Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-04-2025 13:33okragly (21676 punktów)"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
Ocena 1 na 1
wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów"
w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"

jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,

nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki

może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
>wojna na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw

U mnie wzbudził zdziwienie.
Co prawda nigdy nie wymagałem od papieża znajomości mechanizmów geopolitycznych, ale z racji zajmowanego urzędu powinien być nieco bardziej wyważony w swoich opiniach.
W jego otoczeniu też powinien ktoś być kto mógłby mu podpowiedzieć jak zmieścić się w ramach dyplomatycznego języka.
Wojna na Ukrainie ma kilka przyczyn, a jedną z nich jest rosyjski imperializm. Czego papież nie chciał powiedzieć? Dlaczego?

>może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?

Ja wobec śp papieża Franciszka miałem mieszane uczucia.

krytykapol(*)/papiez-jest-przywodca-lewicy/

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek,
>

www.youtube.com/watch?v=30HxOVuTa8E

Czy Von der Leyen wpada w panikę? Jeffrey Sachs powalił przywódców Europy jednym zdaniem!

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Głupiec palnął, ślepiec wpadł w podziw.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Czy Von der Leyen wpada w panikę? Jeffrey Sachs powalił przywódców Europy jednym zdaniem!

Takich jednych zdań wyrażających "całą prawdę" w dziejach ludzkości było już wiele.

Rosja zakwestionowała zbrojnie niepodległość Ukrainy.

Ruscy są bardzo agresywni i trzeba na nich uważać. Podobnież zresztą jak Amerykanie.

Gdyby to zależało prowadziłbym na miejscu tę wojnę inaczej.

Przede wszystkim otworzyłbym na nowo handel z Rosją i rozszerzył swobodę przemieszczania się osób, dopuściłbym rosyjskich propagandzistów do głosu na Zachodzie, zaprosił do studia niech wyrażą wszystko co czują i myślą, zaprosiłbym rosyjskie firmy, ułatwił maksymalnie transfery pieniężne, informowałbym o tym co na froncie ale jednocześnie polowalbym na Ruskich na Ukrainie jak na robactwo, żeby spalić i wytępić.

Tak sobie wyobrażam sprawiedliwość i przyszłość.

Aż się w końcu ci agresywni ludzie uspokoją i zrozumieją, że bardziej opłaca się współpracować niż wzajemnie zabijac.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Tak sobie wyobrażam sprawiedliwość i przyszłość.
>

Spawiedliwość jest jedynie możliwa wśród równych ludzi.
W tej chwili Amerykanie wydają na swoje wojny w świecie bilion dolarów rok w rok.

www.youtube.com/watch?v=wD9Xl7zQlHY

Japonia dołącza do NATO, by zmierzyć się z Chinami

Japończyków nie przestraszyła sytuacja do jakiej banderowcy doprowadzili Ukrainę i zgłosili się
na ochotnika do udziału w testach, kto ma lepszą broń Rosja, Chiny czy Ameryka.
Japonia zgłosiła się sama do udziału w proxy wojnie. Amerykanie nie zainstalowali tam zamachem stanu Żyda u władzy a jednak Japończycy chcą się Amerykanom odwdzięczyć, za dwie bomby atomowe. Ameryaknom nie poszło z Rosją tak jak zaplanowali i teraz kolejną wojnę rozpętują na Pacyfiku.
Hamerlik obserwuj jak amerykanie prowadzą kolejną proxy wojnę tym razem na Pacyfiku.
Ponad sto lat temu dwóch Żydów: Jacob Schiff i Rotszild zapłaciło Japończykom za napaść na Rosję.
Rosja tą wojnę przegrała, pomimo wsparcia Brytyjczyków i Francuzów.

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

Pożyczki rosyjskie to seria pożyczek udzielanych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego w XIX wieku aż do 1916 roku . Największe transze emitowano na rynku paryskim w latach 1888-1914.(...)
Wśród największych transz emisji rosyjskich obligacji znalazła się z czerwca 1906 mająca zasięg międzynarodowy, została uruchomiona jednocześnie na kilku rynkach finansowych i miała na celu uzdrowienie osłabionych finansów Imperium Rosyjskiego po wojnie rosyjsko-japońskiej , tj. 2,25 miliarda franków w złocie , jedna z największych kwot w historii finansów, w połowie pokryta przez francuskich akcjonariuszy.


Hamerlik, jak uważasz, czy Francuzi odzyskali te 2,25 miliarda franków w złocie ??

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Hamerlik, jak uważasz, czy Francuzi odzyskali te 2,25 miliarda franków w złocie

Sądzę, że amerykańska ideologia państwowa, sprzeczna z rosyjską, ekspandujacy amerykański system polityczny, gospodarczy, ekonomiczny nie wystarcza do usprawiedliwienia rosyjskiej agresji.

Mogę negocjować z ludźmi, którzy chcą robić biznesy, przewodniczyć, organizować innym życie ale ze zwierzętami, które pragną mordować nie ma o czym mówić, bo o czym?

Jak komu gardło poderżnąć?

Rosjanie nie są cool, jak niektórzy próbują tu ich fałszywie przedstawiać.

Rosjanie to agresywne istoty pragnące dominacji nad innymi.

Amerykanie wcale nie są od nich lepsi. Przeciwnie są gorsi.

Nienawidzę istot zbrojących się, grożących, atakujących, propagujących ideologią, wg której nie ma alternatywy dla wzajemnego mordu.

To nie są ludzie tylko zwierzęta i jak zwierzęta należy ich traktować.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>To nie są ludzie tylko zwierzęta i jak zwierzęta należy ich traktować.
>

www.youtube.com/watch?v=j8MZ7nqp9Rg

CZESKA REKLAMA OBRAŻAJĄCA POLAKÓW SKANDAL



Zobacz jakie Czesi mają zdanie o Polakach i naszych interesach.
Obok nas i ponad nami są robione interesy na miliardy dolarów, ale my do tych interesów
nie wchodzimy.

#8
22-04-2025 07:42
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
>Głupiec
jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych

>palnął
spontanicznie mówi sie, to co się myśli, kłamać to można "gryząc się w język" lub pisząc

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#9
22-04-2025 08:35
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>>>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
>>Głupiec
>jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych
Sito ślepców...
>>palnął
>spontanicznie mówi sie, to co się myśli, kłamać to można "gryząc się w język" lub pisząc
Gdy zostanę prezydentem zakończę tę wojnę w 24 godziny...
Ile są warte spontaniczne wypowiedzi, gdy wygłaszają je ślepcy?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly

>jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych
>

Dzisiaj przypada 155 rocznica urodzin Lenina.
Lenin był żydowskim mesjaszem nowej żydowskiej świeckiej religii.

pl.wikipedia.org/wiki/Mauzoleum_Lenina

Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.

#11
22-04-2025 09:19
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter

>Dzisiaj przypada 155 rocznica urodzin Lenina.
człowiek jak inne zwierzęta i cała przyroda, powinny się rodzić na wiosnę, to daje kopa do zdobywania swiata, zwycięstwa (hitler ur 20 kwietnia)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Obok nas i ponad nami są robione interesy na miliardy dolarów, ale my do tych interesów
>nie wchodzimy.

Ależ popieram i namawiam do organizacji i rozwoju biznesów z Rosjanami. Do otwarcia granic dla surowców, towarów, ludzi i przepływów pieniężnych. Nie mam z tym problemu. Jak dla mnie Rosjanie mogą nawet wybudować dom kultury w Polsce taki jak ten, do którego uczęszcza moja córka w Berlinie.

Ale Rosjanie nie mogą nikogo zabijać w realizacji jakiejś tam wizji obrony czy innego pitolenia.

Dlatego proponuję zorganizować międzynarodowe polowanie na niebezpieczne zwierzęta, które mordują ludzi.

Ktokolwiek chwyci za karabin przeciwko innemu człowiekowi powinien rozumieć, że jego śmierć nadchodzi.

Gdy ktoś się zachowuje spokojnie to wszystko w porządku ale jeśli kogoś opętują mordercze wizje wtedy nie ma już miejsca dla niego wśród ludzi.

I obojętnej czy jest Polakiem, Amerykaninem czy Rosjaninem. Nie ma usprawiedliwienia dla morderców.




youtu.be/5VCiU1osa3w

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
>Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.

Lepiej zrobiliby miejsce opowiadające jego idee a nie magazyn dla trupa.

Niestety kult jednostki jest potężny na każdym poziomie.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#14
22-04-2025 20:06
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło
Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?

>zawsze się poddawałem
I co Twój wróg z tym robił?

>uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny
Bo to działa wobec jednostek (choć też tylko do pewnego stopnia), bo niewolnictwo jest nielegalne. Ale już taka Ukraina, jeśli się podda, to utraci suwerenność na rzecz agresora.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
>>Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.

>Lepiej zrobiliby miejsce opowiadające jego idee a nie magazyn dla trupa.
>Niestety kult jednostki jest potężny na każdym poziomie.
>

Idee rodzą się jako herezje a umierają jako banały.
To nie jest kult jednostki, tak jak nam się wmawia.
To jest synonim siły, w którą jak uwierzymy zwyciężymy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365