Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
13-04-2019 08:46MaxGolonko3 (3459 punktów)Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
Ocena 4 na 6
Nikt inteligentny, o IQ 110 lub większym nie wierzy w znanych, osobowych bogów, o ile słaba psychika, benefity społecznie czerpane z pozostawania w gronie znajomych wierzących, nie tłumią w nim normalnego, krytycznego myślenia.

Pewne rzeczy stają się oczywiste (dla osób o sprawnym, niepatologicznym mechanizmie myślenia).

1. Cesarz Konstantyn, co wiadomo z historii - z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa czyli chrześcijaństwo. "Dostrzegł w nim siłę" mogącą wzmocnić cesarstwo. Tak piszą nawet dość konserwatywni redaktorzy Wikipedii.

2. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

3. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

4. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałyby być też pra-małpy i tak dalej.

5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu.

7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.

8. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg takich by nie podpowiedział prorokom.
Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę.
Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów, a rozwód jest zakazany!

9. Ten argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11)

bioslawek.(*)1_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf

10. Na świecie dzieje się wiele zła. Małe dzieci zapadają na straszne choroby jak nowotwory i pewne wady wrodzone. Kanalie bezkarne torturują ludzi, gwałcą dzieci - latami. Bóg obserwujący to wszystko częściej by interweniował gdyby był.

11. Znamy kolejnych przodków człowieka ze skamieniałości - nie ma już brakującego ogniwa.
Paranthropus aethiopicus oraz Paranthropus boisei żyły od 3 do 1 miliona lat temu.
Pozostałe człowiekowate:
7 mln lat temu: Sahelantropus tchadensis.
6 mln lat temu: Orrorin tugenensis.
5 mln lat temu: Ardipithecus kadabba.
4 mln lat temu: Ardipithecus ramidus, Australophitecus anamensis, Kenyanthropus platyops, Australophitecus afarensis.
3 mln lat temu: Australophitecus africanus, Australophitecus garhi
2 mln lat temu: Australophitecus robustus, Australophitecus sediba,
Homo ergaster (tak nazywany jest afrykański Homo erectus), Homo habilis, Homo rudolfensis
1 mln lat temu i mniej: Homo erectus, Homo heidelbergensis, Homo neanderthalensis i Denisowianie (nieformalna jeszcze nazwa)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga

Nauka już udowodniła że myślenie, intuicje a nawet sądy moralne wynikają z protonów, neutronów, elektronów i kwantów tak a nie inaczej poukładanych w przestrzeni mózgu (oczywiście z pewnym marginesem losowości kwantowej ale nie dużym). OTO DOWÓD, ŻE NA RZEKOMĄ DUSZĘ MOŻNA WPŁYWAĆ URZĄDZENIAMI MATERIALNYMI:

www.rp.pl/(*)locac-poczucie-moralnosci.html


Miłego wieczoru

MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
Jak Dalajlama popatrzył pierwszy raz w życiu na Księżyc przez mocną lornetkę to zobaczył cień w kraterze i rzekł mniej więcej coś takiego:
- Myliliśmy się. Wbrew temu co napisano w naszych księgach księżyc nie świeci dlatego, że tam płonie ogień.
Warto weryfikować sceptycznie księgi, które czytamy.
Byłoby dobrze gdyby równie zacnie i uważnie do takich spraw podchodzili Polacy i papieże.

Papież, który przeglądnie archiwa w Watykanie, przemyśli sprawę i ogłosi koniec prawdziwości legendy o Jezusie i Jahwe będzie naprawdę wielki!



MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
Zostałem zaatakowany (pseudo-intelektualnie) w innym miejscu w necie przez człowieka o ciekawym nicku. Tak mu odpowiedziałem:

Avi Cenna, Robisz to co jest w tej grupie zbędne. Filozofujesz o jakimś bogu co stoi z boku lub ponad wszechświatami.
Nasz wszechświat być może puścił w ruch jak zatrzymany film na jednej klatce filmu.
Ubliżasz mi OD PEWNEGO CZASU, a to twoja teza jest banalna, takiego boga to ja w pięć sekund wymyślam i jest to idea na poziomie Gąski Balbinki (też by dała radę).
Kompletnie bez znaczenia.
Ludzkie myślenie na pewno zależy od atomów, elektronów i kwantów w mózgu, jest przypadkowe i daje wolny wybór tylko w takim wąskim marginesie w jakim natura losuje zdarzenia
(doucz się mechaniki kwantowej) podczas kontaktu kwantu czy elektronu czy atomu z innym obiektem.
Ponadto myślenie ludzkie jest ultra-materialne (patrz choroby neurodegradujące, nowotwory, wpływ ołowiu czy aluminium w diecie, wpływ promieniowania elektromagnetycznego, itd).
Bzdury o niematerialnej duszy i to nieśmiertelnej są tak żenujące, że w tej grupie natychmiast wywalać będziemy lansujących taką oczywistą głupotę.
JESZCZE RAZ NAPISZE - W TWOICH WYPOWIEDZIACH NIE MA NIC CIEKAWEGO, SĄ IDEAMI TRYWIALNYMI I ZACZYNASZ SIĘ POWTARZAĆ (ZBLIŻASZ DO SPAMU)
***
Avi Cenna, Twoja kolejna wypowiedz znowu nic nie zawiera. Nic a nic.
Nie ma ani jednego dowodu, że jakiś magik miesza w naszym wszechświecie.
Dziecko jak się wychowuje prawie bez szkoły w rodzinie złodziei i bandytów jak dorośnie to jest czasem w sytuacji że kogoś zabije (dla zysku) i nie jest to jego wybór bo tak go ukształtowała jego historia do tej sekundy co zabija.
LEJESZ WODĘ NIC TREŚCI !

Miłego dnia

Sylwek2005 (5 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
W odpowiedzi Ewing
>>Ale czemu miałby interweniować w taki sposób jaki ty byś chciał? Walka ze złem to jedyny sens istnienia Boga.
>Przecież Bój jest podobno wszechmogący. Dlaczego wobec Tego pozwala za zło, na to żeby ono istniało i działało ? Bawi się w ten sposób z ludźmi ? Jeśli tak, to jest to okrutna zabawa.
>

Czy zatem oczekujesz, żeby dziecko pragnące zrobić coś, czego zabronił mu rodzic miało blokadę rąk, nóg i nie mogło się poruszać dotąd póki nie zapomni o swoim występnym pomyśle? Czy w ten sposób nauczy się, że to, co chciało zrobić jest złe i czy to zapamięta? Pewnie nie... Ludzkość to Boże dzieci, uczą się, co jest dobre, a co złe i robi to jak małe dziecko: poprzez poznanie zależności przyczyna-skutek. Gdyby Bóg miał ingerować, to dla dobra zwierząt, roślin i planety powinien natychmiast zorganizować całkowitą eksterminację ludzi...

Ale nie, bo Bóg jest miłością i nam przebacza. Tobie i mnie. Wybacza wszystkie nasze słabości.
I robi to dużo lepiej niż my sami. Dlatego wg mnie, ten dziwny twór - czyściec - to takie miejsce, gdzie staramy się sami sobie wybaczyć, ze sobą się pogodzić. I On tylko czeka na nas. Ale musimy to zrobić sami, bo mamy prawo wyboru. On nie robi tego za nas. Tak jak rodzic nie sznuruje 40-latkowi butów. Dlatego musi dać nam wolność wyboru, żebyśmy mogli dorosnąć...

Bóg nie walczy ze złem, Bóg jest nam potrzebny do kontroli chaosu w naszym otoczeniu, do wypełniania egzystencjalnej pustki, do kontroli negatywnych emocji. Bo jak On tego miejsca nie wypełnia, to wierzymy w Monstera Spaghetti, stajemy się płaskoziemcem, wielbimy pieniądze lub władzę, albo jakąś laskę na instagramie i inne bzdety

#290
14-04-2020 17:57
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
Z całą pewnością penisy i palce wielu księży były, są i będą do czasu delegalizacji Krk wkładane w odbyty młodych mężczyzn.
Branie do ust opłatka z takiej ręki jest żałosnym brakiem refleksji ze strony połykaczy takich opłatków. Fuj!

Tu dużo więcej i argumenty mocne =>

scontent-f(*)b80a85c1726e6cc5df&oe=5EBB0FA0

Miłego dnia

#291
23-04-2020 14:27
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
Moja grafika - zdjęcie po lewej przypomina jakąś czerwoną (ale nie socjalistyczną)* mgławicę w kosmosie.

scontent-f(*)25494ee3074f19ff0a&oe=5EC8082C
___
*
Rozdawnictwo typu X+ dla nierobów i alkoholików dzieciorobów to zło bo powinno być tylko na 1-sze dziecko z przyczyn EKOLOGICZNYCH (bomba demograficzna zagraża planecie według naukowców) i pro-bioróżnorodnościowych!




MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
W Austrii pewien zboczeniec więził przez lata córkę w piwnicy, gwałcił, rodziły się z tego dzieci i żaden Bóg nie zrobił z tym porządku. Dzieci gwałcili wielokrotnie inni zboczeńcy, także księża i znowu nic!

Grafika a propo jest ULTRA WSTRZĄSAJĄCA !!!

scontent-f(*)1f75eee53db20d87d4&oe=5EDAB21E


MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
30% Polaków wierzy w Biblię dosłowną, a więc i w to, że dinozaury żyły obok ludzi. To katastrofa erudycyjna tej populacji. Prowadzi do katastrofalnych wyborów!

"Dinozaury miały wielkiego pecha. Kosmiczna skała uderzyła pod najgorszym kątem
...
symulacje wskazują, że uderzenie pod kątem 60 stopni wyrzuciło w atmosferę miliardy ton siarki,
przesłaniając światło słoneczne i prowadząc do zimy nuklearnej, która zabiła 75 proc. życia na Ziemi.
...
kataklizm sprzed 66 milionów zakończył dominację dinozaurów na Ziemi i otworzył drogę do sukcesu ssaków. Po dinozaurach pozostały tylko ptaki.
...
Autorzy pracy połączyli symulacje uderzenia w 3D z wynikami badań geofizycznych krateru Chicxulub, który po nim pozostał."

www.rmf24.(*)skala-uderzyla-pod,nId,4517683

Miłego dnia


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365