 |
Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-04-2019 08:46 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga
4 na 6 | Nikt inteligentny, o IQ 110 lub większym nie wierzy w znanych, osobowych bogów, o ile słaba psychika, benefity społecznie czerpane z pozostawania w gronie znajomych wierzących, nie tłumią w nim normalnego, krytycznego myślenia. Pewne rzeczy stają się oczywiste (dla osób o sprawnym, niepatologicznym mechanizmie myślenia). 1. Cesarz Konstantyn, co wiadomo z historii - z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa czyli chrześcijaństwo. "Dostrzegł w nim siłę" mogącą wzmocnić cesarstwo. Tak piszą nawet dość konserwatywni redaktorzy Wikipedii. 2. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm. 3. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem. 4. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałyby być też pra-małpy i tak dalej. 5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała). 6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu. 7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat. 8. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg takich by nie podpowiedział prorokom. Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę. Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów, a rozwód jest zakazany! 9. Ten argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11) bioslawek.(*)1_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf10. Na świecie dzieje się wiele zła. Małe dzieci zapadają na straszne choroby jak nowotwory i pewne wady wrodzone. Kanalie bezkarne torturują ludzi, gwałcą dzieci - latami. Bóg obserwujący to wszystko częściej by interweniował gdyby był. 11. Znamy kolejnych przodków człowieka ze skamieniałości - nie ma już brakującego ogniwa. Paranthropus aethiopicus oraz Paranthropus boisei żyły od 3 do 1 miliona lat temu. Pozostałe człowiekowate: 7 mln lat temu: Sahelantropus tchadensis. 6 mln lat temu: Orrorin tugenensis. 5 mln lat temu: Ardipithecus kadabba. 4 mln lat temu: Ardipithecus ramidus, Australophitecus anamensis, Kenyanthropus platyops, Australophitecus afarensis. 3 mln lat temu: Australophitecus africanus, Australophitecus garhi 2 mln lat temu: Australophitecus robustus, Australophitecus sediba, Homo ergaster (tak nazywany jest afrykański Homo erectus), Homo habilis, Homo rudolfensis 1 mln lat temu i mniej: Homo erectus, Homo heidelbergensis, Homo neanderthalensis i Denisowianie (nieformalna jeszcze nazwa) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#61 2 na 2 | Wera (1540 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > >>Nie. On o tym wie, że Bóg nie istnieje, dlatego w niego nie wierzy.> >On może wiedzieć co najwyżej co zjadł na śniadanie...> Skoro jest niewierzącym w Boga, to jego niewiara wypływa z przekonania, że Bóg nie istnieje. To przekonanie to nic innego jak pewność, że właśnie tak jest. Czyli zapytany odpowiada, że wie, iż nie ma Boga, bo nie jest możliwym poznanie zmysłowe i umysłowe, a co za tym idzie, wykazanie, osadzone na argumentach racjonalnych i logicznych.To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje. W średniowieczu nikt nie widział na oczy bakterii ani czarnych dziur, a jednak istnieją. |
#62 1 na 1 | njumobile (160 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > Nikt inteligentny, o IQ 110 lub większym nie wierzy w znanych, osobowych bogów, o ile słaba> psychika, benefity społecznie czerpane z pozostawania w gronie znajomych wierzących, nie tłumią w> nim normalnego, krytycznego myślenia.żaden chrześcijanin nie wierzy osobowowego Boga. dalesz rozwijanie tezy obrażało by twoją inteligencje. sex to wymysł forojda, który chciał się zemścić na kolegach z lat młodości. to tyle. przeczytaj to jak chcesz. elo. > Pewne rzeczy stają się oczywiste (dla osób o sprawnym, niepatologicznym mechanizmie myślenia).> 1. Cesarz Konstantyn, co wiadomo z historii - z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa> czyli chrześcijaństwo. "Dostrzegł w nim siłę" mogącą wzmocnić cesarstwo. Tak piszą nawet dość> konserwatywni redaktorzy Wikipedii.> 2. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy> nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.> 3. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już> jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy> byłoby nonsensem.> 4. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze> Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie> Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie> musiałyby być też pra-małpy i tak dalej.> 5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych> "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej> religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).> 6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet> (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu.> 7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość> może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy> był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo> dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie> można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość,> ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.> 8. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg> takich by nie podpowiedział prorokom.> Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z> oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę.> Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej> rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być> aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów,> a rozwód jest zakazany!> 9. Ten argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta> wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11)> bioslawek.(*)1_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf> 10. Na świecie dzieje się wiele zła. Małe dzieci zapadają na straszne choroby jak nowotwory i pewne> wady wrodzone. Kanalie bezkarne torturują ludzi, gwałcą dzieci - latami. Bóg obserwujący to wszystko> częściej by interweniował gdyby był.> 11. Znamy kolejnych przodków człowieka ze skamieniałości - nie ma już brakującego ogniwa.> Paranthropus aethiopicus oraz Paranthropus boisei żyły od 3 do 1 miliona lat temu.> Pozostałe człowiekowate:> 7 mln lat temu: Sahelantropus tchadensis.> 6 mln lat temu: Orrorin tugenensis.> 5 mln lat temu: Ardipithecus kadabba.> 4 mln lat temu: Ardipithecus ramidus, Australophitecus anamensis, Kenyanthropus platyops,> Australophitecus afarensis.> 3 mln lat temu: Australophitecus africanus, Australophitecus garhi> 2 mln lat temu: Australophitecus robustus, Australophitecus sediba,> Homo ergaster (tak nazywany jest afrykański Homo erectus), Homo habilis, Homo rudolfensis> 1 mln lat temu i mniej: Homo erectus, Homo heidelbergensis, Homo neanderthalensis i Denisowianie> (nieformalna jeszcze nazwa)>  |
| quick (6853 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje.Nie istnieje, dopóki nie poznamy. > W średniowieczu nikt nie widział na oczy bakterii ani czarnych dziur, a jednak istnieją.Dla nas zaczęły istnieć, w momencie kiedy je poznaliśmy. Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski. |
#64 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > >To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje.> Nie istnieje, dopóki nie poznamy.Nie wiemy, że istnieje, dopóki nie poznamy. Nie ma Miłości bez solidarności. ...człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#65 1 na 1 | Springus (1174 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje.Absurdalne i nielogiczne byty nie istnieją. Pierwszy przykład z brzegu: bóg chrześcijański jest doskonały, ale stworzył niedoskonałego człowieka. Byty doskonałe nie potrzebują sobie niczego tworzyć, a już tym bardziej byty niedoskonałe. Z definicji boga wynika więcej takich sprzeczności. |
#66 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > >To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje.> Nie istnieje, dopóki nie poznamy.Rzadko czytuję większe głupstwa. > >W średniowieczu nikt nie widział na oczy bakterii ani czarnych dziur, a jednak istnieją.> Dla nas zaczęły istnieć, w momencie kiedy je poznaliśmy.A jednak Tobie się udaje Naukowcy błąkają się po Tajdze szukając owadów, których nie znają Wg Twojej "logiki" szukają czegoś co nie istnieje
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > Przyganiał kociół garnkowi...> Ja przynajmniej uczciwie się do niej przyznaję
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Springus (1174 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | No i mamy projekcję na innych.  |
#69 2 na 2 | njumobile (160 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | >Nikt inteligentny, o IQ 110 lub większym nie wierzy.
Niestety nikt nie wierzy w boga, nawet wierzący inaczej mielibyśmy jakiegoś chodzącego duchownego podającego się za świadków i nawracającego świat. bo nawet ty nie wierzysz w Boga, pomimo inteligencji. jak mają uwiwrzyć inni, nie obdarzeni takim haryzmatem wiary. pomimo że nie wierzysz wchodzisz w polemikę a to znaczy że nie masz spokojnego sumienia.
ten temat jest dla zdjęcia modelki? xD |
#70 1 na 3 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | "Proces odchodzenia z Kościoła przebiegał bardzo powoli. Decydująca faza przypadała na czas mojej nauki w katolickim gimnazjum. Było ono zresztą pod wieloma względami bardzo liberalne, nie wpajano nam agresywnie światopoglądu zgodnego z nauką kościoła. Codzienne modlitwy przed zajęciami były jednak obowiązkowe. To było najbardziej uderzające - przywiązywanie wagi do bezmyślnego codziennego pacierza, z drugiej strony ignorowanie (czasem podsycanie) małych tragedii prześladowanych przez rówieśników dzieciaków. Największe znaczenie dla mojego odwrotu od wiary miało jednak coś innego. Istnienie Boga wydawało mi się po prostu coraz mniej prawdopodobne. Odczuwałam też coraz większą niechęć do kleru, ponieważ księża zaczęli mi się ukazywać jako normalni ludzie, którzy wcale nie przestrzegają rygorystycznie wyznawanych przez siebie zasad. Pieniądze na wyremontowanie naszej katolickiej szkoły zostały podstępnie wyłudzone od osób, którym - jeśli dobrze pamiętam - wydawało się, że opłacają sobie jakieś ubezpieczenie. Był o tym długi reportaż w telewizji, którego ksiądz-dyrektor radził nam nie oglądać. Czułam ponadto - a może w związku z tym - coraz większy opór przed chodzeniem do spowiedzi i wystawianiem się na ocenę jakiegoś typa, który sam nie jest święty, a któremu może przyjść do głowy ukaranie mnie w ten sposób, że wrzaśnie z konfesjonału reprymendę, tak żeby cały kościół usłyszał, że np. "wątpię w Boga" ("Jezus umarł za ciebie na krzyżu, a ty wątpisz?!"). To nie jest najlepsza strategia, aby wątpiących zatrzymać. Ale komu na tym zależy? Dopóki nie dokonują apostazji, wszystko jest pod kontrolą." Więcej www.vice.c(*)d9m4/nie-jestem-juz-katolikiem |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > ... wrzaśnie z konfesjonału reprymendę, tak żeby cały kościół usłyszał, że np. "wątpię w Boga" ("Jezus umarł za ciebie na krzyżu, a ty wątpisz?!").Ojjjj kolejne religianckie objawienie Maxa Golonki Znów cóś wyczytał, nie zrozumiał, beknął i czeka na oklaski Ciekawe kiedy objawi Ci się znów Twój zielony bożek i oznajmi, że księża zjadają dziewice, ale sądząc po ilości pyerdoletów jakie wypisujesz to już niedługo Czekam na odpowiedzi na sprowokowane przez Ciebie pytania, jeśli nie znasz odpowiedzi (to nie jest wstyd) to przekaż pytanie temu zielonemu idiocie Arturowi Mazurowi, którego tak bezmyślnie cytujesz lub którejkolwiek zielonej fanatyczce
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#72 1 na 1 | quick (6853 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > >>To, że nie możemy czegoś poznać nie znaczy, że nie istnieje.> >Nie istnieje, dopóki nie poznamy.> Nie wiemy, że istnieje, dopóki nie poznamy.Wtedy, kiedy mówisz, że nie wiemy, przypuszczasz, zakładasz możliwość istnienia czegoś. Szukasz z myślą znalezienia tego, czego istnienie zakładasz, przypuszczasz. Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski. |
#73 1 na 1 | njumobile (160 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | ludzie nie wierzą w Boga bo chcą grzeszyć, a wiadomo jak ludzie grzeszą no nie? to wynika z ich natury xD |
#74 1 na 1 | njumobile (160 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > ludzie nie wierzą w Boga bo chcą grzeszyć, a wiadomo jak ludzie grzeszą no nie? to wynika z ich natury xDdlaczego księża są źródłem żartów? bo są śmieszni.xD |
#75 1 na 1 | njumobile (160 punktów) | Odp: Dlaczego nikt inteligentny nie wierzy w Boga | > >ludzie nie wierzą w Boga bo chcą grzeszyć, a wiadomo jak ludzie grzeszą no nie? to wynika z ich natury xD> dlaczego księża są źródłem żartów? bo są śmieszni.xDteraz poważniej, więc ludzie wierzą albo nie wierzą, nie ma w tym nic złego skoro dla niektórych Bóg jest niesprawiedliwy albo nie logiczny, co wyjaśniłem nawet panu Bogusławskiemu że Bóg według jego definicji racjonalności jest racjonalny. On odszedł. Ale widzę mam nowe feministki, na oku xD |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|