 |
Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-07-2014 21:50 | Marcin Mleczek (125 punktów) | Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika
5 na 5 | Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć. Przykłady: 1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego? 2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła? 3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie? Inne przykłady i wyjaśnienia można znaleźć na filmie youtube (mojego autorstwa): www.youtube.com/watch?v=lw-5M6lgCM8 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | Biblię też napisali ludzie, co zresztą nie najlepiej o nich świadczy (o tych konkretnie, co pisali)
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > stwierdzenium factumFactum to jest twoje chamstwo chłopcze. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > > Gdyby miał wiedzieć co zrobi człowiek, stworzyłby roboty człekopodobne, posłuszne,> > ale i nudne, nie dające nic od siebie> Twój rzekomy bóg wiedział, że napiszesz taką wypowiedź na forum bo wie wszystko. Tym samym jesteś robotem człekopodobnym, posłusznym i nudnym, nie dającym nic od siebie. Wszystko jasne!Nie jest robotem. Bóg wiedział, ale nie powiedział  Poza tym, czy to nie jest tak, że w jakiejś części jesteśmi w życiu jednak czymś kierowani? Mamy naście lat, to chcemy dorosnąć, później poznać inteligentną i piękna panią której powab nas usidli (i nasz ją). Kupić samochód fajny. Wyjechać na wakacje. Czytać mędrców z których wychynie ku nam wiedzą jak żyć i wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych i samodzielnych ludzi. Poznać siebie do głębin i.. spełnić się jako człowiek. Czyż to wszystko nie Matrix w realu?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#124 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | Prawa Kanonicznego 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#125 6 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > >stwierdzenium factum> Factum to jest twoje chamstwo chłopcze.Wole byc chamem niz trollem-idiota. O ile na poczatku bylo smiesznie to teraz jest zalosnie bo tak zaczadzonego mozgu nie moze miec nawet katolik fundamentalista. Ewidentnie robisz sobie z katolicyzmu jaja. Tylko, ze te jaja niestety nie sa jak berety - po prostu przestalo byc to juz smieszne  |
#126 1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > naukowcy o "odpowiednim" profilu, którzy mieli bliski kontakt z Kościołem wcześniej i >później.I związek z Kościołem determinował metodologię badań naukowych? Proszę wskazać na dowody na mieszanie religii do nauki w KONKLUZJI po BADANIU NAUKOWYM doświadczonych naukowców: Prof. Maria Elżbieta Sobaniec-Łotowska z Zakładu Patomorfologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" "Pobrany z korporału fragment materiału badaliśmy histologicznie, to jest z użyciem mikroskopu optycznego, czyli świetlnego, i ultrastrukturalnie, to jest z użyciem mikroskopu elektronowego transmisyjnego. I, co jest niebywale interesujące, obserwowaliśmy zjawisko wzajemnego przenikania się struktury komunikantu z włóknami mięśnia serca. Tkanka, która pojawiła się na Hostii, była z nią w sposób bardzo ścisły, nierozerwalny złączona, co jest ważnym dowodem, że nie mogło tu być jakiejkolwiek ludzkiej ingerencji. Stwierdziliśmy, że cytoplazma fragmentów włókien mięśniowych, wtopionych w podłoże mogące odpowiadać strukturze Hostii, w barwieniu hematoksyliną Mayera i eozyną barwiła się na różowo, ogniskowo dość intensywnie. Natomiast jądra komórkowe, położone głównie centralnie - co pragnę podkreślić w tym miejscu - na granatowo. Otóż centralne położenie jąder komórkowych wskazuje, że jest to mięsień serca ludzkiego. W badanym fragmencie tkankowym obserwowaliśmy cechy wyraźnej nasilonej segmentacji włókien, to jest uszkodzenie komórek w miejscu wstawek, i fragmentacji - to są uszkodzenia włókien poza wstawkami; również na przebiegu pojedynczych włókien znajdowaliśmy obrazy mogące odpowiadać węzłom skurczu. Takie zmiany powstają jedynie we włóknach niemartwicznych i odzwierciedlają szybkie skurcze mięśnia serca w okresie przedśmiertnym, to jest agonalnym". > Jednocześnie wspomniany hierarcha Kościoła Katolickiego nie zgodził się na badania >genetyczne,Ryzyko profanacji ciała osoby ważnej dla katolików co powiedział jasno. Panie Jacku Głodzik. Stan wiedzy NAUKOWEJ na temat fragmentów ciała "wrośniętych" z hostią z Sokółki to: FRAGMENT SERCA W STANIE AGONALNYM Przebywając długo najpierw w wodzie, a później na korporale powinna ulec procesowi martwicy, czyli obumierania. Tymczasem podczas wszystkich badań wykazywała zachowania charakterystyczne dla mięśnia sercowego w stanie agonalnym. Tkanka ludzkiego organizmu w sposób strukturalny pozostawała połączona z konsekrowaną Hostią. Naukowcy podkreślają, że tego typu przenikanie się ciała i chleba jest zjawiskiem, które nigdy dotąd nie było obserwowane w przyrodzie. |
#127 -1 na 3 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > > Po badaniu obu naukowców z którego wynika że tkanka do fragment> > serca w agonii istnieje prawdopodobna możliwość że jest to fragment ciała Jezusa >>Chrystusa.Istnieje pojęcie transsubstancjacji. Przeistoczenie hostii w krew i ciało Jezusa Chrystusa. |
#128 1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > naukowcy z dala od spraw wiary i weryfikacji praktycznej teologiiBadano tkankę z hostii. To tyle jeśli chodzi o mieszanie teologii z nauką. Reszta to badanie naukowe. > Nikt oprócz tej kompromitującej się garstki pracowników Uniwersytetu tak naprawdę nie >wie, co tam zostało zrobioneNaukowców. Oto co wykonano wraz metodologią: "Pobrany z korporału fragment materiału badaliśmy histologicznie, to jest z użyciem mikroskopu optycznego, czyli świetlnego, i ultrastrukturalnie, to jest z użyciem mikroskopu elektronowego transmisyjnego. I, co jest niebywale interesujące, obserwowaliśmy zjawisko wzajemnego przenikania się struktury komunikantu z włóknami mięśnia serca. Tkanka, która pojawiła się na Hostii, była z nią w sposób bardzo ścisły, nierozerwalny złączona, co jest ważnym dowodem, że nie mogło tu być jakiejkolwiek ludzkiej ingerencji. Stwierdziliśmy, że cytoplazma fragmentów włókien mięśniowych, wtopionych w podłoże mogące odpowiadać strukturze Hostii, w barwieniu hematoksyliną Mayera i eozyną barwiła się na różowo, ogniskowo dość intensywnie. Natomiast jądra komórkowe, położone głównie centralnie - co pragnę podkreślić w tym miejscu - na granatowo. Otóż centralne położenie jąder komórkowych wskazuje, że jest to mięsień serca ludzkiego. W badanym fragmencie tkankowym obserwowaliśmy cechy wyraźnej nasilonej segmentacji włókien, to jest uszkodzenie komórek w miejscu wstawek, i fragmentacji - to są uszkodzenia włókien poza wstawkami; również na przebiegu pojedynczych włókien znajdowaliśmy obrazy mogące odpowiadać węzłom skurczu. Takie zmiany powstają jedynie we włóknach niemartwicznych i odzwierciedlają szybkie skurcze mięśnia serca w okresie przedśmiertnym, to jest agonalnym". Nie ufa Pan naukowcom? > tajemnica i cichosćOpublikowano wyniki badań naukowych prowadzono za pomocą narzędzi naukowych w przystosowanym do tego laboratorium. > Ktoś podrzucił próbkę To, co widziałem, wskazuje na taką właśnie tkankę, a przynajmniej ze wszystkich tkanek najbardziej ją przypomina - mówi w rozmowie z ''Tygodnikiem Powszechnym'' prof. Stanisław Sulkowski patomorfolog z Akademii Medycznej w Białymstoku, który badał fragment hostii. Kłamstwo. Prof. Sulkowski wyklucza udział osób trzecich w sokólskim cudzie: - Po przeprowadzonych badaniach, mam przekonanie, że manipulacji nie było. Prof. Sulkowski dla "Tygodnika Powszechnego". Komisja Kościelna ustaliła czy nie jest to jakaś mistyfikacja, czy ktoś nie podrzucił Hostii lub nie podmienił spoczywającego w vasculum konsekrowanego Komunikantu. Przedstawiciele komisji - wybitni profesorowie białostockiego Wyższego Seminarium Duchownego - przepytali wszystkich świadków, sprawdzili ich prawdomówność. Efektem pracy Komisji Kościelnej było orzeczenie, że "Komunikant, z którego została pobrana próbka do ekspertyzy jest tym samym, który został przeniesiony z zakrystii do tabernakulum w kaplicy na plebanii. Ingerencji osób postronnych nie stwierdzono". > ja mam wierzyć prof. Sobaniec-Łotowskiej, która robiła swoje badania.. w tajemnicy >i po cichu?W tajemnicy i po cichu można zrobić krzesło. Nie zmienia to faktu że krzesło powstaje. Nie ufa Pan nauce. Nie jest to racjonalne.   |
#129 -1 na 3 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Czy relacja odwrotna ( tzn. wierzący w wiarę katolicką jest moralny )Na pewno wiemy że katolicy ( i nie tylko oni wśród wierzących) mają PRECYZYJNY kodeks postępowania moralnego. Ateiści go nie posiadają chyba że coś przeoczyłam. |
Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > przyrodzone wewnętrzne wyczucie, intuicja i empatia.Mało to naukowe stwierdzenie nie godne racjonalisty. |
#131 -2 na 2 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Co to jest ateizmBrak wiary w Boga, bożki itd. > I o jakiej rzeczywistości mówisz bo boję się , że mówisz o rzeczywistości boskiej >czyli nieistniejącejDla Pana oraz innych przedstawicieli mniejszości niestniejącej. Ja WIERZĘ że istnieje. Pan NIE WIERZY. Natomiast ja nie wierzę w istnienie Richarda Dawkinsa. Myślę że jest urojeniem fundamentalistów ateistycznych. |
#132 1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > czyli że albo ktoś próbki podmienił, albo badania zostały zamanipulowane.Wykluczono podmianę próbek. Nie ma dowodów na zmanipulowanie badań. > "ktoś spreparował próbki"Trzeba podać kto, kiedy. Precyzyjnie udowodnić spreparowanie próbek. Próbkę z Lanciano badano..................500 razy i zawsze wychodziło to samo. Tkanka ŻYWA. Nawet po 10 latach od badania czyli w roku 1981. > próbka ulega rozkładowiW 1971 i 1981 badania wykazały że to żywa tkanka. |
Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Służę uprzejmie: wiara w Boga to tylko chciejstwo wynikające z ignorancji, więc >uczenie jej w szkole jest niemoralne.Jako katechetka uczę religii, a nie wiary. Wiary nie można się nauczyć. |
#134 1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > > Wszystko jest dowodem na istnienie Boga. Każdy organizm czy materia ma sens w swoim >istnieniu.> Albowiem jeden jest Sens mnożenia się chorób i plecenia bzdur przez Natchnionych tymże >Sensem.Sens poznawczy albo pragmatyczny. Podstawy filozofii. |
#135 -1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Ewidentnie robisz sobie z katolicyzmu jaja.Dla ignorantów. Natomiast Pana wpisy nie mają żadnego związku z rozumem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|