Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.554.974 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 771 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Nic dziwnego, że badając świat stwierdzamy, iż jest on racjonalny, bo przecież nasza racjonalność wykształciła się na drodze naturalnej selekcji, w procesie ewolucyjnym, który doprowadził do powstania gatunku homo sapiens.
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów

Świadkowie alternatywą? (13-07-2000)
 

Yeeah!
Ostatnio z nudów raczej niż z własnej woli posurfowałem sobie po Internecie po kilu stronach nazwijmy to delikatnie niekatolickich, no i postanowiłem też się trochę dopisać do tego wszystkiego.
Kościół katolicki rozpoczął swoją zbrodniczą działalność jakieś 300 latek po śmierci Chrystusa i ostatniego z apostołów. Liczy się to od rozpoczęcia wprowadzania do prawdziwego chrześcijanizmu własnych teorii i praktyk przejętych z religii pogańskich i filozofii greckich.

Właśnie, zadajmy sobie to pytanie: czym był wspomniany przez Ciebie "prawdziwy chrześcijanizm", jaką miał naturę? Otóż musisz wiedzieć, że nie było czegoś takiego jak opisujesz. Te pierwsze 200-300 lat to było kreowanie się wspólnej doktryny. Nie było jednego czystego chrystianizmu acz dziesiątki, później setki, rożnych sekt chrześcijańskich, które nierzadko zwalczały się nawzajem. To był chaos z którego wyłonił się kościół nicejski. Jedyna rzecz jaka była wspólna tym wczesnym sektom to pacyfizm. Tylko tyle, nie wiem czy wiesz, ale nie wszyscy początkowi (do drugiej polowy II w.) chrześcijanie wierzyli w jakiegoś Jezusa z Nazaretu, który w Judei poniósł śmierć na krzyżu! Chrystus ...»

 Autor: Kriss
-Brak tytułu- (31-05-2000)
 

A tak zerknołem, i może się mylę ale wypowiedzi i zawarte cytaty sugerują twoją przynależność do "Towarzystwa wyznaniowego ... sp. z o.o. " (w skrócie "Świadkowie Jehowy") zarejestrowanego w W-wie 1984 r. - jeżeli podajesz cytaty to podawaj je z oryginałów a nie wolnych tłumaczeń (sprzeczności w ewangeliach), a zresztą szkoda czasu jak sam napisałeś (jesteś ofiarą klerokratii... straciłem czas na czytanie głupot)

[1] [2] [3] [4] [5] [6] 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365