Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
170.993.139 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1243 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Musiała już minąć pierwsza pięciolatka po upadku komunizmu. Toczyły się wielkie spory o to czy zwycięstwo było klęską, czy klęska zwycięstwem. Tak wiele trzeba było zmienić, żeby kolejna generacja wybrańców mogła robić to co poprzednie – żyć kosztem najsłabszych w głębokim przekonaniu, że ich utrzymują? Kiedy nie dało się już dłużej być uczciwym i dobrym komunistą, trzeba było zacząć być..
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów

Świadkowie alternatywą? (13-07-2000)
 

Yeeah!
Ostatnio z nudów raczej niż z własnej woli posurfowałem sobie po Internecie po kilu stronach nazwijmy to delikatnie niekatolickich, no i postanowiłem też się trochę dopisać do tego wszystkiego.
Kościół katolicki rozpoczął swoją zbrodniczą działalność jakieś 300 latek po śmierci Chrystusa i ostatniego z apostołów. Liczy się to od rozpoczęcia wprowadzania do prawdziwego chrześcijanizmu własnych teorii i praktyk przejętych z religii pogańskich i filozofii greckich.

Właśnie, zadajmy sobie to pytanie: czym był wspomniany przez Ciebie "prawdziwy chrześcijanizm", jaką miał naturę? Otóż musisz wiedzieć, że nie było czegoś takiego jak opisujesz. Te pierwsze 200-300 lat to było kreowanie się wspólnej doktryny. Nie było jednego czystego chrystianizmu acz dziesiątki, później setki, rożnych sekt chrześcijańskich, które nierzadko zwalczały się nawzajem. To był chaos z którego wyłonił się kościół nicejski. Jedyna rzecz jaka była wspólna tym wczesnym sektom to pacyfizm. Tylko tyle, nie wiem czy wiesz, ale nie wszyscy początkowi (do drugiej polowy II w.) chrześcijanie wierzyli w jakiegoś Jezusa z Nazaretu, który w Judei poniósł śmierć na krzyżu! Chrystus ...»

 Autor: Kriss
-Brak tytułu- (31-05-2000)
 

A tak zerknołem, i może się mylę ale wypowiedzi i zawarte cytaty sugerują twoją przynależność do "Towarzystwa wyznaniowego ... sp. z o.o. " (w skrócie "Świadkowie Jehowy") zarejestrowanego w W-wie 1984 r. - jeżeli podajesz cytaty to podawaj je z oryginałów a nie wolnych tłumaczeń (sprzeczności w ewangeliach), a zresztą szkoda czasu jak sam napisałeś (jesteś ofiarą klerokratii... straciłem czas na czytanie głupot)

[1] [2] [3] [4] [5] [6] 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365