 |
Kwestia Islamu a postawa Prawicy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-11-2015 09:49 | Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Kwestia Islamu a postawa Prawicy
13 na 13 | Parę godzin temu islamiści dokonali krwawych zamachów we Francji, dając kolejny dowód na pokojowość ich religii, a przy okazji potwierdzając, że religie same w sobie są antyhumanistyczne. Jako, że z prawej strony rozleją się komentarze typu "lewackie multikulti znowu zawiodło" oraz inne ostrzejsze, z którymi można zapoznać na stronie freikorps polen, postanowiłem założyć ten wątek.
Nie zamierzam pisać tutaj o tym jak straszne to są zamachy oraz kto i dlaczego je przeprowadził. Z Prawej strony cały czas padają ataki na multikulti - określenie, które stało się pojęciem niezwykle szerokim i w konsekwencji niezrozumiałym. Prawica zapomniała, że masowa imigracja muzułmanów do europy rozpoczęła się pod patronatem wielkiego kapitału, a celem był nacisk na obniżenie płac, osłabienie związków zawodowych, ógółem wykorzystanie niezwykle taniej siły roboczej. Multikulti było próbą integracji i zaadaptowania tych napływowych rzesz z całej Afryki/Azji do społeczeństw europejskich. I w większości się to udało, chociaż czarne czy arabskie społeczności nadal trawi mnóstwo problemów. I tutaj mam pytanie (głównie do prawej strony). Jak należy postępować z tymi milionami mieszkańców UE wyznającymi Islam? Jakie ma być ustawodawstwo, polityka wobec nich? Nigdy nie widziałem żadnych konstruktywnych rozwiązań w tej sprawie, a z racji pewnych zwycięstw ultraprawicy w kilku krajach zachodu w najbliższych latach, myślę że warto zadać to pytanie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#121 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>>Jak należy postępować z tymi milionami mieszkańców UE wyznającymi Islam?> >>Tak samo jak z wyznawcami innych instytucjonalnych fałszywych religii, zdelegalizować.> >Jak widać Twoja religia dojrzała już do stawiania stosów.> Cóż, widzisz to co myślisz..., ja piszę zdelegalizować zbrodnicze instytucje, a Ty czytasz stawiać stosy.A co powinienem przeczytać? Żądasz delegalizacji wszystkich religii oprócz Twojej Co proponujesz zrobić z tymi, którzy nie uznają Twojej jedynej religii? > Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.> Wszystkie instytucje religijne, które mają w swoich "świętych" księgach nawoływanie do zabijania inaczej wierzących i inaczej myślących, które mają w swojej działalności zniewalanie i poniżanie ludzi są organizacjami przestępczymi, totalitarnymi, szkodzącymi Ludzkości i jako takie powinny zostać zdelegalizowane i zakazane.A co z ich wyznawcami? |
#122 3 na 3 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >ALE zamachy mające na celu zabicie jak największej liczby osób zupełnie przypadkowych, w dodatku gdy zamachowiec popełnia samobójstwo, wymagają silnej wiary w słuszność działania, wiary że ma to wyższy cel, wiary w nagrodę po śmierci. TYLKO religia skłania człowieka do takich czynów.<> Motyw zemsty musnąłeś, jakby to było jakieś marginalne i nie wchodzące w grę zjawisko.-To nie zmienia faktu, że islamiści mszczą się na kim popadnie, na ludziach zupełnie przypadkowych, niezaangażowanych w konflikt. Mają to gdzieś, liczy się ilość trupów, bo wiedzą, że cywilizacja Zachodnia jest wrażliwa na śmierć niewinnych, co ich z kolei bawi najwidoczniej. > Naoglądałam się relacji z bombardowanych miast, gdy ludzie własne matki, ojców, dzieci i innych bliskich wyciągali spod zgliszcz, szukali, rwali włosy z głów i wyli pod niebiosa.-A to co wyczyniają islamiści sami wobec innych muzułmanów, współobywateli to oglądasz? Ktoś dla rozrywki jedzie tak strzelać i celuje w cywilów? A do kogo będą pretensje, gdy religijne czuby będą bezkarnie mordować ludzi, do Ameryki zapewne. > Szczególnie utkwił mi w pamięci obraz starszego mężczyzny, który biały od tynku płakał nad jakimś wytłamszonym trupem, a gdy zobaczył kamerę zacisną pięści i wrzeszczał "Allach was za to ukarze. Allach was za to ukarze.-I co, karze? Matkę sześciolatki z Paryża? Co za fiut. I zero precyzji. Pewnie to był syn, bo jeśli córka to na pewno nie mógł przeżyć, że nie zdąży jej obrzezać, zawinąć w szmaty i kontrolować, a potem sprzedać nastoletnią na żonę jakiemuś innemu religijnemu ciemniakowi. Poza tym przecież oni święcie wierzą, że to wszystko wola Allaha. > "Nie powiem, popłakałam się - głupia, nieracjonalna istota. Jestem niemal pewna, że po czymś takim, sama opasałabym się ładunkami wybuchowymi i poszła wyp...dolić w kosmos wroga,-I gdzie ten wróg? W Paryżu na chodniku? Oni sami sobie największe piekło zgotowali, islamem, wierząc durnym imamom, że cały świat nieislamski jest ich wrogiem, każdy inny to niewierny, którego wolno zabić, a ich obowiązkiem jest dżihad. Terror mają we własnych domach, od urodzenia podporządkowując się durnym tradycjom i haniebnym, nieludzkim obrzędom. Chyba wolałbym się wysadzić w powietrze niż żyć według ich zasad. Islam to obecnie największa zaraza ludzkości. > a tego który umożliwiłby mi ów czyn, w rękę bym pocałowała.-Nienawiść do Zachodu i "lewackowść" wypacza podobnie jak islam. Jesteś z Baader-Meinchoff? > Sądzisz, że mało u nas Breivików, którzy święcie wierzą w te same brednie co islamscy kamikadze?-Nie ma większych bredni w znanym dotąd Wszechświecie. > Ciekawe czemu nie mordują - tacy oni poczciwi, czy raczej motywacja niewystarczająca?-Zapytaj ich. Nie wiem kogo masz na myśli, ale dopóki nie mordują i nie nawołują do mordowania, mogą sobie myśleć co chcą. > · Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.-O tyleż piękne, co nieżyciowe i nieprawdziwe, bo nawet mnie teraz oceniasz według moich przekonań, a ja ciebie. I to akurat normalne, bo znając czyjeś przekonania wiemy, czego można się po min spodziewać i czy warto choćby z nim rozmawiać. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy |
Chodzi tylko, aby oddać rzeczom właściwą im miarę np.: wiadomosci(*)6,wiadomosc.html?ticaid=115f12> Cytujesz wypowiedz organizacji w Polsce na pasku Arabii Saudyjskiej, glownego sponsora terroryzmu.Pańska wiedza jak zawsze jest bezdyskusyjną: wiadomosci(*)alce-z-panstwem-islamskim.htmlNawet wtedy, gdy kontekst informacji ma dalece wtórne znaczenie: www.racjon(*)m.php/s,685159/z,0/d,3#w685276Według mojej wiedzy do strategii Państwa Islamu należy pogląd, iż wzbudzanie nienawiści wobec muzułmanów - szczególnie tych żyjących poza państwami islamskimi - jest korzystne dla konsolidacji ortodoksyjnych fanatyków i ułatwia pozyskiwanie tam swoich zwolenników, czy wprost bojowników. (Na przykład nielicznych, na szczęście, Polaków.) Z tego wynika, że wszyscy muzułmanie nie popierający ideologii islamizmu są tak samo wrogami Państwa Islamskiego, jak i nie muzułmanie. wiadomosci(*)sie-niebezpieczna-teoria/mvy98 Dokładnie tak, i dlatego dla mnie nie tyle religie/ideologie są groźne co wiara w nie.> Dla mnie tautologia.Dla Pana może być to wszystkim i niczym. Mnie nic do tego. > Nie wierzac w islam nie mozesz byc muzulmaninemRzeczywiście jest to bardzo trudne, ale głębokości wiary bywają bardzo różne i ludzie mający pojęcie o temacie to zauważają. Ponadto wierząc w islam - jak pokazują fakty - nie trzeba być ani agresywnym, ani zwolennikiem Państwa Islamskiego. > i nie da sie nie wierzyc w ideologie.To Pański problem, np. ja i tysiące innych ludzi nie wierzy w żadną ideologię (nawet wtedy, gdy niektóre poglądy jakiejś tam ideologii podziela). Zresztą tak ogólnie, to też stara się jak najmniej wierzyć, a opierać swoje poglądy na sprawdzalnych faktach. > Cytat:> We współczesnym znaczeniu pod pojęciem ideologii rozumieć należy zbiór poglądów czy sądów, które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy> Ideologia zaś oceniana bywa przez perspektywę wykazania wyższości czy też pierwszeństwa proponowanych w jej ramach rozwiązań.> Innymi słowy mówiąc "wszelka wiedza jaką posługuje się ideologia pojmowana jest instrumentalnie", ze względu na jej użyteczność celem uzasadnienia określonej tezy czy poglądu, który to z kolei wyrażać ma określony interes.> Jak sie tego nie bac?Bać się należy rzeczywistych zagrożeń, a takim zagrożeniem są wszelcy fanatycy wierzący, iż tylko oni mają rację. "Najkrótsza definicja ideologii racjonalistycznej". Człowiek jest istotą zasadniczo irracjonalną, która podejmuje decyzje i działania w 90 procentach przypadków mające inne pobudki niż 'czyste' uzasadnienie intelektualne. Racjonalność polega na tym, że korzystamy z pozostałych 10 procent. Racjonalizm zaś to obrona owych '10%'
Cytat z Wikipedii: Ideologia jest to powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego albo narodowego.
Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów - religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych - służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata. (...) Zapotrzebowanie na ideologie wynika z właściwego ludziom poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens i sposób istnienia.> Dobrze zrozumialem?Moim zdaniem, niewiele potrafi Pan zrozumieć z tego co piszę. Za to podobnie do Pana Brzostowskiego jest Pan święcie przekonanym, iż wszystko świetnie rozumie i zawsze ma rację. Czytelnik 'Celecrin' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685196Zresztą jest to zupełnie mało ważne. Każdy z nas ma czytelników, z którymi podziela swoje pojmowanie rzeczywistości i dobrze się rozumie. Choć to racjonalistyczny portal, to ja ani nie zakładam, ani też nawet nie dążę, aby być tu przez wszystkich zrozumianym, gdyż wiem, że to prostu niemożliwe. (Z innych planet jesteśmy.) Nie mówiąc już o jakiejkolwiek wspólnocie poglądów na cokolwiek. Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685455
Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685451
Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685455
Choć używamy niby tego samego języka, to czasem jesteśmy aż tak daleko, iż nawet merytoryczna rozmowa o pogodzie jest niemożliwą. Spokojnie może Pan wraz ze swoimi zwolennikami klikać mi minusy, które ja - zwalczając pewne postawy oraz braki w podstawowej wiedzy w zakresie prowadzonej rozmowy - za plusy sobie poczytuję. @@@ . |
#124 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Cóż, widzisz to co myślisz..., ja piszę zdelegalizować zbrodnicze instytucje, a Ty czytasz stawiać stosy.> A co powinienem przeczytać?To co napisałem; "zdelegalizować instytucjonalne fałszywe religie", a nie wymyślać stosy. > Żądasz delegalizacji wszystkich religii oprócz TwojejReligii nie można zdelegalizować, ale można instytucjonalne religie - kościoły\związki wyznaniowe, które mają w swoich księgach zapisy niezgodne z obowiązującym Prawem. > Co proponujesz zrobić z tymi, którzy nie uznają Twojej jedynej religii?Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć. Każdy człowiek ma wolny wybór, może robić co chce, jeśli jest to zgodne z obowiązującym Prawem. > >Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.> >Wszystkie instytucje religijne, które mają w swoich "świętych" księgach nawoływanie do zabijania inaczej wierzących i inaczej myślących, które mają w swojej działalności zniewalanie i poniżanie ludzi są organizacjami przestępczymi, totalitarnymi, szkodzącymi Ludzkości i jako takie powinny zostać zdelegalizowane i zakazane.> A co z ich wyznawcami?Niech żyją zgodnie z Prawem, albo do więzienia. Jeśli chcą wyznawać bogów nawołujących do zabijania, to niech to sobie prywatnie robią, byle by nie wychodzili z tym na ulice Paryża, Tunisu, Bejrutu... www.tvn24.(*)obojcze-w-bejrucie,594626.html
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#125 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > To co napisałem; "zdelegalizować instytucjonalne fałszywe religie", a nie wymyślać stosy.> >Żądasz delegalizacji wszystkich religii oprócz Twojej> Religii nie można zdelegalizować, ale można instytucjonalne religie - kościoły\związki wyznaniowe, które mają w swoich księgach zapisy niezgodne z obowiązującym Prawem.> >Co proponujesz zrobić z tymi, którzy nie uznają Twojej jedynej religii?> Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć.Aha. Czyli wolno mi być luteraninem ale nie wolno mi pójść do zboru na nabożeństwo. Mam wolność chodzenia do katolickiego kościoła, ale kościół dominikanów jest zamknięty bo nielegalny > >>Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.Już pytałem: w jakiej gazecie? > >A co z ich wyznawcami?> Niech żyją zgodnie z Prawem, albo do więzienia. Jeśli chcą wyznawać bogów nawołujących do zabijania, to niech to sobie prywatnie robią, byle by nie wychodzili z tym na ulice Paryża, Tunisu, Bejrutu...> www.tvn24.(*)obojcze-w-bejrucie,594626.htmlJeśli dla Ciebie procesja Bożego Ciała czy kondukt żałobników to od razu zamach samobójczy, to współczuje jasności obrazu. |
#126 3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć.> Aha. Czyli wolno mi być luteraninem ale nie wolno mi pójść do zboru na nabożeństwo.> Mam wolność chodzenia do katolickiego kościoła, ale kościół dominikanów jest zamknięty bo nielegalnyWszystkie wymienione przez Ciebie instytucje powinny być zdelegalizowane i zakazane, bo opierają się na Biblii, czyli na zapisach sankcjonujących i nawołujących do zabijania, zniewalania, ksenofobii. Oczywiście możesz sobie prywatnie wyznawać swojego boga, ale gdybym miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce, to te totalitarne instytucje byłyby zdelegalizowane i zakazane. > >>>Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.> Już pytałem: w jakiej gazecie?Nic mi nie wiadomo, że ogłoszenie w gazecie to warunek zaistnienia religii. > >>A co z ich wyznawcami?> >Niech żyją zgodnie z Prawem, albo do więzienia. Jeśli chcą wyznawać bogów nawołujących do zabijania, to niech to sobie prywatnie robią, byle by nie wychodzili z tym na ulice Paryża, Tunisu, Bejrutu...> >www.tvn24.(*)obojcze-w-bejrucie,594626.html> Jeśli dla Ciebie procesja Bożego Ciała czy kondukt żałobników to od razu zamach samobójczy, to współczuje jasności obrazu.Jeśli dla ciebie procesja i kondukt to zamach, to współczuję jasności widzenia. Nic nie pisałem o rytuałach w tych religiach\kościołach, tylko o sprzecznych z Prawem zapisach w ich "świętych" książkach, na których się opierają..., DZISIAJ są grzeczni i tylko narzucają krzyże\religię w Sejmie, urzędach, szkołach..., "WCZORAJ" zabijali i palili na stosach..., od SŁÓW do CZYNÓW, nie wiadomo, co "JUTRO" im odbije, niech tylko wiatr historii dmuchnie po ich myśli, Polska dla Polaków, a Polak to katolik, reszta to obcy....
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#127 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć.> >Aha. Czyli wolno mi być luteraninem ale nie wolno mi pójść do zboru na nabożeństwo.> >Mam wolność chodzenia do katolickiego kościoła, ale kościół dominikanów jest zamknięty bo nielegalny> Wszystkie wymienione przez Ciebie instytucje powinny być zdelegalizowane i zakazane,To w końcu wolno mi będzie wyznawać swoją religię czy nie , bo plączesz się o gumkę w swoich majtkach > >>>>Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.> >Już pytałem: w jakiej gazecie?> Nic mi nie wiadomo, że ogłoszenie w gazecie to warunek zaistnienia religii.Twoja religia mało mnie interesuje, nie zamiaruję Ci jej wyznawać. |
#128 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>>Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć.> >>Aha. Czyli wolno mi być luteraninem ale nie wolno mi pójść do zboru na nabożeństwo.> >>Mam wolność chodzenia do katolickiego kościoła, ale kościół dominikanów jest zamknięty bo nielegalny> >Wszystkie wymienione przez Ciebie instytucje powinny być zdelegalizowane i zakazane,> To w końcu wolno mi będzie wyznawać swoją religię czy nie , bo plączesz się o gumkę w swoich majtkachPrywatnie możesz sobie wyznawać jakie chcesz głupoty, bylebyś nie łamał PRAWA. > >>>>>Religia Prawdy została ogłoszona 5 lat temu, 2 maja 2010.> >>Już pytałem: w jakiej gazecie?> >Nic mi nie wiadomo, że ogłoszenie w gazecie to warunek zaistnienia religii.> Twoja religia mało mnie interesuje, nie zamiaruję Ci jej wyznawać.To dobrze, bo Religia Prawdy nikogo nie namawia, ani nie zmusza do jej wyznawania.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#129 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>>>Nic, "moja" religia nie narzuca nikomu jak ma żyć, w co ma wierzyć, nie wierzyć.> >>>Aha. Czyli wolno mi być luteraninem ale nie wolno mi pójść do zboru na nabożeństwo.> >>>Mam wolność chodzenia do katolickiego kościoła, ale kościół dominikanów jest zamknięty bo nielegalny> >>Wszystkie wymienione przez Ciebie instytucje powinny być zdelegalizowane i zakazane,> >To w końcu wolno mi będzie wyznawać swoją religię czy nie , bo plączesz się o gumkę w swoich majtkach> Prywatnie możesz sobie wyznawać jakie chcesz głupoty, bylebyś nie łamał PRAWA.Prawo dopuszcza legalność katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia, islamu i religii prawdy, więc nie wiem na jakiej podstawie domagasz się ich delegalizacji. Proponuję, przeczytaj ze zrozumieniem WŁASNE wpisy. |
#130 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Prywatnie możesz sobie wyznawać jakie chcesz głupoty, bylebyś nie łamał PRAWA.> Prawo dopuszcza legalność katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia, islamu i religii prawdy, więc nie wiem na jakiej podstawie domagasz się ich delegalizacji.> Proponuję, przeczytaj ze zrozumieniem WŁASNE wpisy.Bardzo dobra propozycja...: " gdybym miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce, to te totalitarne instytucje byłyby zdelegalizowane i zakazane.": www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685559
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#131 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>Prywatnie możesz sobie wyznawać jakie chcesz głupoty, bylebyś nie łamał PRAWA.> >Prawo dopuszcza legalność katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia, islamu i religii prawdy, więc nie wiem na jakiej podstawie domagasz się ich delegalizacji.> >Proponuję, przeczytaj ze zrozumieniem WŁASNE wpisy.> Bardzo dobra propozycja...: " gdybym miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce, to te totalitarne instytucje byłyby zdelegalizowane i zakazane.":> www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685559O to pytam czy " gdybyś miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce," to wolno by mi było pójść na sumę do dominikanów czy nie |
#132 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>>Prywatnie możesz sobie wyznawać jakie chcesz głupoty, bylebyś nie łamał PRAWA.> >>Prawo dopuszcza legalność katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia, islamu i religii prawdy, więc nie wiem na jakiej podstawie domagasz się ich delegalizacji.> >>Proponuję, przeczytaj ze zrozumieniem WŁASNE wpisy.> >Bardzo dobra propozycja...: " gdybym miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce, to te totalitarne instytucje byłyby zdelegalizowane i zakazane.":> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685559> O to pytam czy "gdybyś miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce," to wolno by mi było pójść na sumę do dominikanów czy nieInstytucje, ideologie, religie totalitarne byłyby zakazane, nie byłoby dominikanów zarejestrowanych instytucjonalnie, więc mógłbyś pójść do dominikanów działających prywatnie, tak jak teraz prywatnie spotykają się na przykład neofaszyści, komuniści, a Prawnie ich ideologie i propagowanie totalitarnych systemów jest w Polsce zakazane: Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i art. 256 kodeksu karnego.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#133 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >O to pytam czy "gdybyś miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce," to wolno by mi było pójść na sumę do dominikanów czy nie> Instytucje, ideologie, religie totalitarne byłyby zakazane, nie byłoby dominikanów zarejestrowanych instytucjonalnie, więc mógłbyś pójść do dominikanów działających prywatnie, tak jak teraz prywatnie spotykają się na przykład neofaszyści, komuniści, a Prawnie ich ideologie i propagowanie totalitarnych systemów jest w Polsce zakazane: Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i art. 256 kodeksu karnego.Ponawiam propozycję: przeczytaj ze zrozumieniem własne wpisy Piszesz o sytuacji w której TY miałbyś wpływ na stanowienie PRAWA po czym powołujesz się na obecne prawo Piszesz o zakazie działania dominikanów w kościele, ale wolno mi pójść do dominikanów do kościoła (przypomnę - świątynia jest prywatną własnością) Powtórzę pytanie: wolno mi będzie pójść na niedzielną mszę do dominikanów czy nie? Proste pytanie. |
#134 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>O to pytam czy "gdybyś miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce," to wolno by mi było pójść na sumę do dominikanów czy nie> >Instytucje, ideologie, religie totalitarne byłyby zakazane, nie byłoby dominikanów zarejestrowanych instytucjonalnie, więc mógłbyś pójść do dominikanów działających prywatnie, tak jak teraz prywatnie spotykają się na przykład neofaszyści, komuniści, a Prawnie ich ideologie i propagowanie totalitarnych systemów jest w Polsce zakazane: Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i art. 256 kodeksu karnego.> Ponawiam propozycję: przeczytaj ze zrozumieniem własne wpisy> Piszesz o sytuacji w której TY miałbyś wpływ na stanowienie PRAWA po czym powołujesz się na obecne prawoDaję przykład, jak obecne Prawo zabrania totalitaryzmu i piszę, że gdybym miał wpływ na stanowienie Prawa, to te instytucje zostałyby tam dopisane. > Piszesz o zakazie działania dominikanów w kościele, ale wolno mi pójść do dominikanów do kościoła (przypomnę - świątynia jest prywatną własnością)Dominikanie obecnie działają jako zarejestrowana instytucja, która byłaby zdelegalizowana. Dominikanie to nie budynek, tylko zarejestrowana instytucja religijna, odróżniaj budynki od instytucji religijnych. > Powtórzę pytanie: wolno mi będzie pójść na niedzielną mszę do dominikanów czy nie?Już odpowiedziałem we wcześniejszej wypowiedzi, ale masz trudności ze zrozumieniem, co to jest prywatne spotykanie się, a co działalność zarejestrowanej instytucji. > Proste pytanie.I prosta odpowiedź, proponuję przeczytaj jeszcze raz całą rozmowę, bo masz trudności ze zrozumieniem prostych stwierdzeń: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685442
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#135 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|