Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pieniądze na rachunku bankowym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
04-12-2021 02:00Hamerlik Konopka (19905 punktów)Pieniądze na rachunku bankowym
Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.

Powstaje pytanie.

Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?

Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?

Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
j26c (338 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Wciąż powtarzasz, że 86% mieszkańców Berlina mieszkających w cudzych domach nie kupuje własnych domów, bo tak są bogaci, że im się nie chce.
>>No dokładnie
>Dokładnie to jest tak, że nie kupujemy własnych domów, bo nas nie stać. Tak jest dokładnie.
>Idea wyboru życia w wynajętym domu, z własnej woli, jest całkowicie fałszywa ale

To odkładaj sobie w tym Berlinie, jedź do normalnego państwa gdzie Ciebie przyjmą na stałe do jakiejś pracy i sobie zbuduj dom albo kup. Zoptymalizuj to jakoś, odludzie. góry (Piermont Włoski np.) gdzie jest tanio i spokojnie i już.

Bułgaria realnie miała ostatnio niezłe ceny. Naucz się pracy zdalnej jakoś na przyszłość.

Sorry zapomniałem, komornik alimentacyjny na tropie jest i węszy a i dzieci multum

>potrzebujecie ją głosić dla usprawiedliwienia współczesnego systemu kapitalistycznego i dla zaprogramowania u innych pożądanej przez was normalności.

Przypisujesz mi bzdurne i całkowicie błędne właściwości.

#77
05-12-2021 09:03
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi j26c
>I jak rozumiem durna strefa Knopke ma to zatrzymać?

Wprost przeciwnie.
Dom może kupić jedynie ktoś kto ma już dom, bo ilość dozwolonej w portfelu gotówki jest równa wartości majątku

Kto ma dwa domy, może kupić kolejne dwa, kto ma 100, kolejne 100, a robotnikowi system konfiskuje z konta namiar powyżej limitu i domu ani mieszkania mieć mu nie wolno

W hamerciulskim języku to się nazywa... rozproszeniem kapitału

Nowomowa jak nic


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi j26c
>Sorry zapomniałem, komornik alimentacyjny na tropie jest i węszy a i dzieci multum

Nie, niczego nie zapomniałeś a wasz systemem jest projektem, w którym człowiek traci wolność chce tego czy nie chce.

To nie jest kwestia błędnych decyzji tylko architektury waszego systemu.

Aby pieniądz mógł pracować i zarabiać kolejny pieniądz, bez kiwniecia przez jego właściciela palcem w bucie, musi być masa zniewolonych ludzi.

Bez masy niewolników żaden pieniądz nic nie zarobi.

Waszym największym marzeniem jest posiadać majątek, który zapewni wam nie tylko wysoki dochód ale jeszcze zarobi na kolejne przewlaszczenia i oczywiście bez kiwniecia palcem w bucie. W waszym największym marzeniu chodzi o to, żeby zjeść i wypic co z trudem przygotują inni, bez zrobienia dla nich czegokolwiek w zamian, położyć się spać i obudzić się bogatszym niż wczoraj.

W moim modelu posiadłości i pieniądze na nikogo nie pracują, więc człowiek chcąc jeść musi pracować sam.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>>I jak rozumiem durna strefa Knopke ma to zatrzymać?
>Wprost przeciwnie.
>Dom może kupić jedynie ktoś kto ma już dom, bo ilość dozwolonej w portfelu gotówki jest równa wartości majątku

W moim modelu gdy nic nie masz, możesz kupić hulajnoge, potem rower i skuter.

Dzięki temu po paru latach możesz zgromadzić pokaźny majątek.

W waszym modelu większość przez całe życie nic nie zgromadzi, bo wszystko będzie należeć do grupki nieznanych, zmówionych cwaniakow.
Wasza zaprograma rzeczywistość realizuje się każdego dnia a Ty przeczysz jej.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi j26c
>>>No myśl trochę
>Było o wodociągu.

Było o wodociągu, bo poruszlem kwestie wpływu na elementy rzeczywistości, od których jesteśmy egzystencjalnie zależni.

Szarley przekonuje, że dla wszytkich będzie dobrze, jeżeli kontrolę nad wodociągami przejmą izraelskie spółki kapitałowe o nieznanych właścicielach a ja twierdzę, że ludzie, którzy stracą kontrolę nad wodociągiem wkrótce potem stracą także umiejętność i zdolność zbudowania wodociągu bez pomocy innych aż wreszcie z braku umiejętności i zdolności będą musieli zająć się zmywaniem u innych podłóg.

Szarleywi to nie przeszkadza, bo liczy, że będzie tłumaczem pomiędzy zagranicznymi właścicielami i lokalnymi robolami i będzie tłumaczył robolom czego właściciel chce i co mają robić.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>>Napisałeś, że nie wiesz od kogo wynająłeś mieszkanie w Genewie, tłumacząc w ten sposób, że mieszkanie w cudzym domu, który nie widomo do kogo należy, dobre jest i sprawiedliwe.
>1 Znałem nazwisko najmującego i to wszystko

Wcześniej nie znałeś teraz już znasz.
Przekonaywles, że nikt nie potrzebuje znać nazwisk właścicieli wystarczy tylko uznać, że wszystko jest cudze i należy się temu podporządkować.

>2 Kompletnie mi wisi od kogo najmuję mieszkanie czy dom, interesuje mnie standard i cena

Kompletnie wisi ci rozkład własności wśród ludzi jak również to co posiadasz.

Przy czym to nie są twoje myśli lecz te jakie chciałbyś zaprogramować w umysłach innych ludzi, żeby osłabić ich dociekliwość i roszczenia. Inni ludzie dzięki temu mają uwierzyć, że to normalne, że nic nie posiadają i że nic się im nie należy.

szarley to w realu Johannes Jerlas

#82
05-12-2021 10:03
 Ocena 1 na 1
j26c (338 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>I jak rozumiem durna strefa Knopke ma to zatrzymać?
>>Wprost przeciwnie.
>>Dom może kupić jedynie ktoś kto ma już dom, bo ilość dozwolonej w portfelu gotówki jest równa wartości majątku
>W moim modelu gdy nic nie masz, możesz kupić hulajnoge, potem rower i skuter.
>Dzięki temu po paru latach możesz zgromadzić pokaźny majątek.

A jak ktoś już ma teraz bardzo pokaźny majątek to nie czeka i zanim ja dojdę do hulajnogi to będzie miał cały świat, tak ? Postęp 2*n miesięcznie ?

Pomijam ze może mi się nie chcieć startować od razu do wyścigu i co wtedy?
Przecież jak 5 cwaniaków wykupi całe państwo to hulajnogi również będą droższe bo czemu nie ?

Na wiosce paru większych wykupi własność wszystkich i wypędzi a później dogada się z ta vonowia i zrobi hotele (strefa nie ma przestrzeni publicznej, nawet do chaty nie dojadę) bo większość pracuje najemnie i nie jest zainteresowana bogaceniem dla bogacenia tylko życiem.

No nic tylko popierać.

ps
Naprawdę nie widzisz tych rażących błędów fundamentalnych?

Teraz EOT na serio, mnie się nie chce, to nie ma sensu.

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>I jak rozumiem durna strefa Knopke ma to zatrzymać?
>>Wprost przeciwnie.
>>Dom może kupić jedynie ktoś kto ma już dom, bo ilość dozwolonej w portfelu gotówki jest równa wartości majątku

Nie musisz tego tysiące razy powtarzać, to świetnie rozumiem, kto nei ma domu, nie może mieć domu i tyle

>W moim modelu gdy nic nie masz, możesz kupić hulajnoge, potem rower i skuter.
Tak, dokładnie, każdą z tych rzeczy sprzedać ze stratą i kupić następną
Połowę życia spędzić na targowisku, żeby kupować i sprzedawać używane rzeczy bo wg "ekonomisty" to pobudza koniunkturę

>Dzięki temu po paru latach możesz zgromadzić pokaźny majątek.
Ty debilu

>Szarley przekonuje, że dla wszytkich będzie dobrze, jeżeli kontrolę nad wodociągami przejmą izraelskie spółki kapitałowe o nieznanych właścicielach

A twoja żona to k***a
Wolno tobie kłamać wolno i mnie
Smutne jest to, że ona tak bardzo lubi ten zawód

>a ja twierdzę, że ludzie, którzy stracą kontrolę nad wodociągiem
I nadal nie odpowiedziałeś JAK chcesz zachować kontrolę nad wodociągiem, który należy do jednej osoby.
Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3

No jak?????
Ucieczka?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Szarley przekonuje, że dla wszytkich będzie dobrze, jeżeli kontrolę nad wodociągami przejmą izraelskie spółki kapitałowe o nieznanych właścicielach

Ty psi chuju synu psiego chuja i k***y

>Szarleywi to nie przeszkadza, bo liczy, że będzie tłumaczem pomiędzy zagranicznymi właścicielami i lokalnymi robolami

Ty psi chuju synu psiego chuja i k***y

>
szarley to w realu Johannes Jerlas


Ty psi chuju synu psiego chuja i k***y

Poradzisz coś więcej niż kłamać???


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Napisałeś, że nie wiesz od kogo wynająłeś mieszkanie w Genewie, tłumacząc w ten sposób, że mieszkanie w cudzym domu, który nie widomo do kogo należy, dobre jest i sprawiedliwe.
>>1 Znałem nazwisko najmującego i to wszystko
>Wcześniej nie znałeś teraz już znasz.

Tak, teraz już znam, ty nadal nie wiesz na ile procent brałeś kredyt???

>Przekonaywles, że nikt nie potrzebuje znać nazwisk właścicieli wystarczy tylko uznać, że wszystko jest cudze i należy się temu podporządkować.
Znów łżesz

>>2 Kompletnie mi wisi od kogo najmuję mieszkanie czy dom, interesuje mnie standard i cena
>Kompletnie wisi ci rozkład własności wśród ludzi jak również to co posiadasz.
Znów łżesz

>Przy czym to nie są twoje myśli lecz te jakie chciałbyś zaprogramować w umysłach innych ludzi,
Znów łżesz

>Inni ludzie dzięki temu mają uwierzyć, że to normalne, że nic nie posiadają i że nic się im nie należy.
Znów łżesz

Rozpędzasz się w oszczerstwach, a to znaczy, że niedługo znów nazwiesz mnie przestępcą, jak już bywało i znów będziesz musiał prostować w obawie przed twoim państwem.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#86
05-12-2021 10:37
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>>I jak rozumiem durna strefa Knopke ma to zatrzymać?
>Wprost przeciwnie.
>Dom może kupić jedynie ktoś kto ma już dom, bo ilość dozwolonej w portfelu gotówki jest równa wartości majątku
>Kto ma dwa domy, może kupić kolejne dwa, kto ma 100, kolejne 100, a robotnikowi system konfiskuje z konta namiar powyżej limitu i domu ani mieszkania mieć mu nie wolno
>W hamerciulskim języku to się nazywa... rozproszeniem kapitału
>Nowomowa jak nic

Pomijając, że czytać to co pisze wywołuje ból głowy i spazmatyczne odruchy śmiechu, że aż trudno uwierzyć, iż takiego ekonomistę wypuszcza w świat uniwersytet wrocławski, to zrobiłeś błąd stosując narzecze hamerculskiego języka. Otóż pomyliłeś odmianę hamerculskiego narzecza dolnego dorzecza, z narzeczem hamerculskiej odmiany górnego dorzecza. Konkretnie. Ty piszesz o księdze rozproszonego kapitału, a nie jak on o rozproszonej księdze kapitału. Wiesz jak wygląda jakakolwiek księga by być rozproszoną? Ja się domyślam, ale nie powiem co się będzie działo gdy rzucisz nią pod wiatr.. Tak tak. Jenzyk polska to trudna język, nawet dla Polaka. A tym bardziej w narzeczu hamerculskim z dolnego dorzecza. I jak tu nie być bezlitosnym dla Polaka, nie umiejącego władać swoim ojczystym językiem?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Wenancjusz
>Pomijając, że czytać to co pisze wywołuje ból głowy i spazmatyczne odruchy śmiechu, że aż trudno uwierzyć, iż takiego ekonomistę wypuszcza w świat uniwersytet wrocławski, to zrobiłeś błąd stosując narzecze hamerculskiego języka.

Nie dziw się. Poznałem waszą ekonomię także od strony najemnych roboli zatrudnianych przez zagraniczne agencje pracy tymczasowej o nieznanych właścicielach, w siedzibach których żywej duszy nie spotkasz, bo to skrzynka na listy i człowiek się w niej nie zmieści.

>Wiesz jak wygląda jakakolwiek księga by być rozproszoną?

Tak, to księga w 100 jednakowych kopiach napisana przez 100 niezależnych od siebie pisarzy, z których każdy pisze swoją kopię księgi wg pierwotnie ustalonych reguł.

Obojętnie do której kopii dotrzesz to dotrzesz do księgi, ktora będzie istnieć w rozproszeniu swoich wielu kopii.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3
>No jak?????
>Ucieczka?

Będziesz znał jego tożsamość, dochody, koszty i zyski, czyli będziesz w położeniu całkowicie odmiennym od obecnego gdy nic nie wiesz a wrodzy ci ideolodzy głoszą, że to jest dla Ciebie dobre, bo panuje nad Tobą niewidzialna ręka rynku.

Choć Ty akurat, ze swoimi układami we wsi możesz coś wiedzieć ale ja mam na myśli zwykłych ludzi a nie większych cwaniakow.

Z tego położenia zajemiesz odpowiednią pozycję, będziesz wiedział ile możesz zapłacić za wodę a ile nie powinieneś. Teraz nie możesz zająć żadnej pozycji, bo nie też żadnej wiedzy.

Nie możesz np. dowiedzieć się, że kosztem twojej wody jest również koszt wynagrodzenia współmałżonków bosow lokalnej sitwy za nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>To nie jest kwestia błędnych decyzji tylko architektury waszego systemu.
>Aby pieniądz mógł pracować i zarabiać kolejny pieniądz, bez kiwniecia przez jego właściciela >palcem w bucie, musi być masa zniewolonych ludzi.
>Bez masy niewolników żaden pieniądz nic nie zarobi.
>Waszym największym marzeniem jest posiadać majątek, który zapewni wam nie tylko wysoki dochód >ale jeszcze zarobi na kolejne przewlaszczenia i oczywiście bez kiwniecia palcem w bucie. W >waszym największym marzeniu chodzi o to, żeby zjeść i wypic co z trudem przygotują inni, bez >zrobienia dla nich czegokolwiek w zamian, położyć się spać i obudzić się bogatszym niż wczoraj.
>

Robią z nami dokładnie to samo co zrobili w Chile. 3% nieznanych wierzycieli jest właścicielem wszystkiego i zarabia więcej niż pozostałe 97%.
Jak ktoś się dorobił prywatnego hotelu robotniczego, to oznacza, że jest łupem dla komornika.
W tym systemie im masz więcej tym jesteś większym niewolnikiem i wartym łupem dla kapitalistycznych cwaniaków. Spokojnie to mozesz sobie wegetować w jakiejś norce. Jak urośniesz i wyjdziesz na powierzchnię, to od razu zauważą to wilki. Żeby wegetować na powierzchni musisz uznać prawa wilków, których preambuła zaczyna się olbrzymim czerwonym napisem PRAWA CHŁOWIEKA. Prawa dla człowieka są napisane przez wilki. Jak wilki pozwolą ci, na powierzchni się utuczyć, to będziesz miał następny problem, z brakiem demokracji i nie przestrzeganiem praw człowieka. Masz do wyboru dwie opcje: albo cię zjedzą wilki albo wpuścisz do siebie ich uzbrojonych, otumanionych małpiszonów, księgowego i speców od propagandy. Wtedy dopiero zaczniesz szczęśliwe życie "wolnego" i "wyzwolonego" niewolnika w "demokratycznym" świecie.

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3
>>No jak?????
>>Ucieczka?
>Będziesz znał jego tożsamość, dochody, koszty i zyski,
I CO Z TEGO?????

>czyli będziesz w położeniu całkowicie odmiennym od obecnego
I CO Z TEGO?????

>gdy nic nie wiesz a wrodzy ci ideolodzy głoszą, że to jest dla Ciebie dobre, bo panuje nad Tobą niewidzialna ręka rynku.
p*****lisz jak zwykle odlatując w ćpuński zwid powodbnie jak wtedy kiedy żaliłeś się że nosisz cudze majtki (pierzesz je wprzódzi, imbecylu?)
Wodociąg jest własnością gminy, wiem, kto nim zarządza , a ty jak zwykle masz gówno w głowie
ale na pytanie nie odpowiesz, tak jak na pytanie o podział kopalni.

Powtórzę: Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3
Ucieczka w bełkot.
i co z tego, że będę wszystko wiedział?????
Co będę mógł z tym zrobić?
Spalić mu dom?
Kiś - kiś pokazać?
Ucieczka

>Choć Ty akurat, ze swoimi układami we wsi możesz coś wiedzieć ale ja mam na myśli zwykłych ludzi a nie większych cwaniakow.
Poradzisz choć raz bez kłamstwa?
Każdy we wsi wie kto jest wójtem i kto zarządza komunalną własnością. w mojej wsi nie ma takich debili jak ty

>Z tego położenia zajemiesz odpowiednią pozycję, będziesz wiedział ile możesz zapłacić za wodę a ile nie powinieneś.

I jak się nie zgodzę na jego cenę to.... ???
TO CO???????
Ucieczka.

>Teraz nie możesz zająć żadnej pozycji, bo nie też żadnej wiedzy.
Co znaczy w hamerciulskim języku "zająć pozycję"?
Znow jakiś bełkot najaranego debila?

>Nie możesz np. dowiedzieć się, że kosztem twojej wody jest również koszt wynagrodzenia współmałżonków bosow lokalnej sitwy za nic.
Jasne, debilu, bo nie wiem kto jest w gminie kim.
Odpowiedz bez ucieczek i bez kłamstw na mój temat, na moje pytanie
"Jak zachowasz kontrolę nad wodociągiem należącym do Zenona Pojeblisia zamieszkałego w Bucowie ul Chamerlika 3?"
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365