 |
po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2016 20:41 | silencjum (-53 punktów) (zablokowany) | po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki?
2 na 4 | Wedle religii ludzie są w centrum uwagi Boga. On podobno cały ten Wszechświat tworzył właśnie dla nas - nie? No to dlaczego on taki wielki?! Przecież nawet ta nasza malutka Droga Mleczna jest grubo, ponad wszelkie wyobrażenia ludzkie! Tysiące lat światła, ponad 200 miliardów słońc, pewnie biliony planet, itd. A co dalej... no to już kompletny kosmos: miliardy galaktyk, gigantyczne strumienie energie, tajemnicze supernowe, magiczne kwazary... co to to ku... ma być!!!! Kpina z człowieka? Może nasz wielki mistrz Kopernik coś na ten temat wiedział: www.webexh(*)dars/year-text-Copernicus.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#31 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >>Ja się w twoją dojrzałość nie bawię jest dla mnie zbyt mroczna.> >>Wolę swoją naiwność choć kosztuje mnie trudne życie.> >Za twój brak dojrzałości inni płacą trudniejszym życiem. Jedni znoszeniem zniesławień, inni fizycznym głodem.> Nie potrafiłbym odróżnić głodu fizycznego od psychicznego a ty?1 Zmień dilera bo ćpasz coraz gorsze gówno 2 Chcesz rozmawiać? odwołaj swoje obelgi lub je udowodnij |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >>>Ja się w twoją dojrzałość nie bawię jest dla mnie zbyt mroczna.> >>>Wolę swoją naiwność choć kosztuje mnie trudne życie.> >>Za twój brak dojrzałości inni płacą trudniejszym życiem. Jedni znoszeniem zniesławień, inni fizycznym głodem.> >Nie potrafiłbym odróżnić głodu fizycznego od psychicznego a ty?> 1 Zmień dilera bo ćpasz coraz gorsze gówno> 2 Chcesz rozmawiać? odwołaj swoje obelgi lub je udowodnijNo więc uczucie głodu jest stanem ciała czy stanem umysłu? Jest w ogóle jakieś "lub" pomiędzy ciałem i umysłem? Czy każdy głód powinien zostać zaspokojony? Jacek powiedział mi, ze cierpienie a zatem głód co poniektórych jest słuszny, zbawienny, sprawiedliwy i ludziom do życia potrzebny bo bez niego ich umysły nie rozwiną się do poziomu samodzielności? Ale ja rozumiem twój ogólny przekaz, który znaczy - bądź jaki ja jestem, myśl co ja myślę, rób co ja robię a wszystko będzie dobrze. Ale nie będzie dobrze. Nie jestem tobą, jestem sobą i przekonam cię, żeby to wreszcie zaakceptował. Dlaczego stajesz mi ma drodze w tworzeniu nowych myśli, w tworzeniu nowych wartości, w budowie nowego świata a wszystko chcesz zachować stare? Dlaczego? Po co ci to? Do grobu ze sobą zabierzesz? Naprawdę boisz się, ze swoimi dążeniami wpędzę cię w nędzę, że poczułbyś jeszcze w swoim zyciu "fizyczny głód"? Chyba w to nie wierzysz. Ty chcesz po prostu rządzić. Układać świat tak jak ty tego chcesz wykluczając to czego chcą inni. Nie mam cię za co przepraszać. To ty nie wiesz co to ciężka praca. |
#33 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | Chcesz rozmawiać? odwołaj swoje obelgi lub je udowodnij > Nie mam cię za co przepraszać. To ty nie wiesz co to ciężka praca.1 Chcesz rozmawiać z chochołem domaluj mu jeszcze wąsy i brodę 2 Napisałeś że moja praca to niecnierobienie (bardziej cenię efektywną pracę niż ciężką, ale to nie jest zrozumiałe dla kogoś na twoim poziomie intelektualnym) |
#34 2 na 2 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? |
> 1 Zmień dilera bo ćpasz coraz gorsze gównoTwoje wypowiedzi są prymitywne. Nie umiesz argumentować , więc stosujesz ordynarny sposób konwersacji. |
#35 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >1 Zmień dilera bo ćpasz coraz gorsze gówno> Twoje wypowiedzi są prymitywne. Nie umiesz argumentowaćOjjj nie umiem, naucz mnie , proszę, zwłaszcza na przykładach jak odpowiedzieć na zarzut, że moja praca to nicnierobienie? jak odpowiedzieć na zarzut, że wyżeram innym z gara? jak odpowiedzieć na argumenta (pytania) Cytat: Skąd wiadomo, że racjonaliści rozumieją co czytają, że pojmują treści zgodnie z tym jak rozumie je ich wyraziciel? Skąd wiadomo, że te treści w ogóle cokolwiek znaczą?
Może to wszystko to tylko uzurpowanie racji?
Brałeś pod uwagę, że racjonaliści nie chcą przeczytać i nie chcą zrozumieć, bo pragną zachować swój umysł w niezmienionym stanie?
Jak jest twój przekaz? Nie wyrażaj lecz słuchaj? A może, nie tyle słuchaj co bądź posłuszny?
Bóg też ma ciało? Żeby było w nim miejsce na wewnętrzny imperatyw? A człowiek jest w ciele Boga czy poza nim?
Jeszcze raz pytam, skoro ludzkie ciało jest świadome to czy inne ciała niebieskie też są świadome?
Co mam na to wszystko poradzić? Masz narzędzia do odwracania myśli, kalibrowania wniosków, ustawiania dążeń? Może jakaś terapia genetyczna?
No więc uczucie głodu jest stanem ciała czy stanem umysłu? Jest w ogóle jakieś "lub" pomiędzy ciałem i umysłem? Czy każdy głód powinien zostać zaspokojony? Jacek powiedział mi, ze cierpienie a zatem głód co poniektórych jest słuszny, zbawienny, sprawiedliwy i ludziom do życia potrzebny bo bez niego ich umysły nie rozwiną się do poziomu samodzielności?
Powiedz lepiej czy takie oddziaływanie elementarne jak grawitacja przyczyną jest rzeczywistości czy jej konsekwencją? Grawitacja czyni naszą rzeczywistość czy nasza rzeczywistość składa się z grawitacji?
Uzurpujesz sobie reprezentację myśli nacjonalistycznej ale niewielu ci wtóruje. Reszta powstrzymuje się od poparcia cię. Tu, na tym forum jest więcej niż 5 ludzi, zdaj sobie z tego sprawę.
Rafale na Mercedesie E350 ustanowiony jest zastaw na kwotę €24.000 i kosztuje €12.000 mniej od Mercedesa E200. Dlaczego E200 jest o €12.000 droższy od E350 choć E350 jest jakby bardziej luksusowy?
Grzecznie, pokornie a uniżenie proszę o dobry przykład i nauki |
#36 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >1 Zmień dilera bo ćpasz coraz gorsze gówno> Twoje wypowiedzi są prymitywne. Nie umiesz argumentować , więc stosujesz ordynarny sposób konwersacji.a może odniesiesz się do tego Cytat:A bywają dni, ze muszę iść głodny do pracy. www.racjonalista.pl/forum.php/s,708110#w708204Człowiek mający kilkanaście tysięcy złotych miesięcznego dochodu, którego stać na najm mieszkania za 4000 złotych miesięcznie w europejskiej stolicy twierdzi, że musi iść głodny do pracy, a mnie obraża głoszeniem że nie pracuję... Mam w miły sposób odpowiadać na obelgi pod swoim adresem ze strony człowieka, który kompletnie odjechał? Kolejne: Cytat: Nie wynajmiesz mieszkania, z którego ktoś może w godzinę wywalić cię na pysk to śpisz na ulicy, bo co do zasady o ile takie obowiązują z każdego mieszkania każdy właściciel może wywalić cię na pysk w ciągu godziny.
Mieszkasz w wynajętym? nie masz żadnych praw? Najmujesz komuś - możesz go wyrzucić w godzinę lub krócej? Masz sporo do czego się odnosić |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | >Kpina z człowieka?
To nie kpina z człowieka, tylko ogromna nadzieja, że my, ludzie o tym wszystkim się dowiemy, zrozumiemy świat.
Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić".
Dlatego nie wpadaj w depresję, niech nie przygniata Cię ogrom świata. Odwrotnie: ucz się, staraj się zrozumieć świat, odkrywaj go, zostań naukowcem albo przynajmniej pracownikiem naukowym. W ten sposób będziesz bliższy bogu.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#38 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | . > Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić". "Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające." Julian TuwimTo najczystsza żenada, gdy byle Wacek w imieniu Boga gada i lepiej wie czego Bóg chce od Boga samego ciągle milczącego. > Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.www.racjonalista.pl/forum.php/s,704097/z,0#w707689@@@ . |
#39 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > .> >Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić".> "Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające." Julian TuwimTo najczystsza żenada, gdy byle Wacek w imieniu Boga gada i lepiej wie czego Bóg chce od Boga samego ciągle milczącego.Oj Boguś, Boguś... Każdy Wacuś, nawet taki byle Wacuś jak przeciętny ideologiczny antyklerykał, powinien co nie co czytać, zwłaszcza ze zrozumieniem. Gdybyś i Ty czytał to byś wyczytał w Biblii i w KKK co tam Bóg mówi w tym temacie. Wiedział byś też Boguś, że relacja z Bogiem jest relacją Ty - On, każdy zatem ma możliwość odkrywania prawdy samodzielnie, mimo że jest cała nauka KK. Poza tym Boguś, jaka to żenada dla Ciebie, skoro Ty niewierzący?
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
silencjum (-53 punktów) (zablokowany) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > To nie kpina z człowieka, tylko ogromna nadzieja, że my, ludzie o tym wszystkim się dowiemy, zrozumiemy świat.W świetle waszych tych prorobaczkowych religii to jest kpina. > Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić".To ten wasz aż tak głupi jest że wierzyć musi w nonsensy - arcynieprawdopodobne bzdury? Równie dobrze mógłbyś wierzyć, np. że na główce od szpilki pomieści się siedem.. słoni. > Dlatego nie wpadaj w depresję, niech nie przygniata Cię ogrom świata. Odwrotnie: ucz się, staraj się zrozumieć świat, odkrywaj go, zostań naukowcem albo przynajmniej pracownikiem naukowym. W ten sposób będziesz bliższy bogu.Ja dawno temu byłem naukowcem.. dopiero potem awansowałem na rolnika, a następnie na górala - hodowcę owieczek. A teraz czekam już tylko na śmierć... tej mojej mychy, hihi! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | Z lemingów to się chociaż można ponabijać... a za Ciebie tylko pozostaje modlitwa.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > tym samym nie ma tu miejsca na żadne bajki w postaci religii -> miłosiernych bogów, chrystusowych cudach, zbawieniach, ani o planach boskich.wiele religii głosi bajki, lecz nie wypowiadaj się arbitralnie, w moim umyśle jest boski plan...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#43 8 na 8 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | . > Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić". "Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające." Julian Tuwim To najczystsza żenada, gdy byle Wacek w imieniu Boga gada i lepiej wie czego Bóg chce od Boga samego ciągle milczącego.> Oj Boguś, Boguś... Każdy Wacuś, nawet taki byle Wacuś jak przeciętny ideologiczny antyklerykał, powinien co nie co czytać, zwłaszcza ze zrozumieniem.Wielce Szanowny Wacku - co byśmy nie pisali, to inteligentny czytelnik sam ocenia, a u Pana wszystko na co Pana stać intelektualnie, to epitety. Dlatego łatwo zauważyć, iż Waść jest warzywnym - wiedza głąba a kultura buraka. Nie wiem skąd natura taka u prawie wszystkich głęboko wierzących w swój zestaw bzdur się bierze? Dlaczego są teflonowi na wszelakie argumenty? Dlaczego tak łatwi są do osobistej urazy i obrażają wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. Dlaczego żądają zakazu krytycznych wobec nich wypowiedzi i już zapowiadają co wszystkimi ich krytykującymi zrobią, wtedy gdy władzę uzyskają. Myślę, że to już taki typ, a te typy tak po prostu mają.> Gdybyś i Ty czytał to byś wyczytał w Biblii i w KKK co tam Bóg mówi w tym temacie. A co to jest Biblia i jacy są autorzy tego zespołu pism różnorodnych. Ci "napruci winem i palący jakieś zioła"! Czy różnorodni mędrcy tamtych czasów (a mędrcem był już ten, który umiał czytać i pisać), którzy pisali i to wiedzieli i to co chcieli, dla pouczenia wiernych.> Wiedział byś też Boguś, że relacja z Bogiem jest relacją Ty - On, każdy zatem ma możliwość odkrywania prawdy samodzielnie, mimo że jest cała nauka KK.Kościół i nauka, to dwie sprzeczności. www.racjonalista.pl/kk.php/s,4867 Kościół nie uczy, tylko naucza i choć przemawia w imieniu Boga, to jak dotychczas żadnych "listów uwierzytelniających nikomu nie przedstawił" Kto ma trudności z samodzielnym myśleniem ten wierzy co mu jego zdaniem mądrzejsi plotą. > Poza tym Boguś, jaka to żenada dla Ciebie, skoro Ty niewierzący?Nie zauważył Pan, iż wierzący bez żadnego upoważnienia wypowiadają się w imieniu niewierzących. Plotą przy tym okrutne bzdury, a to dla wszystkich żenada. Narzucają innym tak jak Pan tu swój prymitywizm intelektualny i kulturalny. Jest Pan najlepszym świadectwem do czego prowadzi wiara. [Załącznik]> Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.Czyli patrzenie w lusterko: www.racjonalista.pl/forum.php/s,704097/z,0#w707689@@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? |
Ot się odezwał z wysokom kulturom osobistom jegomość. Trzeba zejść do poziomu warzywnego aby móc strawić hipokryzję, która się przelewa z postów Waszmości. Hipokryzja ta leje się jak gówno z przepełnionego szamba. Poziom warzywny, pozwala strawić te posty intelektualnie, jako rodzaj nawozu. > Nie wiem skąd natura taka u prawie wszystkich głęboko wierzących w swój zestaw bzdur się bierze? Dlaczego są teflonowi na wszelakie argumenty? Dlaczego tak łatwi są do osobistej urazy i obrażają wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. Dlaczego żądają zakazu krytycznych wobec nich wypowiedzi i już zapowiadają co wszystkimi ich krytykującymi zrobią, wtedy gdy władzę uzyskają. Myślę, że to już taki typ, a te typy tak po prostu mają.Tutaj mamy przykład nawozu stereotypizacji. [/color][/url] > >Gdybyś i Ty czytał to byś wyczytał w Biblii i w KKK co tam Bóg mówi w tym temacie.> [url=http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,506302/d,18/z,0#w508349] [color=blue]A co to jest Biblia...To pytanie godne yntelektualysty. > >Wiedział byś też Boguś, że relacja z Bogiem jest relacją Ty - On, każdy zatem ma możliwość odkrywania prawdy samodzielnie, mimo że jest cała nauka KK.> Kościół i nauka, to dwie sprzeczności.Tak, Boguś tak, tak samo jak sprzeczne są krowa i ławka. > Kto ma trudności z samodzielnym myśleniem ten wierzy co mu jego zdaniem mądrzejsi plotą.Są też tacy, co myślą że mądrzy i sami plotą. Ty Boguś coś wiesz na ten temat? > >Poza tym Boguś, jaka to żenada dla Ciebie, skoro Ty niewierzący?> Nie zauważył Pan, iż wierzący bez żadnego upoważnienia wypowiadają się w imieniu niewierzących.Teista czy ateista ma prawo kształtować kraj w którym żyje. Pański pech, że teistów więcej. Gdyby było więcej ateistów to byście po swojemu kraj ukształtowali. Bardziej boję się tej mysli niż nawet rządów biskupów. > Czyli patrzenie w lusterko...Dociśnij Bogdan chomąto!
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#45 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | . > Ot się odezwał z wysokom kulturom osobistom jegomość. Trzeba zejść do poziomu warzywnego aby móc strawić hipokryzję, która się przelewa z postów Waszmości. Hipokryzja ta leje się jak gówno z przepełnionego szamba. Poziom warzywny, pozwala strawić te posty intelektualnie, jako rodzaj nawozu.> Tutaj mamy przykład nawozu stereotypizacji.> To pytanie godne yntelektualysty.> Tak, Boguś tak, tak samo jak sprzeczne są krowa i ławka.> Są też tacy, co myślą że mądrzy i sami plotą. Ty Boguś coś wiesz na ten temat?> Teista czy ateista ma prawo kształtować kraj w którym żyje. Pański pech, że teistów więcej. Gdyby było więcej ateistów to byście po swojemu kraj ukształtowali. Bardziej boję się tej mysli niż nawet rządów biskupów.> Dociśnij Bogdan chomąto!> Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.Czy tu trzeba jeszcze cokolwiek dodawać? Przecież Pan sam się najlepiej tu zaprezentował. Gdy będziemy milczeć to taki poziom jak Pan tu prezentuje nam kraj zaleje. www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,708177#w708315@@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|