia nie ma wartość pogorzeliska jest 1000 zł Z dnia na dzień na koncie zostaje 20 000. Znika 80% środków i to w dniu kiedy spalił ci się dom Istny raj na ziemi 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Jaki raj na ziemi!!!!!!> Wyjaśnij mi coś: po ch.... mam budować do w twoim raju> Jak będę miał dom to muszę zapłacić podatek, na starość dokwaterować kogoś do wspólnej łazienki i sprzedać balkon, a nie wolno mi nawet dzieciom go zostawićNie zbudowałeś domu sam, to kłamstwo. Zaangażowałeś w to masę ludzi, którzy budując twój dom nie budowali własnych dlatego musisz zapłacić podatek od domu. Podatek musisz zapałacic także od ziemi, którą zajmujesz i której nie moga już zająć inni. Tak funkcjonuje mój model.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ale to nie stoi ze sobą w alternatywie.> Pytania to czy tamto zadaje się o rzeczy, które są> ze sobą w alternatywie.I w różnicy. > A słyszałeś takie powiedzenie, żeby nie tykać gówna?> Nie jestem na to gotowy, żeby uruchomić kolesi, którzy zwietrzą zysk.Nie bardzo rozumiem. Sądzisz że jak napiszesz tu, ile jesteś winien, wywoła to jakąś falę? > Kiedy stanę się już wystarczająco silny rozwiąże ten problem,> nad tym właśnie usilnie pracuję.> (..) Teraz będę postępował rozsądnie.Czyli zupełnie tak samo, jak ludzie których prosisz o zaangażowanie się w eksperyment wg twoich zasad: nie kiwają palcem, nawet za czasem już nie pamiętają, co postulujesz. Tylko że oni swoją biernością potencjalny problem hamernik-systemu rozwiązali, a ty swój nie. I pewnie jeszcze długo.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#203 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >I tu jest sedno sprawy: Ty nie chcesz żeby ten system był dobrze rozumiany, Ty wolisz manipulować> Kiedy będę posługiwał się waszymi pojęciami wówczas każdy zainteresowany moim modelm będzie postrzegał własną sytuację ekonomiczną w moim modelu przez waszą ekonomię, a mój model nie jest przecież waszą ekonomią.Twój model jest niezrozumiały poprzez niepolski język a do tego totalnie nieprzyjazny ludziom, dlatego NIKOGO do nie go nie przekonałeś i to powinno dać ci do myślenia > Zlotowka nie jest żadnym fundamentem dla mojego modelu i jest w nim całkowicie nieważna.> W moim modelu znaczenie ma "godzinka". To jest waluta mojego modelu i jego fundament.A ile godzinek to złoty? No i wyszedł ci bełkot
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Nie bardzo rozumiem.Ooooo jak Ty nic nie rozumiesz. Wszystko trzeba Ci tłumaczyć. W rzeczywistości rozumiesz to może lepiej ode mnie  > Czyli zupełnie tak samo, jak ludzie których prosisz o zaangażowanie się w eksperyment wg twoich zasad: nie kiwają palcem, nawet za czasem już nie pamiętają, co postulujesz.Być może. Nie liczę na to, że pójdzie mi łatwo, raczej napotkam wiele trudności a fala poniżeń i pogardy to tylko czubek góry lodowej. Podejrzewam, że gdybym osiągnął coś więcej niż tylko teorię mojego modelu stosunków społecznych, to fala śmiechu kierowana w moją stronę zmieni się w falę agresji i uruchomią się ludzie, którzy teraz mają mnie za nic i w dupie.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
#205 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Jaki raj na ziemi!!!!!!> >Wyjaśnij mi coś: po ch.... mam budować do w twoim raju> >Jak będę miał dom to muszę zapłacić podatek, na starość dokwaterować kogoś do wspólnej łazienki i sprzedać balkon, a nie wolno mi nawet dzieciom go zostawić> Nie zbudowałeś domu sam, to kłamstwo.1 Dom to był przykład. 2 Oczywiście, że nie zbudowałem sam! tak samo jak ty sam sobie chleba nie pieczesz z samemu zemlanej mąki z samemu zebranej pszenicy z samemu obsianego pola > Zaangażowałeś w to masę ludzi, którzy budując twój dom nie budowali własnych1 Zapłaciłem im za robotę i nie byli stratni 2 Tak samo jak piekarz piekąc tobie chleb nie piecze go sobie. Wystarczyłoby żeby upiekł jeden bochenek dla siebie i rodziny a piecze setki też dla ciebie. Murarz buduje też dla innych > dlatego musisz zapłacić podatek od domu.Podaj numer konta > Podatek musisz zapałacic także od ziemi, którą zajmujesz i której nie moga już zająć inni.Uprawiam ją > Tak funkcjonuje mój model.Oranienburg. Dziękuję Przypomnę: w twoim modelu dowolny cwaniak może mi wycenić sad na 10 mln złotych i muszę zapłacić 1 mln podatku. Nie stać mnie. Tracę sad To teraz odpowiedz na pytanie jak bez użycia przemocy sad zmieni właściciela. ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > A ile godzinek to złoty?Nie wiem, tego nie da się przeliczyć, bo to waluty zupełnie róznych modeli ekonomicznych. Nawet nie jestem pewien wymiany handlowej pomiędzy tymi modelami. Nie wiem czy taka jest w ogóle możliwa. Być może ale to trzeba przetestować.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ooooo jak Ty nic nie rozumiesz.Rozumiem po co potrzebne ci tajemnice + że innym chcesz je zabrać, ale sobie zostawić. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Nie zbudowałeś domu sam, to kłamstwo.Opacznie to zrozumiałeś. To przenośnia. Oczywiście, ze nie zbudował sam własnymi rękami od początku do końca. Ale był inwestorem, robił to zapewne pół-gospodarczą metodą. W skrócie: zbudował sam. > Zaangażowałeś w to masę> ludzi,Nie wiem, czy masę. Ale powiedzmy. > którzy budując twój dom nie budowali własnychTego nie wiesz. Może równolegle budowali ta samą metoda co szarley, czyli nie własnymi rękami. > dlatego musisz zapłacić podatek od domu. Podatek musisz zapałacic> także od ziemi, którą zajmujesz i której nie moga już zająć inni.> Tak funkcjonuje mój model.Nie tylko. Jak zwykle amnezja na zawołanie  Szarley płaci podatki od ziemi i od domu. Tak działa każda Gmina w Polsce.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Ooooo jak Ty nic nie rozumiesz.> Wszystko trzeba Ci tłumaczyć.Hamerlik, sorki że zapytam: czy to czasem nie jest tak, że sam nie chcesz poznać (z lęku) i tylko zasłaniasz się jakimś "ruszeniem kamyczka lawiny"? Tylko szczerze, sama prawda  (wiem wiem, nie mogę na to liczyć. Ale tak sobie piszę).
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Ooooo jak Ty nic nie rozumiesz.> Rozumiem po co potrzebne ci tajemnice + że innym chcesz je zabrać, ale sobie zostawić.  Tajemnice czy niewiedza? Oszukujesz? Nie potrzebuję też niewiedzy, potrzebuję nie uruchamiać na razie wilków, bo nie jestem gotowy na ich przyjęcie. Ja już stworze środki własnej obrony to załatwię tę sprawę. Wpierw muszę odłożyć na cwanych prawników z warszawki, którzy potrafią wilki opanować. Rozumiem, że w twoim interesie są moje problemy, bo z problemami stanę się słabszy i wszystkie moje idee nieważne ale w moim interesie jest się obronić przed waszą dziejową "sprawiedliwością", która z prawdziwą sprawiedliwością ma niewiele wspólnego. Wiem też, że w kółko będziesz mnie ciągną w kierunku tego tematu i nie pozwolisz mi rozwijać własnych wizji. Wiem też, że gdy będę Cię ignorował i mimo wszystko rozwijał własne wizje lepszego modelu społecznego, będziesz je ośmieszał. Tak już będzie i chcąc nie chcą muszę sobie z Tobą jako moim przeciwnikiem poradzić, czego też próbuję.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|