Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.349.499 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 62 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Wiedza nie ma właściciela.
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów

-Brak tytułu- (03-06-2001)
 

Witam. Kim kolwiek jesteś (w mojej opini) nie masz prawa pisać źle o kościołach. Księża, oni są tylko ludźmi . Przed Bogiem będą mieli większą odpowiedzialność niż my. Pamiętaj, że Pan Jeus w czasie drogi krzyżowej też upadł i to trzy razy, bo był także CZŁOWIEKIEM.

Ależ ja nie jestem wielkim antyklerykałem, nie chcę walczyć ani krytykować księży. Mógłbym nawet rzec, że oni są bardzo przydatni - ich czyny odstręczają ludzi od systemu religijnego, a to może prowadzić do nauki samodzielnego myślenia. Ja opisuję religie. Czyli nie ludzi, ale system. To wielka różnica. Pozdrawiam.
Mariusz Agnosiewicz

 E-Mail: artur126p@wp.pl
-Brak tytułu- (21-05-2001)
 

CHCIAŁABYM SIĘ ZAPYTAĆ CZY TWOIM CELEM JEST RANIĆ LUDZI TYM CO PISZESZ ?! NAPRAWDĘ TWOJE ARTYKUŁY BARDZO CZĘSTO ODCHODZĄ OD PRAWDY I SĄDZĘ, ŻE PISZĄC O WYZNANIACH W POLSCE TAK NAPRAWDĘ MAŁO O NICH WIESZ (O LUDZIACH I ICH ŻYCIU), PRZYNAJMNIEJ O TYCH NAJMNIEJSZYCH. SAMA NIE JESTEM KATOLICZKĄ I UWAŻAM, ŻE NIE CAŁKIEM ROZUMIESZ SŁOWO SEKTA. MOJA RADA TO UPEWNIJ SIĘ CZY NAPRAWDĘ JESTEŚ AŻ TAK NIEZALEŻNYM PISARZEM!
Renata Marszałek

Moja witryna nie ma za cel ranienie lecz budzenie. Budzenie ludzi z przydługawej drzemki. Jeśli przy okazji kogoś zabolało to, no to cóż. Jak mówi moje naczelne motto: "Prawda nie jest spokojna, ani dostojna, ani wyniosła; ona gryzie, kłóci się i wali pięścią. Prawda nie jest dla ludzi ostrożnych; takim nie potrzebna jest prawda, tylko kanapa" (ks. Munk). Z Twojego listu wnoszę, że przynależysz do jakiejś sekty, którą zreferowałem. Sądzę, że jesteś jehowitką, gdyż im posłałem najwięcej cierpkich słów. Czy tak? (Swoją drogą musisz być masochistką, skoro zapuściłaś się na te strony, będąc wrażliwą w kwestiach wiary. Przecież ostrzegałem wielokrotnie...)

 Autor: Renata Marszałek
-Brak tytułu- (21-05-2001)
 

Żal mi cię koleś... powinieneś zacząć się leczyć. Na prawdę!
dawid

Wydałeś diagnozę bez osobistego kontaktu z pacjentem, powinienem więc uznać Cię za wyjątkowego lekarza. Być może poprosiłbym Cię o jakąś kurację via Internet, musisz być jakiś Kaszpirowski. Jednak nie mogę zaufać medykowi, który swoje lekarskie orzeczenie pisze z błędami ortograficznymi. Idąc dalej, mam powody przypuszczać, że cierpisz na jakąś odmianę schizofrenii, gdyż w księdze gości, gdzie również wysmarowałeś swoje przesłanie, posługujesz się już innym imieniem i adresem... Czy to choroba, czy może tylko wstydzisz się swojej tożsamości?

 Autor: Dawid E-Mail: dawid@euromedia.pl
-Brak tytułu- (03-05-2001)
 

Cześć
Przeczytałem artykuł Bertranda Russella "Dlaczego nie jestem chrześcijaninem " i mam pytanie związane z argumentem pierwszej przyczyny. Dlaczego człowiek cokolwiek inteligentny nie pojmuje znaczenia słowa Bóg. Specjalnie piszę z dużej litery. Dla odróżnienia od pisanego małą literą które oznaczać będzie przedmioty kultu nie posiadające w pełni atrybutów bożych. Nie jestem katolikiem. Jestem chrześcijaninem jeśli mogę użyć tego słowa by nie przerwać naszej korespondencji.
Bóg jest istotą duchową więc już nie można przypisywać mu cech ludzkich takich jak stworzenie go. On jest po prostu Bogiem. Powiedział: "Jestem Który Jestem". Nasze umysły są zbyt słabe by pojąć istotę Boga w pełni. Nie wierzę Ci że nie wierzysz w Boga. Nie ma prawdziwych ateistów bo Bóg wpisał w nasze serca swoją obecność. Kiedy uczciwie podejdziesz do tematu; nie po to by cię ludzie chwalili za twoją bystrość umysłu i wspaniale prowadzoną stronę (oby wszyscy tak gorliwie podchodzili do tematu), i odrzucisz to co do tej pory na temat Boga zagnieździło się w twojej głowie, na pewno przyznasz w duchu swoim, że przekonanie twoje wcale nie jest tak racjonalne jakby się wydawało. To tyle tytułem ...»

 Autor: Maciek
Życzenia wielkanocne (15-04-2001)
 

Panu agnostykowi
Serdeczne Życzenia
Radosnego, Błogosławionego
Dnia Zmartwychwstania Pańskiego
także zdrowia i wszelkiej pomyślności
Śle maria z Winnipegu

Dziękuję uniżenie i wyrażam podziw, jak zwykle, dla każdego życzliwego mi człowieka wiary

 Autor: Maria z Winnipegu
Modlę się za ciebie (11-03-2001)
 

Drogi Panie (Pani) agnostyku, (agnostyczko). Podziwiam zapał z jakim wyrażasz swe odczucia i opinie. Wygląda na to że rzeczywiście walczysz o coś w co bardzo wierzysz. Pozwól, że pomodlę się [jak zwykle - dozwalam na wszelkie modły w mej intencji do wszelkich bóstw - przyp.] do Najwyższego o to byś nie zmarnował(-ła) powierzonych ci przez Niego talentów i żeby Twój zapał, energia którą dysponujesz spełniła Jego Plan w stosunku do Ciebie. To wielkie szczęście "spełnić się" według Jego Planu. Nie ma większego szczęścia niż stać się kimś kogo On dla osoby zaplanował.
Wystarczy spojrzeć przez microskop na structure kryształu aby zrozumieć, że we wszystkim jest Jego doskonały Plan. Powodzenia.

 Autor: Maria
-Brak tytułu- (27-01-2001)
 

Przeczytałem niektóre artykuły na Twojej stronie, niektórym nie sposób zaprzeczyć są po prostu faktologiczne. Nie wiem czy powinienem, ale może warto. Kiedyś byłem osobą która traktowała religię jako mit, i miałem takie podejście do kleru jak Ty. W okresie kiedy studiowałem dzięki polskim lekarzom z miasta Szczecin (nazwisk nie podam) o mało się nie przekręciłem. Operator
był na kacu i źle mnie zoperował. Nie mam zamiaru opowiadać Ci historii mojego życia, chcę tylko naświetlić okoliczności w jakich nastąpiło moje nawrócenie. Po operacji ok. 6-7mies. chorowałem ciągły ból i bezsenność, piłem i zapijałem estazolam żeby zasnąć. W końcu postanowiłem skończyć ze sobą, studiowałem medycynę więc załatwiłem sobie odpowiednie i <pewne> tabletki, wszystko zaplanowałem na zimno, nie bałem się śmierci, nienawidziłem Boga. I w dniu gdy kląłem na czym
świat stoi, z postanowieniem, że będzie to mój dzień ostatni przeżyłem coś, co zmieniło mnie jak za dotknięciem różdżki. Przyszedł do mnie Jezus, wiem że to brzmi dziwnie, nie widziałem Go, ale czułem, że jest w pokoju <tak jak wiesz, że ktoś jest w pokoju nawet jak go nie widzisz>, przepełniała mnie miłość, nigdy ...»

 Autor: Andrzej
Wyrazy współczucia (21-09-2000)
 

Wyrazy współczucia dla twórców tej strony. Jeśli agostyk ma taką wiedzę, jak ta w przestawionych artykułach, to nie ma czego zazdrościć. Jeszcze raz wyrazy współczucia.

 Autor: Kazimierz M.
-Brak tytułu- (20-09-2000)
 

A co to za najazd Jechowych, do kurwiej męki?
Co wy chcecie zbawić świat?! Świat to skrzyżowanie rzeźni z burdelem - i co tu zbawiać?!
Ludzie pieprzą się i rodzą chyba tylko po to aby było do kogo strzelać i komu umierać!
Jeszcze tak beznadziejnie wykrzywionej interpretacji niektórych cytatów z Biblii dawno nie widziałem. Ani to oryginalne ani śmieszne. Co za paranoja. Jakbym słyszał "Rzym
przeciwko Florentyńczykowi"!

[Nurniemu, imiennikowi głównego bohatera Statku Łysiaka pomieszały się rozdziały owej książki - Rzym przeciwko Florentyńczykowi z Florentyńczykiem przeciwko Rzymowi - przyp.]

Co za paranoja.
Pozdrawiam

 Autor: Nurni Flowenol
-Brak tytułu- (01-08-2000)
 

Potęga ludzkiego rozumu nie ma żadnego znaczenia dla ludzi, którym ludzie nie mogą pomóc. Prędzej czy później każdy z nas przekonuje się o tym fakcie . Wówczas można zobaczyć prawdę o życiu, i spotkać Boga. Wiara daje wolność i czystość spojrzenia na świat. Nie ogranicza człowieka w niczym co miałoby służyć jemu samemu.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam

 Autor: Jacek
[1] [2] [3] [4] [5] [6] 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365