Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowód na nieistnienie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-03-2012 19:54Aseret (-1 punktów)Dowód na nieistnienie.
Ocena -5 na 13
Proszę o podanie jasnego dowodu na to że Boga nie ma. Osobiście uważam ateizm za swego rodzaju religię. Ateiści zresztą mówią "nie wierzę w Boga" a nie "wiem, ze Boga nie ma". Waszą ostoja i odp na wszystkie życiowe dylematy jest nauka i logika- jesteście ich wyznawcami; proszę więc o naukowy i logiczny dowód na to że Bóg nie istnieje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#31
26-03-2012 09:54
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers

>rzadko tutaj przesiaduję

>Bardzo to ładne(bo niebieskie a co tu napisane to jeszcze przez tydzień będę trawił, bo to dla mnie bardzo trudne) ale domyślam się, lub chociaż kojarzę, że wszystko to o czym na niebiesko, zastępuje Pan czasem pisząc - głupota.

>cuś jak wróżbiarstwo

>eh za grosz romantyzmu, Szekspira, Mickiewicza to Pan pewnie nie lubi co? Zapodam innego cudaka:
> Boga widzą ci, którzy potrafią Go widzieć, to znaczy ci, co mają otwarte 'oczy duszy'. Chociaż bowiem wszyscy mają oczy, u niektórych są one zaćmione i dlatego nie mogą zobaczyć światła słonecznego. Z tego jednak, że ślepi nie widzą, nie wynika, że słońce nie świeci, lecz że oni są dotknięci ślepotą. (Teofil z Antiochii)
Od czasu, do czasu wejdzie na nasze forum jakiś fideista z pretensjami, że kpimy z durnoty wierzących. Już człowiek się ucieszy, że znajdzie jakiegoś partnera do rozmowy o odmiennych poglądach, a tu pełna klapa. Fiasko nadziei na rozmowę lub zupełne potwierdzenie, iż każda wiara ogranicza intelektualnie, a im głębsza tym bardziej. Obrażona za całokształt efemeryda wpadła - po obrażała mnie i innych i obrażona uciekła.
Liczyłem, że porozmawiamy na przykład o pierwszym księdzu z Pańskiej listy o Mikołaju Koperniku. Gdyż chciałbym wiedzieć czy ma większe zasługi dla teologii (religii) czy naturalistycznej nauki (a w sumie dla ateizmu).
www.racjon(*)m.php/s,474426/z,0/d,3#w475843

Dzień dobry i miłego dnia.

@@@
.

#32
26-03-2012 10:36
 Ocena 2 na 2
Nunki (96 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
>... dziwne to dla Ciebie zjawisko - ponadprzeciętnie inteligentny człowiek, o dużej wiedzy, bywający w świecie, i o zgrozo! - W Boga wierzący... he, mało tego! - ksiundz

Ciekawych książek o Koperniku kilka by się znalazło, ja jednak polecam Ci ... Czyta się ją z łatwością
a i zobaczysz jaki z niego ksiundz

#33
26-03-2012 11:20
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi Nunki
>polecam Ci

A ja bym jednak radził polecić tę



Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#34
26-03-2012 13:32
 Ocena 2 na 2
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi spellbinder
>Powyższa lista dowodzi tylko jednego:
>Można być idiotą wybiórczo.

Ciekawe jakie dziedziny Pan sobie wybrał do bycia idiotą, no chyba, że nie ma takich.

#35
26-03-2012 13:34
 Ocena 1 na 1
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi astrotaurus
>Bezmyślni powtarzacze uwielbiają takie głupie cytaty pełne nienawiści, pełne pogardy, ale wyprane z rozumu i jakiejkolwiek treści.

Przepraszam, zapomniałem, zarówno ks. Tischner jak i autor "pełnego pogardy cytatu" rozumu nie posiadali.

>Przed przytoczonym przez Ciebie cytatem padło coś co ja z kolei zacytuję:

Pan Bogusławski autorytetem dla mnie nie jest, niestety nie znam bliżej jego twórczości. Swoją drogą ciekawe co o poglądach pana Bogusławskiego powiedzieliby jego przodkowie.

#36
26-03-2012 13:39
 Ocena 2 na 2
spellbinder (8577 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
>Ciekawe jakie dziedziny Pan sobie wybrał do bycia idiotą...

Tu nie chodzi o żadne dziedziny. Chodzi o to, że część ludzi postanawia zrezygnować z myślenia, kiedy przychodzi do pewnych tematów - zwłaszcza religijnych.

#37
26-03-2012 13:43
 Ocena 2 na 2
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi astrotaurus
>Czasem się dziwię. Wiem jakim upośledzeniem zdolności poznawczych jest wiara, ale czasem nie mogę oprzeć się zdziwieniu, że że aż takim, że nieraz "ponadprzeciętnie inteligentny człowiek, o dużej wiedzy, bywający w świecie" zaczyna bełkotać jakieś nieskładne, niedorzeczne historyjki, których nijak nie umie wyjaśnić.

To może w tych zródłach znajdzie się choć jedna rozumna wypowiedz teisty, powodzenia:

Wyznania - św. Augustyn
Traktat o Bogu Jedynym - ks. Jerzy Szymik
Szatańskie urojenie. Ateizm i jego pretensje naukowe - David Berlinski
Bóg nie jest urojeniem. Złudzenie Dawkinsa - Alister McGrath
Dlaczego nie jestem ateistą - Marek Lipski
Bóg tak wysoko cię ceni - Krzysztof Osuch SJ
Tabletki z krzyżykiem - Szymon Hołownia
Bóg. Życie i twórczość - Szymon Hołownia
Przewodnik apologetyczny - Josh McDowell
Urojony Bóg Richarda Dawkinsa - Paweł Bloch
Bóg istnieje-wyznanie ateisty - Antony Flew
W obronie wiary - Włodzimierz Bednarski
Rozum, wiara i rewolucja. Refleksje nad debatą o Bogu - Terry Eagleton
Chata - William P. Young

albo np. - wiara.pl

#38
26-03-2012 13:47
 Ocena 1 na 1
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi Nunki
>Ciekawych książek o Koperniku kilka by się znalazło, ja jednak polecam Ci tą... Czyta się ją z łatwością a i zobaczysz jaki z niego ksiundz

A jesteś pewny, że wszystko o czym tam napisane to prawda? Poza tym, ja nie tylko Kopernika wymieniłem.

#39
26-03-2012 13:50
 Ocena 1 na 1
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi spellbinder
>>Ciekawe jakie dziedziny Pan sobie wybrał do bycia idiotą...
>Tu nie chodzi o żadne dziedziny. Chodzi o to, że część ludzi postanawia zrezygnować z myślenia, kiedy przychodzi do pewnych tematów - zwłaszcza religijnych.

No i wszystko OK, póki siłą swoich poglądów nie zaczną innym narzucać;

My wierzymy, że po w miarę przyzwoitym życiu przenosimy się do Lepszego Świata. I nam to sprawia przyjemność! Lubimy tak właśnie umierać. A Wy nam chcecie tę przyjemność popsuć! Niby dlaczego?! Być może Pana Boga nie ma - ale my wierzymy że jest, i nam jest z tym dobrze.
- Janusz Korwin-Mikke (List do PT Ateistów)

#40
26-03-2012 13:57
 Ocena 5 na 7
spellbinder (8577 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
>No i wszystko OK, póki siłą swoich poglądów nie zaczną innym narzucać;

Jak na razie, jeśli ktokolwiek komuś coś narzuca, to kościół. Religeusze obnoszą się z tą swoją religijnością i dziwią się, że jest ona przedmiotem publicznych debat.

Dlatego mam taki swój komunikat - niech ludzie spieprzają ze swoją religią do domu, jeśli nie chcą o niej dyskutować. Niech sobie ustalają posiłki zgodnie z tą religią, ale wara im od tego jakie posiłki jadają inni ludzie.

#41
26-03-2012 14:04
 Ocena-3 na 7
popers (129 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi spellbinder
>Jak na razie, jeśli ktokolwiek komuś coś narzuca, to kościół.
Co Kościół narzuca?

>Religeusze obnoszą się z tą swoją religijnością i dziwią się, że jest ona przedmiotem publicznych debat.
Tak samo jak geje, lesbijki, feministki, ateiści, cylkiści... debatować można o wszystkim, byle z szacunkiem dla człowieka.

>Dlatego mam taki swój komunikat - niech ludzie spieprzają ze swoją religią do domu, jeśli nie chcą o niej dyskutować.
Jedni chcą inni nie chcą.

>Niech sobie ustalają posiłki zgodnie z tą religią, ale wara im od tego jakie posiłki jadają inni ludzie.
Przewrażliwiony chyba jesteś. Czy jacyś szamani układają Tobie dietę?

#42
26-03-2012 14:33
 Ocena 9 na 9
spellbinder (8577 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
>Co Kościół narzuca?

Począwszy od przynależności do grupy, przez światopogląd, skończywszy na konkretnych zachowaniach.

Kościół wykracza poza swoje poletko, kiedy wpieprza się do telewizji, szkół, itd. - niech sobie głosi swoje pierdoły w kościele. Niech się nie miesza w politykę.

>Tak samo jak geje, lesbijki, feministki, ateiści, cylkiści... debatować można o wszystkim, byle z szacunkiem dla człowieka.

Kościół jest wszechobecny. Pokaż mi natomiast przejawy wszędobylstwa ateistów? Albo pedałów propagujących swój styl życia?

Pedały mówią - "odpieprzcie się od nas" - w znacznej większości. Katolicy mówią - "moralnośc jest tylko nasza, musicie się zmienić, będziemy walczyć z waszym podejściem do życia, jesteście źli, niemoralni..." itd.

>Jedni chcą inni nie chcą.

Jak nie chcą, to niech się ze swoją wiarą nie obnoszą i z tym jacy to oni są cacy, a reszta świata zła i trzeba ją nawracać.

>Przewrażliwiony chyba jesteś. Czy jacyś szamani układają Tobie dietę?

A szamani tobie diety nie układają? Nie masz specjalnych dni, kiedy wolno ci jeść tylko określone produkty? A jedzenie innych jest "grzechem"?

#43
26-03-2012 14:51
 Ocena 8 na 8
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers

>Przepraszam, zapomniałem, zarówno ks. Tischner jak i autor "pełnego pogardy cytatu" rozumu nie posiadali.
Daruj sobie złośliwostki i skup się na tym co się do Ciebie mówi. Nie potrafisz rozumnie wyjaśnić treści cytatów tak Józefa jak i Teofila, bo to są tylko wyznania ich wiary. Nic rozumnego tylko wyznania wiary.

>Pan Bogusławski autorytetem dla mnie nie jest, niestety nie znam bliżej jego twórczości.
Miałeś dokonać konfrontacji cytatów, konkretnych, przedstawionych Ci wypowiedzi a nie wykręcać się sztuczkami.
I rzecz nie w argumentacji autorytetami, ale w cytowaniu własnych poglądów, które ktoś wcześniej już wyraził; w braniu pełnej odpowiedzialności za treść cytatów - tak jest w cywilizowanej rozmowie.

>Swoją drogą ciekawe co o poglądach pana Bogusławskiego powiedzieliby jego przodkowie.
Jeśli nie umiesz odpowiedzieć na zadane problemy to nie próbuj tego maskować wymyślaniem tematów zastępczych. Chyba że Twoje wymysły są istotne dla tematu, a ja po prostu tego nie rozumiem...?

>To może w tych zródłach znajdzie się choć jedna rozumna wypowiedz teisty, powodzenia:
"Może"??!! To niby ja mam szukać? Zgłębiłeś tyle "mądrych" lektur i nie wiesz czy "może" w nich jest jedno rozumne zdanie o jakie proszę?
Widzisz, ja zdecydowaną większość z Twojej listy lektur czytałem (a z ks. Osuchem nawet rozmawiałem na portalu deon, wiec tym bardziej wiem, że to bęcwał co nie odpowiada za swoje wypowiedzi), czytałem także wiele innych rzeczy z Dokumentami Kościoła włącznie i śmiem twierdzić, że nie dasz rady przytoczyć i obronić jednego rozumnego zdania o Bogu spłodzonego przez kogokolwiek kiedykolwiek. Choćbyś się modlił tygodniami do potrójnego Boga z Mamusią, albo nawet do samego Wojtyły; choćbyś prosił o wsparcie intelektualne Hołownię, Terlikowskiego czy nawet dr. Rydzyka nie przytoczysz jednego rozumnego zdania o Bogu jako elemencie czy cesze rzeczywistości, bo Bogowie należą do kategorii wiary, a nie rozumu.

>albo np. - wiara.pl
Taka sama podłość jak na każdym katolickim portalu. Brak umiejętności dyskusji rekompensują sobie banami dla oponentów.
Przyprowadź jakiegoś mądralę tutaj, gdzie nie ma cenzury na kwestie merytoryczne i niech rozwija swoje brednie z uzasadnieniem, oczywiście.

A nie pomyślałeś, popersie, czemu tu nie przyłażą mędrcy katoliccy nawracać tylu zagubionych owieczek? Przecie żniwo by tu mieli że hej!
Ja namawiałem Osucha z kolegami i tych od Gancarczyka , pisałem do Episkopatu - czemu mają w d... zagubione owieczki co to wedle bredni biblijnych warte są więcej, niż te co się nie zagubiły? Czemu silni Boską mocą i mądrością świętego Wojtyły nie zorganizują otwartych debat? Czemu jako jedyne narzędzia ewangelizacji służą tylko typy jak popers czy Konowal co to otumanieni poczuciem misji czują się w obowiązku piskać za całą orkiestrę kiedy kaci waszych umysłów spokojnie nawracają nawróconych i straszą przestraszonych w cieple i bezpieczeństwie swoich kościołów?
Nie ośmieszaj się już - idź do swoich nauczycieli i Bogów po argumenty, którymi zgnieciesz nas na miazgę. Albo uznaj pokornie, że masz tylko bezrozumną wiarę - ona nie wymaga argumentów (choć sama argumentem też, niestety dla Ciebie, nie jest).

>My wierzymy, że po w miarę przyzwoitym życiu przenosimy się do Lepszego Świata. I nam to sprawia przyjemność! Lubimy tak właśnie umierać. A Wy nam chcecie tę przyjemność popsuć! Niby dlaczego?! Być może Pana Boga nie ma - ale my wierzymy że jest, i nam jest z tym dobrze.
>- Janusz Korwin-Mikke (List do PT Ateistów)
Nie zaśmiecajcie wspólnego państwa swoimi zabobonami i będzie zgoda!

P.S.
>albo np. - wiara.pl
Zobacz sobie mój ostatni post na forum wiara.pl
Administartor saxon widząc jak obnażam głupotę katolików zainterweniował osobiście wysuwając cytowaną w poscie groźbę pod moim adresem, a po linkowanej odpowiedzi po prostu mnie zamknął na zawsze. Tak samo inni na wszystkich portalach mianują się sędziami we własnej sprawie i nie boją się Jezusowych bredni, że sami będą sadzeni.
- A na deser masz jeszcze mój post z portalu katolik.pl - post, który zniknął z portalu po niecałej godzinie, a ja w ślad za nim.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#44
26-03-2012 16:21
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
.
>Pan Bogusławski autorytetem dla mnie nie jest, niestety nie znam bliżej jego twórczości.
Bardzo proszę: www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,15061
Diabeł wcielony i jeszcze czerwony.

>Swoją drogą ciekawe co o poglądach pana Bogusławskiego powiedzieliby jego przodkowie.
Ze względu na przodków, to mógłbym zostać nawet do zakonu jezuitów przyjętym - w czasach gdy było to ważnym warunkiem. Ponad dziesięć katolickich pokoleń z każdej strony, a i sam jestem katolikiem - zaprzyjaźnionym z kilkoma księżmi profesorami.

Na naszym forum to łatwo o autorytet. Nawet świadectwa maturalnego nie trzeba nikomu tu przedstawiać - wystarczy trochę mądrze popisać np. jak pan Konowal, czy pan Parys i już się ma autorytet.

Miłego dnia.

@@@
.

#45
26-03-2012 16:30
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowód na nieistnienie.
W odpowiedzi popers
.
>To może w tych zródłach znajdzie się choć jedna rozumna wypowiedz teisty, powodzenia:
Zdanie - na pewno. Akapit - z dużym prawdopodobieństwem. Strona - już mało prawdopodobna, a rozdział wprost - niemożliwym.
Ale to poglądy Pańskiej strony i prosimy zacytowanie tych rozumnych wypowiedzi teistów, tak aby można było się im przyjrzeć od racjonalnej strony bezbożników.

Miłego dnia.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365