Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
178.555.768 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 1964 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jedynie matematyka i logika mogą utrzymać się w pustej przestrzeni czystego intelektu. Ale płacą za to cenę: związek z rzeczywistością.
Komentarze do strony Męczeństwo i polityka

Dodaj swój komentarz…
Dariusz Godyń   1 na 3
Decyzja o beatyfikacji i wszystkie (ochy) z tym związane nijak się mają do dokonań naszego rodaka. Był urzędasem Watykanu ultra konserwatywnym na siłę próbującym zrobić z siebie gwiazdę postępu. Te lipne  uzdrowienia mają uzasadnić  majowy amok Polskiego społeczeństwa?  Ja wybieram się w tym okresie w miejsce gdzie nie będę słyszał tego debilizmu.
Autor: Dariusz Godyń  Dodano: 03-03-2011
Reklama
Ondraszek - Tragedia  0 na 2
To w głowie się nie mieści ,dosłownie jak "Lemingi" .Jesteśmy tak ogłupionym Narodem ,że to przestaje być dziwne ,że dwieście lat byliśmy pod zaborami .Czym ważniejsi oficjele prześcigają się w oddawaniu hołdów i publicznych pieniędzy .Kiedy to sie skończy ? 
Autor: Ondraszek  Dodano: 03-03-2011
romaro   3 na 5
Wniosek jeden - najpierw ideologia, potem świętości.
Czytając takie artykuły po prostu ręce mi opadają. Kiedy ludzie na świecie zrozumieją, że religie - pod każdą postacią - są narzędziem władzy nad nimi samymi. Ta władza zaś, ma na celu ubezwłasnowolnienie ich.
Jak długo ludzie związani z kościołem, mieniący się patriotami, będą to społeczeństwo jeszcze ogłupiać? Gdzie są ci odważni księża, biskupi, których było ponoć w historii mnóstwo, którymi kościół się chlubi.
Czy nie ma naprawdę mądrego i odważnego, który by powiedział na głos - dość, żyjemy w państwie które nas karmi, więc dajmy coś temu państwu, bo przecież ten dar zostanie przelany na całe społeczeństwo. Czy naprawdę panowie księża nie ma wśród was takiego? Skoro nie ma, to jak mam uwierzyć, że kiedyś tacy byli w kościele?
Czy nie jest tak, że Ci którym przyświecało prawdziwe dobro są wyrzucani?
Autor: romaro  Dodano: 03-03-2011
romaro   1 na 5
Zwykli ludzie zakładają rodziny, mają dzieci na utrzymaniu, często tracą pracę, ale żyją. Żyją na własny rachunek, każdy w zależności jak sobie posłał. Jak długo mają i wam słać? Czy był taki moment w ostatnich dwudziestu latach - panowie księża - w którym czulibyście, że solidarnie należy zacisnąć pasa?.
Przecież to też wasza Polska. Dajcie coś jej. Bronicie swoje frazesy jak jeszcze do nie dawna broniliście tezy, że ziemia jest płaska.
Tragedią tego kraju jest to, że społeczeństwo nie myśli samodzielnie, bo mu na to nie pozwalacie.
Autor: romaro  Dodano: 03-03-2011
Grimar
Jan Paweł II? Ciężko się wypowiedzieć, nie oglądałem części pierwszej.... 
Autor: Grimar  Dodano: 04-03-2011
catseye
Abp. Romero nie ma się co martwić "na przełęczy w chmurach". Bycie świękm KRK to strasznyy obciach!!!  ;)
Autor: catseye  Dodano: 04-03-2011
Kowalewska - Przerażający   2 na 2
jest fanatyzm i zaślepienie większości (niestety) narodu polskiego. Romero pisze o księżach"to wasza Polska", wszak oni są obywatelami Watykanu, ich obowiązuje prawo kanoniczne nie zaś prawo polskie. Byłam oniemiała z oburzenia na widok starej kobiety całującej rękę księdza, mogącego być jej wnukiem. W co takobieta wierzy: w księży czy Boga? W obrazki, pseudo relikwie,krzyże ? Choć jestem stara, patrzę z przerażeniem na ludzi w tym samym wieku, klęczących godzinami przed obrazami, a potem ordynarnie przeklinających sąsiądke, która do kościoła nie chodzi. Gdzie ta miłość? W książeczce do nabożeństwa? Czy przyjdzie kiedyś czas opamietania?
Autor: Kowalewska  Dodano: 05-03-2011
zenon.opus  -2 na 2
jak trwoga to do Boga - tyle mówi stare porzekadło. tak wiele zdań pada tu nienawiści jadem nasączonych - ludzie! - jesteśmy wolnym narodem! nikt nas nie zmusza co miłowania braci w czarnych habitach, ale od nienawiści wzbrania prawo i dobry obyczaj. Jan Paweł II - jest postacią ponad nas, jego nauka jest wzorem postępowania człowieka i obywatela  - cóż dla filistrów i lewaków jest to pretekst do wszczęcia ekspansji jak czerw zachłystują się szczątkami doczesnego bytu.
Autor: zenon.opus  Dodano: 05-03-2011
Wędrowiec - Papież Polak. Bilans pontyfikatu   1 na 1
Hubertus Mynarek "Papież Polak. Bilans pontyfikatu"
polecam
Autor: Wędrowiec  Dodano: 06-03-2011
kraken
Tyyy,zenus-a jakaz to "nauke" reprezentowal i wdrazal wojtyla,ktora bylaby "wzorem" postepowania dla kogokolwiek?? Moze ultrakonserwatyzm watykanski,albo otaczanie szczegolnie czula opieka sutannowych przestepcow zarowno kryminalnych,jak i seksualnych??Albo taki popieluszek,rozpolitykowany klecha,ktory tak dlugo igral z waaadza,az sie i doigral, pretensje do Piotrowskiego i spolki mozna miec TYLKO o jedno,ze spartaczyli robote!!Obronca polskosci i wartosci narodowych-DOBRE SOBIE!!Przyjmij laskawie do wiadomosci,ze ZADNA religia nie jest obronca niczego wiecej,tylko swych wlasnych INTERESOW
Autor: kraken  Dodano: 06-03-2011
Ewa Bigus (poprzednio B.)
Kościół jako organizacja był, jest i będzie taką samą strukturą jak władze świeckie. Problem tylko w tym, że rządzi za pomocą religii, a religię wykorzystuje do manipulacji.      
Autor: Ewa Bigus (poprzednio B.)  Dodano: 06-03-2011
Irracja
... hmmm, wyniesienie na ołtarze to dobry sposób na zakończenie szczegółowego dochodzenia w sprawie mocodawców wyniesionych. Ich intencji i działalności. W okresie 1984/85, kilku ludzi dość pośpiesznie opuściło teren Polski. Prawdę mówiąc, katolicy powinni być wdzięczni SB. Dzięki ich nieudolnemu wtrąceniu się w sprawy kontrwywiadu mamy nowego świętego...
Autor: Irracja  Dodano: 04-11-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365