 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#226 4 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > ... dodatkowe informacje pod numerem telefonu 94/3425191... Ja dzwonić nie mam zamiaru, ale wyrażę tylko nadzieję, że masz upoważnienie od osób, których dane opublikowałeś, upoważnienie na publikację tych danych? |
#227 6 na 8 | Małgorzata (3242 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > To ja, Zbyszek Bryłowski. Zbyszku, wykasowałam z Twojego postu dane osobowe członków Twojej rodziny. Bez ich zgody i pisemnego upoważnienia nie masz prawa ich publicznie udostępniać. Pozdrawiam
kol jom hu hizdamnut chadasza |
#228 1 na 1 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Nie wiem gdzie dostrzegłeś komplement w moim poście. I szkoda, że inne moje posty, w których podobnie cię "komplementuję" pousuwałeś bo były w założonych przez Ciebie wątkach. A komplementowi Malarii zdecydowanie zaprzeczyłeś. I jeszcze raz powiem, że Ci wierzę, że nie mogłeś tego zrobić. |
#229 2 na 2 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Żeby jasne było - na fotce jest Maciej.Pasują do siebie z Varią!  Może będziemy się bawili na weselu(oczywiście po ślubie humanistycznym). Nie miałbym nic przeciwko temu.  Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#230 3 na 3 | Klapaucjusz (3379 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > To ja, Zbyszek Bryłowski.> Aktualnie używam nicka Wolnomyśliciel i tak już pozostanie.Wiem kim jesteś. No cóż chyba źle zrozumiałem wpis w regulaminie na temat ksyw na forum. Odczytałem tą zasadę jako zakaz nie tylko tworzenia wielu kont pod różnymi ksywami, ale również zakaz zmiany ksywy w już istniejących kontach. Widać pomyliłem się, bo moderatorzy nie reagują. Przepraszam. W takim razie skorzystam i zmienię swoją ksywę, bo jest zupełnie przypadkowa i już mi nie pasuje. Rejestrując się chciałem wpisać keymaker (to było dawno gdy cały czas siedział mi w świadomości świat przedstawiony w Matrixie). Coś zrobiłem nie tak i wyszło dziwne keymak. Zostawiłem tak, bo i tak nie miałem wtedy zamiaru zabierać głosu. Teraz mogę to naprawić. > Potrzebujesz jeszcze jakieś dane?Nie. Nie widzę takiej potrzeby. Nic do Ciebie nie mam, ale jest mi niekiedy smutno gdy widzę co od jakiegoś już czasu wypisujesz. Wydaje mi się że się pogubiłeś. Obawiam się że zabrnąłeś w ślepy zaułek. Obrałeś sobie konkretne zadanie rejestrując się na tym forum. Niestety zadanie jest niewykonalne i stąd te problemy. Nieważne w tej chwili czy zadanie które sobie postawiłeś jest sensowne. Oceniam tylko efekty. Zastanów się proszę, czy warto okazywać swoje niezadowolenie w sytuacji gdy większość nie rozumie Twojego uporu. Mówisz wiele o racjonalności, a zupełnie ignorujesz opinię innych. Jeżeli myślisz że wylewność coś zmieni to możesz popaść w jeszcze większe tarapaty. Nie chcę wymóc na Tobie zmianę podejścia, ale wydaje mi się że chwila refleksji jest teraz Tobie potrzebna. Zastanów się co robisz, ale bez emocji. Nie widzę potrzeby wyjawiania swoich danych. Wybacz szczerość, ale wyjawianie swoich danych personalnych w internecie uważam za głupotę. Nie chodzi już nawet o to że ujawniając własne personalia można nieświadomie wyjawić zbyt wiele. Taki ekshibicjonizm to tylko cześć problemu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego że każde nasze słowo może być w przyszłości przekręcone i wykorzystane aby nam zaszkodzić. Internet jest bardzo dobrym środkiem do wymiany myśli. Nauki. Niestety nie nadaje się do nawiązywania bliższych znajomości, bo brakuje najważniejszego czynnika: bezpośredniego kontaktu. Brak bezpośredniego kontaktu w wielu wypadkach wypacza, wykoślawia obraz ludzi z którymi dyskutujemy. Dodatkowo bardzo łatwo można samemu nieświadomie wykoślawiać własne myśli. Według mnie dyskusja w internecie jest źródłem wielu pułapek i warto od czasu do czasu odpocząć od tej metody komunikacji. Pozdrawiam. |
#231 2 na 2 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> >To ja, Zbyszek Bryłowski.> Zbyszku, wykasowałam z Twojego postu dane osobowe członków Twojej rodziny. Bez ich zgody i pisemnego upoważnienia nie masz prawa ich publicznie udostępniać.Gosiu, dlaczego nie mogę napisać jak nazywa się moja żona i dzieci? Proszę, nie chcę zostać bez rodziny, nie wstydzę się ich, choć może jestem nazbyt surowy. Jestem domatorem, kocham żonę i dzieci, zlituj się proszę, nie zamykaj mi ust! W końcu to ja odpowiadam za to, co piszę. Najwyżej podadzą mnie za to do sądu. Mam przytoczyć odpowiedni fragment regulaminu? Cytat:§ 2. Uczestnicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce. Jestem zobowiązany, ale, świadomie bądź nie, przekroczyłem te normy(to moja suwerenna decyzja). Zgodzisz się z tym co piszę? Cytat:§ 4a. Uczestnik Forum publikuje swoje wypowiedzi wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator Forum ani Redakcja co do zasady nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników. Z tego wynika, że nic Wam do tego, prawda? Czy na forum Racjonalisty panuje cenzura? Czy mogę wysłać te dane keymakowi na priva? Wtedy będzie O.K.? Odpowiedz, proszę. Nie znam się na prawie, być może się mylę, ale wszystko się we mnie buntuje. Nawet za komuny tak nie było. W Polsce robi się raj dla prawników, wszyscy wszystkich pozywają do sądu. A to o obrazę uczuć jakichśtam, a to o ochronę dóbr osobistych, a to o ochronę wizerunku firmy. Przypomina mi się film o korporacji Amway, który do tej pory nie ujrzał światła dziennego, mimo, że pokazywał fakty. Wystarczyło, że pokazywał firmę w niekorzystnym świetle. Strach cokolwiek napisać, trzeba uważać na każde słowo i przecinek, trzeba mieć stado doradców prawników. Apeluję o zdrowy rozsądek dopóki nie jest za późno. Niech Polska nie stanie się krajem z powieści Orwella. Inni zarobią na tym krocie. Podobnie było ze świńską grypą i globalnym ociepleniem. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski  PS: Nie gniewaj się na mnie. Wiem, że zadaję trudne pytania, poruszam kontrowersyjne tematy. To dalekosiężny plan, efekty przyjdą z czasem, być może dopiero za kilka pokoleń. PS2: A tak w ogóle, to lanie należy się keymakowi. Widział, ile mam punktów, wystarczyło kliknąć w nick Wolnomyśliciel i wszystko byłoby jasne. Wystarczyło sprawdzić poprzednie wypowiedzi. Kierowały do Zbyszka Bryłowskiego, nie pozostawiając żadnych wątpliwości. Zdjęcie też jakby to samo co poprzednio... A jednak spróbował. A nuż się uda i coś się przyklei? To wstrętne i cyniczne postępowanie.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#232 1 na 1 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
Przeprosiny przyjęte i odwzajemnione, bo także trochę mnie poniosło.  Wybacz. Do reszty(jakże ciekawej) odniosę się jutro, teraz idę spać. Pozdrawiam i dobranoc - Zbyszek Bryłowski  PS: Przypominam, że należymy do ARKI [ARKA - Amatorski Racjonalistyczny Klub Astronomiczny] i powinniśmy trzymać się razem.  Pozdrowienia dla członkini spray!
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#233 1 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > ... przekroczyłem te normy(to moja suwerenna decyzja). Zgodzisz się z tym co piszę? Ja się zgadzam, masz rację. > ... nic Wam do tego, prawda? Święta prawda, mnie nic do tego, że budujesz swój wizerunek kosztem swoich bliskich. > Niech Polska nie stanie się krajem z powieści Orwella. Tu również się podpisuję, ale też nie potrzebuję twojego wzoru - propagowanej przez ciebie krystalicznej komuny, czyli skurwysyństwa państwowego w sojuszu z prywatnym. PS Zmień sobie nicka na "Pawlik Morozow", harcerzyku. |
#234 12 na 12 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | Zbyszku, w zasadzie zrezygnowałem już z prób porozumienia się z Tobą, piszę do Ciebie po raz ostatni. > > Zbyszku, wykasowałam z Twojego postu dane osobowe członków Twojej rodziny. Bez ich zgody i pisemnego upoważnienia nie masz prawa ich publicznie udostępniać.> Gosiu, dlaczego nie mogę napisać jak nazywa się moja żona i dzieci? Proszę, nie chcę zostać bez rodziny, nie wstydzę się ich, choć może jestem nazbyt surowy.Ze swoimi danymi rób, co chcesz - ale żonę i dzieci sugerowałbym w spokoju zostawić. Inaczej może się okazać, że zostaniesz bez rodziny z całkiem innych powodów, niż Ci się zdaje. > Wiem, że zadaję trudne pytania, poruszam kontrowersyjne tematy. To dalekosiężny plan, efekty przyjdą z czasem, być może dopiero za kilka pokoleń.To się nazywa urojenia wielkościowe, drogi Zbyszku. Nie wiem, co musi się stać, byś do jakiego-takiego rozumu powrócił. Coś Przykrego zapewne. Oby jak najmniej. Na pożegnanie piosneczka - przesłania tego i tak sobie do serca nie weźmiesz, ale niech mam poczucie, że chociaż spróbowałem... . |
#235 -3 na 7 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Zbyszku, w zasadzie zrezygnowałem już z prób porozumienia się z Tobą, piszę do Ciebie po raz ostatni.Nie strasz bo się posika. |
#236 3 na 3 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Zbyszku, w zasadzie zrezygnowałem już z prób porozumienia się z Tobą, piszę do Ciebie po raz ostatni.Żałuję, że wcześniej nie pisałeś do mnie w takim stylu. Lubię szanować rozmówców i tego samego oczekuję od nich. Jestem osobą wrażliwą, mógłbyś to uwzględnić. Czy porozumienie ma oznaczać, że będziemy mówili jednym głosem? O co konkretnie Ci chodzi. Dla mnie ważna jest tolerancja i szacunek dla kogoś, kto ma inne poglądy. Ludzie wierzący przestali być mi obcy, nie widzę w nich wrogów a sprzymierzeńców(dziwne, co?) Wczoraj była u nas moja kuzynka z mężem, rozmawialiśmy między innymi o wierze, religii i Krk. I proszę - nie po raz pierwszy zgadzałem się z katolikami! Bo jak tu się nie zgodzić, jeśli przyznają, że wiara jest irracjonalna, ale ludzie maja prawo wierzyć, krzyże nie powinny wisieć w klasach i urzędach, Kościół nie powinien wtrącać się do polityki. To jest przyszłość. Przyszłość to młodzież a później pójdą za tym politycy, wsłuchani w głos elektoratu. Przestaną chodzić na pielgrzymki i będą mówić, że są racjonalistami. Kuzynka z mężem zmienili kościół do którego chodzą, bo u franciszkanów nie mówi się na kazaniach o polityce i nie poucza się wiernych. Nie krzyczy się na nich, że inni do kościoła nie chodzą. > Ze swoimi danymi rób, co chcesz - ale żonę i dzieci sugerowałbym w spokoju zostawić. Inaczej może się okazać, że zostaniesz bez rodziny z całkiem innych powodów, niż Ci się zdaje.Dzisiaj rano powiedziałem żonie o tym, co działo się na forum. Niczego przed nią nie ukrywam, nie wiem co to kłamstwo(dziwne, co?) Zapytała tylko, dlaczego ją do tego mieszam, powiedziała, żebym tego nie robił. Faktycznie, Małgorzata miała rację, nie powinienem był tego robić. Zirytował mnie trochę Klapaucjusz i stąd moja reakcja. Zostawmy to jednak przeszłości. Abstrahując od tego co było, oczekuję odpowiedzi na pytanie odnośnie zacytowanych przeze mnie punktów regulaminu. > To się nazywa urojenia wielkościowe, drogi Zbyszku.Być może, nie zaprzeczam i nie obrażam się. I znów zauważ - ktoś inny zareagowałby na to "drogi", pisząc, że nie życzy sobie protekcjonalnego tonu. Nie ja jednak(widzisz różnicę?). Czy urojenia nie mogą się zmaterializować/stać się rzeczywistością przy odpowiednim sposobie postępowania? Przełamywanie stereotypowego myślenia trwa długo, ale kropla drąży skałę. Potrzebna jest konsekwencja w działaniu. > Nie wiem, co musi się stać, byś do jakiego-takiego rozumu powrócił. Coś Przykrego zapewne. Oby jak najmniej.Widzisz, choć mógłbym, nie będę pisał tak, jak oczekują ode mnie inni, nie będę zgodnie śpiewał w chórku. Jestem solistą. Czy śpiewający czystym głosem solista jest mniej ważny od chóru? Na forum dokonała się we mnie przemiana, dokonała się ewolucja światopoglądowa. Cieszę się z tego. Z całą mocą dotarły do mnie pewne fakty i drogi powrotnej nie ma. Kto stoi w miejscu, ten się cofa a tylko krowa nie zmienia poglądów. Człowiek uczy się przez całe życie. Kilka dni temu zrezygnowałem z członkostwa w PSR, nie chciałem by odsądzano mnie od czci i wiary za odstępstwo od doktryny. A ja tylko założyłem wątek o zmianach w moderowaniu i drugi wątek o granicach wolności słowa. Nadal uważam, że zmiany są konieczne, wkrótce przedstawię nowe, rewolucyjne propozycje. Zależy mi na forum, nie mam złych intencji. > Na pożegnanie piosneczka - przesłania tego> ...i tak sobie do serca nie weźmiesz, ale niech mam poczucie, że chociaż spróbowałem... .............. Nie przesądzaj..........................................Doceniam i dziękuję. I ja mam coś dla Ciebie(nie tylko) - coś, co słyszałem kilkanaście lat temu w telewizji i dopiero kilka dni temu odnalazłem. Na zakończenie dwa cytaty, treść których jest mi bardzo bliska. Cytat:Prawość może mieć sens tylko wtedy, gdy stanowi własność zbiorową. Kiedy chce ją sobie przywłaszczyć ktoś samotnie, czyni z niego ofiarę. Mało, że godną pożałowania, ale jeszcze śmieszną. /Stanisław Dygat/(wytłuszczenie moje) Poczytaj komentarze pod moim adresem. Cytat:Poznane jest skończone, nieznane jest nieskończone; intelektualnie stoimy na wysepce pośród bezgranicznego, nie wyjaśnionego oceanu. Zadaniem kolejnych pokoleń jest osuszanie następnych kawałków lądu. /Thomas Henry Huxley/ Cytat:Nie rozumiem jednego - dlaczego moja skromna osoba budzi takie emocje. Jestem nikim. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#237 3 na 3 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> PS Zmień sobie nicka na "Pawlik Morozow", harcerzyku.Zmień ton, proszę. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#238 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > >PS Zmień sobie nicka na "Pawlik Morozow", harcerzyku.> Zmień ton, proszę. W moim tekście nie ma tonu, jest tylko merytorycznie negatywne odniesienie do twojego tekstu. "Ton" jest wykreowany przez popyt na niego.  |
#239 1 na 1 | spray (5875 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> PS: Przypominam, że należymy do ARKI [ARKA - Amatorski Racjonalistyczny Klub Astronomiczny] i powinniśmy trzymać się razem.  > Pozdrowienia dla członkini spray!Dziękuję - i wzajemnie  Coś nam się ARKA ostatnio zakurzyła... A takie ciekawe zjawisko miało miejsce parę dni temu: www.youtub(*)vT8_M0&feature=player_embedded(zdjęcia z SOHO,jasna gwiazda po prawej, to Antares) Cytat:Naukowcy z NASA podejrzewają, że obiekt należy do grupy komet Kreutza, które powstały prawdopodobnie w wyniku kolejnych rozpadów jednej, ogromnej komety przelatującej bardzo blisko Słońca kilka wieków temu.
Grupa Kreutza należy do tzw. komet muskających słońce (ang. Sungrazing comet), które kiedy przechodzą przez punkt przysłoneczny swojej orbity, przechodzą bardzo blisko powierzchni Słońca. Czasem się z nim zderzają. Mały deser: sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/c2/512/ |
#240 3 na 7 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | Jeśli już jesteśmy w klimatach około muzycznych polecam ci Zbyszku tytuł dla nowego wątku- Porozumienie ponad podziałami z genialnej wręcz płyty Kazika pt. Oddalenie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|