Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-04-2025 13:33okragly (21676 punktów)"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
Ocena 1 na 1
wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów"
w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"

jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,

nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki

może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>jakbym miał dzieci, nauczyłbym je kraść, by przeżyć (widmo wojny usazyda krąży po świecie)

Widziałem raz film, który opowiadał o afrykańskiej rodzinie, która z uporem maniaków orala nieurodzajne poletko, żeby z niego zebrać choć tyle kukurydzy, żeby jakoś przetrwać do następnego roku, jedząc tylko raz dziennie.

W któryms momencie ojciec wraz z innymi mężczyznami pojechał protestować przeciwko rządowi, który nie ma dla nich żadnego rozwiązania na przetrwanie.

W czasie kiedy go nie było, bo został zatrzymany za protest przeciwko jedynie słusznej władzy, przyszedł inny nieznany mężczyzna i ukradł rodzinie całą kukurydzę, oczekując wdzięczności za to, że zabiera im tylko kukurydzę a nie zycie, choć ta kradzież oznaczała śmierć tyle, że rozłożoną w czasie.

Naprawdę uczyłbys swoje dzieci zabijania innych żeby się najeść?

Albo jeszcze lepiej żeby pokazać się, ze złotymi klamkami?

Twoje wypowiedzi są często nieprzemyślane.

Skoro inni kradną to Ty też zaczniesz?

Dlaczego nie masz dzieci?
Nie mogłeś czy Ci się nie chciało, bo dzieci przeszkadzają w zajmowaniu się tylko sobą?

Kto będzie Cię karmił i wspierał jak nie będziesz miał siły?
Moje dzieci?
Bez sensu!

Każdy powinien mieć obowiązek urodzenia i wychowania dzieci, nieważne że boli i nie ma czasu na alkohol i imprezy, o ile chce żyć w społeczeństwie.

Wizje bezdzietnych "ekologów", którzy potrafią myśleć tylko o sobie, o tym jacy są dobrzy, słuszni i wartościowi przez to, że popiją drinki podczas pobytów all inclusive i młócą puste słowa powinny być zakazane.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#92
04-05-2025 14:18
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
>>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>>O suwerenność swojego państwa.
>>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
>Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.
wiele ludzi woli być na garnuszku panstwa niż pod butem kierownika czy innego "janusza biznesu"

nam też się pogorszy, 5% PKB na wojsko to 40% budżetu!, a więc straci oświata, służba zdrowia, nauka, pomoc społeczna, ... wszyscy stracą,
zyskaja firmy zbrojeniowe, wojsko, policja, usazyd i jego tu agenci strachu i wojny, czyli patoelity

jakbyś była Prezydentem Polski, chetnie racjonalnie dogadałabyś się z Putinem

Ukraina chciała wstąpić do NATO (usazyda), miec jego wojska u siebie w tym głowice atomowe.
Czy Ty w swoim mieszkaniu czujesz się bezpiecznie, co by było gdyby mieszkanie obok kupił agresywny pijak, który ci groził codziennie śmiercia (NATO to sojusz agresywny)
kupiłabyś bron, psa obronnego, wymieniła drzwi, ale życie z usazydem za sąsiada to strach, tak poczuła się Rosja
wczoraj usazyd zabił 100 ludzi w Jemenie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Dostaniesz kredyt i na własne życzenie staniesz się NIEWOLNIKIEM. Potem wspaniałomyślnie dostaniesz następny kredyt na spłatę nie spłaconych rat z poprzedniego kredytu. Jak ci się skończą surowce i siły to dostaniesz kopa w d..pę.

Sądzę, że minęło już z 15 lat odkąd nie pożyczyłem żadnych pieniędzy.

Wolałbym przymierać głodem niż pożyczyć cokolwiek od kogokolwiek.

Robię jednak wszystko, żeby nie przymierać głodem i nigdy nie pożyczam i nigdy nie kupuję nic z odroczoną płatnością.

Gdyby inni robili podobnie gospodarka załamałaby się, ponieważ całkowita kreacja pieniądza opiera się na długach i bez długów nie byłoby pieniądza.

Ale to ta prymitywna i brutalna gospodarka na zgniłych fundamentach, czym nie muszę się martwić, bo im szybciej ta zgnilizna społeczna upadnie, tym szybciej nadejdzie nowe.

Nie muszę też martwić się wizjami wizjonerów, dla których nie ma alternatywy. Nic a nic nie obchodzą mnie ich prymitywne, wyuczone czy wręcz zaprogramowane wizje.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#94
04-05-2025 15:09
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Sądzę, że minęło już z 15 lat odkąd nie pożyczyłem żadnych pieniędzy.
>Wolałbym przymierać głodem niż pożyczyć cokolwiek od kogokolwiek.
>

Problem jest w tym, że to nas zadłuża obca agentura, którą sobie instalujemy u władzy "demokratcyznie". Nie ma znaczenia na którą przygotowaną przez nich opcję oddasz głos i czy zrobisz to tajnie czy jawnie.
Ty się nie zadłużasz, Ciebie zadłużają. Idąc na tzw. wybory legitymizujesz działania obcej agentury, na które nie masz żadnego wpływu.
Demokratyczna fikcja narzucona ogłupionemu ochlosowi. Za pot i surowce dostaniesz papier fiducjarny, który straci na wartości. Jeszcze komuś chowasz mięso armatnie.

#95
04-05-2025 15:17
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
>>>A co jest dalej?
>>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, >głównie strategicznie.
>>
>Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami i spalonym domostwem. Już raz żeśmy to przerabiali, gdy wysługiwał się nami Bernard Baruch z Brytyjczykami i Francuzami. Nie ma się z czego cieszyć, że zrobiliśmy sobie kolejnych wrogów.
>Mamy jeszcze nie wyrównane rachunki z ubiegłego wieku.

Rozumiem, że wg Ciebie mamy nie mieć ambicji na miarę własnego potencjału. Polak ma być co najwyżej podwykonawcą Niemca i Rosjanina.
Jak chcesz zarabiać na transferze towarów przez polskie terytorium, wschód zachód, nie posiadając odpowiedniego wpływu na region choćby po to by narzucać marże, i nie posiadając do tego odpowiedniej infrastruktury, CPK powinien wywołać reakcję łańcuchową?
Co z kierunkiem północ południe?
Dlaczego mamy taki problem z wykorzystaniem żeglugi śródlądowej?
Jakie mamy rzeki, a jak to wygląda np. w Niemczech?

#96
04-05-2025 15:53
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick
>>To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??
>Chcę jako Polak by Ukraina zachowała własną państwowość i integralność terytorialną przy przychylnych Polsce rządach i społeczeństwie.
Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcem
walka o indywidualizm, wolność, jest śmiertelnie głupie,
tylko Żydom się to udaje, a Ukraina chce być Izraelem Europy a więc będzie miec samych wrogów, Rosjan, Polaków, Słowaków, Węgrów, Rumunów, Białorusinów
i usazyda za przyjaciela, taki niezatapialny jego lotniskowiec
Ukraina jako ziemia obiecana Izraela (większość elit żydów ma pochodzenie tutejsze)

wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do Prus

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#97
04-05-2025 16:15
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)
>Okrągły ale to Ty chcesz żyć w enklawach 20 osobowych,
50-80 osób

>w których chcesz stawiać opór tysięcznej armii, która przyjdzie po wasze zapasy na zimę, realizując wizję imperatora budowy imperium.
trzeba żyć dobrze z sąsiadami

>Liczysz na to, że inne enklawy z motykami i siekierkami, złożone głównie z dzieci i kobiet przyjdą Ci z pomocą walczyć przeciwko rosłym mężczyznom wyszkolonym do zabijania, używających napalmu i bomb atomowych?
ale po co mieliby przyjść? my nie mielibyśmy NIC (jednocześnie mielibyśmy wszystko)

>W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.
żeby zrobić z kogoś niewolnika trzeba go oddzielić od wspólnoty, wtedy jako indywidualny, wolny, libek staje się niewolnikiem

>Z niewoleniem ludzi jest tak samo jak ze złodziejami, to okaza czyni z ludzi złodziei i właścicieli niewolników.
można tak zorganizowac żeby nie było co kraść (wszyscy mają wszystko)

>Wystarczy tylko, że nie będziesz miał zdolności do obrony a zaraz ktoś z Ciebie zrobić jego zasób naturalny do wyzysku w myśl zasady "czyń sobie ziemię poddaną".
jak będziesz libkiem, staniesz się niewolnikiem, tak jest to urządzone


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Ty się nie zadłużasz, Ciebie zadłużają. Idąc na tzw. wybory legitymizujesz działania obcej agentury, na które nie masz żadnego wpływu.

Nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach w żaden sposób. Nie uznaję ich - one niemoralne.

Zaden tajnie wybrany człowiek nie ma prawa w moim imieniu zaciągnąć długu. Nigdy takiego długu nie uznam i wszelkimi siłami będę walczył z jego uznaniem przez innych.

Już walczę publicznie z prymitywną i podłą ideologią, która do tego dopuszcza.

Już kwestionuję publicznie znaczenie i rolę tajnie wybranych zbawicieli świata. To nie są moi ludzie i nie jestem z nimi w żaden sposób związany.

Nie należą do świata Zachodu.
Nie wierzę w jego wartości.

Zachodnie głosy o wolności, demokracji, zrównoważonym rozwoju i pokoju są fałszywe.

Pod nimi kryje się prymitywny i brutalny świat prowadzący do niewyobrażalnych różnic społecznych, które przez liczne instytucje prymitywnych państw zachodu zostają utajnione i ukryte.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#99
04-05-2025 16:23
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>nie mielibyśmy NIC

Wystarczy urodzajny teren i twoje ręce gotowe do roboty, żeby w głowie innego człowieka rozwinęła się wizja imperium zbudowanego na twoim garbie.

Nie zostawia Cię nigdy w spokoju tak jak młodych Ukraińców, którzy nie chcą walczyć na wojnie z Rosjanami.

Złapią Cię na ulicy, zaciągną za fraki.
Zagrożą, że jeżeli nie wypełnisz ich wizji, nie poświęcisz temu swojego życie, to bardzo surowo Cię ukarzą.

Nie masz szans na życie w pokoju.
Nikomu na pokoju nie zależy.

Wielu zależy natomiast na tym, żeby po trupach dostać się do złota.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#100
04-05-2025 16:40
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Naprawdę uczyłbys swoje dzieci zabijania innych żeby się najeść?
w raju nie zabijaliśmy się nawzajem, wtedy był cały świat do zdobycia
w naturze człowieka jest kradzież, widzisz drzewo pełne czereśni, kradniesz jej owoce, widzisz zająca, łapiesz go
w przyrodzie wszystko jest kradzieżą?

>Skoro inni kradną to Ty też zaczniesz?
w rodzinie własnosć jest nienaturalna, podobnie było w raju, taka nasza natura, bierzesz wszystko co chcesz/ potrzebujesz

>Dlaczego nie masz dzieci?
nic mi się nie chciało, nawet pójść do lekarza, żeby się zbadać, i tak zostało. Energi dodaję sobie alkoholem.
dlatego dobrze że nie mam dzieci, mogłyby byc podobne do mnie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#101
04-05-2025 17:09
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Widziałem raz film, który opowiadał o afrykańskiej rodzinie, która z uporem maniaków orala >nieurodzajne poletko, żeby z niego zebrać choć tyle kukurydzy, żeby jakoś przetrwać do >następnego roku, jedząc tylko raz dziennie.
>

Widziałem raz film, tylko nie mogę sobie przypomnieć tytułu.
Akcja toczy się w Australii, do której dotarł biały człowiek ze służącym Murzynem.
Biały człowiek miał broń i z Murzynem obserwował okolice.
Wypatrzył na pustyni małą grupkę Aborygenów i zaczął węszyć skąd oni biorą wodę.
Jak ustalił gdzie znajduje się woda to pojechał do miasta i kupił ten teren.
Teren ogrodził i żądał zapłaty za wodę. JAk mu Aborygeni dali kawałek złota, to żądał od nich pokazania miejsca skąd je mają. Złoto było po drugiej stronie pustyni, kilka dni marszu na słońcu. Biały człwoiek wymyślił, że będą iść i po drodze zostawiać zostawiać pojemniki z wodą, potrzebną w drodze powrotnej. Aborygen ich prowadził przez pustynię. Słońce nie osłabiało go z sił. Jak dotarli na miejsce to biały człowiek oszalał widząc złoto. Po pewnym czasie zorientował się, że nie ma Aborygena. Nabrał złota i kazał je Murzynowi nieść. Jak dotarli do zostawionego pojemnika z wodą to okazało się, że w nim nie ma wody. Aborygen wylał wodę z pojemników i zmylił ślady. Biały człowiek, wysługujący się Murzynem, umarł z pragnienia na pustyni.
Taka jest natura białego człwoieka.

#102
04-05-2025 17:18
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Takie książki mnie nie inspirują. Czy tam są nazwiska Barucha, Philipa Sassoona czy Thomasa Harringtona McKittricka ?? Czy są przelewy finansowe ??
Nie ma w nich takich informacji, ale są wielce interesujące pod kątem badania układu sił i interesów.
Teraz też czytam godną polecenia książkę Jacka Bartosiaka pt. Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju.

>Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków.

W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>>Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków.
>W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?
>

Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.
Armię Czerwoną stworzyli Żydzi niemieccy. "Wielcy" Polacy ze służbami brytyjskimi i Watykanem przeprowadzili akcję wstawiania w szare komórki polskich katolików nienawiści do Żydów i wszystkigo co żydowskie. Już 22 listopada 1918 r. włądze "niepodległej" II RP zorganizowały pogrom Żydów we Lwowie. Katolicy zamordowali 150 Żydów. Dwa tygodnie później brytyjskie służby zorganizowały podobny pogrom Żydów w Holeąovie na Morawach.
W 1937 r. w ZSRR zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej. TYm ludobójstwem kierowali ŻYDZI: Lew Zacharowicz Mechlis i Зиновий Маркович Ушаков. Żyda Iona Jakira, który szkolił tych oficerów, zamordowali ŻYDZI. Oficerów ACz szkolili absolwenci berlińskiej Akademii Sztabu Generalnego. Armia Czerwona została pozbawiona kadry oficerskiej a nowe jej dowództwo zmieniło jej cele i zadania. Zamordowano Żydów kierujących komunistyczną propagandą i tu też jest to robota ŻYDÓW. 5 października 1938 roku uruchomiono cztery szkoły propagandy antyniemieckiej, kierownictwa oczywiście sami Żydzi. Teksty szkalujące Niemców pisze znany Żyd Ilja Erenburg. Ta nowa Armia Czerwona ma wyruszyć na Niemcy, gdzie po drodze są polscy "katolicy", którym wstawiono nienawiść do starej Armii Czerwonej. Jak odwrócić nienawiść do starej Armii Czerwonej w miłość do nowej Armii Czerwonej ??
Prościej jest wymordować polskich katolików i to właśnie zrobiono. Zaczęto mordować Polaków umiejacych posługiwać się bronią.
W 1938 r. zjawił się w Moskiwe szkolony w USA Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Na 100% powiązany z amerykańskim Żydem Bernardem Baruchem. Po ludobójstwie w ZSRR zaczęła tam chwilowo działać anglosaska agentura. Ustal z kim się kontaktował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Ustal, kogo zamordowali w obronie własnej mordowani uzbrojeni oficerowie Armii Czerwonej.
Żydów, którzy dokonali ludobójstwa w ZSRR w 1937 roku szybko spotkała za to kara.
Myśmy powinni składać hołd wymordowanym Żydom a my hołubimy Żydów, którzy ich mordowali.
Ci Żydzi oprócz krwi Żydów na łapach mają krew: Niemców, Rosjan, Polaków i innych nacji.
Dziecko by to zrozumiało i nie ma innej możliwości jak ta, którą podałem.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick
>W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?

Kazdy ma własną prawdę wynikającą z zaprogramowanych w procesie wychowania emocji i z rozwiniętej na tej podstawie tożsamości.

Geny także odrywają tu swoją rolę i odziedziczone psychiczne skłonności.

Niektóre prawdy są do siebie trochę podobne a inne zupełnie sprzeczne i wykluczające się.

Zależnie od charakteru prawdy, dobra i sprawiedliwości ludzie grupują się i organizują w zbiory podobnego pojęcia i wizji świata.

Sprzeczne cywilizacje, sprzeczne grupy religijne, sprzeczne grupy polityczne to różne warianty psychiczne objawiające się w naturze.

W świecie abstrakcji objawia się taka sama różnorodność osobliwości umysłowych jaka istnieje w świecie fizycznym na poziomie struktur materii i systemów ruchu.

Różnorodność memów odpowiadaja różnorodności genów.

Nie ma żadnej prawdy uniwersalnej.
Nawet jeśli dwóch różnych ludzi zgodzi się ze sobą, to taka zgoda istnieje tylko przez chwilę i z czasem na pewno poroznia się.

Rozmowa dostraja dwa różne umysłu do zbliżonego stanu emocjonalnego albo prowadzi ludzi do eskalacji nieporozumienia i walki.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.

Które wyglądają tak, że Żydzi amerykańscy kontrolujący Amerykę i większość świata są źli a spadkobiercy komunistów sowieckich dobrzy.

Fakt jest taki, że identyfikujesz się ze spadkobiercami sowieckich komunistów i będziesz ich idealizował a twórców amerykańskiego kapitalizmu demonizował.

youtu.be/5VCiU1osa3w

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365