Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-04-2025 13:33okragly (21676 punktów)"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
Ocena 1 na 1
wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów"
w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"

jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,

nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki

może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
#76
03-05-2025 14:39
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>>Każda wojna, a szerzej każde zdarzenie, pozwala na snucie jego hipotetycznych dalszych ciągów, ale to pole do popisu dla hobbystów zwanych historykami.
>Nie jestem historykiem.
>Patrzę na historię z perspektywy interakcji między ośrodkami sił.
właśnie, o interakcji między ośrodkami sił najlepiej wiedą fizycy, tu masz inżyniera, miał egzamin z fizyki zdany na 5 www.youtube.com/watch?v=uW-opHvdRI4


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#77
03-05-2025 15:50
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
>>Z tego co mnie wiadomo nasi decydenci nie podjęli nawet próby.
>Co dziwi, bo na wschodzie Kaczyńscy aż - nomen omen - kozaczyli.

Kozaczyli, ale nie tylko oni ponoszą winę za kulawą politykę wschodnią. Cała III RP ma w tym swoje "zasługi".
W mojej ocenie pewnym usprawiedliwieniem dla naszych elit jest fakt, że na Ukrainie splata się dużo różnych interesów, w tym interesów mocarstw, nie tylko europejskich. Stąd problem by przeniknąć głębiej w strukturę polityczną czy też ideologiczną Ukrainy.

#78
03-05-2025 16:41
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick
>>To amerykańscy banderowcy są źli ??
>Banderyzm jest zły.
>Polską racją stanu powinno być odideologizowanie Ukraińca opanowanego przez tą ideologię.

Przecież temu banderowcowi roi się we łbie ze broni niepodległości.
To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??
Nazizm i banderyzm nie jest ideologią, tylko metodą prowadzenia proxy war przez Amerykanów.
Niemieckojęzyczny nazista, banderowiec i polskojęzyczny żołnierz niczym się od siebie nie różnią.
Ślady do nich prowadzą z USA.

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>Ja nie odbieram niepodległym państwom samosterowności, redukując przy tym wszystko do woli >trzech mocarstw. Dla mnie to absurd.
>

Przecież te "niepodległe" państwa NIE MAJĄ SWOICH ELIT.
W 1937 r. w ZSRR dokonano ludobójstwa. Zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej, 111 tysiecy Polaków, 360 tysiecy Rosjan, 42 tysiące Niemców, 10 tysięcy ŻYDÓW, będących u władzy. Tego ludobójstwa dokonali ŻYDZI. Po tym ludobójstwie zjawiła się w ZSRR agentura szkolona w USA.
Agenturą tą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.

ru.wikiped(*)рович

W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI .
W 1941 roku został powołany do czynnej służby wojskowej i skierowany do Wojskowego Instytutu Języków Obcych .
Od 1942 r. - redaktor-tłumacz w Sowieckim Biurze Informacji .
Od października 1944 roku pracował w komisji wspólnej do spraw prowadzenia wojny psychologicznej przeciwko Niemcom , utworzonej na mocy porozumienia ZSRR , USA i Wielkiej Brytanii , z siedzibą w Londynie .
Od 1944 roku służył w służbie dyplomatycznej i został mianowany attaché ambasady ZSRR w Wielkiej Brytanii.


Żydzi niemieccy, którzy stworzyli i kierowali ZSRR i Armię Czerwoną zostali w 1937 roku WYMORDOWANI PRZEZ ŻYDÓW ZDRAJCÓW. Już rok później ZSRR kierowała agentura Żydów amerykańśkich i brytyjskich, Barucha i Rotszilda.
Armia Czerwona stworzona przez Bronsteina i Jakira miała bronić Niemiec i Europy. Bronsteina i Jakira ZAMORDOWALI ŻYDZI: Naum Eitingon i Lew Zacharowicz Mechlis.
Żydów, którzy kierowali propagandą komunistyczną w ZSRR WYMORDOWALI ŻYDZI. 5 października 1938 r. działały już 4 szkoły propagandy antyniemeickiej. Teksty szkalujące Niemców pisał Żyd Ilja Erenburg. Erenburg był też w Norymberdze na procesach, tylko to się ukrywa.
Nie rozumiesz jak świat działa. Żydzi Żydów wymordowali i na Żydów zdrajców szybko przyszła kara. Nie ma wolności, nie ma niepodległości, nie ma prawdy jest tylko interes najsilniejszego.
Chcesz żeby kura z lisem dyskutowała a wilk z zającem ???
Cwaniacy tworzą malutkie państewka, instalują tam swoją agenturę i szczują na upatrzoną ofiarę.

#80
03-05-2025 18:21
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>I co Twój wróg z tym robił?
>Określił okrągłemu co dobre jest i co złe, co prawdziwe i co fałszywe, co jest sprawiedliwe i nie.
u naszych najbliższych krewnych, szympansów bonobo, rządzą samice, zjadają najlepsze kąski, nic nie robią tylko leżą i pachną, choć są mniejsze i słabsze od samców. Kluczem do ich władzy jest wspólnota samic przeciw indywidualnej, wolnej, jednostki samca (libki niedorozwojki)
MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)

>Jednym z powszechnych sposobów przygotowania się do zwycięskiej walki jest przekonanie wszystkich, że wróg jest zły.
hitlerowskie metody, z nas słowian przed inwazją w 2 wś zrobili podludzi, do zagłady (podobnie cyganów, żydów,...)
usazyd traktuje nas podobnie, napuszczajac na siebie, byśmy sie powybijali i co? ziemia dla żydów? mnożą się na potęgę, potrzebują ziemi a wywodzą się z ziem dzisiejszej Ukrainy
"Żydzi chazarscy pojawili się w trakcie procesu powstawania Rusi na ziemiach Słowian wschodnich w roku 885, w wyniku oderwania przez księcia Olega Mądrego części ziem Kaganatu Chazarskiego"


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#81
03-05-2025 18:49
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?

>>A co jest dalej?

>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, >głównie strategicznie.
>

Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami i spalonym domostwem. Już raz żeśmy to przerabiali, gdy wysługiwał się nami Bernard Baruch z Brytyjczykami i Francuzami. Nie ma się z czego cieszyć, że zrobiliśmy sobie kolejnych wrogów.
Mamy jeszcze nie wyrównane rachunki z ubiegłego wieku.

#82
03-05-2025 19:00
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
>>>A co jest dalej?
>>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, głównie strategicznie.
>Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami
czysta fizyka


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#83
03-05-2025 21:04
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter

>To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??

Chcę jako Polak by Ukraina zachowała własną państwowość i integralność terytorialną przy przychylnych Polsce rządach i społeczeństwie.

#84
03-05-2025 21:34
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>>Ja nie odbieram niepodległym państwom samosterowności, redukując przy tym wszystko do woli >>trzech mocarstw. Dla mnie to absurd.
>Przecież te "niepodległe" państwa NIE MAJĄ SWOICH ELIT.
Skąd to twierdzenie?

>Nie rozumiesz jak świat działa.
Wielu rzeczy nie rozumiem, ale przynajmniej staram się myśleć racjonalnie.
Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.

>Żydzi Żydów wymordowali i na Żydów zdrajców szybko przyszła kara.
Nikogo poza Żydami nie ma? To jest to racjonalne stanowisko racjonalisty?

>Nie ma wolności, nie ma niepodległości, nie ma prawdy jest tylko interes najsilniejszego.
Nihilizm?
A tak poważnie to wg mnie masz bardzo uproszczony obraz. Hegemon i jego wasale oraz cała reszta do gnębienia. Z tych gnębionych powoli zradza się nowy hegemon, który jeszcze nie wiadomo czy będzie hegemonem, ale wszystko na to wskazuje, pytanie czy z wojną czy bez? Istnieje jeszcze możliwość, że gdzie dwóch się bije tam trzeci skorzysta. Pytanie czy z grona wasali obecnego hegemona czy z grona tej gnębionej reszty?

Ja tak nie patrzę.
Dla mnie porządek międzynarodowy to system wzajemnie oddziałujących na siebie sił, które się równoważą.

pl.wikipedia.org/wiki/Równowaga_sił
Równowaga sił - jedna z podstawowych kategorii analizy i opisu stosunków międzynarodowych. Określa stan, w którym żadne państwo nie góruje nad innymi i nie posiada możliwości podporządkowania sobie innych państw.

Wielobiegunowość (multipolarność)
System złożony z więcej niż dwóch państw: jest najczęściej spotykaną wersją systemów równowagi sił w stosunkach międzynarodowych. Występuje we wszystkich epokach historycznych i kręgach kulturowych. Jego charakterystyczną cechą jest istnienie kilku (co najmniej trzech) elementów, czyli wielkich mocarstw, w podsystemie sterującym. Archetypy systemu wielobiegunowego możemy wskazać już w starożytności[4]. Wielobiegunowa równowaga sił w klasycznym znaczeniu jest złożona z pięciu państw. Przykładem takiego układu może być koncert europejski, istniejący w XIX w. w Europie[5]. Zakłada się, że im większa ilość państw, tym łatwiej o nieporozumienia. Jednak to stwierdzenie można przekształcić na korzyść wielobiegunowości. Mianowicie: "wraz ze wzrostem liczby uczestników zwiększa się liczba interakcji między nimi a tym samym zmniejsza się poziom wzajemnej agresji"[6]. Państwa mogą zwiększyć współpracę między sobą i dążyć do kompromisów dzięki dużej ilości kontaktów
.

#85
04-05-2025 05:13
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.
>

Ja szukam, szukam i ciągle coś znajduję.
Nie mam wizji i do niej nie szukam wytłumaczenia.
Na podstawie faktów wyciągam samodzielnie wnioski.
NIe jest to żadna teoria spiskowa.
Teraz staram się rozpracować agenturę Bernarda Barucha w III Rzeszy i w ZSRR.
Nie jest to łatwe, tak samo jak nie jest łatwe ustalenie faktów w sprawie wymordowania Żydów rezydentów NKWD przez Żydów. Nikt mi nie pomaga i nie ma do tego chętnych.
Namierzyłem agenta Bernarda Barucha w otoczeniu Stalina, który nazywa się Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский, nie był to Żyd. Jak dojść do innych z nim powiązanych agentów ??
Dlaczego po wymordowaniu oficerów Armii Czerwonej i przejęciu przez Barucha i Rotszilda władzy nad ZSRR doszło do tego, że Baruch wypowiedział zimną wojnę ZSRR i chciał go zniszczyć planem DROPSHOT ?? Ktoś wykiwał Barucha i Rotszilda po tym jak mu Baruch z Rotszildem dostarczył uzbrojenie. Jak komuś dostarcza się broń to trzeba uważać, żeby od niej nie zginąć.
Teraz czytam jak to w końcowym etapie tzw. II WŚ, koło Flensburga, Brytyjczycy chcieli dozbroić resztki ocalałego Wehrmachtu i razem zaatakować Armię Czerwoną. Pół roku wcześniej Brytyjczycy dowozili broń Armii Czerownej.
26 maja 1940 r. rozpoczęła się aliancka ewakuacja wojsk sprzymierzonych z Dunkierki na Wyspy Brytyjskie. Przeprowadzona na szeroką skalę operacja pod kryptonimem "Dynamo", w obliczu okrążenia i pogarszającej się sytuacji frontowej we Francji, pozwoliła uratować przeszło 330 tys. żołnierzy alianckich.
Niemcy mogli ich wystrzelać jak kaczki a tego nie zrobili. Dlaczego ??
Liczyli, że dogadają się z Brytyjczykami i razem pokonają Bernarda Barucha ??
Wciąż szukam nowych faktów w sprawie przejęcia Żydów pracujących z Niemcami nad bombą atomową.

#86
04-05-2025 10:12
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>>Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.
>Ja szukam, szukam i ciągle coś znajduję.
>Nie mam wizji i do niej nie szukam wytłumaczenia.
>Na podstawie faktów wyciągam samodzielnie wnioski.
>NIe jest to żadna teoria spiskowa.

Ja też nie mam wizji, a to co robię to analizowanie zachowań państw. Z grubsza rzecz ujmując nie możesz przeczyć temu, że opierasz się w swoich badaniach na teorii Modelskiego. A ja dla odmiany opieram się na klasycznym realizmie.
Leszek Moczulski mnie zainspirował swoją świetną książką pt. Geopolityka; potęga w czasie i przestrzeni. Polecam.

>Nie jest to łatwe, tak samo jak nie jest łatwe ustalenie faktów w sprawie wymordowania Żydów rezydentów NKWD przez Żydów. Nikt mi nie pomaga i nie ma do tego chętnych.
A nie pomyślałeś by kogoś do tego zachęcić? Jak ktoś zaczyna od tego, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi, to sam wystawia sobie ocenę. W taki sposób chętnych nie znajdziesz.

>Teraz czytam jak to w końcowym etapie tzw. II WŚ, koło Flensburga, Brytyjczycy chcieli dozbroić resztki ocalałego Wehrmachtu i razem zaatakować Armię Czerwoną. Pół roku wcześniej Brytyjczycy dowozili broń Armii Czerownej.

Wg mnie to się wpisuje w szerszy kontekst. Brytyjczycy po prostu myśleli schematem równowagi sił na kontynencie europejskim. Słyszałeś zapewne, że mieli pomysł by "lądować" na bałkanach. Po co?



Dostrzegasz zamiar?

#87
04-05-2025 10:57
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>O suwerenność swojego państwa.
>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick
>to co robię to analizowanie zachowań państw.

Mnie nie interesuje jak się zachowują państwa.
Szukam nazwisk osób którzy: finansują, planują, kierują i wykonują zaplanowane czynności.
W 1937 roku w ZSRR dokonano ludobójstwa. W ZSRR w tym czasie z bronią chodzili Żydzi i ci co z nimi współpracowali. Ustaliłem nazwiska Żydów, którzy kierowali zamordowaniem Lwa Dawidowicza Bronsteina i Iona Jakira, dwóch Żydów, którzy stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną.
Ustaliłem nazwisko agenta Bernarda Barucha, który był szkolony w USA i w 1938 r. przybył do pozbawionego władzy i oficerów Armii Czerwonej ZSRR.
Nazywał się Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Mam już jakiś punkt zaczepienia. Muszę poznać nazwiska osób, które zamordowano i tych co awansowano. Jak długo żyli ci co ich awansowali i jak skończyli ?? Kto zmarł śmiercią naturalną i coś napisał, muszę odnaleźć.



>Leszek Moczulski mnie zainspirował swoją świetną książką pt. Geopolityka; potęga w czasie i >przestrzeni. Polecam.

Takie książki mnie nie inspirują. Czy tam są nazwiska Barucha, Philipa Sassoona czy Thomasa Harringtona McKittricka ?? Czy są przelewy finansowe ??



>Jak ktoś zaczyna od tego, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi, to sam wystawia sobie >ocenę. W taki sposób chętnych nie znajdziesz.

Ci chętni do niczego się nie nadają. Mają wstawione klapy na oczy i zobaczą tylko to, co im przed gały wstawiono. Po co Żydzi wożą młodzież do obozów koncentracyjnych położonych w Polsce ?? Żydzi chrzczą tak swoje dzieci, wstawiając im klapy na oczy i nienawiść. Hitler mógł być podstawionym agentem. Hitler nie był taki jak go pokazuje propaganda.

www.hertie(*)h-hitlers-campaing-appearances

Wystąpienia Hitlera podczas kampanii wyborczej miały niewielki wpływ na wyniki wyborów

Z Hitlera i Stalina zrobiono nadludzi celem przypisania im tego, czego dziecko by się połapało, że nie mogliby zrobić.
Kiedy Baruch się zorientował, że amerykański Wehrmacht i Armia Czerwona nie będą walczyć ze sobą, rozkazał wymordować oficerów ACz i przejąć ZSRR. Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków. Do tego momentu wszystko jest logiczne. Muszę rozpracować jak Baruch utracił kontrolę nad ZSRR i kazał opracować plan DROPSHOT a potem rozpoczął zimną wojnę. Wpływ na to miała walka o prymat w posiadaniu bomby atomowej.
Trzy osoby biorące udział w przejęciu przez Anglosasów Żydów pracujących w Niemczech nad bombą atomową, wcześniej dostało kasę z nagrody Nobla. Sam to ustaliłem i nie jest to przypadek.

> Brytyjczycy po prostu myśleli schematem równowagi sił na kontynencie europejskim.

Antysemityzm na początku XX wieku to robota BRYTYJCZYKÓW. Powstrzymywali rosnącą potęgę Żydów niemieckich. Brytyjski konsul Bruce Lockhart organizował zamachy na Żydów kierujących zamachem stanu w Rosji w 1917 roku. Brytyjczycy stworzyli Towarzystwo Thule. Jego szef zginął wrzucony do Bosforu przez brytyjskie służby. Roman Battaglia był pierwszym, który rozmawiał z Hessem po wylądowaniu w WB. Ślad po nim też szybko zaginął. "Niepodległą" II RP stworzono do używania do wojny z Żydami niemieckimi. Władze "niepodległej" II RP przystąpiły do wojny z Żydami niemieckimi 22 listopada 1918 roku mordując 150 Żydów we Lwowie.
Przeczytałbym książkę, w której opisano by, jak dzisiaj wyglądałaby Europa, Świat i Polska, gdyby władze "niepodległej" Polski stanęły po stronie niemieckich Żydów i nie dali wykraść Anglosasom naukowców i doprowadzić do wojen.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)

Okrągły ale to Ty chcesz żyć w enklawach 20 osobowych, w których chcesz stawiać opór tysięcznej armii, która przyjdzie po wasze zapasy na zimę, realizując wizję imperatora budowy imperium.

Liczysz na to, że inne enklawy z motykami i siekierkami, złożone głównie z dzieci i kobiet przyjdą Ci z pomocą walczyć przeciwko rosłym mężczyznom wyszkolonym do zabijania, używających napalmu i bomb atomowych?

Zastanów się.

W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.

Z niewoleniem ludzi jest tak samo jak ze złodziejami, to okaza czyni z ludzi złodziei i właścicieli niewolników.

Wystarczy tylko, że nie będziesz miał zdolności do obrony a zaraz ktoś z Ciebie zrobić jego zasób naturalny do wyzysku w myśl zasady "czyń sobie ziemię poddaną".

youtu.be/5VCiU1osa3w

#90
04-05-2025 14:04
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.
>
To banki ich agentura robi ze słabszych niewolników.
To w bankach powstają plany wojen.

mises.pl/artykul/288

W latach dwudziestych minionego stulecia Polskę odwiedziła grupa amerykańskich ekspertów finansowych, których zadaniem było ukształtowanie naszego systemu gospodarczego w taki sposób, aby - jak mówiono - przystawał on do nowych amerykańskich standardów i gwarantowało bezpieczne włączenie się naszego kraju w sieć międzynarodowych stosunków handlowych. "Nowe standardy" oznaczały przede wszystkim centralizację systemu bankowego i szereg dość zagadkowych reform gospodarczych, za których wprowadzenie nagrodą miał być kredyt, który pomógłby powojennej Polsce stanąć na nogi. Rzecz jednak w tym, że pożyczki zagraniczne - choć powszechnie wychwalane jako wyraz wspaniałomyślności - są na ogół jednak raczej wyrazem pragmatyzmu i służą osiągnięciu określonych celów politycznych. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że taki właśnie był cel pożyczek zagranicznych udzielonych Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym.

Dostaniesz kredyt i na własne życzenie staniesz się NIEWOLNIKIEM. Potem wspaniałomyślnie dostaniesz następny kredyt na spłatę nie spłaconych rat z poprzedniego kredytu. Jak ci się skończą surowce i siły to dostaniesz kopa w d..pę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365